כבר לא ממש במקומי! יצאתי מבואסת!!!!

כבר לא ממש במקומי! יצאתי מבואסת!!!!

חזרתי מהפסיכיאטר, אחרי למעלה משלושה חודשים שלא הייתי אצלו, ואני מספרת לו שתודה לאל כל תופעות הלוואי של הגמילה מהכדורים עברו לי כמעט לגמרי ועל התקדמויות ושהבנתי שאני אדם שפוי ובריא ואני רוצה להתחיל תהליך של גמילה מהכדור האחרון שאני עדיין לוקחת. ומה הוא אומר לי. שאני מאוד רגישה. באיזה הקשר אתה אומר את זה, אני שואלת, והוא מסתובב. מסתובב סביב עצמו במילים. מסתובב. מסתובב.
אני מספרת לו על הצי קונג ועל כל הדברים הטובים.
ואני קולטת שהוא לא באמת קונה את זה.
שהוא מחכה לנפילה שלי.
שבעיניו אני לא בין אלה השפויים והבריאים.
יצאתי כל כך מבואסת.
הוא כזה בנאדם טוב, אבל כמו כל (או רוב?) הקולגות שלו הוא כל כך מתנשא, כל כך חושב שהוא יודע הכול, כל כך מסתכל עלי כעל חולה.

זאת לא הפעם הראשונה שאני מרגישה את זה. רגשות מעורבים. מצד אחד הוא בנאדם מקסים וטוב לב והוא ממש שמח שאני נראית יותר טוב ואמר לי שאני נראית עם הרבה יותר חיות.
מצד שני, הוא לא מאמין בהחלמה שלי.
לא באמת.
ואני מקבלת את השדר הזה ממנו, וזה כל כך מבאס אותי.
עד שלא אכנס לאיזה שטאנץ שהפסיכיאטריה מכירה, שהוא מכיר , הוא לא יירגע, וכנראה שבספרים שלהם לא רשומה אחת כמוני.
איפה יש עוד שבלונה? איפה יש עוד תיאוריה שיוכלו לדחוק אותי לתוכה?
אני זורקת את הדי אס אם.
אני זורקת את כל ההגדרות.
ואני גם לא חושבת שאלך אליו יותר. או לאיזשהו פסיכיאטר.
כלומר, אני שומרת לי למקרה חירום או להתייעצות.
אבל בשביל מה בעצם אני ממשיכה ללכת?
אני צריכה כוח.
אני צריכה תמיכה.
אני פוחדת מתופעות הלוואי שאולי יופיעו בקרוב כשאתחיל לרדת במינון של הכדור האחרון.
עדיין בתוכי נשאר הפסיכיאטר כסמכות.
כל פעם אני שוכחת, וכל פעם אני צריכה להזכיר לעצמי, שאני הסמכות העליונה של עצמי.
לגבי הגמילה:
אני כל כך למודת ניסיון עכשיו בגמילה מכדורים, והיות שזה הכדור האחרון שגם לא כל כך עושה לי תופעות לוואי, ואם כן אז לא קשות, אני הולכת לקחת את הירידה ממנו נורא נורא לאט. אפילו שייקח לי שנתיים מצידי. אני לוקחת עכשיו 60 מיליגרם כל יום, ואני אתחיל להחליף את ה60 מג ב30 מג יום אחד בחודש, והתכנון הוא - כמובן, תלוי המצב בשטח, אם ארגיש לא טוב אאט את זה עוד יותר, אבל התכנון שלי הוא תוך שבעה חודשים להגיע למצב שאני על שלושים מיליגרם ולתת לעצמי להישאר על שלושים מיליגרם כמה חודשים, ורק אז להתחיל לחשב את המשך הדרך. כלומר, התכנון הוא שבעוד כעשרה חודשים עד שנה אהיה על 30 מיליגרם ליום (במקום שישים). אני חושבת שיותר איטי ויסודי ושקול והדרגתי מזה לא יכול להיות.
והוא גם גיבה אותי.

