אני בדיכאון

11abcdefg

New member
אני בדיכאון

אני בדיכאון עמוק כזה, כזה שלא בא לחיות.
ואיך אני יכולה להגיד דבר כזה בכלל? מי כמוני יודעת שכל עוד חיים יש סיכוי
ורק מוות הוא סופי (טוב גם זה לא בטוח, אבל זה כבר סיפור אחר).
כל כך לא טוב לי.
לא טוב לי להיות אני, לא טוב לי להיות בשום מקום, לא טוב לי להיות ליד אנשים, לא טוב לי להיות לבד, לא טוב לי.
הכל מגעיל אותי, מעצבן אותי, מוציא אותי מדעתי, אנשים בלתי נסבלים ומשעממים, כל כך משעממים.
וגם לבד לי כל כך בו זמנית.
אין שום חשק לעשות שום דבר, הכל לא מעניין, הכל לא משמח, הכל סתם, מגעיל, דוחה, מיותר ואותו דבר, הכל אותו דבר.
שום דבר לא מרגש, אין למה לצפות, אין משהו שמתחשק, אין משהו בכלל.
הקטע.. שלא רק אצלי, בכלל.
כאילו איבדתי כל חשק לחיות לא כאילו, באמת.
ואני אדם חכם (כן ממש), יודעת שזה כבר קרה, וכמו שזה בא, זה עבר.
יודעת שדברים משתנים, יודעת שהחיים דינמיים, יודעת שיכול להיות טוב יותר, יודעת הרבה דברים.
אבל כרגע כל מה שיודעת זה שלא בא לי שום דבר, וכל כך לא טוב לי.
אין לי חשק לעזור לעצמי אפילו, אין לי חשק להשקיע אנרגיה בזה.
אין לי תקווה שמשהו יעזור, אין לי תקווה בכלל.
ואין שום דבר שמישהו יגיד שיעזור, ואין שום דבר לעשות, הכל נטול טעם.
בא רק לישון ולאכול, לישון ולאכול, לישון ולאכול.
לא צריכה עצות, אולי צריכה הבנה למרות שגם בזה לא בטוחה , שמישהו יכול להבין או שההבנה של מישהו יכולה לעזור לי.
צריכה שמישהו יעשה הוקוס פוקוס ואני ארגיש אחרת, אבל זה לא יקרה.
ולמרות שיצאתי ממצבים כאלו ואחרים לא פעם ולא 10 פעמים, הפעם (כרגיל) נדמה לי שאין סיכוי שאצא מזה.
גם יודעת שתמיד מגיעה הפעם שבה פשוט לא יוצאים מזה ותמיד נראה כאילו הנה היא הגיעה הפעם.

אז בשביל מה אני כותבת נשאלת השאלה?
שאלה מעולה, שאין עליה באמת תשובה.
אולי בשביל לא להרגיש לגמרי לבד עם זה, אולי שיקרה איזה הוקוס פוקוס בכל זאת ויהיה כבר טוב בחיים המחורבנים האלה.
אולי אולי אולי אולי.
הלוואי והייתה איזו תחושה שיש איזה פתרון, בקיצור דיכאון.

שלום

אני בטוח שיש בך מעלות נהדרות, וחשוב שגם את תהיי בטוחה בזה. ככל שתאהבי ותעריכי את עצמך, תאהבי גם את החיים. בעולם יש הרבה דברים יפים, וצריך רק לדעת למצוא אותם ולנצל אותם בחוכמה. לא צריך שמישהו יעשה הוקוס פוקוס, אלא שאת בעצמך תקבלי החלטה ותנסי לשפר את החיים שלך, יש עוד הרבה אפשרויות, מצאי לך מגמות שונות שמעניינות אותך ועשי דברים שאת אוהבת, ומלאי את חייך בתוכן. אוהבים אותך.

11abcdefg

New member
הפתעה הפתעה

ועכשיו אני מה זה מצוננת..
תמיד כשהמצב הנפשי חרבנה, אני חולה בצורה כזו או אחרת.
אז כן צינון זה בקטנה ( נו לפחות זה.. אבל לא סומכת על זה שיעצר שם). אבל הנפש נחלשת, הגוף נחלש וישר מחלות, צינונים ושאר חיידקים ווירוסים קופצים על המציאה. (כן חתיכת מציאה אני, לפחות עבורם..).
יעבור או לא יעבור, מי כבר יודע. גם הפיזי וגם הנפשי. בעיקר אין כוח להלחם. מזל שלהתקיים קורה מעצמו ולא דורש מאמץ מיוחד, כאילו דורש, אבל משהו שקורה מעצמו ורק בשביל להפסיק אותו צריך להפעיל מאמץ מיוחד ואין כוח לשום מאמץ. אין כוח לשום כלום.
בקיצור חרא מסכם את הכל מצויין. פשוט חרא.

