כפייה של טיפול רפואי

vita29

Member
כפייה של טיפול רפואי

האם אדם שיש לו עבר פסיכיאטרי ואפילו אבחנה אך כיום אדם משוקם ואבחנה כבר לא רלוונטית(פסיכאטר פרטי אישר זאת)אך אבחנה עדיין קיימת ברישומים של קופת חולים האם פסיכיאטר של קופת חולים שטיפל בעבר יכול לכפות על אדם שהפסיק טיפול על דעת עצמו וחי חיים נורמטיביים כיום ,האם פסיכיאטר של קופת חולים יכול לכפות עליו טיפול תרופתי? יש משהו בחוק לגבי זה?

לא

באופן כללי בדיקה / אשפוז / טיפול בכפייה הם בסמכות הפסיכיאטר המחוזי ובהתקיים תנאים מסוימים (הקשורים בעיקר למסוכנות לעצמו או לסביבה).

כך עפ"י החוק לטיפול בחולי נפש 1991.

אופירA

New member
מנהל
יש בחוק אמירה מפורשת שאי אפשר לכפות על אדם טיפול

אם הוא לא רוצה, כל עוד אין ראיות בפועל שהוא עושה מעשה מסוכן עפ"י הגדרות החוק.
אפילו אם הוא לא חי חיים נורמטיביים, והוא לא משוקם - כל עוד מעשיו לא מסוכנים (עפ"י הגדרות החוק), לא ניתן להכריחו לקבל טיפול שהוא לא רוצה בו.

לפני המון שנים הייתי בדיכאון כבד, ואנשים שלא מבינים הרבה בפסיכיאטריה, אבל רצו מאוד את טובתי, איימו שילשינו לפסיכיאטר המחוזי שאני "מסרבת לקבל טיפול" (ודווקא הייתי בטיפול סדיר מאוד, ביוזמתי ובעלות גבוהה).
זה הצחיק אותי נורא, וכדי "להקל עליהם" מסרתי להם טלפונים של כל הפסיכיאטרים המחוזיים בארץ, שיתקשרו למי שירצו (בתקווה שהפסיכיאטר לא יאשפז את המטלפן על מחשבות שווא...).
ואח"כ הרגשתי כעס גדול על אנשים שלא מבינים שהם לא מבינים, ומהכעס עבר לי הדיכאון, כי כעס תמיד מוציא אותי מדיכאון...

למעלה