מרגיש רע, מיואש, חסר תקווה

מרגיש רע, מיואש, חסר תקווה

זאת לא הודעה פרובוקטיבית
אני באמת בא עכשיו לשפוך פה את הלב
יש לי בעיות התמכרות, בעיקר סיגריות ואלכוהול
לא מצליח להיגמל,
כעסים וייאוש גומרים אותי.
כבר 11 שנה בלי ביטוח רפואי בחו"ל
מתעללים בנו פה למוות
ורודפים אותנו
החזרה בתשובה גם לא עובדת
נראה לי נמאס לי
דיברו על תורה שמתוקה מדבש כמו שכתוב בפסוקים
אך אני מרגיש שהיא סתם רעל מוות
החרדים סוחטים תקציבים וגונבים ואלו גם כספי שוחד,
חלקם לא עובדים ורוצים שנממן אותם,
משתמשים בתורה כקרדום לחפור בו.
אז קיוויתי למשהו טוב מהדתיים לאומיים ציוניים וכו'
גם הם, לוחצים את היד של כלכלת הימין האמריקאית
שהיא לזרוק את כל התורה לפח
הכל צביעות וגועל נפש
רק יהודים כנים ואמיתיים מצליחים לפעמים לעודד אותי
העצב והדיכאון, משמידים את אהבתי לתורה ולקב"ה
ולא משאירים לי סיכוי לקום על הרגליים ולעשות את מה שנכון וטוב - שדבר ראשון זה להפסיק להתאבד עם אלכוהול וסיגריות.
הזיכרון לא עובד משהו מכל התרופות האלו והאלכוהול,
אני חלש ויש לי כאבים בגוף,
צריך גם לעבור ניתוח, אפילו לא רוצים לנתח אותי עד שזה יגמר כמקרה חירום כי אני לא מבוטח, אפשר אולי רק לעשות ניתוח פרטי.
אין דמוקרטיה מי שאומר את האמת רודפים אותו אירגונים גדולים ומתעללים בו בשלט רחוק.
אנחנו חיים בחברה קומוניסטית של תאגידים נכון להיום.
קומו-תאגידיזם, אולי השם המתאים ל"שוק החופשי" שלהם
כל העולם מגעיל אותי, זיהום מכוניות פקקים חברות גדולות שמרוויחות מזה שהן דוחפות לנו סיגריות וסמים לפה בכוח ובכפייה
כלכלת חוב ומחירי דיור של עושק גזל והתעללות.
אני יושב ושומע את זעקות כל הקורבנות של השיטה, אני לא כמו החרדים דתיים ש"מסתכלים על מה שטוב" ומתעלמים מאחים שלהם שעוברים שואה, אלו יהודים טובים הרי.
לא מוצא יותר טעם לכלום מלבד כך שאני כן אוהב את המשפחה, את האישה, את החתולים ואת מי שאני מכיר אישית מהעם שלנו.
זה בערך מה שמחזיק אותי בחיים
אך ההתאבדות נמשכת, עם האלכוהול והסיגריות והכעסים והתסכול לא מאפשרים גמילה,
אני נחנק למוות ונהיה חולה מיום ליום.
כבר הגעתי לייאוש ובמקום לאהבת הקב"ה לשנאתו.
נמאס.

הנה משהו קטן שהכנתי שאומר הכל

שלום עודד

קשה להיגמל מחומרים ממכרים, אבל כמובן לא רצוי וגם מסוכן לברוח אליהם. אולי תנסה לפנות לאיזשהו טיפול גמילה, יש הרבה כאלה. כל אדם חי בדרכו, גם החרדים. צריך להשתדל להסתדר עם כולם ולקבל את כולם. מי שלא נעים לך, התרחק ממנו. אל תשלם יותר מדי כסף ואל תיתן לאף אחד לעשוק אותך, אם מישהו מנצל אותך כספית תתלונן עליו. צר לי אם עברת שואה, השואה קשה מאד אבל השתדל להתרכז בשיפור העתיד בחייך בארצנו היפה והמוגנת. חשוב שתאהב בעיקר את עצמך, בהסתמך על דברים שאתה אוהב לעשות. אל תכעס ואל תבזבז רגשות, היה בטוח בעצמך ופעל לשנות את המצב והענש בהתאם את מי שלא בסדר אתך. מחלות אינן רצויות, השקע ברווחתך הגופנית והנפשית מתוך אהבה עצמית וחיה בריא והיטב.

