איך יוצאים מהלופ הזה?

trick me1

New member
איך יוצאים מהלופ הזה?

היי,

אני בת 30, מובטלת, גרה עם ההורים(מעולם לא גרתי לבד), ללא חבר.

מגיל 10 אני סובלת מטריכוטילומניה(תלישת שיער), וזה מלווה אותי עד עכשיו.

בתור ילדה הייתי מאוד שמחה וקופצנית ועם שמחת חיים, ואיכשהו איך שהגעתי לכיתה א לגיל 6 נהייתי רצינית וקשוחה.

בגיל 10 התחילה תלישת השיערות שמלווה אותי עד היום, טופלתי אצל פסיכותרפיסטית, מה שהיה אמור לעזור, והייתי אצלה במשך תקופה, אבל לפעמים אפילו בשירותים במרפאה לפני הפגישה היה לי התקף תלישה מרוב לחץ וחרדה, שתבינו כמה אני דפוקה. אפילו לפני הטיפול תולשת.

הטיפול עזר ולא עזר, כי גם בתקופת הטיפול הייתי תולשת, וגם עכשיו כשהפסקתי יש נפילות. לא יודעת להגיד כמה טיפול עוזר.

חוץ מהתלישה יש לי עוד בעיות.

אין לי חברים, חיי חברה. החברות היחידות שלי הן הבנות דודות שלי, כי הן פחות או יותר לי. אבל אחת מהן נשואה והשנייה גרה רחוק, אז גם בקושי נפגשות.
אני לא זוכרת מתי פעם אחרונה יצאתי ביום שישי.

היום יום העצמאות, וזה יום העצמאות אני לא זוכרת כבר כמה, אולי השישי, שאני לא יוצאת מהבית, כי אין לי עם מי. ואני תקועה בבית עם הוריי ואוכלת ארוחה. בזמן שכולם יוצאים וחוגגים ומעלים תמונות

לגבי גברים, לא מצליחה להכיר, הגברים היחידים שבחיי זה גבר שהכרתי בפייסבוק גרוש עם ילדים, שזה מערכת יחסים רק של סקס, כי הוא לא בנוי שוב למערכת יחסים, וזה בסדר מבחינתי כי זה כרגע עדיף על כלום, אבל גם אנחנו נפגשים עושים סקס, פתאום הוא נעלם חודש, ואז שוב שולח הודעה, ומרגישה כאילו אני מנוצלת או משחקת לפי החליל שלו, כי כשאני שולחת הודעה הוא לא מציע להיפגש, רק כשזה בא מיוזמתו.

עד שהכרתי אותו 12 שנה לא הייתי/שכבתי עם גבר בגלל המצב הנפשי שלי, אז העדפתי להיכנס למערכת יחסים של סקס מאשר כלום.

אבל דיי נמאס לי, אני רוצה משהו רציני, מצד שני אין לי עם מי לצאת אז אני לא יוצאת וככה לא יכולה להכיר. אז מה עושים?

אני גם מאוד מתביישת בזה שאני גרה עם ההורים, בת 30! מרגישה כמו צלע שלישית לא רצויה, אבל מצד שני אני לא עובדת אז איך אצא מהבית.

מדוכאת!

supersonic777

New member
הי,קודם תעבדי...! לא חשוב מה...

העיקר להביא פרנסה...
לא חשוב מה למדת,הרי בכל תחום יש מלא אנשים אז לא ממש משנה...
עבודה מביאה עבודה.את בבית רק עם הקירות רבה...

trick me1

New member
לעבוד זה חשוב, אני יודעת. וגם לא למדתי כלום

מעבר להשכלה תיכונית.

