ידידי דורי היקר , זהו מאמר בערבית על דברים שקרו ב 1950

ידידי דורי היקר , זהו מאמר בערבית על דברים שקרו ב 1950

האם הסיפור הזה הוא אמיתי או שעיוותו אותו, מה קרה לאנשים שהוזכרו שם ??? האם הכרת אותם, נושא מאוד מעניין אודה לך מאוד אם תשתף אותנו בחוויות שלך בנושא ........ תודה, מאוד חשוב לי [URL]http://www.almashriqnews.com/inp/view.asp?ID=79685[/URL]לשמוע ממך את הצד שלך......

סייח

תודה על המאמר המפורט. זו הפעם הראשונה שאני נתקל במאמר מפורט לפרטי פרטים בציון כמויות הנשק במחסנים. אך זאת לדעת: מעולם לא הייתה כוונה במצבורי נשק אלה להזיק ולו במשהו או לפגוע חלילה במשטר. כל המטרה הייתה להגן על היהודים לאור לקחי הפרהוד לפי הסיסמה: לא עוד כצאן לטבח נובל! לא עוד פרהוד!
זה נכון מה שהובא במאמר בקשר למחסני נשק בבתי הכנסת. אחי ז"ל שהיה מעורב בנושא סיפר לנו (בארץ כמובן) כי כאשר חזן בית הכנסת עומד על התיבה (المحراب כמוזכר במאמר) הוא לא ידע מה יש מתחת לרגליו.
האנשים שנתפסו כמובן נתלו. הם נתגלו בשל חוסר זהירות. הם עבדו בחפירות בלילה בבית הכנסת, בתיאום עם השמש ששיתף פעולה, והרעש נשמע ע"י בעל חנות בסביבה שהודיע למשטרה שבאה מייד ותפסה אותם בשעת מעשה. מאותו רגע שנתגלה העסק החלו הפעילים לברוח לארץ כשהיו אמורים כולם להישאר עד לעליית היהודי האחרון שנרשם ללתסקיט. זו הסיבה מדוע אחי לא עלה עם המשפחה ב-1950 ונשאר עד 1951 מועד גילוי הנשק כמובא במאמר. נוסף למחסני נשק אלה היו גם סליקים מקומיים בבתים פרטיים וגם בביתנו. סיפרתי פעם על התפתיש בבית שלא מצאו דבר . אללה עמאהא לעיינם.

המאמר הזה מאוד מרגש אותי , זה אמיתי, מעניין מה בגדאדי יש לו

להגיד על זה, מה אומר לטיף על זה, מה יששכר אומר על זה ???? האם זה פורסם בעיתונים ???? כמה הוצאו להורג בגלל זה??? האם באמת דמי חבר היו 30 דינאר ???? האם פריד מירושלים יודע על כל העניין..........

לא יודע למה הנושא הזה, המאמר הזה, האוטנטיות שלו כל כך מרגשת אותי........זה כאילו טרי כזה
מרגשת אותי העובדה שאח שלך התעקב בלצאת לארץ.......

חבל שאבא שלי ואמא שלי לא בחיים.......כלכך הרבה שאלות רציתי לשאול אותם, רציתי לראות מה הזווית שלהם.......מעניין אם אבא שלי היה חבר בתנועה הציונית..........לא סיפרו לי כלום.

חבקוק44

New member
נראה לי כי צריך לעשות לזה פרסום רציני בארץ. זה מעשה גבורה !

חבקוק44

New member
דורי, בישראל הוכחשו, באופן רשמי, עד עכשו הטענות בקשר לכך.

אני מתייחס בעיקר לזריקת רימונים לצורך הפחדת יהודים
וזירוז העליה.
&nbsp
המסמך החדש שהוצג כאן,
אינו מופיע עד עכשו בשפה העברית,
ואינו מוצג כאסמכתא למעשי הגבורה והסיכון העצום
שלקחו היהודים על עצמם בצבירת נשק.
&nbsp
מי שמכיר את הארסיות של איסלמי-עיראק,
ואת משטמתם לציונות, יודע מה הסיכון שלקחו על עצמם
היהודים שהיו מעורבים בכך.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

סייח

כמובן שכל הנשק הוחרם מייד עם גילויו. 9 אנשים נתלו ושמותיהם חקוקים בסלע באור יהודה ליד המוזיאון. כל שנה מתקיימת אזכרה לזכרם.

