אני מתמודדת עם החתמת השכנים על הסכמה לבנות על הגג

אופירA

New member
מנהל
אני מתמודדת עם החתמת השכנים על הסכמה לבנות על הגג

שזה אומר לקבל כל מציאות ששונה ממה שרציתי לכתחילה. כי הקב"ה רוצה אחרת.
וזה אומר לוותר על הרצון לנקום בשכן שמעליל שעשיתי לו עוול שכלל לא עשיתי.
וזה אומר לא לכעוס על שכנה שקשה לה להסכים כי היא מפחדת מנזקים (ובעיקר מהצל של עצמה).
וזה אומר להרחיב את המבט ולא להסתכל במשקפת צרה, לשים עצמי במקום של האחר, וגם להסתכל על כל הסיטואציה מגבוה, ולראות מה המחיר לטווח ארוך של כל רצון שלי (לדוגמה, אם נניח משהו שרציתי היה גורם לריב עם בני היחיד - ברור שזה לא שווה לי).

שלשום היה לי כעס נורא על השכן שמעליל עלי עלילת שווא ומשטה בי כבר זמן רב. לדוגמה מבקש ממני לעמוד בדרישות חוק מסוים שלא קיים, ומסתבר שסתם עשה ממני צחוק. ואז הוא טוען איזו טענה, אך מתברר שהוא משקר. ואז מבקש שאקנה שירות ביטוחי, שכלל לא קיים...
אז אמרתי לעצמי להסיח את הדעת מהכעס ולא להתבוסס במחשבות הנקמה.

למחרת הרגשתי שאני מרחמת עליו ומבינה את הקשיים הנפשיים שלו, ולא צריכה לכעוס כי בכלל אין לי צורך בחתימה שלו.
לשכנים אחרים ביטאתי הערכה מכל הלב, וזה עשה להם מאוד טוב על הנשמה, והרגשתי שהלב שלי גואה משמחה.

ופתאום היום יש לי רגשות רוחניים גבוהים, של רצון להיטיב לכל העולם, לוותר לזולת בכל דבר. מרגישה רצון עז לעלות בדרגה רוחנית ושמחה על היכולת לגבור על היצר הרע.
ואני לא לגמרי בטוחה שזה לא מצב רוח קצת היפומני כזה, שיעבור ויתחלף ברגשות רעים חס ושלום (כי אני מפחיתה בהדרגה את המינון של הכדור נגד דיכאון), או שאני פשוט בכמה ימים טובים רוחנית שבהם אני מחוברת לאלוקים ולמי שאני באמת (ואני מכירה את עצמי כאדם שמאוד כזה). ופשוט יש לי סייעתא דשמייא של יותר כוח לגבור על הכאבים והכעסים שלי.

לכן אני מחכה, חושבת כמה פעמים על כל רצון לוותר ובודקת מכמה זוויות, מתייעצת עם אחרים, ומתפללת לכוח להכיל שמחה בלי לפחד מעוצמותיה.
וליתר ביטחון לקחתי קלונקס. כי צריך איזון רגשי ולא להתפזר לשום כיוון.

כל הכבוד אופירה!!!

מנסיוני, בפעמים שאני מצליחה לצאת מעעצמי ולהסתכל דרך עיני הזולת, ודווקא כשמדובר במשהו משמעותי עבורי, זה גורם לי לשמחה רוחנית, לתץחוןשה שעליתי מדרגה.
ואז עלי תיכף ומייד לסייג את זה למחרת, או אחרי כמה ימים, כדי שלא אפסיק לשכוח לדאוג לעצמי ולשים את עצמי במקום הראשון.
[מתוך היותי במקום הראשוןמ לעצמי אני יכולה לבחור לשים אותי במקום אחרון, לפעמים, אבל רק כך, מתוך בחירה, ולא כקורבן].
נשמע נהדר.
המון הצלחה.
תעדכני......

אופירA

New member
מנהל
הגדרת בדיוק את האיזון שאני עושה במצבים האלה

גם לשמוח בעליית המדרגה, וגם לחזור ולהסתכל על עצמי, לאחר שיצאתי ושמתי עצמי במקום של הזולת.
והקלונקס מאוד עזר. השמחה נשארה, והרוגע הגיע והצטרף.
אני משתמשת בו מעט מאוד, אבל במעט שצריך הוא חיוני מאוד.

אתן כאלה צדיקות. גם אופירה וגם אוראור. מדהימות.

וזה נותן המון השראה.

האמת, שמתי לב שדווקא אנשים שסובלים בתחום הנפשי נוטים להיות אנשים רוחניים יותר, שמסוגלים לשים את טובת הזולת לפני טובת עצמם יותר בקלות. (לא כולם כמובן, אבל נראה לי באחוזים יותר גדולעם מהממוצע באוכלוסיה....)
או שאולי זה להיפך: אנשים רוחניים ורגישים לזולת נוטים לסבול יותר מבעיות נפשיות. והלינק הזה ממש מצער...

אופירA

New member
מנהל
לא יודעת מה בא קודם - הביצה או התרנגולת

מה שבטוח - זה לא מצער.
תמיד אני אומרת - אני לא אלטרואיסטית ולא איזו נשמה טובה כזו שאין לה תאוות נמוכות ויצרים שפלים. ממש לא.
אלא שבגלל הסבל הנפשי החזק שלי, אני מודעת לכך שהמזור היחידי לסבל שלי הוא השאיפה לאמת וצדק אובייקטיביים.