תרגישי טוב, abc, מקווה שיעבור מהר! גם ההרגשה הפיזית וגם הנפשית! שתתמלאי כוחות ושוב תצאי אל החיים, יותר מעודדת. כמו אחרי סופה, כשהשמש שיוצאת מבין העננים...

b88

New member
הגוף זועק - את שהנשמה שותקת

ובעיות בנשימה נגרמות מתחושת "אין לי מרחב מחיה" בכללי בלבד, לדעתי בלבד

זה תמיד ככה

יש גישה שטוענת שכל מחלה פיזית היא דרכו של הגוף לזעוק חוסר איזון נפשי כלשהו. דילמה לא פתורה, טראומה לא מעובדת...
ואם אתה מרגיש שבעיות הנשימה שלך זועקות "אין לי מרחב מחיה" - זה כנראה כך אתה מכיר את עצמך יותר מכל רופא...
רוצה לשתף בתחושת המחנק הזאת, ב"אין מרחב" הזה? אנחנו כאן כדי להקשיב... ואולי עצם ההקשבה תיתן לך קצת תחושה של מרחב ואיושהי הקלה...

11abcdefg

New member
הצינון הוא רק צינון

והוא משתפר, כדרכו של צינון פשוט.
המצב רוח חרא.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
יש תקווה

נשמע מדברייך תחושת עצבות עמוקה ובדידות כואבת...לעיתים קרובות גם כאשר אנחנו מוקפים באנשים עדיין יש עמוק בפנים תחושת בדידות, הרגשה שאין מישהו שאפשר באמת לדבר איתו ולחוש שאכפת לו…

ממה שאת מתארת אני מבינה שאת מרגישה תקועה ומיואשת. תקועה בתוך עצמך, עם עצמך, תקועה גם כשאת עם אנשים אחרים. רוב הזמן את נשארת עם עצמך, מתבוססת במחשבות לא נעימות ושרויה בים של דיכאון ויאוש.
אני שומעת כמה את מרגישה כלואה במעגל הזה של כאב ויאוש, עד כמה רע לך.

אני יכולה רק לתאר לעצמי עד זה מתסכל לנסות לחיות עם הבדידות, הניכור, השיעמום והכעס הבלתי פוסקים.

נכון שכתבת כי את מרגישה חסרת תקווה וכי את לא רואה שום עתיד. אך יחד עם זאת ניכרים בך רצון לצאת ממעגל היאוש שאת נתונה בו, שיקרה השינוי המיוחל לטובה וכן יהיה לך טוב בחיים האלו, כאן ועכשיו, ללא צורך לברוח למחשבות אובדניות. את רוצה לצאת מהבית, לפעול, לצאת אל חיים חדשים.

זה בוודאי קשה לקום בוקר אחד ופשוט לעשות את כל זה רק בכוחות עצמך, ולכן גם כתבת שאתה צריך מישהו, ואם הבנתי נכון- לאו דווקא איזו דמות משיחית שתציל אותך- אלא בסך הכל מישהו שיאמין בך ויחזק כשצריך.

יקרה, אנחנו לא נמצאים פיזית יחד איתך, אך אני מזמינה אותך לפנות אלינו בפורומים או/ו בצ׳אט אנונימי שלנו שפעיל כל יום בין תשע לחצות.(http://www.sahar.org.il/) אנחנו נשמח להקשיב לתמוך ולסייע כמה שנוכל.

אז גם בימים קשים, כשאת בקושי יוצאת מהמיטה, ואולי מרגישה רע- לא תצטרכי להרים את עצמך ולהתמודד עם זה לבד, נהיה שם איתך כדי להקשיב ולחזק.
מחכים לשמוע ממך עוד,מתנדבת סה"ר.

11abcdefg

New member
בא כל כך לבכות

לבכות הר של דמעות, בכי כזה משחרר, בכי כזה מנקה, בכי שמוציא הכל.
אבל לא מצליחה לבכות.
לכתוב כמו שרוצה גם לא לגמרי מצליחה.
נשארת עם הגוש הזה שחונק אותי בפנים.
אלוהים אתה שומע אותי????
תן לי תקווה.
לא מבקשת פתרונות, לא מבקשת שום כלום.
מבקשת תקווה שיהיה אחרת. שיהיה טוב יותר.
טוב, זה לא שמישהו שומע אותי.

הנה, אי בי סי וכולי, לזה התכוונתי

איך את יכולה לומר שאף אחד לא שומע אותך כשאנחנו שומעים אותך ואכפת לנו ואנחנו מגיבים לך כאן?....
שימי לב לזה.
אני לא אומרת את זה כתוכחה (טוב, האמת, קצת כן).
אבל אני אומרת את זה כי אני חושבת שאנחנט הרבה פעמים ככ רגילים להרגיש עזובים ובודדים, שאנחנו אפילו לא שמים לב כשהמצב משתנה.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
חוצ מזה, האמת שיש לי מחשבות על איך את יכולה אולי לצאת קצת מהלופ הזה.
אבל הייתי רוצה לדעת אם את באמת רוצה שאשתף, ותקראי ותגיבי.
אם כן, אז ממש בשמחה..