סייח

מתוך ויקיפדיה :
אנדרטה לזכר עולי הגרדום[עריכת קוד מקור | עריכה]
במרכז אור יהודה נמצאת אנדרטה שהוקמה לזכר תשעה יהודים שנאסרו ולאחר משפט מבויים נתלו בפומבי בבגדד ובבצרה. בליל 5 בנובמבר 1968 נעצרו תשעה יהודים מבצרה והואשמו בריגול לטובת מדינת ישראל. ב-4 בינואר 1969 החל משפטם, שחלקים ממנו שודרו בטלוויזיה העיראקית. בליל 26 בינואר 1969 נגזר דינם למוות ועוד באותו לילה הם נתלו בפומבי. שמונה נתלו בכיכר המרכזית בבגדד ואחד - בכיכר המרכזית בבצרה. יום תלייתם הוכרז בעיראק כיום חג ושבתון.
על שמם-שכונת יד התשעה בהרצליה.
ליד האנדרטה נמצא סלע ועליו כתובים שמות תשעת עולי הגרדום
באנדרטה יש גם איזכור ליוסף בצרי ושלום צלאח שנתלו בבגדד ב-21 בינואר 1952 בגלל פעילות ציונית. מילותיהם האחרונות היו: תחי מדינת ישראל.

א ש ר ת

New member
כתבה מצמררת, שמות של אנשים גיבורים שבסך הכל רצו שלא יהיה

" פרהוד " נוסף בדיוק כמו שכתב דורי, הנשק לא היה מכוון נגד העם והשלטון העירקי

חבקוק44

New member
אני מנסה להביא כאן תרגום-מכונה לעברית

&nbsp
&nbsp
המקיף עבדול קאדיר
(14)
היה לטובת שלום שלום הכיר בקיומם של שלושה מטמוני נשק ואמצעים וחומרי נפץ בבית הכנסת הרב Hsagal יש נשק אלה נקברו בארבע חביות, משטרת Astsahpt עם שלום ומזכיר הקהילה היהודית משה שאול והרב דוד ויוסף יצחק Mukerji, יצחק, דוד וסלמאן ועבדאללה נאג'י לצורך זיהוי של בונקרים מקאי התייחס שלום לשלושה מקומות שהוא הרים את קאשי והופיע מתחתיו בחבית הגדולה החדר הראשון בחדר השני ברציפות הראשונה למרחק של שלושה מטרים נמצא בחבית שנייה בגודל בינוני ובחדר השלישי, הנמצא על ההפך השכן לחלק הפנימי לשתי חביות בגודל בינוניות וגם לאחר שלקח את התוכן של זה חביות מול יהודי עיראק עצמם התבררו כארבעה מקלעים, 18 אקדחים ו -55 חומרת בקבוק ו -60 נפצים ו -5 רימונים ו -30 רימון ו -6 חנויות ומכונות חומרה ו -6 חנויות אקדח ו -9 חנויות קטנות ויריות אקדח, לאחר רדת החשכה לשים שומר כדי להגן על בית המקדש היהודי ב בבוקרו של היום השני מחדש חקירה מדויקת לבית הרב Hsagal ומצא שלושה אחר המטמונים מצאו להכיל מספר גדול של ספרי עברית במטמון הראשון במטמון השני נמצאו נשק בתוך חבית חמש מקלעים ו -19 Mdsa ו -34 תיבה בתוך 68 פצצות נפץ ו -11 מגש בתוך חנויות חומרה ו -3 אקדח וחנויות שטייר 4 אקדח ומקלע 13 חנות ורימון 100 מגוון נמצאו גם בבונקר הראשון על מורי הישראלים נמצאו במקום אחר בבית הכנסת בתיבה 13 על ידי כוכב ציונות ואת המפה של פלסטין הוכיח מעל הצהרה מרצון לישראל