על בגידת הפסיכולוגית - במיוחד לסהרית לאופירה לשחרית טריגר

על בגידת הפסיכולוגית - במיוחד לסהרית לאופירה לשחרית טריגר

תודה רבה רבה לתשובותיכן
וסליחה שלא השבתי מייד.
דיברתי עם מישהי שהיא ניצולה מכת.
היא הבינה אותי באופן שאף אחד לא מבין אותי.
בהקשר של מה שקרה עם הפסיכולוגית.
ואחרי השיחה איתה - הזעם חלף מעצמו.
לא יודעת בדיוק איך.
ובמקומו נשאר פכפוך מטריד של... הדימוי היחיד שעולה לי, אם כי לא ראיתי דבר כזה מעולם, הוא נחל שבתוכו דולקת אש.
והם כמו נאבקים - מי יגבר על מי.
ואז, עשיתי את מה שבערפילי מוחי אני כנראה חושבת עליו מזמן.
כתבתי מייל לר' ושאלתי אם אני יכולה לדבר איתה,שהיא אולי תוכל לעזור לי במשהו.
הסבר:
ר' היא אישה שהכרתי בקבוצת תמיכה לפני כחמש עשרה שנה.
מהר מאוד התברר לנו שאנחנו בטיפול אצל אותה מטפלת.
התחיל ביני ובין ר קשר ידידות, שלא נמשך זמן רב.
[זה לא מפתיע, כי עם אף אחד לא נוצר לי קשר ידידות או חברות שנמשך זמן רב. רק היום אני מבינה כמה זה בגלל הפסיכולוגית הזאת]
בקיצור, אחרי שנים רבות שלא דיברנו - היום העזתי והתקשרתי אליה.
התחלתי בקול כמעט רועד.
שאלתי אותה אם הייתה מוכנה לדבר איתה על הפסיכולוגית?
היא אמרה כן.
ואז אמרתי לה שאולי זה ייראה לה משונה אבל, באנדר סטייטמנט, מאוד נפגעתי מהפסיכולוגית.
כל החרדה שלי של חודשים ישבה כאן.
שעכשיו היא תגיד לי שהיא לא מבינה, שהפסיכולוגית הייתה מצויינת אליה והכול היה נפלא, ואצא מטומטמת ומשוגעת כמו שאני מרגישה.
אבל רק סיימתי להגיד את המשפט, והיא אמרה "גם אני".
מכאן התגלגלנו לשיחה ארוכה, שהיא בעיקר מדברת, ומספרת לי מה שעבר עליה עם הפסיכולוגית, וכמה שנים לקח לה להתאושש מהפגיעה שהיא פגעה בה, ואני רק מנסה לנשום ובוכה, מנסה לנשום ובוכה.
כי היא מספרת את הסיפור שלה עם הפסיכולוגית
שהוא בסך הכול וריאציה לסיפור שלי.
היא הייתה שבע שנים אצל הפסיכולוגית הזאת, כך שהפגיעה פחות קשה משלי. [אני הייתי עשרים ושתיים שנה!] אבל זה אותו סיפור. בדיוק אותו סיפור. רק הפרטים אחרים.
לא אכנס לפרטים עכשיו.
אני מנסה לשלוט ברגשותיי.
אבל אספר רק את סוף השיחה ביני לבין ר'.
בסוף השיחה אמרתי לר' "סליחה, אני גם לא זוכרת איך הקשר שלנו נותק, אם רבנו או משהו...."
והיא אמרה "לא, לא רבנו, אני בטוחה שגם זה קשור לפסיכולוגית".
ואמרתי לה "אני גם מרגישה ככה בדיוק, אבל לא מבינה איך... את יכולה להגיד לי איך."
ואז היא סיפרה.
שהפסיכולוגית המשותפת דיברה איתה עלי.
ואמרה עלי דברים לא טובים.
ונתנה לה להבין שהיא לא צריכה להיות איתי בקשר!
אני בהלם.
אני יודעת שהשיחה הזאת לטובה, כי ברור עכשיו שאני לא הנפגעת היחידה שלה ושאני לא משוגעת ושזאת לא אני הכל כך בעייתית, אלא היא.
אבל אני עדיין שבויה בדמות זכוכית של האישה הזאת שהייתה כאילו כמו-אימא שלי, ונתנה לי להאמין שהיא תציל אותי, ואמרה לי אינסוף פעמים כמה היא אוהבת אותי, שהיא אוהבת אותי הכי הרבה אחרי הבנות שלה , ובודדה אותי כלכך.
אחרי עשרים ושתיים שנה מצאתי את עצמי בלי קשר. אף קשר שהוא! בלי שהקמתי משפחה. לבד לבד בעולחם, נלחמת לא להתאבד.
[ר' מצאה את עצמה באותו מצב בדיוק, רק למזלה לה היו ילדים מלפני המפגש עם הפסיכולוגית]
אני שוב נגררת....
אני פשוט לא מאמינה איך האישה שהאמנתי שהיא החיק שלי בעולם, שהיא האימא שלי, שהיא המקום האולטימטיבי הטוב בשבילי, זאת שהייתי בוכה לה שנה אחרי שנה "למה אני לא מצליחה לפרוץ את הבידוד שלי" והיא הייתה אומרת לי "אני לא יודעת חמודה", והציגה את עצמה כאילו היא הכי רוצה את טובתי בעולם וחושבת עלי הכי טובות - איך היא בגדה בי ולכלכה עלי ככה!!!!!!!!
ועכשיו אני מבינה שמצבי חמור כבר שנים רבות עוד כשהייתי איתה, כי שנים רבות לפני שהיו לי לזה מילים הרגשתי איך היא פוגעת בי. איך היא אומרת לי דבר אחד וחושבת עלי דבר אחר.
אני זקוקה עכשיו לשכב במיטה עד סדינים לבנים שיהיו שם ידיים טובות שיבואו להחזיק לי את היד ולהגיד לי "את תעברי את זה."