11abcdefg

New member
//

אני יכולה להגיד שאף אחד לא שומע, כי אף אחד לא שומע.
מקסימום קורא.
אני באמת בודדה ועזובה הרבה יותר ממה שאני יכולה לסבול, אז המצב לא השתנה ועם כל הכבוד לפורום ותגובות שיבואו (או לא יבואו) לא באמת ישנו את מצב הבדידות.
ואם את רוצה תוכחה, אז אני יכולה להגיד שהייתי צריכה לכתוב איזה 5 הודעות בשביל שמישהו יתייחס, כי סתם להודעה אחת לא מתייחסים.

אני לא חושבת שיש משהו שתגידי לי לעשות שלא עשיתי כבר או שאני לא יודעת, לכן תודה אבל חבל שתטרחי לכתוב.

Abcdefg הי

תראי, לפורום הזה נכנסים כל מיני אנשים מכל מיני רקעים ובכל מיני מצבים. זו לא קבוצת תמיכה מסודרת ותחומה עם משתתפים ידועים ועם הנחיה מקצועית.. (נ.ב. אולי דבר כזה היה יכול לעזור?) . ובכל זאת, את רואה שאנשים כן מגיבים (גם אם לא מיד, גם אם לא בהודעה הראשונה, נניח), ו- תאמיני או לא - מגייסים אכפתיות ורגשות כלפייך כאדם שסובל ומושיט יד לעזרה, גם בלי לדעת מה את ומי את. הושטת יד - קיבלת חזרה כמה ידיים מושטות אליך. אל תר-י עליהן...
תכלס כל מי שפה התמודד או מתמודד עם דברים דומים ותחושות דומות למה שאת מתארת. כולל נקודות השפל האלה של ה"הכל שחור". ואולי את יכולה לשאוב נחמה (לא אק מהתגובות החמות אליך אלא גם) מכך שיש אנשים שהיו במקום שאת נמצאת - ויצאו/יוצאים ממנו.
בכל אופן, אני מאחלת לך שתרגישי הקלה במהירה, ואת מוזמנת לשתף. קוראת אותך באהדה ובהבנה.

11abcdefg

New member
...

השתדלתי להיות בסדר (אני אפילו לא אגיד שנחמדה כי לא באמת יש לי כוח לנחמדות) ולכתוב תודה ולהגיב לכל מי שהגיב לי...
ואנשים שהיו במצבים קשים ויצאו מהם- אותי אישית זה לא מעודד, אלא בעיקר מדכא לחשוב שיש אנשים שהצליחו ואני לא.
ואני בכלל משתדלת מאוד לא להשוות את עצמי לאף אחד אחר.
בכל מקרה תודה.

אבל זה בדיוק העניין

שבמצב הזה גם אחרים חשבו "למה אחרים הצליחו ואני לא". גם אני חשבתי בזמנו שאף אחד ושום דבר לא יצליח לעזור לי, שאני מקרה אבוד. וגם כשהצליחו להצביע בפניי על טוב כלשהו שיש בי - זה השיג את ההיפך. חשבתי שחבל על כל תכונה טובה או כשרון שצויידתי בהם - כי הם סתם התבזבזו עלי, כי זה כמו לזרוק דברים טובים לשלולית רפש. וכעסתי נורא על בורא עולם שהביא לעולם מישהי שאין לה שום סיכוי לחיות ולהתפתח ולהתבטא פה. שאין אף אחד שיכול להבין אותה, ובטח שלא להכיל אותה. שאף פעם לא תצליח לפרוץ את קירות בדידותה. ככה חשבתי והרגשתי פעם. לא מאוד מזמן גם.
והיום אני מבטיחה לך שאני במקום מאוד אחר. מאוד מאוד אחר.
היום, בגדול, טוב לי להיות מי שאני. ואני מרגישה שאוהבים אותי, ושיש בי אהבה לתת לאחרים. והחיים החיצוניים אמנם קשים בדיוק כבעבר, ורוויים סטרס כבעבר, אבל אני מסוגלת לחיות ולא רק לשרוד, ולהנות מדברים קטנים וגדולים בדרך.

בקיצור, אייביסי יקרה, יש תקווה. זה כל מה שאני מנסה להגיד לך...

11abcdefg

New member
.

היי.
תודה על התגובה.
אני כבר כמה ימים מנסה לכתוב, ולא מצליחה.
אז סליחה ותודה.

למעלה