על כל פנים, בדרך כלל על כל שאלה שאני שואלת אותו הוא אומר לי בגילוי לב ש"אנחנו לא באמת יודעים".
אז בשביל מה ללכת אליו.
הם באמת לא יודעים. וזה נחשב מדע!!!!

מי שלוקח כדורים וטוב לו עם זה, אני לא רוצה לערער אותו.
אבל מי שלוקח כדורים ורע לו עם זה, יכול לפנות אלי לעצות לגמילה. פשוט צברתי כבר הרבה ניסיון.

דרך אגב, אני מדברת על סימבלטה.
האם יש למישהו ניסיון בלקיחה ו/או בגמילה מסימבלטה ויכול/ה לספר לי מנסיונו?.... מאוד אשמח.

תודה רבה.
תודה לכןם שאתןם פה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
חיבוק לשיכוך החוויה

שירה כמים יקרה,
כואב לקרוא על החוויה שלך אצל הפסיכיאטר ועל הרגשות שנשארת איתם אחריה. על איך שעם כל הרצון הטוב והלב הטוב שלו הוא לא מסוגל להשתחרר מהתפיסה שלו לגבייך, ולכן אינו מסוגל אלא לשדר לך מסר מחליש, מסר מקטין ומייאש. ומנגד, מעורר השראה לראות כיצד את מסרבת להפנים את המסר הזה, איך את מרימה את עצמך ומזכירה לעצמך תמיד שאת זו שקובעת מי את ומה את. איך את יודעת לתת קונטרה למסר המזיק של הפסיכיאטר, בלי לשנוא ובלי להפסיק לראות את האיש עצמו ואת מה שטוב בו.
יקירה, תודה שאת משתפת אותנו בהתקדמות וגם בקשיים, טוב ללוות אותך בתהליך הכל כך אישי ומיוחד הזה. כולנו פה איתך ומאמינים בך.

שלך,
מתנדבת סה"ר

תודה רבה רבה על התגובה, על ההבנה של המורכבות והשיקוף

ותודה גם על החמימות ובעיקר על האמון בי.

yuval344

New member
הבעיה במידע הזה.

שהוא קשור לסיינטולוגים, ובגלל זה האמינות שלו מאוד נפגעת.
לצערי, רוב הארגונים האנטי פסיכיאטרים קשורים איכשהו לאירגון הדפוק הזה.

זה נכון , יובל, כל כך נכון

ובכל זאת יש בזה הרבה אמת מנסיוני.
לא כל האמת.
יש גם הגזמות לדעתי לפעמים.
אבל יש שם הרבה אמת.
מוזר איך האמתץ יכולה לשכון דווקא במקום של שקר וכפייה (הסיינטולוגיה).
קשה מאוד להבין משהו בחיים האלה.

אופירA

New member
מנהל
סליחה, שירה, הסתכלתי סרט אחד בלבד

שקרים ודמגוגיה, לא נאמר שם שום דבר אחר.
איזו אמת את רואה? איפה?

אולי בשני הקישורים השניים. בזה שהסתכלתי (אקראית) - לא היתה שום אמת.

אלא אם כן את קוראת לדמגוגיה אמת...

אנשים פונים לעזרה רפואית בגלל סבל.
הסבל הוא העניין, לא שם המחלה ולא הדרך שבה מחליטים על השם!
את הסימפטומים לקחו מהסבל שתיארו האנשים. וזה מה שמעניין. אז הרכיבו לזה שם בצורה זו או אחרת, לצרכים טכניים. מה זה משנה? זה אומר שבדו מהדמיון סבל שלא קיים? זה אומר שאם אדם חושש לדבר בפני קהל יש לו הפרעת חרדה? נו, באמת... לעג לאינטליגנציה...
זה חומר שמתאים לאנשים ברמה השכלית של אמא שלי...

לא יודעת אם ראיתי את הסרטים הספציפיים האלה אופירה

ואנימסכימה שיש הרבה דברים לא מדוייקים ודמגוגיה זולה
אבל לצערי יש גם הרבה אמת.
את נזקי התרופות הפסיכיאטרים לא מספרים לנו.
לעיתים אנחנו מגלים אותם רק כשכבר מאוחר מדי.