אני חושבת, כמו סופרסוניק, שטוב לך לעבוד

לא למדת? תעבדי במשהו שלא דורש השכלה. העיקר לצאת מהבית, לראות אנשים. להרגיש קצת יותר עצמאית, קצת יותר בטוחה בעצמך. מה עשית בשנים האחרונות, אחרי הצבא?

trick me1

New member
בטח שעבדתי

עבדתי 3 שנים בחברת תקשורת בשירות לקוחות, ולאחר מכן 5 שנים בחברת תקשורת אחרת.
עזבתי לפני כמה חודשים, ומאז לא מוצאת משהו שמתאים לי.
ומן הסתם לא רוצה שוב את אותה סוג עבודה, שרות לקוחות זאת עבודה מתישה נפשית.
&nbsp
החלום שלי זה איפור, אבל כרגע ללכת ללמוד כשאין לי כסף זאת בעיה, וקשה להתפרנס רק מזה.

supersonic777

New member
תלמדי משהו,זה חשוב...

עדיף השכלה גבוהה,אם לא,אז קורס כלשהו...
הזמן טס...

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
לא להיות לבד בתוך הלופ

Trick me יקרה,

את מתארת שורה דברים שמכאיבים לך ומעיקים עלייך, ונדמה לי שיש היבטים רבים כל כך של חייך שבהם את מרגישה שזה לא זה, זה לא מספיק, את רוצה יותר.
נראה לי שאת נמצאת בתהליך ארוך של שנים רבות של של התמודדות וחתירה לקיום חיים עצמאיים שאת מעצבת בעצמך, ואני מתארת לעצמי כמה התהליך הזה מרגיש לפעמים סיזיפי, כמה הוא מתיש ומתסכל. יכול להיות שלפעמים את אפילו מאוכזבת מעצמך שאת לא מצליחה להיות אחרת או להאיץ את התהליך. אולי את מרגישה שהמצב הנפשי שלך כובל אותך לעולם שצר ממידתך, ואת רוצה לפרוץ ולסייר ולהתפתח ולהכיר, אבל מצד שני זה מרגיש כמו סיכון גדול מדי בשבילך או שאת לא יודעת איך להתחיל.

בסוף הפוסט המסודר והמאופק שלך מופיעה מילה אחת שעומדת לבדה עם סימן קריאה, כמעט חתימה – "מדוכאת!". אני מרגישה שדרך הזעקה הזאת את מבטאת את כל עוצמת הכאב והתסכול, את הבדידות ותחושת הבידוד, וכמה שנמאס לך כבר להיות שבויה בתנאי חיים שלא את בחרת...

יקירה, אני רוצה להודות לך שבחרת לשתף איתנו פה את הדרך והסיפור שלך, ואני רוצה להזמין אותך להמשיך לספר. אנחנו רוצים לקרוא אותך ולתמוך בך, ואולי להפוך את התהליך המורכב הזה לקצת פחות בודד... אני רוצה להזמין אותך, אם תרצי, להגיע גם לצ'ט האנונימי של סה"ר לשיחה אישית עם אחד מאיתנו המתנדבים. אנחנו פה כל ערב מלבד שישי בין 21:00 לחצות, אנחנו מחכים לך...

בנוסף, חשבתי להציע לך אולי לבדוק את המרכזים החברתיים של עמותת אנוש, שיכולים אולי להיות מקום מכיל ונעים לעשות בו גישושים חברתיים... הקישור לאתר מצורף למטה.

שולחת חיבוק חם,
שלך,
מתנדבת סה"ר

אתר סהר: http://www.sahar.org.il/
המרכזים החברתיים של אנוש: https://www.enosh.org.il/he/service/community/מרכזים-חברתיים/

טריק מי 1

אני גם שומעת כמה קשה לך ואני חושבת שאת נורא יורדת על עצמך.
אני מכירה את זה מהתקפי השנאה העצמית שלי ("דפוקה" וכולי)
.
למה את דפוקה?
את חולה, ואת בבית.
ואני גם חושבת שחשוב שתזוזי ותעשי.
ושלא "תמכרי את עצמך בזול כל כך."
זאת אומרת, אם את רוצה סקס, אחלה, תעשי סקס, אבךלאם את רוצה קשר, אז תחפשי.
מה עם לימודים, איזושהי עבודה, משהו שמעניין אותך לעשות, חלומות שבא לך להגשים?.. משהו שימלא אותך מבפנים וייתן משמעות........
בהצלחה

trick me1

New member
לא הייתי קוראת לעצמי "חולה"

אני דפוקה אבל לא חולה, זה מילה קשה מידי.
&nbsp
לימודים אין לי ראש ולא בא לי, אני לא בנויה לזה, רק חסר לי להוסיף עוד משהו שיצרוך ממני לחשוב הרבה. גם ככה אני כל הזמן חושבת.
&nbsp
עבודה אני מחפשת, אבל שום דבר לא מספק אותי. אני אוהבת איפור וחשבתי ללכת ללמוד, אבל לא יודעת אם אוכל להתפרנס רק מזה כי זה תחום מאוד נפוץ ויש הרבה מאפרות.

