אהבה של אימא

אהבה של אימא

אם נותנת אהבה
בעומק האנושות לדורות
בעזרת פטמת חלבה
שקועה ומוברגת בבורות
כמכונת הנשמה נבובה
סיפורה עובר ביערות
צהובים ואינדיאניים כלהבה
וקדמוניות ליקום סוטרות

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
קשר אישי, אם אוניברסלית

שלום פילוסוף,
השיר שלך מלא דמיון ויצירתי. אני מרגישה שהיחס שרואים בשיר לאמא הוא אמביוולנטי. מצד אחד, היא קדמונית ואוניברסלית, ויש לה המון אהבה לתת – לדורות רבים! מצד שני היא כלואה, ואתה מדמה אותה ל"מכונת הנשמה נבובה", כלומר, יש בה משהו ריק, והיא "תומכת חיים", עוזרת לאדם שאינו מצליח לנשום בכוחות עצמו, ולכן הוא מחובר אליה. אפילו בתור מכונת הנשמה יש בה הרבה כוח, כי היא מחזיקה את ילדהּ בחיים. בשיר שלך מתערבבים זמנים עברו וימינו אנו. אתה משלב בין יערות אינדיאניים ועברה של האנושות לבין מכונת הנשמה מודרנית, וגם המילה "מוברגת" מתייחסת יותר לזמן החדש. האם מרגישה כמו חצי אלוהות וחצי מכונה. דרך דימויים אוניברסליים וגדולים, אתה מצליח לגעת באמא שהיא, אולי, מאד אישית, מאד קרובה... אולי השיר מראה געגוע כלשהו לאותו קשר אישי ומיוחד, שבשיר מקבל מימדים עצומים וגם מיוחדים, כשהאמא היא אם האנושות, או אמא אדמה... מה דעתך?

תשובה

אני כותב הרבה מאד שירים כבר הרבה שנים, ויש לי דמיון מאד פורה ומפותח. כל זמן באים לי רעיונות חדשים למחשבה ולדמיון. את השיר הזה כתבתי כי הרגשתי פתאום רעיון מאד חזק של אם אוניברסלית כזאת שמיניקה את הילד כמו את האנושות, והרגשתי צורך חזק לבטא אותו. מדי פעם יש לי רעיונות טובים יותר וחזקים יותר. כמו בהרבה מקרים, הרעיון לשיר הזה הגיע לדמיוני מתוך שירים אחרים שכתבתי באותו זמן על אם. בסרט "מסע בין כוכבים" דיברו פעם על הרעיון שכל המודעויות מחוברות ביישות אחת גדולה, ואולי מזה הגיע לי הרעיון לשיר. שמח שאהבתם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל

למעלה