כעס ודכדוך

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
כעס ודכדוך

כעס עצמי

אני לא צריך לכעוס על עצמי
אני לא צריך להכות את עצמי.
נפשי עושה את המקסימום
ועוד מעט היא תצא מסיבוכיה
ואני אבריא בשמחה רבה.
ואני כועס לפעמים על עצמי.
די! לכו לכם מחשבות כעס!
אל תפגע בעצמך.
3.8.16

דכדוך
שוב תפס אותי דכדוך
אחרי חצי שנה שלא היה.
ואני מתעשת ומעלה חיוך
השמחה מצילה את עולמי.
ועם הדכדוך בא כעס עצמי
אל לי לפגוע בעצמי.
וממשיך לטפל בפוסט טראומה וחרדה
הן כך קודם הכל נעלם.
3.9.16
הדכדוך תפס אותי כי שתיתי תה שמרומם את המצב רוח- מליסה מספר ימים ושהפסקתי אותו סבלתי מדכדוך- אני מקווה שעוד כמה ימים זה יעלם

קרנף יקר

הי , מקווה שהלילה עבר טוב וקצת טוב יותר לנפש
תן מקום לכאב ולדיכדוך זה בסדר זה חלק מהרגשות שלנו
אבל אל תכה את עצמך איש יקר , עברת מספיק את הכעס תעביר למקום אחר .
הליכה , ספורט , שירה בקולי קולות , ציור ,פלסטלינה וכל דרך אחרת שתעזור
אתה יקר ואהוב לא מגיע לך מכות מאף אחד בעולם ...
איתך

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אמפתיה עצמית...

קרנף יקר,
כואב לקרוא את השיפוטיות הרבה שאתה מתאר כלפי עצמך... בעצם הכותרת יש דימוי של הכעס והדכדוך הולכים יחדיו ומחזיקים ידיים... ובתחושותייך וחוויותיך זה אכן נשמע כך.. נשמע שחלק בלתי נפרד מהדכדוך, הוא הכעס על החוויה של הדכדוך שוודאי יוצר מעגל מתסכל ....
וכמה השיפוטיות העצמית הזו עומדת בניגוד לחמלה ולאכפתיות הרבה שכל כך ניכרת כאן בפורום כלפי שאר החברים... ומרגשת כל פעם מחדש מהצד... וממש מרגיש שחלק מהפגיעה העצמית כרוך בכעס העצמי....
דבר נוסף שבולט לי מאוד מדברייך הוא החוויה של גבולות נורא ברורים ומסודרים בין טוב ללא טוב, בין עצב לשמחה, והרי שהאין הדברים שזורים זה בזה? בחיים של כולנו? התמודדות עם המקומות הכואבים שלנו, עם מקומות של חרדה ופוסט טראומה היא לא התמודדות בקו ישר ולינארי ויש בה לעיתים נסיגה... זוהי התמודדות שוודאי מעוררת רגשות קשים, אולי מבהילים, אולי מכעיסים, אולי מתסכלים.. אך אלו הרגעים שחשוב לזכור שאנחנו כל פעם אחרים אל מול השדים שלנו... אנחנו מגיעים עם ידע, ניסיון וכישורים שלא היו לנו בעבר... וכמו שכתבת – אנחנו אכן עושים את המקסימום שלנו... נשמע לי שאתה בהחלט עושה את מה שאתה יכול כדי לעזור לעצמך... ואולי מה שאתה זקוק לו יותר מכל זו חמלה, אותה חמלה שאתה נותן לכותבים כאן – חמלה שתקבל את הנסיגות ואת הכעס וכל רגש אחר שעולה ... כחלק מהתהליך, כחלק מחיים מורכבים שיש בהם ביחד גם אור וגם חושך, כחלק משלם שהוא אתה

קרנף יקר, מאחלת לך שבוע של חמלה, קבלה ושלווה!

למעלה