תודה רבה משה, אני באמת מכירה את החומרים האלה.

הם מאוד חשובים (על אף בעייתיותם, ששייכים לסיינטולוגיה).
תודה רבה

yuval344

New member
מחזק אותך

אהבתי את החוסן שלך מול הסמכות שלו.
הוא מפחד, עליך, על עצמו, על האמונה שלו.
### לדעתי ### מאחר וכל האפקטים החיוביים של רוב התרופות הפסיכיאטריות מסתמכות על פלסבו ופלסבו מוגבר (העדויות לתועלת הן בדיוק כמו האבחנות - עדות שמיעה) אין בעיה שתפסיקי את הכדור האחרון. חבר יקר שלי גם מאוד מזכיר אותך.. משך את הגמילה על פני המון זמן. בכיף שלך. לדעתי זה מגוחך. כמו להפסיק לעשן סיגריות בהדרגה. הגוף לא צריך את הרעל הזה. איזון כימי בתחת שלי (סליחה על הצרפתית - אבל זה הוכח כל כך הרבה פעמים ולאף אחד לא אכפת).
אני דרך אגב צורך תרופות, אבל ממש מינימום וברור לי שהפלסבו הוא רוב העניין. גם בגמילה.

יובל, תודה רבה על התמיכה!

אני לא חושבת שרק פלסבו הוא שם העניין.
פלסבו הוא אולי חלק מזה.
אבל אלה ממש דברים שמשפיעים, וזה חד-משמעי.
בכל זאת לא עשו אותם ממים וסוכר.
בכל מקרה,מנסיוני היו לי תופעות לוואי קשות מאוד גם כשלקחתי כדורים וגם כשהפסקתי.
כשהפסקתי עם ריטלין זה היה נורא, וריטלין דומה מאוד במבנה שלו לקוקאין מסתבר.
אני מאוד מאוד פוחדת מתופעות הלוואי של ההפסקה ואני בטוחה שאני לא מדמיינת. ושזה לא פלסבו.
אבל אין מה להתווכח. גם אם זה פלבסבו עדיין זה קיים.
שוב הרבה תודה. אהבתי את המילה "חוסן". "חוסן מול סמכות." אלה מילים יפות.

yuval344

New member
תקשיבי, תודה לך!!!

הם גרועים כל כך. פאק.
עברתי ניתוח אורטופדי לפני שבועיים, ועם כל ההערכה שלי לניתוח ולטכנולוגיה שמאפשרת אותו, המערכת מתפעלת אותו כמו מפגרת.

לדוגמא, ההרדמה שלי היתה חצי גוף, בבוקר.

יוצר מהניתוח אחרי כמה שעות, מרגיש משהו לא נעים בגב. שואל. עונים לי שצריך להשאיר עד מחר בבוקר כדי שאם יכאב יוכלו להוסיף חומר הרדמה יותר בקלות (?!)
ביקשתי שיוציאו בכל זאת. סירבו.

עד 2400 בלילה היה לי ונפלון בחלל האפידורלי בגב, ושנשכבתי לישון הרגשתי כאבים עזים מאוד משם. ביקשתי בנימוס ובשקט מהאחות שתוציא מיד ( כולם ישנים במחלקה מסביבי). היא טענה שהיא לא יכולה. התקשרה למרדימה ואני שומע דרך הטלפון שהיא אומרת לה מחר בבוקר. צעקתי "בואי לפה עכשיו" מכל הלב, מכל הכאב והתסכול, והיא הגיעה בריצה תוך כדי שמקללת אותי משוגע. #קללה כלשהיא#
והפיזיותרפיסטית שלשום. זה יהיה שיקום ארוך. באיזה קטע את אומרת את זה ??? #קללה נוספת, משלימה#

אופירA

New member
מנהל
סימבלטה קיבלתי מתישהוא בחיים.

לא זוכרת מתי, זוכרת שלא השפיע, ושהיה כליווי לכדור נוסף.
לא זוכרת מתי ואיך הפסקתי, לא היתה שום השפעה להפסקה.

