פחד

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
פחד

עכשיו במדינת הקלגס

עכשיו במדינת הקלגס
שלטון הרבה יותר טוב
ומזכירים את יום השואה הבין לאומי
להרחיק אנטישמיות מצבאה.
והיא כבר דמוקרטית.
ושומרת על זכויות המיעוטים.
ולא עושה זוועות.
ואלוהים שומר עלי
אז מדוע אתה פוחד?
מדוע תפחד לנסוע בלילה?
מדוע תאחוז פחד פתאום?
מדוע תפחד מנסיעה בין עירונית?
מדוע תפחד מנסיעה לא מוכרת?
מדוע תפחד בכלל?
ואני חושב על זה ויודע שצריך להעיז
והעיקר לא לפחד כלל.
16.9.16

הפחד

שהתברר לי שיש החוקרים הפחד הפך לאימה:
פחדת לעשות קניות
פחדת שירעילו את המזון.
פחדת שיחטפו אותך
פחדת שיפגעו בחבריך
פחדת על בני המשפחה
פחדת מכל עלה נידף
פחדת לנסוע ביום
פחדת מכל דבר.
ועתה הפחד מוגדר ומופחת
לכמה דברים בלבד.
ואתה נאבק עימהם
העיקר זה לא לפחד כלל.
16.9.16

ואם לא יהיה פחד

ואם לא יהיה פחד וחרדה
הזמזום באוזניים יעלם.
אם לא יהיה פחד וחרדה
תיסע בלילה לכל מקום
ולא תהיה מוגבל בכלום.
ואם לא יהיה פחד וחרדה
המחשבה תהיה יותר טובה.
היא כבר טובה. אין הפסקות חשיבה-
אך שאתה פוחד אתה נוקש בשינייך
וצריך להפסיק זאת.
העיקר זה לא לפחד כלל.
16.9.16

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
גבולות הפחד ...

קרנף יקר,
קודם כל רוצה לומר לך שהכתיבה שלך מאוד נגעה וריגשה אותי... מעבר לכך החוויות שלך והמחשבות שלך גרמו לי להרהר בנושאים אוניברסאליים של מוסר ושל הגבולות בין טוב לרע... בין אכזריות לחמלה... בנוסף, ולמעשה בעיקר, היה משמעותי להתבונן יחד איתך, על הדרך שעברת ולבחון את האתגרים עימם התמודדת...
אני שומעת את המשאלה לחוויה של ביטחון, של אמון, את המשאלה לעולם בו הפחד אינו משתק, ואינו מונע ומגביל... משאלה שברובה הגשמת אותה ואתה כמו מבקש לחצות עוד איזה גבול...גבול בו לא יהיה זכר לפחד...
ואני חושבת על היכולת שלך להסתכל על העולם והשינויים והתיקונים שחלו בו, כמו גם על הרוע והאכזריות שעדיין קיימים בו, ועל הניסיון הרב והכנה שלך שלא לפגוע, שלא לעשות רע, ויתרה מזו אני חושבת על הניסיון הרב שאני רואה פה בפורום לעשות טוב... ואני חושבת שאולי הגבול שאתה מבקש, אולי לא צריך להיות כ"כ ברור, נשמע שהיית רוצה לתחום את הפחד במגירה ולנעול אותו "ועתה הפחד מופחת ומוגדר לכמה דברים בלבד"... נשמע שהיית רוצה עולם שכולו טוב...ואולי למשאלה הזו יש תפקיד להישאר כמשאלה ... כדי לתת מוטיבציה לעשייה, אבל לעולם לא כדי לממשה באופן מלא... שהרי בכולנו יש פחד ורוע... בכולנו יש גם חולשות...זה מה שהופך אותנו למיוחדים... ואולי גם לפחד יש תפקיד... הוא שומר עלינו לעיתים... יש לו תפקיד אבולציוני חשוב ואולי לא כדאי לחיות בעולם בו אין פחד בכלל...ואולי כמו הכותרת שלך – העניין הוא גבולות ומינונים...
אני חושבת על החמלה הרבה שאתה מוציא החוצה ותוהה לעצמי אולי מגיע גם לך קצת חמלה, חמלה שתקבל את הפחד ולא תאבק בו ...לא במובן של להיות משותק על ידו, אלא במובן של לקבל אותו כתוצר שקיים באופן טבעי בנו כבני אנוש, ובייחוד באלו שחוו טראומות בהן לא הייתה להם שליטה על העוולות שנעשו להם...ואולי דרך הקבלה תגלה שאינך מפחד מהפחד עצמו ואולי זה הדבר המשמעותי מכל...

קרנף יקר, מאחלת לך שבוע מלא בהתבוננות אמיצה בנוכחות הפחד ולא בהעדרו !

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תודה- דברים מהלב

אני עדין קצת משותק מהפחד וזה לא טוב- אבל אני מתפקד במצבי פחד רק מרגיש פחד משתק- למשל בנסיעה בלילה באוטובוס אני לא צריך להרגיש לדעתי פחד.

למעלה