חידה\תרגיל במתמטיקה-דחוף רצחח

נאוה8

New member
חידה\תרגיל במתמטיקה-דחוף רצחח

אני לא מצליחה להעלות אותה לכאן -תפוז המרגיזים! אז אני אשלח במסר לכל מי שירצה לעזור לי יש מצב שמישהו רוצה לעזור לי עם השאלה?,אני חייבת תשובה שלה עם דרך ! יש רמז-התשובה כנראה מספר עגול או מספר קטן עכשיו יש כאן איזה טריק,וצריך לעלות עליו כדי לפתור את השאלה,משהו בסיס במתמטיקה אפילו משהו בחוומר של כיתה ח-ט אני חייבת פתרון של השאלה עד יום רביעי בערב! בבבקשה בבקשה תעזרו לי! תודה ויום טוב

leebalan

New member
החידה עצמה:

קיבלתי את החידה במסר. עקרונית, צריך להשתמש פעם אחת בספרה 0, עם כל הפעולות, בשביל להגיע ל6. אז ככה. 0 עצרת שווה לאחד. זה בטוח התחלה טובה. הנה שאלה עקרונית. האם מותר לכתוב log רק עם בסיס? כי אם כותבים בלי בסיס, הבסיס הוא 0. אם כותבים רק בסיס, האם המספר השני מושלם ל10? אם כן, לוג (בסיס 1) שווה לעשר. השורש של עשר הוא שלוש נקודה אחד פלוס מינוס. בעזרת פעולת העיגול, נגיע לשלוש. שלוש עצרת שווה שש. האם זה אפשרי?

leebalan

New member
אוקי, עזבו את הרעיון שלי..

מה שכתבתי לא הגיוני. למען ההבהרה, בתגובה הקודמת שלי החידה היא רק השורה "עקרונית, צריך להשתמש פעם אחת בספרה 0, עם כל הפעולות, בשביל להגיע ל6.". העובדה ש0 עצרת שווה ל1 בטוח תעזור.

בסג

New member
...

אם עובדים עם מעלות (ולא ראדיאנים), אפשר באמצעות arctan של 1 להגיע ל45, ועם arcsin של 1 להגיע ל90 (ובעצם עם arccos של 0 להגיע ל90).

leebalan

New member
אם ככה, נראה לי שפתרתי..

אני באמת לא בטוח מה היתה הכוונה שלך, אבל אם אפשר לעבוד גם עם מעלות: 0 עצרת = 1 1 arctan = ארבעים וחמש שורש 45 = 6.7 [67] (עיגול) = 7 שורש 7 = 2.6 [2.6] = 3 3 עצרת = 6 מש"ל :p

בסג

New member
אני רק זרקתי כיוון

הרעיון שלך נחמד
קצת קצר יותר, בהשראתך (הסימון "[]" יכול גם להיות רצפה, ולא חייב להיות עיגול):
z [sqrt(sqrt(arccos(0)))]! z​

leebalan

New member
מצטער על הטמטום, אבל תזכיר לי מה זה רצפה? :p

אגב, בדרך שלי, אפשר לוותר על העיגול של השש נקודה משהו. כי השורש של זה הוא 2.9, שמתעגל לשלוש.

נאוה8

New member
כנסו

מזה arctan? בעיקרון זה צריך להיות עם פעולות חשבון שלמדתי ואין לי מושג מזה ... ואסור בשום פנים ואופן לעגל.. אני גם פתרתי אבל זה נחשב לא חוקי תראו מה עשיתי אפס עצרת זה אחד,אחד זה גם 4 חלקי 4 עכשיו על האררבע שבמונה נשים עצרת וזה 24 חלקי 4 זה 6 אבל זה לא חוקי כי הפכתי את 1 ל4 חלקי 4 ואסור להשתמש בשום מספר אחר חוץ מאפס

leebalan

New member
עיגול זה פעולה, אז זה מתקבל.

ואי אפשר להשתמש ברצפה, כי מעגלים בהמשך שתיים נקודה משהו לשלוש.

למעלה