אופירA

New member
מנהל
עכשיו אני אצא מדעתי מהסיפור הזה!

אתן חייבות שתיכן לפנות בדחיפות לאגודת הפסיכולוגים ולהעיף אותה מכל מקום שהיא רשומה בו!!!
שלא תטפל באף אחד נוסף יותר.
ובוודאי להעיף אותה הרגע מהצוואה שלך! אוי ואבוי לנשמתי אם לא תעשי את זה.

טוב שעם כל הרגשות המעורבים שבנשמתך, את גם כועסת עליה.
צריך לכעוס עליה נורא. צריך להינצל ממנה.
את לחלוטין היית שבויה בכת, ועדיין לא השתחררת לגמרי לגמרי, ואת צריכה במפורש קבוצת תמיכה של נפגעי כתות. את אולי הנפגעת הכי חזקה של הכת הזו.
כת מאוד לא פשוטה, מאוד מיוחדת, כי אין בה קומונה של חברים, אלא רק כמה חברים, שלא קשורים אחד אל השני.
ומזל שמצאת עוד מישהי בכת הזו.
וכעת אתן חייבות (אם אתן מסוגלות, כמובן, רק מה שאתן מסוגלות) לשחרר את כל האחרים, כולל האחרים הפוטנציאליים, מהכת הזו.
ואם אפשר, להכניס את האשה הזו לכלא לכמה זמן. אם יש לכן כוח לזה.

מה את אומרת?

כת!

מה שהסבירה לי המתנדבת של מרכז סיוע לנפגעי כתות זה שזה שהיא בודדה אותנו, זה שהיא יצרה נתק בין ר וביני, זה דווקא בדיוק מה שמאפיין מנהיגי כתות. הפרד ומשול. כדי שתהיה לה שליטה על התודעה של כל אחת מאיתנו אסור היה מבחינתה שנהיה בקשר ונדבר עליה ונחליף שעות ומחשבות וחוויות.

כח.