סליחה .....

דפוקה זה גם נראה לי נורא. עוד יותר האמת. אבל זה איך שאת רוצה כמובן.
בקשר ללימודים - דווקא הם יכוטלים להסיט את המחשבות שלך למקומות אחרים ופרודוקטיביים.
בקשר לאיפור - אם את אוהבת למה שלא תלכי ללמוד?
נשמע כאילו על כל דבר שבא לך לעשות יושב שם איזה שופט-על ומוצא סיבות לפסול.
אז מה אם לא תהיה לך פרנסה מלאה בזה?
אבל אולי תהיה לך פרנסה חלקית ותהני?
אולי תכירי אנשים שיכולים להפוך חברים?
אולי דרך ההכרויות שם תגלי עוד אפשרות תעסוקה?
את לא תוכלי שום דבר לעשות מושלם. ואת לא יודעת עכשיו אם תצליחי כמאפרת או לא.
מי יודע, אולי יתפתח לך סגנון יחודי שכולם ירצו לבוא דווקא אלייך?
ואולי לא.
אז מה?
לעשות צריך!
ולהינות צריך.
וסיפוק צריך.
אני ממש ממש רוצה לעודד אותך למצוא לך קורס איפור טוב ונעים ולהירשם.
הלוואי.
מחזיקה אצבעות.

אני בעד....

לשבור את הלופ הבדידותי הזה בכל מחיר ויהי מה.
וכדי לעשות את זה צריך לדעתי להנמיךאת הקול של השופט הפרפקציוניסטי בתוכך.
זה שמבקש ערובות בטוחות.
אין ערובות בטוחות לכלום בחיים.
פעם להיות הייטקיסט היה ערובה בטוחה ואז פתאום המעמד נפל, ואחכ שוב עלה אם אני לא טועה.
זה להתחיל ממשהו שאת אוהבת וגם אם לא תהיי בו מושלמת....

trick me1

New member
תודה על העידוד

אני אתחיל לחפש עבודה ולחסוך ללימודי איפור. כי זה באמת תחביב שעושה לי טוב. בטח גם אכיר בנות עם נושאי שיחה משותפים.

הי, זה פשוט נפלא טריק מי 1,

איזה יופי.
לכי על זה ואל תוותרי, ואם יהיו לך רגעי משבר כתבי כאן ונעודד אותך להמשיך.
אני מאוד שמחה בשבילך

שלום

אולי תצטרפי לאיזה חוג בנושא שמעניין אותך, ושם גם תכירי חברים וגם תלמדי עבודה? בקשר לתלישת השיער, אני מניח שצריך לפנות לטיפול אבל אולי גם כדאי שלפעמים תסתכלי במראה על השיער שלך ותחשבי מה יפה בו, וגם תעבדי על עיצוב השיער והמראה שלך כך שייראו יפים.
&nbsp

רק הערה קטנה

הסימפטומים שלך לא הופכים אותך ל"דפוקה"!
ואני מניחה שיש סיבה לכך שהתחלת לתלוש בגיל 10... וגםלכך שהפכת קשוחה ורצינית בגיל 6...
הטיפולים שיית בהם לא עזרו לך לגלות אותה?

trick me1

New member
אין סיבה ממש לתלישה, זה כנראה משהו מולד+ תוצר של הסביבה

שהציקו לי בבית ספר ולחץ ומתח, שגרמו לתלישה וגם מחסור בסרטונין במוח.
&nbsp
אין סיבה ממשית לתלישה, זה לא איזה משהו שעברתי שגרם לזה.

למעלה