תעשי מה שאת מרגישה נכון. הפסיכיאטר לא אומר לך מה לעשות.
אם רצית ממנו כוח ותמיכה, אז תורידי את הציפיות האלה ממנו, ותוותרי עליהן. אין לו את זה בשבילך.

אופירה, היי, שמחה שאת כותבת,

חשבתי עלייך וגם כתבתי לך באישי, ראית?....
מקווה שאת בסדר?....

הנסיון של הפסיכיאטר (ושל הפסיכיאטריה)

מתבסס על ברירת-מחדל. על אנשים שלא הופכים עולמות כדי לעזור לעצמם אלא נשארים היכן שהם, ומחכים שכדור זה או אלא יעשה בשבילם את העבודה, או שנס אחר יקרה. למעשה, עצלנות היא תכונה אנושית די בסיסית. אנחנו יצורים עצלנים. ואם אנחנו לא משקיעים הרבה מאמץ מנטלי וכוח רצון - דברים פשוט יישארו במוד "ברירת המחדל". שאותו בעצם מתארים כל המחקרים הסטטיסטיים...
הפסיכיאטר מכיר את הסטטיסטיקה - בין זו שקרא עליה ובין זו שחווה בחייו המקצועיים.
את מוציאה את עצמך מהסטטיסטיקה בכוחות על. לכן אין לו מה להגיד לך ואין לו מה לתת לך... הוא באמת לא יודע. ובאמת רק את יכולה לדעת. כי ברגע שלקחת את המושכות לידייך והתחלת להוביל את הסוס הזה - כבר אין טעם במחקרים סטטיסטיים על איך סוסים מתנהגים כשמשאירים אותם ללא הובלה...

שחרית, תודה תודה תודה

רק שאני לא חושבת שזאת עצלות דווקא
אלא אימה.
הבוקר ביטלתי את התור הבא אליו כי די החלטתי לא ללכת אליו יותר, ומאז כל מה שקרה לי היום זה תחת הצל של המילים שלו והמבטים שלו ושאולי אני לא יכולה בלי כדורים והנה אני בסערת נפש.
מפחיד אותי, ואני מניחה שלא רק אותי, להרפות מהסמכות.
מפחיד, מעורר בי אימה,להפוך לסמכות של עצמי.

אופירA

New member
מנהל
כן, זה בדיוק זה - מפחיד להפוך לסמכות של עצמי

אבל צריך להגיע לזה, כי זו האמת.
רק מה, סבלנות, לאט. תהליך.

היית אצלו, התרגזת בצדק, וכך שחררת חלק מהסמכות שלו.
כרגע את לא מסוגלת לשחרר הכל, אז תחזרי אליו או אל מישהו אחר, ועוד כמה זמן שוב תתרגזי מאיזו אמירה שלא מחזקת אותך, והרוגז הזה הוא שיחזק אותך, ושוב תשחררי חלק מהסמכות שלו, עד שתשחררי הכל.

כשתדעי להיות הסמכות של עצמך בלי פחד, תוכלי להיעזר בו מתי שתצטרכי, כמו בכל אינסטלטור/פומפה/סיר בישול, ושאר כלי עזר לשימוש.

אני הייתי עייפה ובלי כוח מאוד בשבוע שעבר, וגם עם קוצר נשימה.
אבל אני גם עושה המון דברים בינתיים, ומחכה לתור לפסיכיאטרית כדי לחשוב על תרופה אחרת נגד דיכאון, כדי להגיש יותר אנרגיות מהמציאות הסוחבת הנוכחית שלי.

אופירה, את ככ צודקת. על להיות ה"פומפה"של עצמי

אני מפוחדת וכל פעם משחררת טיפה
אני שמחה שלמרות הכול את עושה דברים.
הקוצחלר נשימה - אם הוא םיזי או כתוצאה ממתח או חרדה... לפי זה כדאי לטפל בו... אבל את האדם האחרון שזקוק לעצות לדעתי.....
מאחלת למציאות הסוחבת שלך שתתחיל לדלג בקלילות.
אמן.

למעלה