מדרון

11abcdefg

New member
מדרון

מתגלגלת כמו כדור במדרון חלקלק, נופלת, נופלת.
נופלת בצניחה חופשית.
מתרסקת.
נשברת.
קורסת.
לא מצליחה לעצור את ההדרדרות הזאת לתהום.
צורחת אבל אין איש שומע.
עושה כל מה שאפשר ואי אפשר.
רוצה להאמין שזה עוד לא הסוף שלי, שיש עוד סיכוי, שהטובפה מעבר לפינה, ממש מעבר לפינה, וזו רק נסיגה קלה.
רק נסיגה קלה, גם לי יש נסיגות, נסיגה היא לא בהכרח עצירה או מפלה או סוף פסוק.
לא, לא בהכרח.
אבל לא מצליחה במו יידי לעצור את המפלה הזו.
פונה לכוחות חזקים ממני, עזרו לי, עזרו לי, אני רק בן אדם, עזרו לי.
תנו גם לי קצת שלווה וטוב, תנו גם לי קצת בריאות, אושר ואהבה.
גם לי מגיע.
אני קורעת את עצמי בשביל שיהיה טוב.
קצת, איזה רמז שאומר שיהיה טוב...
שמישהו יעזור לי למען השם...

אייביסי, איך אפשר לעזור?

מה ישכנע אותך שמישהו מקשיב לך, שמישהו רואה אותך ויכול להיות איתך גם שם, גם בחושך?
אל תאבדי תקווה.
ואם תרצי קצת להרחיב, קצת לתאר מה זה בשבילך הטוב הזה, מה את עושה כדי שיהיה טוב, ומה עוד חסר כדי שיהיה... אשמח לשמוע. ולנסות לעזור. ואם אי-אפשר: לפחות לחלוק איתך את המשא הרגשי. וכמוני עוד גולשים הרוצים בכנות בטובתך.

(לא זוכרת אם כבר שלחתי לך את השיר הזה. אם כן - קבלי אותו עוג פעם...)

11abcdefg

New member
כרגע

כלום לא ישכנע.
כרגע כואב לי פיזית ברמות קשות עד כדי כך שכלום בכלל לא מתקרב אלי.
אני מרגישה לבד עם זה כי אני באמת לבד עם זה, אף אחד לא מרגיש את הכאב שלי ואף אחד לא יכול לקחת אותו או אפילו לחלוק אותו, זה רק ברמה התיאורטית.
זה כאב שמעוור ומערפל את המוח שאי אפשר לנשום בו.

עשיתי הכל ויותר בשביל שהכאבים האלה יעברו, בשביל לחיות, בשביל לחזור לעצמי, בשביל להיות אופטימית. (בטח לא תביני כלום) ובאמת האמנתי שאני בכיוון הנכון וכן הלאה.
כן עם רגעים גרועים כי ככה זה, אבל לפחות נראה שיש סיכוי לחיים.
אבל עכשיו זה מרגיש כאילו אין כלום מלבד כאב ושהחיים נגמרו כי לא יכול להיות כלום עם כאב ברמה כזאת.
זה גם לא מרגיש כמו רגע, זה מרגיש כמו צניחה וסוף.

אני מבינה שאת בכאב פיזי עצום

ושאין בכלל מה לדבר על לצאת מהמצב הנפשי השפוף כל עוד הכאב מייסר, וזה הכי מובן לי בעולם... (למה שלא אבין?)
בלי לדעת על מה מדובר, אני כמובן לא יכולה לייעץ. וגם לו ידעתי מה הבעיה, אני מניחה שכבר חקרת את השיטות והאפשרויות שהיה עולה על ליבי להמליץ לך. בתור מי שמתמודדת עם הבעיה כבר זמן מה, ושיש לה משאבי אינטליגנציה לא דלים בכלל - אני יוצאת מנקודת הנחה שמה שהייתי אומרת פה לאור ידיעותיי הדלות, מן הסתם נוסה ולא עזר.
*אבל* אני רוצה לומר לך שני דברים: 1. לא צריך לפסול שיטה שלימה בגלל מטפלים ספציפיים שלא ידעו להתאים אותה אליך או שלא זכו לסייע לך מאיזו סיבה שתהיה. עדיין ייתכן שהשיטה תועיל, בצירוף מטפל אחר - רגיש יותר, מנוסה יותר, שהתמחה יותר בתחום הספציפי שאת סובלת ממנו, וכו'. 2. שווה לחזור לטיפול שהועיל בעבר לזמן קצר בלבד כי כרגע, כמו שאת נשמעת, גם תקופה קצרה של הקלה *בהחלט* שווה את זה, וגם אם הדרך היחידה היא ליזור לטיפול כזה כל איקס זמן כדי לקבל איקס זמן של חיים ללא סבל ועם אופק התקדמות - זה שווה את זה.

11abcdefg

New member
תודה

אני לא ממש יודעת איך להגיב לזה ואיך להסביר את עצמי והאמת שאין לי כוחות לזה.
אבל תודה

11abcdefg

New member
ולשאלתך...

איך אפשר לעזור...
ברגעים כאלה זה מרגיש שכלום לא יעזור אף פעם וזה מה שנורא.
החוסר אונים הזה מפחיד אולי יותר מהכל.
במיוחד למישהי שאוהבת שליטה (כי יש לה כל כך מעט בחיים ממנה).

11abcdefg

New member
כן

שליטה היא אשליה
גם אמונה היא אשליה
גם המציאות היא אשליה ברובה שתלויה באיך אנחנו תופסים אותה

מחזק אותך

תהיי חזקה. כאבים פיזיים הם דבר מאד קשה להתמודדות, אבל צריך כוח נפשי ואמונה בכוח הנפשי שלנו כדי להתמודד ככל האפשר עם הכאבים. הצטערתי לדעת שאת סובלת ואני נותן לך את תמיכתי ואת דאגתי עם הרבה חיזוקים.
&nbsp

שלום
אני מצטער שכואב לך, כאב גופני הוא קשה במיוחד להתמודדות ופחות אפשר לסבול אותו. בכל זאת, צריך למצוא כוחות נפשיים להילחם בכאב ולהתמודד אתו ככל האפשר. יחד עם זה, כמובן, יש להשתדל למצוא את הטיפולים הנכונים שיעזור לנו להתגבר לפחות חלקית על הכאב. ייאוש מצב רגשי רע וקשה, אני מאמין שיש הרבה תקווה בעולם וחשוב שתשתדלי להישאר חזקה ולא לוותר. בתרבויות שונות יש חשיבה שהגוף והנפש מאד משפיעים זה על זה, ואולי בעזרת כוח נפשי והרבה אמונה עצמית תוכלי לפחות קצת להתגבר.

למעלה