קרן Kims קרן, יחד עם סרט מדפסת לכתוב, על העשרים ביוני נערך החקירה השלישית בבית הרב Hsagal הם מצאו בחנות בקומת הקרקע בכניסה לקריפטה מתחת למזבח של תפילה, ופתוחה ומצאו בתוך חמש, שלושה מהם עברית ערבית ושתי מדפסת, Ru עם הכמות של ספרים, פרסומים והעלונים מכונות ציונות הודפסו בישראל נמצאו גם 18 ספרים וחוברים ועלון בערבית באותו היום, המשטרה נערכה Tharia בסעודת Hntob הבית וגילתה את מטמון במטבח בנוכחותה של הוועדה על גירוש וכאשר מרימות לבנים מהרצפה המטבח הופיעה חבית גדולה וכאשר פלט את התוכן שלה התבררה כשלושה מקלעים, 18 אקדחים, 20 פצצה ו -10 פחיות בתוך 20 נפצים ו -46 קלים ו -40 חומרת תיבה ו -59 חנות מקלע חומרת תומסן ותיבה בתוך 77 סיבובים ומצא חפיסת סיגריות מסוג האריח העטוף בחוט גומי והפתיחה נמצאו בתוך מעטפה המפרטת את תוכנו של המטמון ונכתבו בעברית יום 4 במאי 1951, ב -16 ביוני הודה שלום שהוא יודע על קיומו של מטמונים בביתו של נמלט יוסף מוראד והובא לבית המשפט שממוקם מול הצריפים לאלץ את משטרת המכונית והבית ריק ואמרו שלום לשלושה אתרים והיה החותמים הראשונים ושנייה בחדר שבו הכניסה הצפונית, והאתר השלישי כאשר הצד האחורי של הבית במטמון הראשון המחתרת וBallhim איחוד אז הגילוי של שתי צלחות היה במטמון השני נמצא בצלחת אחת ובמחפורת שלישית מצא את הארגון החשאי ומסמכים צבאיים וחוברות מפות, בביתו של יוסף מוראד מצא מקלעים שהותקנו ו -3 אקדחים, הוובלי ו -4 אקדחי סמית ו 4 אקדחים מוזר ו8 אקדחים פנאומטיים, שני אקדחים גודל רונק / 7 וארבעה אקדחים היספניים גודל / 7 ו- 32 אקדח, גודל / 8 וסליל אבו 33 אקדח ו/ 7 ו -102 אקדח גודל גרמניה גודל / 7 ו- 31 אקדח ברונק גרמניה 33 אקדח בלגיה אבו Alguendag ואקדח גודל רונק / 9 ואקדח וקרטון אחר מכילים סרטים שצלמו ושלוש חותמות של הקהילה היהודית ועל הסכומים של חנויות ציוד ואקדח אוחז עץ ו980 כדורים ו -380 קשרים ו -59 כדורים והוובלי גדול ו -51 סיבובים תומסן ו -50 סיבובים שטייר ו-610 סיבובים של מקלע wastin ו -90 סיבובי גודל רונק 7 ו -90 סיבובים של חינוך מקלע נחקק ופלדת רימון יד צרפתית ללא נתיכים ושרביט נפץ אחר ושתי חפיסות של פח בכל Saakan של רימון יד צרפתית ואלומיניום רימון אחד מס 'צרפתי ורכבת רימון 36, רק שלוש מס' אוכף מפתח 36 רימונים רק חמישה נפצים צרפתים עם Noadina רק שש וחמש אמות נפצים רימונים צרפתים וצינורות נחושת יכולים להיות נפצים לרימונים מעיין שונה רק שמונה עם בטיחות ברגים ורימוני טארק אנגלית, הכשרת Rommaneh צרפתית וחצי ורובי אוילרס