אבל היום הגבתי - בעבודה להתפרצות שהייתה עלי. ושוב....

אבל היום הגבתי - בעבודה להתפרצות שהייתה עלי. ושוב....

אני לא יודעת אם זאת הייתה תגובה מוגזמת או לא.
ניסיתי לשים גבול ולא הקשיבו לי ואז זה יצא חד ואז האשימו אותי בתוקפנות ואז שמתי שוב גבול ואז בכיתי.
גם התורן של ער"ן הרגיש עכשיו שאני תוקפנית.
אז אולי באמת אני תוקפנית?...
אני מרגישה שאני מנסה לשים גבולות כשלא שומעים אותי, זה הכול, ושאם אני לא עושה את זה, פשוט מתעלמים ממני.
אני מרגישה מואשמת מכל עבר.
ואני לא יודעת אם זה בצדק. באמת שלא.
בא לי לשכב במיטה ולבכות.
ואז אני אומרת . איזה חוסן איזה שמוסן. ובא לי לשכב במיטה ולבכות שעות. אולי אני באמת לא יכולה בלי כדורים.
ואין אף אחד שתומך בי
ואף אחד שמאמין שבאמת אני יכולה בלי כדורים.
וברור שאהיה אדם הרבה יותר נחמד עם כדורים, קצת מעורפלת, די חסרת גבולות, לא אלחם על שום דבר, אוותר ואכנע ואמרח.
ככה הייתי כל השנים האלה.
על כל כך הרבה ויתרתי.
אולי גם לוקח זמן ללמוןד לשים גבולות לאחרים ולעשות את זה באופן לא תוקפני..... זה לא מהיום למחר.
אבלך בפנים אני אומרת לעצמי שאולי צודקים.
ואולי האופציה האחרת היא...
אוי אלוהים, אני כל כך כועסת וכל כך עצובה.
וכל כך כל כך בודדה.
אולי באמת אני רכבת הרים בלי כדורים.
אולי אני לא יכולה.
אבל אני לא מוכנה לקבל את זה

היי

הרמבם אומר (שהוא אגב היום בגלגול אישה והיא חברה טובה שלי אבל לא נכנס לזה), שכדי להגיע לאיזון של קיצוניות מסויימת צריך תקופה מסויימת לחוות את הקיצוניות השנייה עד שזה מתאזן אי שם באמצע.
אז כרגע זה פשוט נשמע לי תהליך נורמאלי של לחוות את הצד השני

תודה רבה קוסמת.

זה הרבה יותר מורכב מזה.... אבל כרגע אני רמגישה ייאוש מלנסות לפרוש הכול. עכפ, הרבה הרבה תודה

אנסה לכתוב בכל זאת. בקיצור. קל זה לא יהיה.

ומי שזה טו מץ' בשבילו, מוזמן לא לקרוא.
כשהייתי ילדה היו לי "התפרצויות תוקפניות" שדוכאו על ידי כדורים.
ה"התפרצויות התוקפניות" האלה היו תגובתי לסבל, למכות ולעינויים שעברתי בבית הוריי.
האמונה הפנימית שלי היא שאני תוקפנית ואי אפשר להיות איתי בקשר.
לע', הפסיכולוגית המיתולוגית, הייתי מגיעה "התפרצויות תוקפניות", שכמו שאני מבינה היום היא ליבתה אותן.
עם הפסיכולוגית של השלוש שנים האחרונות לא הייתה לי מעולם אף התפרצות תוקפנית. כעסתי לפעמים, וביטאתי, אבל זה לא היה בהתפרצויות.
ובזמן האחרון, שאני מנסה יותר ויותר ליצור קשרים ולוקחת צ'אנסים באמת, אני מואשמת שוב ושוב שאני מתפרצת.
דווקא על ידי החבר הכי טוב שלי, הוא לא מאשים אותי בזה.
ואני, מצד אחד נורא מבולבלת.
אני חושבת שאני מרגישה כעס מאוד גדול באמת ומרגישה שעכשיו שנגמר סופית כל סיכוי לאיזה פיוס עם ע'... אני מרגישה שהכול מצד אחד קרה בגללי, בגלל שאני הייתי "תוקפנית" איתה. ומצד שני היא לא איפשרה לי אחרת, באמת שלא.
ומצד שני אני נורא עומדת על המשמר שאף אחד לא יפגע בי כמו שהיא פגעה בי.
הנשמה שלי עכשיו היא כמו גור כלבים קטנטן שמחפש מחסה.
אני לא מוכנה יותר לוותר על להביא את עצמי, להגיד את עצמי,לא מוכנה יותר לבלוע, לשתוק, וכנראה יש אנשים שלא קל להם.
העניין שאני מרגישה שזה מתחבר לי לאות קין שהרגשתי מילדותי המאוד מוקדמת, אולי אפילו מאז ומתמיד, תלוי עלי כמו צלב, ומסמן אותי שונה ובודדה. ואשמה. נורא אשמה בבידוד שלי.
איכשהו אני לא יכולה לתת לזה מילים.
אני לא יכולה להסביר את זה יותר טוב.
האם מישהו מבין אותי?.....