להקשיב לעצמי.
לדעת מה נכון לי גם כשכל העולם מרים גבה (במקרה הטוב).
עכשיו העדות כמה צדקתי.
והיא מעציבה עד אבל (בשני סגולים), אבל נותנת לי כוח להמשיך להאמין לעצמי. לאינטואיציות שלי. רק לפנים שלי. רק הוא באמת יודע.
ותודה שאתן עוזרות לי להתחבר אליו לא פעם.

כר...

להניח עליו את הראש ולתת לדמעות לזרום, ולהרשות לכאב לפעום, כי זה כואב...
ועט. אולי לכתוב חלק מהדברים. אולי ביטוי יצירתי יכול לעזור.

תודה שחרית:) עשיתי את זה כל השישי שבת

ובטח אעשה את זה שוב ושוב
כרגע מרגישה משונה, מרגישה שהתעוררתי לעולם אחר, כמו עולם אחרי הפצצה, עולם שפניו שונים, ויש בזה מהמבהיל ויש בזה מהחדש, ויש בזה מהתקווה.
תודה תודה

Shamy

New member
אני חושבת שאנחנו מקבלים תמונה מאוד חלקית

בכל מקרה אני מאחלת לך שתצאי מזה ובהצלחה ואני מאמינה שגם תצליחי למצוא את דרכך.

ואני חושבת שמי, שאת כבר מזמן לא מאמינה לי, חושבת שאני מפונקת

ומגזימה.
מה את רוצה?
לעשות משפט?
שאביא את הפסיכולוגית ואת ר' לכאן ואת תהיי השופטת ותחליטי מי צודקת?
הבנתי כבר שאת מסוייגת!
אני מבקשת ומעדיפה לא לשמוע יותר את ההסתייגויות שלך!
עשרים ושתיים שנה הייתי בבית משפט שבו היא שפטה אותי כל הזמן!!!
לא עוד!
תודה

Shamy

New member
הנהלה נא להוריד את התגובה מעליי

מכוערת ולא ממש לעניין. תודה ותקפידו פה על הסינון כי יש פה כמה עברייני מקלדת שמשתלטים לכם על הפורום, אם זה לא יטופל אני פונה למור באופן אישי.

התגובות שלך הן שמכוערות וממש לא לעניין

באיזו זכות את שבה ומטילה ספק בדברים שגולשת כותבת מדם לבה?
אנחנו לא רואים את כל התמונה? האמנם? אילו פרטים חסרים לך לתמונה הזאת שהיו עשויים לשפוך אור אחר? פסיכולוגית משכה טיפול עם מטופלת במשך 22 שנה(!!!). עודדה וטיפחה קרבה לא מקובלת ("אני אוהבת אותך עד הירח ובחזרה"?!), תלות והערצה, נתנה עצות אחיתופל שמנעו מהמטופלת לשגשג בעולם ש"בחוץ" והגבירו את תלותה ביחסים ה"טיפוליים", ומתברר עכשיו, לקינוח, שגם דיברה רע אודותיה עם אחרים. וכן מתברר שנהגה באופן דומה עם עוד מטופלת אחת לפחות.
אילו עוד פרטים את צריכה שהיו יכולים לשנות את תמונת הזוועה הזאת?

ונגיד שיש לך סיבה כלשהי להסתפק בדבריו של אדם שכותב כאן. האם באמת נכון וראוי לשטוח את ספקותייך באופן גלוי ובוטה שכזה, היישר אל תוך פניו של הכותב? מי נתן לך את הזכות לפגוע כך ברגשותיו של אדם אחר?
אם כבר משהו מכוער ולא לעניין, זה בדיוק מה שאת עושה כאן.

הכל עובר אליך, וקקה בידייך!