ופחיות קטנות המכילות אבק שריפה וכתבו לחינוך ומפה של בגדאד לRusafa נמדדה 1 \ 2,500 סמן כמה סימנים אדום ומספרים הניתנים לאזורים מסוימים של המפה ואת קווי המתאר של מדד קטן דמויות אנגלית ומפה של פלסטין והחלק המערבי של מזרח ירדן המאזניים 1 \ ... \ 500 ומפה של עיראק ((תעבורה)) נמדד 1 \ ... \ ... \ 3 ומפה של בגדאד באנגלית האמנות הצבעוניות ביחידות הארטילריה כחולות, אדום, צהובות ונייר המכיל נגד האוויר הובילו הוגשו .... וכמות של ספרים ומכתבים לעברית שונות, אנגלית ושפות ערביות, והפכו את מידע שלום על הבית ממוקם ביישוב של פרג 'אללה בני סעיד המטמון וכאשר החקירה בבית ממוספרת 6 \ 144 בנוכחותם של כמה מפרצופים של הקהילה היהודית בעשרים ביוני, משטרה באחד מחדרי הבית נמצאה בגודל החבית של 45 ליטר נקבר מתחת לאדמה ולהוציא את התוכן שלה מצאה אותה חמישה מקלעים ו -59 רימונים, 23 אקדחים ו -38 מגש שבו 74 נפצים ו -29 תיבת תחמושת וכדור אקדח מספר 643 וחנויות Asteir חנות 12 אקדח ו -13 חנות האקדח ו -10 אקדח, המשטרה מצאו בבית עזרא משה מנו 40 \ 666 ביישוב של בני סעיד עלי (1518) סיבובים של המקלע תומפסון ו( 372) אקדח חומרה והוובלי גדול ו261 אקדח חומרה אקדח אקדח חומרת Musero 70 רונק / 319 חומרה רונק \ 7 ו 126 אקדח חומרת רונק \ 7 ו954 מכונה חומרת אוסטין ו -59 רימונים, 76 רימוני נפצים ו6 Hwager למכונה שהותקנה ו / 9 ו363 אקדח שטייר חומרה והוובלי קטן ו -88 חומרה 8 רובי Hwager מכונה תומפסון, 13 אקדחים מסוגים שונים ו -10 מסרקי חומרה לאקדח Steiro Rchastein אוסטין ושלושה מקלעים תומפסון, אקדח והוובלי גדול וחמישה אקדחי חוטי רולר ארה"ב אבו \ 11 ו -7 אקדחים שטייר חוטי \ 9 ו -7 אקדחים ברונק ו -3 אקדחי חוטים קרים \ 11 , אמר לי כי מר חאדר אל-עוביידי, אחד העובדים של משטרת סניף מיוחדת שליווה את שלום בסיוריו בבתי הכנסת: לא לשים את כל הגבלה בידיו של שלום, אבל הלך איתנו חופשי כי הוא הודה בלי לחץ או עינויי המשטרה באחד הבונקרים מצא את היומן שנרשם. השמות של דמויות עיראקי משקל רב בזמן שתף פעולה עם התנועה הציונית והסוכנות היהודית ושילם שכר .. בסך של השכר המשולם לדמויות אלה כגון שיא ... ו ... כעיתונאי יחיא אל-קאסם אנשיו נעצרו גם ברחו מעיראק אני זוכר ששר השייח ... ו ... Rajani לתווך כדי להתמודד רחמי מנם של אלוהים, שהיה הדוד שלו ... ומנם נעצר במשטרת מקראדה מרים באשמת שיתוף פעולה עם רודני סרב לענות על אופן מנומס הרצון, אמרתי לו: למה לא לחשוף את שמותיהם של משתפי פעולה עם הציונים? הוא השיב כי מפקד משטרת