תחשבי איך תרגישי אם אחרים

יתפרצו כך עליך ואולי זה יתן לך מדד כלשהו. את מגיבה ברגישות לתגובות הזולת אז תחשבי איך תגיבי על התפרצויות

לפעמים זה עוזר גם לחוות על הבשר

כשיתפרצו עליך על ההתפרצויות מספיק פעמים אני מאמינה שזה יכול להתאזן

אין מה לעשות זה החיים האמיתיים

או שתבחרי לחזור לפסיכולוגית שתהווה כמו כרית אויר שתמנע התפרצויות
או שתבדקי עם מאמנת אישית/איש טיפול מה מוביל להתפרצויות ואיך אפשר לרכך את זה ועדיין להעביר את המסר או שתלמדי לרסן תגובה מהמכות שהחיים נותנים לך או דרך עבודה עצמית אילו האופציות

אופירA

New member
מנהל
תראי את זה כך: אנשים לא מאשימים אותך בהתפרצות

הם רק מספרים לך מה הם מרגישים כלפייך.
הם מרגישים תוקפנות מצידך.
אוקיי, זה לא ממש חשוב מה הם מרגישים.
חשוב מה את מרגישה ומה את בוחרת כרגע.
את צריכה להביא את עצמך ולהגיד את עצמך. והכי חשוב - להיות מי שאת.
לאנשים מסוימים לא יהיה קל. טוב, אפשר להתרחק מהם.
במשך הזמן, את תבחרי איך להביא את עצמך ואיך להגיד את עצמך, ואם תרצי, תעשי את זה אחרת. אבל לא בגלל שאת מפחדת ממה שאנשים מסוימים יגידו, אלא בגלל שאת מחליטה לעשות את זה אחרת.
ההורים שלך (ושלי) חשבו שזה לא טוב שאת מגיבה חזק. ומסרו לך (ולי) שזה רע.
אז אנחנו יודעות היום שזה לא רע. שמה שאת זה טוב.
וזכותך לבחור מה שטוב לך, ולהגדיר לעצמך מה שטוב לך, מתי שטוב לך.
הבידוד שלך הוא מציאות שנובעת מהמון סיבות.
בזמנך החופשי תנתחי אותו ותמצאי את הטקטיקות לשנות את מה שלא נעים לך בו.
בלי להרגיש אשמה במי שאת, ובמה שאת עושה, ובאיך שאת עושה.
עם חופש לבחור לשנות מה שאת עושה ואיך שאת עושה מתי שאת רוצה, בהתאם למה שאת רוצה.

11abcdefg

New member
אני מאמינה בך

ואת מאמינה בך.
ואני לא מוצאת את המילים הנכונות להסביר לך שאת צודקת ושאת צריכה להמשיך בדרכך.
אבל אני מאמינה בך.

yuval344

New member
אני גם מאמין בך

התפרצויות זו לא מילה מדויקת מספיק לדעתי.
אני מגזים ואומר תיקונים (כמו לכלבים באילוף) אבל זה לא יפה.

ויכוח בואי נקרא לזה לא ? או הכי טוב דיון :)

בארה"ב לומדים בבי"ס את אומנות הדיבייטינג. אולי לא בהארלם, אבל בגדול אפשר ללמוד את זה. צריך לתרגל. כמו כל דבר.

הכי אהבתי וזוכר משפט של מישהו מסרטון לעמידות ידיים. הוא אומר
" people always aks me, how can i make a hand stand fast , and i answer, you cant, you must fall in love with the hand stand, and parctice, every day"

ואם לחזור לכעס והתפרצות, צריך לתעל את הכעס בצורה פוליטית למילים, ולהגיד אותן בזמן הנכון לאדם הנכון. ואולי הכי חשוב, לפעמים לשתוק.

יובלי תודה, מקצרת כי עייפה...

אז סליחה.
אבל אתה משב רוח מרענן כאן עם כל האהבות היחודיות שלך

שלום

להציג גבולות באסרטיביות מבלי לתקוף, זאת אמנות. כשמישהו מדבר לא יפה, יש להגיד לו בענייניות ובעדינות שדרך הדיבור שלו לא נעימה לנו ואנחנו מבקשים שיפסיק אתה. אם יתעקש עליה או ישאל למה הכוונה, נגיד לו באופן ברור מה אנחנו חושבים שלא בסדר באופן שדיבר אלינו, כלומר במה שאמר לנו או עלינו. חשוב להימנע ממלים גסות או בוטות, מקללות ומהתבטאויות זולות. כדורים יכולים לעזור, ויש להיזהר לקחת אותם במעקב צמוד עם הפסיכיאטר, אבל לפעמים אפשר להיעזר יותר בשיחות עם פסיכולוג ולפעמים אף עם חבר שמבין. חשוב להעריך את עצמנו ולהאמין ביכולתנו לעזור לעצמנו.

למעלה