התייעצות

התייעצות

יש לי ידידה טובה פרנואידית שחושבת שמסתכלים עליה יותר מדי ושמקללים אותה דרך החלון וקוראים לה זונה. אני מנסה לעזור לה ואומר לה שאם היא חושבת שמסתכלים עליה מותר לה להסתכל בחזרה, ושאם מישהו קורא לה זונה הוא טיפש. אני חושב שזאת דרך חכמה שיכולה להרגיע אותה. מה דעתכם?

פילוסוף היי

איזה יופי שאתה חושב ורוצה להקל על הידידה שלך.
אני לא מבינה בפאראנויה כך שאני לא יודעת מה להגיד לך.
אולי מישהו אחר יידע כאן, או אולי כדאי להתייעץ עם מישהו שמומחה בפרנויה?.....

לא יודע אבל

היא רומזת שהיא לא אוהבת את עזרתי. לכן חשבתי אולי צריך להגיד לה פשוט שלא מסתכלים עליה במקום לתת לה הרגשה שכן מסתכלים עליה ושהיא צריכה להסתכל בחזרה. היא גם אמרה שאתי יש לה יותר פרנויה.

רות1108

New member
כנראה שהיא לא אוהבת את עזרתך כי זו עזרה היא כפויה שופטת

וכביכול אתה ״יודע כל״ כדאי להתיעץ עם אנשי מקצוע רציניים לפני שנותנים הוראות לאנשים עם בעיות רגשיות או נפשיות. כנל לגבי הפורום הזה. תמיכה ועצה טובה והכלה אין בעיה אבל מפה ועד לחנך אנשים להגיד להם מה לעשות... כנראה רומזים לך להתחפף לא רק החברה שלך גם אני

yuval344

New member
ואוו חצופה

ונדמה לי שעניתי לך בנימוס ובהכלה ממש היום.
&nbsp
תתבישי לך. להתחפף מפה את אומרת לו ? מי את בכלל ?

רות1108

New member
חצופה?! תסתכל על התגובות שלך כמה הן שיפוטיות.

מקווה שיהיה לא טוב.. וואו כזאת קללה עוד לא שמעתי ממש התעלת מעל הפילוסופיה שלך

מי שמדבר לא יפה

למשל אומר: תתחפף, אני מקווה שיהיה לו לא טוב. אינני אמור לסבול דיבורים רעים ותקיפות.
&nbsp

רות1108

New member
וחברי הפורום פה אמורים לסבול שיפוטיות?

לא נראלי. בכלל. נראלי שהם עלולים להיות במצב קצת יותר פגיע ממך מהתגובות שלך, לעומת ה״תתחפף״ שלי.

כי דבר אחד כדאי לך להבין- כשרומזים לך די- אז די! כנל לגבי חברה שלך, שוב.

אם יש בך רצון לעזור- מעולה. אם הוא רצוי ומזמין. אם הוא מפחיד ומרתיע- אתה יכול למצוא עוד תחומים שבהם אתה יכול לעזור לאנשים, לא חסר.
אני יודעת שאנשים פה הם לא פסיכולוגים, אבל רק רגישות קטנה זה מה שצריך, ובתגובות שלך לא ראיתי רגישות, מצאתי אותן טיפה פוגעניות ובעיקר שופטות, וכן, לכן אמרתי תתחפף.

בסדר

אני מצטער אם לא הצלחתי לעזור לך, אבל הכוונה הייתה טובה ולא שיפוטית ולא יפה לדבר בתוקפנות כתגובה.
&nbsp

פילוסוף חמוד, ענית לרות יפה מאוד

ועכשיו אל תענה לה יותר,ככה אני מציעה.
לך תעשה משהו נחמד, תראי איזה סרט או תאכל גלידה.
חבל להמשיך ולגרור ריב עם מי שתוקפן אליך.

נכון את צודקת

אבל אולי כדאי לטפל בזה, להתלונן או משהו. לא ייתכן שיתנהגו בתוקפנות ככל שירצו.
&nbsp

עזוב את זה, פילו.

לך תפנק את עצמך עכשיו
ותזכור שמגיע לך תמיד שיתייחסו אליך יפה
וכאן גם אתה שומר על עצמך
וגם יובל ואני שמרנו עליך הפעם
והכול טוב
(עד כמה שניתן)

למעלה