אתגר יצירה חדש -מלוכה

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אתגר יצירה חדש -מלוכה

שלום לכולם,
מצורפת לכאן תמונת כתר.
מוזמנים לענות:
למי אתם רוצים להעניק את הכתר ומדוע?
(דמות אמיתית /לעצמכם/ לדמות שאינה קיימת במציאות).

לילה טוב ושקט,מתנדבת סה"ר

אעניק את הכתר

כמובן לאהבת חיי שעבדה בשבילי לפני הרבה שנים, ומפני שלא הייתי עדין אתה לא רצתה איתי קשר. סיפור עצוב מאד.
&nbsp

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
תודה על השיתוף והשירים

הסיפור העצוב שמלווה אותך שנים מצמיח שירים...תודה על השיתוף.

שיר

אמליכך בשלל זוהר
מתעלה בשלווה לטוהר
תתרגשי מהיווצרות חנך
ואהבתי בשמחה תחונך

ועוד שיר שכתבתי כאן פעם:

עברתי שבעת מדורי גן עדן וגיהינום
ולמדתי
שאני נסיך
כשאמות, אמות חכם מאד
וכוכב יזרח על ראשי.

mb261414

New member
חייבת להגיד שזה היה מעניין כי

נכנסתי בגלל שמלה שאני תופרת, חשבתי לשתף על השמלה, כמובן שאין לי צורך בכתר. אבל חשבתי לשתף בקשר לעיצוב שלה כי ראיתי חליפה היום שמידלטון לבשה וחשבתי שהיא נורא יפה ופתאום שאלתי את עצמי אם השמלה שתפרתי אני יכול להיות לה עתיד. הכוונהלא יודעת אולי אצליח לעצב אופנה.
משעמם אותי לתפור דברים פשוטים. זה משעמם אותי נורא. אני לא מרגישה שחסר לי משהו ללבוש, מצד שני לתפור משהו פשוט, פשוט נורא משעמם אותי. טוב לא לגמרי משעמם כי נגיד לתפור בד קלטי משבצות זה ממש עוזר לדייק בתפירה אז זה כיף.
פשוט היום שיניתי את החצאית היא יצאה מפונפנת וצרפתית כמו בתקופת מרי אנטואנט... מלא פפיונים, שהזכירו לי קצת את טרנטינו ומערבונית במסבאה של קולוניה צרפתית.
השמלה הזאת כולה הכלאה של כמה וכמה דברים. פתאום לחשוב שבגד פשוט יש בו הרבה בורות, ואילו בגד שיש בו הרבה מחשבה בפרטים הוא בעצם מספר יותר מאשר צורה פשוטה.
את הכתר אני מעניקה לבורא עולם מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא שאין אף אחד אחר מלבדו. הוא ורק הוא לבדו ואין אף אחד אחר על פניו.
ואבא שלי שבשמיים שנמצא על ידו, עם סבא שלי וסבתא שלי גם. מרגישה שכולם איתי עכשיו. אני מרגישה כמו האישה הכי חזקה בעולם.
ועדיין מלאה חששות

בקשר לשמלה

מרצה אחת שהייתה לי אמרה שלא לשווא כתוב בתורה לא ללבוש בגד שעטנז, כי כשהייתה בחוץ לארץ ולבשה בגד שעטנז (בגד שמצרף כמה סוגי חומרים) גירד לה בגוף ולא היה לה נעים, ואחר כך כשלבשה בגד מסוג אחד של חומר הרגישה טוב מאד כאילו זה חלק מהעור. אני אוהב בגדים עם דוגמאות יפות כמו לנשים, אבל אמי אמרה לי פעם שבגדים חלקים יפים יותר מבגדים עם כל מיני ציורים שמלכלכים אותם אלא אם הם אמנותיים ומושקעים כמו אצל מלכים.

mb261414

New member
שעטנז הוא צירוף של כותנה עם פשתן

לא מתכוונת להתווכח איתך על זה אפילו. אבל זה מה ששעטנז אומר.
בתקופת בית מקדש היה איסור לתפור לפשוטי העם בגדים משילוב של כותנה עם פשתן, וזאת בגלל מעמד הכהנים, רק כהנים הרשו ללבוש בגדים שהיה בהם שילוב של כותנה ופשתן, והמטרה הייתה להרים את מעמדם מפשוטי העם ולהבדיל אותם מהם. לכן רבנים גם הקפידו אחר כך שלא יתפרו לפשוטי העם בגדים המשלבים את הפשתן עם כותנה, אפילו שלא היה בית מקדש ועברו הרבה שנים מאז ומעמד הכהנים נעלם כלא היה.
השלמה שלי מחברת אלמנטים שונים, למשל פרח הלוטוס שהוא מסמל בודהיזם, ועיטורי מתכת וקשקשים בהשראת אתנה היוונית. חגור מותן ממתכת גם, כייצוג לאשת חיל.
אז יש אלמנטים שונים ובהחלט חשבתי על בית המלוכה של וינדזור כאשר תפרתי את השמלה. החלום שלי היה להלביש מלכים ומלכות נסיכים ונסיכות ולהעלות את מעמדם מעל פשוטי העם. די ברור שהכל התערבב יחד וזהגם מה שגורם להתדרדרות מוסרית. מאז הבגידה של צ'ארלס בנסיכה דיאנה גברים לקחו להם פילגש והם חושבים שהם נסיכים, אין מיי אסס.
זה מה שיש לי להגיד.

mb261414

New member
דרך אגב השמלה כולה עשויה בד קטיפה

בצבע תכלת, והיא מייצגת "טלית שכולה תכלת, דבר שאין בו פגם, מושלם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
שמלה וכתר- תודה על השיתוף

על פי התאורים שלך נשמע שהשמלה מאוד מיוחדת,הקדשת מחשבה רבה לכל פרט ופרט...לחלקם איכות של בגדי מלך/מלכה:הקטיפה, המתכת...
שמלה שכל הלובש אותה יחוש כבן מלוכה...
תודה על השיתוף.

mb261414

New member
בינתיים לדעתי רק על בובה היא נראת מלכותית.

לבשתי אותה והצטערתי על כל רגע.
תודה.

למעלה