אופירA

New member
מנהל
עצב, זעם, דיכאון והתמכרות

אלו מצבי חולי קשים וממררי חיים.
אי אפשר להרגיש את אהבת הקב"ה ומתיקות התורה כשסובלים כל כך.
חזרה בתשובה אינה תרופה למחלות. צריך למצוא רפואה ולעשות הכל כדי להבריא, להרגיש יותר טוב, להרגיש יותר חופש ושלום.
התורה והמצוות מחכות בסבלנות. קודם כל רפואה לנפש ומזור לסבל ולזעם.

עודד, כל כך קשה לך....

מה עם האי אי - אלכוהוליסטים אנונימיים?....
אותי הם הצילו!!!!!!!
http://aa-israel.online/he/

וירגיניה אוקיף ציירת אומרת "אין אדם שרואה פרח, רואה באמת, אנחנו עסוקים מדי."
נסה לחפש פרח [לא חייב פרח פיזי, פרח כמטאפורה, משהו שאתה אוהב] ותתעמק בו, תשתהה עליו,
נורא ל לראות את הרע והוא מאוד נוכח
צריך להתאמץ לראות את הטוב
https://www.youtube.com/watch?v=WEih87FUieg

כן אני גם חושב כך

שאלכוהוליסטים אנונימיים מאוד טובים, אני שוקל ללכת לעזרה כזאת.
חבל שלא מעתיקים את המודל שלהם לכל סוג של התמכרות.

אופירA

New member
מנהל
בוודאי שהעתיקו את המודל

יש קבוצות A לכל ההתמכרויות -
NA - נרקומנים
SA - מעשנים
OA - אכילה כפייתית
SLAA - מין כפייתי
ועוד ועוד סוגים רבים של קבוצות.
יש גם קבוצות משותפות לכל סוגי ההתמכרויות. חפש ברשת.

יופי עודד. אל תשקול. תלך. אפילו בכוח קצת.

או תבקש עזרה כדי ללכת.
אני פעם ראשונה לפני שנים ביקשתי מחברה שתיקח אותי.
הרגשתי ככ מושפלת, אבל זה ממש הציל אותי.
והמודל זה מועתק להרבה התמכרויות: סמים, אוכל, תלות יתר, התמכרות לסקס, התמכרות ללהיות בעלי חובות, מהמרים כפייתיים ואולי אפילו עוד.
n.a. o.a. sex adict ועוד

אני צריך AA

האלכוהול הוא שורש הבעיה הכי קשה לי להפסיק איתו (לגמרי)
והוא מוריד אותי בחזרה לעישון סיגריות והתמכרויות נוספות
פוגע לי בזיכרון וגורם לי להיות עצבני וכעסן

השיטה אכן מסואבת

אם ציפית לעולם מתוקן - לא הגעת למקום הנכון. "כל מעשה העולם הזה קשים ורעים, ורשעים גוברים בו". את זה כתב האדמו"ר בעל התניא בליקוטי אמרים פרק ו. (ציטוט מלא למטה)
אבל ההכרה בכך לא צריכה להניע אותך לזרוק גם את מעט הטוב שכן קיים, ולהרעיל את עצמך בפועל - ברעלים שצורכים וברעלים שחושבים ומרגישים. אתה כאדם מאמין יודע ש"קץ שם לחושך", והקץ הזה קרוב מאוד בעזרת ה'! "יראו ישרים וישמחו וכל העולה קפצה פיה!" בקרוב בימינו אמן. תחזיק מעמד עוד קצת!

הנה הציטוט:
"כל מה שאינו בטל אצלו יתברך אלא הוא דבר נפרד בפני עצמו - אינו מקבל חיות מקדושתו של הקב"ה מבחינת פנימית הקדושה ומהותה ועצמותה בכבודה ובעצמה אלא מבחינת אחוריים שיורדים ממדרגה למדרגה רבבות מדרגות בהשתלשלות העולמות דרך עלה ועלול וצמצומים רבים עד שנתמעט כל כך האור והחיות מיעוט אחר מיעוט עד שיכול להתצמצם ולהתלבש בבחינת גלות תוך אותו דבר הנפרד להחיותו ולקיימו מאין ליש, שלא יחזור להיות אין ואפס כבתחלה מקודם שנברא. ולכן נקרא עולם הזה ומלואו עולם הקליפות וסטרא אחרא, ולכן כל מעשה עוה"ז קשים ורעים והרשעים גוברים בו כמ"ש בע"ח שער מ"ב סוף פ"ד"

