רציתי לשפוך קצת הלב-סאגה משפחתית לא קלה

simba481

New member
רציתי לשפוך קצת הלב-סאגה משפחתית לא קלה

אנסה לקצר ככל שניתן.
אני הבת הצעירה מבין 10 אחים ואחיות-חלקם כבר בעולם הבא.
הוריי ז"ל,נסעו לאמריקה למצוא חיים טובים יותר-שניהם ילדי הארץ.
הוריי שהיו כבר בגיליאי 55+
אבי הסתדר לא רע,דובר 7 שפות-הספרדית עזרה מאוד.
ההקדמה הזו באה להסביר מה קורה.

הוריי נפטרו לפני כמעט 28 שנה בהפרש של שנתיים.
אחי שיבדל לחיים ארוכים,הייה בארה"ב והיחידי שטיפל בהם,כל שלושת האחרים לא שמו ז..........
לאחר שאחי התגרש,פתאום הוא נזכר שיש לו משפחה,תבינו מעולם לא ציפיתי לכלום מאף אחד,בניגוד לבני משפחה אחרים שחשבו שאם יש להם-למה לא שולחים דולרים-האחים הסתדרו מצויין הגיעו לעמדות ניהול בכירות..
עכשיו לעיקר
בצוואה של אימי -הורישה הכל לאחי שטיפל בה-נפטרה שנתיים לאחר אבי,וממש אין לי בעייה עם זה,חלקות האדמה נמצאות בירושליים ונקנו בזמן הטורקים,וכמובן יקרות מאוד.
לחלק השני-אבי הוריש בצוואה את חלקו באדמה אך ורק "לשלושת הקטנות"-שזה 2 אחיותי ואני,הפרש של שנה ו3 שנים..
אני מאוד קשורה לאחותי שגדולה ממני ב3 שנים-היא תמיד הייתה כה טובה אליי מילדות ועד לא מזמן.-עכשיו יש נתק איתה-הפעם לא אתחנף ולא אבקש סליחה.
אושפזתי לא מזמן,ואני נזקקת לחמצן,ביתי שתהייה בריאה,אומרת לי אוליי מספיק עם זה,כל פעם את מתעצבנת וזה מזיק לך,נכון שהיא עזרה לך,אבל יש גבול לחוצפה שלה.אמרתי ביתי היקרה את בת יחידה ואינך יודעת על יחסים בין אחים.
עשו לנו קטעים חזקים בבית הדין לירושות-אחיינית שלי מטפלת בזה תמורת אחוזים כמובן.ואז הילדה שלי אומרת יכול להיות שזה בגלל שעברו 28 שנה מאז הפטירה?
אחי גר בוילה ענקית בחדרה-שיהייה לו לבריאות-מעולם לא הסתכלתי בצלחת של אחרים.
עכשיו תופס פוזה ולא מתקשר,גם אני לא מתקשרת,כמעט שנה,אני לא שטיח של אף אחד.
לגבי אחי ,כתבתי לו שאני מבינה שהוא לא מדבר איתי וזה לא אכפת לי בכלל,שזו האמת,רציתי מייל של אחת האחיונית שלי,הם התחילו לרחרח,כולן מבוססות היטב.
מה הן קשורות לצוואה?כמה רודפי בצע אפשר להיות?
ואחי אמר לי בפנים-אני לא אוהב אתכם-רק רוצה לקיים מה שהבטחתי לאבא ז"ל שהצוואה שלו תקויים.
אני אישה חזקה שעשתה הכל ב10 אצבעות,לא ביקשה גרוש מאף אחד,חיה צנוע,ומצילה בע"ח.
עכשיו יש לי הקלה ,לאחר ששיתפתי
רות

עצוב

עצוב שאחים מסתכסכים והופכים לאויבים סביב רכוש וכסף... במקום שכספי הירושה יהיו תוספת, בונוס שבהחלט נחמד לקבל אבל לא צריך לשסף גרונות בשבילו...

שלום

אז אמך ביצעה את החלטתה. עכשיו היא כבר מתה, אין הרבה מה לעשות כדי לשנות את הצוואה. אם אחייך לא רוצים לשתף אותם בכסף שקיבלו, מצער לדעת אבל זה כבר העניין ליחסים ביניכם. עשי כל שאפשר כדי להסתדר עם הכסף שיש לך, נצלי אותו בתבונה. הצטערתי לדעת שאת מתאשפזת בקרוב, במה חלית? הרפואה היום מתקדמת ויש לה חמצן, ואני בטוח שיהיה מספיק חמצן בשבילך. את היחסים עם אחייך תיאלצי לפתור בדרך הקשה יותר מאשר התמקחויות על כסף.

simba481

New member
בקשר לאחי-לא סובלת אותו ולא את כל אחיי

ממש לא קשור לכסף,כל אחיי אגואיסטים מדרגה 1מעולם לא הייה אכפת להם מאף אחד מהמשפחה,כולל הוריי המבוגרים.
מעולם לא ציפיתי(באמת)לכסף מאף אחד.,כל מה שיש לי השגתי בדם יזע ודמעות.
זה מה שהשאיר ומשאיר אותי שפוייה.
אני לא "קורבן" ,יש לי כבוד ואני מסרבת לקבל כסף.
המשפחה חצוייה-חלק בארה"ב וחלק כאן.רק שהפכתי לאם הבנתי,איזה סבל אימי עברה,שכל הבנות שלה נשארו כאן.
אני באמת מסתפקת במועט,הייתי רוצה לתת לביתי,התחלה של חיים טובים יותר ממה שאני זכיתי-וכל הזמן אני מזכירה לה שכסף זה לא הכל.
זה לא שהיחסים עם האחים היו דבש,ועכשיו לא,לא היו יחסים בכלל.
תודה על תגובתך
רות

מצער לדעת

יחסים בין בני משפחה צריכים להיות טובים, בדרך כלל בני משפחה אוהבים זה את זה. קורה שהם לא אוהבים וזה נדיר, אולי צריך להשלים עם זה.
&nbsp

למעלה