בגדד מאוחר פהמי עבד אל-ג'באר הוא זה שהסתיר את השמות וזמן ולהתגבר עליהם, כי הם משפיעים בשיא ... שנמצא בשמות המטמון מוכח ומשכורות לצד שלה .. ועכשיו הוא בעד שלום שלום!? שלום לטובת שלום נולד בשנת 1929 להורים יהודים עיראקים, אחד של העיר מוסול ונמלט לבגדד מאז ילדותו, והתקשר לאמא שלו (וי שלום) מבגדאד ונפטר בשנת 1933 ואביו לטובתו של שלום, שעובד Bzaza ירד אזרחות עיראקית ועזב לפלסטין הכבושה בשנת 1950 ושלום אני לא לומד בבית הספר, אבל למדתי בסדנאות מולא ברובע היהודי בבגדד, ואז הוא היה מסוגל לעסוק בטובה מעומלנים של בית ספר ולא השלים בבית ספר יסודי, עם שמאל והוא בכיתה ו 'ועבד בחנות של אביו בסחר הטקסטיל החל בשנת 1940 ולאחר מכן עזב כדי לעבוד עם אביו עובד ונעליים עבד במעבדה ולאחר מכן בנעלי חנות נעלי דובאי החידקל. בשנת 1950 נרשם בחטיבת ההקרנה בבית הכנסת חנות מאיר הארוך Kamamur לכתיבה, סוכר, תה ופיקוח על מטבח בית המקדש היהודי בAlaptowin ואז הוא רוצה להביא את הלאום העירקי ממוספרים 19 198, אבל הוא לא נוסע ומתעכב בבגדד בהוראת סודיות התנועה הציונית כמפקח של חנויות הנשק בבתים ובבתי כנסת בבגדד, אך טענו מול החוקר אמר, נשאר תקופה זו שבה הכת לא אפשרה לי לנסוע עד לגירושם של כל הלאום העירקי היהודים Maskati וכי אימוצה של הקהילה בניהול ענייניה של החנות והמטבח !!. הוא הודה סופר ציוני יהודה אטלס שעסק בהיסטוריה של המחתרת הציונית בעיראק, את תפקידו של פושע שלום, ואמר כי שלום חי בסוף חייו בבית אחד עם רוח משה ((מרדכי בן-Furat)), אשר הוסתרה מן העין לאחר ששוחרר בערבות של 600 דינרים של בריחתו מאוחר יותר לישראל, והרוח שיעצו לו לא לצאת, אבל שלום החליט לעזוב את הבית כדי להביא את בגדיו מחייט מוכן לנסוע בהקדם ישראל היא גם בדרכו לבית הכנסת מסעודה Hntob נעצר על ידי משטרה מיוחדת סניף הרוח שבקעה תכנית להבריח אותו ל שדה תעופה אזרחית ולמעשה הצטרפתי למטוס הוכן מראש כדי לעקור היהודים והצטרף איתם והציל את עצמו מהגרדום, הוא הודה שלום מול חוקר יחסיו עם יוסף בייקר אמרו שהוא מכיר אותו דרך עבודתו במזכירות של הנשיאות של הכת אז המורחבת ((העמיק)) ידידות כי בנו של אופה היה הרבה תדירות בית הכנסת (מאיר Twaiq), שלום כבר הודה לחוקר שיום על התפקיד שמילא יוסף בייקר וניסה להטיל את האחריות של פצצות וחומרי נפץ זריקה שהתרחשו בבגדאד על עמיתו בלבד !! ובין החוקר שיוסף אמר לו על החלטתו להימלט לישראל לאחר שחשף את המשטרה ולא היה לו שיחות טלפון אופן היסטרי עם מורה הרוח למדוד או (הוברח) מעיראק כקשר יוסף אופט