אני יגיד אותך לאח שלי הגדול והוא ירביץ לך! הוא יותק חזק ממור! מי זאת מור?

yuval344

New member

אופירA

New member
מנהל
אויש, נו, באמת. התמונה הרי התפתחה עם הזמן

ועכשיו רואים בהחלט הרבה מאוד מהפנים הכעורות שלה!
אפילו אני, שהייתי סקפטית בהתחלה לגבי אחוז האחריות של המטפלת, יכולה לראות כעת דברים שלא ראיתי!
אומרים לך שזה דפוס שחזר בכמה מטופלים!
פירטו לך כמה זה היה מטורף.
רואים עוד ועוד תסמינים של שבוי בכת.
ועדיין לעצום עיניים???

נכון שהתמונה לא מלאה, ולעולם לא תהיה, לעינינו.
אבל עדיין היא לא משקפת בעינייך?
בעיה.
ולא של מי שהציגה בפנינו את התמונה.

איזו כלבה ה"פסיכולוגית" הזאת!

היא מופרעת לגמרי! ואני שמחה שאת מגלה את זה, למרות הכאב... אם תגישי תלונה לועדת האתיקה או תתבעי אותה - את רק תעשי טוב לנפגעות העתיד הפוטנציאליות...
גם אני נפגעתי מאוד ממטפלת שבדרכה שלה דמתה קצת למופרעת הנ"ל (בכך שהעצימה את הפער ביננו וגרמה לי לפתח כלפיה הערצה עיוורת ותלות מייסרת) ומאוד הצליחה לערער אותי לתקופה. אבל היתה לה מספיק הגינות לומר לי מדי פעם (אחרי שהסכימה שאחזור אליה) שמה שקורה ביננו לא מקדם אותי, ולנסות לשכנע אותי לעזוב. לשלך לא היתה גם ההגינות הזאת.
טוב שקיימת את שתי השיחות האלה. זה עוד שלב בדרך לשחרור...
וכל כך מרתיח לגלות את מה שגילית!!!
אבל זו האמת, ואת מתבוננת בה עין בעין בלי מורא. ואת תעברי את זה...

אופירה ושחרית, תודה תודה תודה רבה לשתיכן

אני צריכה להיזהר מלפעול על הזעם.
אני צריכה להיזהר מלהסתחרר בנקמה שאקרא לה צדק.
אני צריכה להיזהר מ"לרצוח" אותה. מלעשות דברים שאצלי בפנים יתפרשו כמו רצח, בתת המודע.
אין לי כוח לעוד רגשי אשמה.
אני רוצה לזוז עכשיו בזהירות.
\אני רוצה קודם כל לדאוןג לעצמי, להיות טובה אל עצמי,לנשום רגע אל תוך המקום של "אני באמת לא משוגעת".
אני מבינה עכשיו את ההבנה הכי עמוקה:
הצורך להחזיק שתי אמיתות מנוגדות במשך כל כך הרבה שנים שהייתי אצלה בטיפול, הוא זה שעשה אותי חולה, הוא זה שעשה אותי בדיכאון.
אמת אחת: היא הכי אוהבת אותי בעולם, היא מוכנה לעשות כל דבר בשבילי.אני במקום הכי מוגן ומגן. במקום הכי טוב שיכול להיות.
והאמת השנייה: היא לא אוהבת אותי. היא לא חושבת על טובתי. היא יוצרת בי תלות אליה. היא מבודדת אותי. היא אומרת עלי טובות אבל חושבת עלי רעות. היא לא מאמינה בי.
האם אני מצליחה להסביר את זה?
זאת הפעם הראשונה מזה שנים כל כך רבות שאני רואה את זה בבהירות.
וזה גורם לי לכל כך הרבה כאב.
ופחד.
אבל אני רואה ומבינה.
כל כך הרבה שנים הייתי אצלה בטיפול ולא הבנתי למה אני הולכת מדכי אל דכי כשאני אצל המטפלת הכל כך מצויינת ומומלצת הזאת.
עכשיו אני מבינה.
זאת הייתה היא.
וזה לא מביא איתו רק הקלה. זה מביא גם המון כאב. עכשיו התמונה מתבהרת. האמת של עשרים וחמש השנים האחרונות.
ואני צריכה רגע לעצור ולנשום אלך תוך הידע החדש.
הלא נקלט הזה.

למעלה