תודה לך

א לְדָוִד: אַל-תִּתְחַר בַּמְּרֵעִים; אַל-תְּקַנֵּא, בְּעֹשֵׂי עַוְלָה. ב כִּי כֶחָצִיר, מְהֵרָה יִמָּלוּ; וּכְיֶרֶק דֶּשֶׁא, יִבּוֹלוּן. ג בְּטַח בַּיהוָה, וַעֲשֵׂה-טוֹב; שְׁכָן-אֶרֶץ, וּרְעֵה אֱמוּנָה. ד וְהִתְעַנַּג עַל-יְהוָה; וְיִתֶּן-לְךָ, מִשְׁאֲלֹת לִבֶּךָ. ה גּוֹל עַל-<wbr/>יְהוָה דַּרְכֶּךָ; וּבְטַח עָלָיו, וְהוּא יַעֲשֶׂה. ו וְהוֹצִיא כָאוֹר צִדְקֶךָ; וּמִשְׁפָּטֶךָ,<wbr/> ...

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
איתך אל מול הכעס והייאוש...

עודד יקר,

כתבת שבאת לשפוך פה את הלב, ואני מרגישה שדרך הכתיבה פתחת לנו פתח אל לב רחב וגועש, לב שמשתוקק להתרחב באורה וחומה של האמונה, ובמקום זאת מוצא את עצמו מאיץ פעימותיו בכעס מול הכיעור של עולם קר ומנוכר. אתה כותב על העוולות והחוליים שאתה רואה סביבך בכל מקום, ונראה לי שהם פוגעים בך במקום הכי עמוק, מערערים את האמונה שלך בבני אדם ומצליחים אפילו לקלקל עבורך את הקשר האישי שלך עם הקדוש ברוך הוא. נדמה לי שהדברים שבחרת בהם כשחזרת בתשובה נראים פתאום חסרי טעם ותוכן, ואני יכולה רק לתאר לעצמי כמה זה נורא כשהקרקע נשמטת ככה תחת רגליך...

אתה כותב שהכעס והכאב מורידים אותך, לא מאפשרים לך את אורך הנשימה הדרוש לך כדי לטפל בעצמך. אתה קורא לאלכוהול ולסיגריות התאבדות, ואני חושבת שאולי יש בך צד שעייף כל כך מהמאבק בתסכול ובייאוש, עד שהוא כמעט מוכן לתת להתמכרויות לגרור אותך אל האין. ומנגד, אני קוראת בדברים שלך גם צד אחר, צד שיודע לראות גם את הטוב, שמרגיש שגם בתוך המערכות המסואבות ביותר יש בני אדם רבים שהם טובים, ולא רוצה לוותר עליהם ועל העולם.

אתה מדבר על האנשים שאתה אוהב כי אתה מכיר אותם אישית, ואני חושבת שאולי ההיכרות האישית הזאת היא משהו שמעניק כוח מול הייאוש של המערכות המושחתות. הייתי רוצה שגם אנחנו שקוראים אותך ומגיבים לך בפורום הזה, נוכל להיות חלק מהאינטראקציות הכנות האלה, שנותנות לך כוח ומעודדות אותך להמשיך להיאבק למען החיים ולמען הבריאות שלך.

אני רואה שכתבת שאתה מכיר את אלכוהוליסטים אנונימיים, ואני רוצה להצטרף לאנשים אחרים כאן ולעודד אותך ללכת ולהיעזר בהם למרות כל הקושי שבכך. אני מבינה שאתה נמצא בחו"ל ולכן אין טעם להפנות אותך לאפשרויות טיפול בארץ, ובכל זאת אני מצרפת למטה את אתרי האינטרנט של "מכורים אנונימיים" ו"נגמלים" שאולי תמצא בהם מידע מועיל, וכן את אתר האינטרנט של נר-אנון המיועד לתמוך במשפחות של מכורים וכולל גם פורום וצ'ט.

מעבר לכך, אני רוצה להזמין אותך להמשיך לשתף אותנו פה בכל מה שעובר עלייך, כדי שנוכל לתמוך בך ולנסות להזכיר לך את הטוב. אני רוצה גם להזמין אותך להגיע לשיחה עם אחד המתנדבים של סה"ר בצ'ט האישי והאנונימי שלנו, שפעיל כל לילה בין 21:00 לחצות (זמן ישראל). תוכל להגיע כבר היום, אנחנו שם לעוד 30 דקות.

אנחנו מחכים לך.
שלך,
מתנדבת סה"ר

מכורים אנונימיים: http://naisrael.org.il/
נגמלים: http://www.nigmalim.co.il/
נר-אנון: http://www.nar-anon.org.il/

למעלה