חבקוק44

New member
ההמשך..

אטלס שעסק בהיסטוריה של המחתרת הציונית בעיראק, את תפקידו של פושע שלום, ואמר כי שלום חי בסוף חייו בבית אחד עם רוח משה ((מרדכי בן-Furat)), אשר הוסתרה מן העין לאחר ששוחרר בערבות של 600 דינרים של בריחתו מאוחר יותר לישראל, והרוח שיעצו לו לא לצאת, אבל שלום החליט לעזוב את הבית כדי להביא את בגדיו מחייט מוכן לנסוע בהקדם ישראל היא גם בדרכו לבית הכנסת מסעודה Hntob נעצר על ידי משטרה מיוחדת סניף הרוח שבקעה תכנית להבריח אותו ל שדה תעופה אזרחית ולמעשה הצטרפתי למטוס הוכן מראש כדי לעקור היהודים והצטרף איתם והציל את עצמו מהגרדום, הוא הודה שלום מול חוקר יחסיו עם יוסף בייקר אמרו שהוא מכיר אותו דרך עבודתו במזכירות של הנשיאות של הכת אז המורחבת ((העמיק)) ידידות כי בנו של אופה היה הרבה תדירות בית הכנסת (מאיר Twaiq), שלום כבר הודה לחוקר שיום על התפקיד שמילא יוסף בייקר וניסה להטיל את האחריות של פצצות וחומרי נפץ זריקה שהתרחשו בבגדאד על עמיתו בלבד !! ובין החוקר שיוסף אמר לו על החלטתו להימלט לישראל לאחר שחשף את המשטרה ולא היה לו שיחות טלפון אופן היסטרי עם מורה הרוח למדוד או (הוברח) מעיראק כקשר יוסף אופטי ולא שלום: הקשב אחרון אמר בלילה מאוחר זה נפגש שלושתנו רוח יוסף בייקר מורה ושכרתי מכונית בחלק הפנימי של החברה היהודית במיאמי היה הנהג של אברהם ויוסף כשהוא יצא מהמכונית ברחוב עטור העצים Balbtaoyen פנה למורה קול וביקשתי ממנו לברר בבית הכנסת הטלפון מסעודה Hntob עוד הפכפך אם טלעת אז? ובחר זמן כדי להתחבר לחיוג ואם קשר קול בזמן אומר שהוא עדיין היה חופשי, אחרת, אם לא פנה במועד שנקבע על ידי יוסף זה אומר שהמשטרה עצרה אותו ואמרה שלום ואתה אחראי על צד בתהליך זה כHaona יוסף שאני מחכה לשיחת טלפון מקול ולהעביר אותו או לספר לו מה שקורה קול לא קרא המורה Bhalom גם הסכים ודגלי שלום יוסף שהמשטרה עצרה את מורה סלים מיהר יוסף בבוקר לבית הכנסת מסעודה Hntob ההריון איתו שקית בגדים קטנים ולהקליט את שמו ברשימה (עקור) בצהריים כזייפן הוא נאג'י Fraam יעקב בשעה שתיים בצהריים מסודר המטען שלו בתוך המכונית המיועדת ליהודים שנעקר ורכבו איתם בשעה השלישית שבו השיקה אותם לשדה התעופה, שלום אמר: ראיתי את יוסף בתוך המכונית המעופפת לשדה התעופה וזה היה בששת העשר בשינה 1951. יוני
חוקר סאלה: מ וויין לי חומרי נפץ יוסף מוראד בייקר ופצצות?
שלום השיב: יוסוף גם אמר לי שנקרא נעים אני לא זוכר את שמו של אביו הוא זה ש( קנה) הסכום של פצצות וכלי נשק, ארה"ב !!
&nbsp
(15)
בשינה 1951 אמצע יולי החליט et al. (המיוחד Branch) לאחר הזמינות של ראיות מכריעות רבות לנוע לעבר מנפץ את סוד הארגון הציוני בהילה, ואת סוד השיירה מורכבת ממשטרת עוזרי עבדולרחמן חמוד אל-Samarrai וסאלם אל-Quraishi ונציבים בדימוס ומתפתים חטיבה והסגן אירפאן קאדר, שלקח חלק בכתיבת הפרוטוקולים של החקירה, שנערך ב1951/07/21 בהסכמתו של מושל ההישג של הילה והצטרפה אליהם במפקד משטרת הילה אלוף. אלוף (שמרני) ויישוב שנבחר (Aljbiaoan), וצוות פשט בית כנסת בשם (מנחם דניאל) מוזכר במחנה, ולאחר בדיקה מדוקדקת מצאה את הקופה של מקלעים, אבל הם לא מצאו כל מטמונים או כלי נשק אחרים, אבל הם נעצרו (ציד שמנמן), ראש התנועה בהילה נקרא (שאול Hsagal. הוא אמר לי קולונל המשטרה בדימוס עבדולרחמן חמוד אל-Samarrai בנוכחות הנציב אמריטוס לשעבר חמיס, שנעצרנו מספר היהודים הציוניים ב( קמפיין הילה) בקיץ 1951 וJelbnahm לבגדד לדוחות מהקורבנות .. אני זוכר שקראתי (איברהים Hsagal), אחד מהמרכיבים הציוניים הפעילים הכיל את שמו בשיא (תנועה) והגיל (20 שנים), הלאום העירקי הפיל ממוספר (5099) כהכנה לטיסה לפלסטין, הודה מולי כעובד מכולת מכיר אותו (שאול Hsagal) בבית קפה (עזיז), כבר לוקח בעידוד ההגירה ולהפיל אותו הנתון מתייחס למספר היהודים שהופלו המיני עד 11 / 5/1951 ש( 38 026), יהודי, אמר איברהים Hsagal בהודאתו: התבקשתי שאול להתאמן על זרועות בדיוק את האקדח, ובאמת לקחת אותו לאזור השוק (חיבה) שבו בית מקדש (שייח 'יצחק) ואומן להשתמש באקדח בנוכחות שני אנשים לא מכיר אותם ולהראות במה אחרי שהם (Naeem סאלח) ו- (Adud Rahamin) שברח לפלסטינה ביולי 1951, מוסיף אל"מ סמוראי: הווידויים של איברהים Hsagal חשובים לנו כי זה מודגש רשמי שאול תפקיד ארגוני הילה ואיברהים הבין את הרצינות של הרחבת סוד הארגון הציוני היא לא בבגדד לבד אבל הסיומת שלו להילה, מוסול וBaquba, Diwaniyah, בצרה וKhanaqin. הוא סיפר לנו על אברהם, המסביר את הטבע ואת תפקידו של הארגון שנקרא (תנועה) או (גיוון): רשום אותי שאול בארגון חשאי (גיוון) ואמר לי שאול שהארגון הזה הוא (חברה סודית של היהודים) ומטרה (הגנה על היהודים בעת התקפה עליהם על ידי הממשלה או אנשים או האיסלאם) .. זה ואחרי אל-Samarrai אמרו: אתה יכול לראות כיצד לבחור את הציונים לביטויים שבי להטעות יהודים Almaxobin תנועת הבנת סוד איסטרון מילות כגון ממשלה ואנשיו של האיסלאם או לעורר את זעמם של יהודים ולבודדם מחברה עיראקית. אמרתי לי Samarrai: לחזור להודאותיו של איברהים Hsagal כעדות חשובה לעידן זה שאתה מדבר על.
הוא השיב, שמתי לפניך, עדותו בכתב היד שלו ולהעביר אותו כמו שאתה אוהב.
הוצאתי כמה ניירות ישנים והוצאתי חבילה שלהם מסודרות ושילמתי על כך בי. והתחלתי לקרוא וידויים (סימנים) של התנועה הציונית בהילה. איברהים Hsagal כתב בהודאה הרשמית: תגיד לי, שאול אנחנו היהודים בבגדד או חטיבות (מחוזות) חייבת להיות מוכן עיראק (להגן על עצמנו מפני כל התקפה נגדנו ובשביל זה אנחנו צריכים להיות בתוך חברי האסיפה (Hmchora), צעירים מיוחדת של היהודים שמסוגלים ארגון לאחוז בנשק ולהשתמש בו.
והפסיק לקרוא את שאר הקווים, שבו הביאו להודאות שלי תשומת לב (הרשמית) תנועה בהילה, יהודי שאול Hsagal ציוני.
מלח סמוראי:? איך לחלץ הודאות מלאך ציוני זה
* נעצר שאול ביולי 1951 והביא מולי במטה של עבודה חטיבה של קרבת Qishlah עכשיו, ולאחר שחקירת מושל הבונה Affhmth ראשונה התחילה התאמת עדותו, שבו הוא נתן ללא כל לחץ או טרור או עינויים גם מקדם ספרי ציונות, ולקח את שאול לעשות הודאותינו אומרים: (נולד בTouirij בשנת 1928 ולמד בשנת בית הספר היסודי ההודית בשנת 1937, שעזב אותה בשנת 1939 לא נראה לי לעבודה, אם כי עבוד איברהים הרציני שהיה תמיכה שלי בשנת 1941 יצאתי לבגדד להצטרף האבא שלי, שעבד בבגדד ועבדתי בAlkouan אז עובד נגר תפירה ולאחר תקופה חזרתי להילה ועבדתי במלון (אושר) להזרקת איברהים בעלה ואני ישנתי במלון ציינו יום אחד בקרתי את הדודה שלי (Khatun) סטטי ביישוב (Algibawin) או (הודי) ונמצא באח החצר האחורית נקרא דודה זוג (שאול Agapapa) שלקח במהירות לדבר איתי על נוכחותו של סוד (עמותה) של מטרת היהודים הכשרת מספר גדול ככל האפשר של יהודים צעירים בזרועות כאילו עצרת זו תלמד אותנו את שפת עברית הסכמתי לעשות זאת ולמדתי אחרי תנאי שייכות לה: זה הסוד של עצרת העמומה וכי כל חבר מחויב לשלם סכום שלא יפחת מ (30) דינר ולהכין לנסוע ל( ישראל). אני זוכר שהפגישה שלי עם אגא באבא הייתה בשנת 1950 ..
&nbsp
&nbsp

חבקוק

אמנם התרגום משובש, אבל מבינים מהמספרים של כלי הנשק שכוונת התנועה הייתה להגן על כל הקהילה היהודית בכל השכונות.

למעלה