כלומר לגבור על יצר הנקמה שלי זה לא בחירה לגמרי חופשית מבחינתי. זה בחירה מתוך אינטרס חזק של החוזק הנפשי שזה מעניק לי. מתוך התובנה שזה האינטרס שלי. לדרוש מהפנימיות שלי את האמת האלוקית שאוהבת את הזולת בדיוק כמו שהיא אוהבת אותי - זה לא מותרות בשבילי. זו נוסחה בטוחה למזור נפשי.

מה לעשות, אני אדם יסודי. הבנתי את העיקרון של 12 הצעדים להחלמה מהתמכרויות עד הסוף - חשבון נפש פנימי ונוקב באמת, לא רק לצרכי פרסום. קשר קבוע עם אלוקים אמיתי, כזה שבורא עולמות ומחריבן, ולא רק עם "אלוהים כפי שאני מבין אותו".
האם ידעת, שחר, שהפכתי לשומרת מצוות בעקבות זה שהכרתי את אלוהים של 12 הצעדים, בגלל שסבלתי מבולמיה נוראית? הטאץ' הזה עם אלוהים של הקבוצות לניצחון על ההתמכרות הוא זה שדחף אותי לחפש את אלוקים עד הסוף, את כל כולו.
אז אי אפשר לומר שזה מצער.

שחרית, את מצחיקה ואני בכלל לא צדיקה//// בהמשך טריגר

אבל תודה, זה נעים שאת חושבת כך.

היות שכל החיים שלי אני מתכננת את מותי,
אז בין השאר אני מתכננת מה ייכתב על מצבתי.
כל פעם אני משנה.
בזמן האחרון התחוור לי שהייתי רוצה שתהיה כתובה מילה אחת:
"השתדלתי."

אוי...

ולצד האוי אני חייבת לציין

שהעובדה שמצאת לעצמך במה לתלות/לתרץ את השאיפה לעשות טוב, אינה מבטלת או אפילו מעכירה את הטוב שבה. את אומרת לעצמך שאת רוצה שיכתבו עליך כך וכך אחרי מותך, כי כך החלק הטוב והטהור שבך מצליח לגייס נפש סובלת ואומללה לעשיית טוב. כמו שמגייסים ילד ללמוד למבחן, למשל, בזה שמבטיחים לו לצאת לבילוי אם יקבל ציון טוב. הילד רוצה את הבילוי, המבוגר שהבטיח רוצה את ההצלחה של הילד. מכיוון שבנמשל שני הצדדים קיימים בתוכך, לכן שתי המטרות הן שלך. גם המטרה של "טוב לשמו".

שחרית, כרגיל את מקסימה, אבל לא הסברתי את עצמי כראוי// טריגר

אני לא עושה טוב כדי שייכתב עלי כך וכך......
אלא...
ירדתי בפנטזיה מדברים בומבסטיים שייכתבו עלי
(כמו נפלאה, צדיקה, דגולה......)
לזה שאני בנאדם
,לא פשוט אמנם,
שיש בי טוב ורע כאחד
ואני משתדלת להזין את הצד הטוב.
ממש כמו שאני מרגישה שאת עושה.
לפעמים מצליח יותר ולפעמים פחות.
אז אני מוכנה לקבל שאני צדיקה, בתנאי שגם את צדיקה, ובבניין ירושליים ננוחם:)
מקובל?.....

חחח נסכם שבכולנו יש טוב

ושהטוב הזה הוא טהור למרות קיומם של עוד חלקים, ואסור לשכוח את זה

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
להנות מהטוב

אופירA יקרה,
לפעמים דווקא התמודדות עם קשיים יכולה להוביל לרגשות חיוביים. במקרים שאת מתארת, התמודדות מורכבת עם שניים משכנייך דוחפת אותך דווקא לנסות ולהבין אותם ואת קשייהם, במקום שהיא תגרום לך להתבצר בזוית הראיה שלך. ואולי ההתרחבות הנפשית הזאת שלך משליכה על כל שאר הקשרים שלך, ואת מוצאת את עצמך ביחסים עוד יותר טובים עם שאר שכנייך, ובתחושה של עליית מדרגה רוחנית. כי נראה שפיתחת יכולת אמפתית גבוהה, והיכולת הזאת עוזרת לך לא להיפגע ממה שבזמן אחר היה אולי מרגיז ומקומם אותך, ולפיכך מכניס אותך למצבים של עימות ומריבה.
אפשר להבין שרגש חיובי עז עשוי לגרום לך לחשש, שמא אינך מאוזנת מספיק. יחד עם זאת, אולי את יכולה להרשות להרגשה הטובה לתת לך אנרגיה חיובית ושמחת חיים, מבלי לצפות שהמצב האקסטטי, אולי, יישאר כל הזמן בשיאו. אולי את יכולה לתת לעצמך לחוות את השמחה הרוחנית שבאה כמו שנהנים ממשב רוח טובה, מבלי לפחד מדאון שיבוא, או מעננים, שאולי מסתירים את השמש, אך אינם משמידים אותה.

אופירA

New member
מנהל
אוקיי, אז בלי חשש.

אבל גם בלי לחשוש - בסיבוב חייבים להאט. ואם השמחה לוקה בחוסר שקט, היא חייבת את מנת-הקלונקס-לשעת-הצורך.
שמחה רוחנית ואפילו אנרגיה, שבאים לנבכי נפש רצוצה ומצולקת - הם סיכון מסוים. ולא לקחת שום סיכון זה הסוד של עשרות שנים של איזון ללא התקף פסיכוטי ואפילו לא היפומאניה.
יריות שמחה בחתונה יכולות גם להרוג. אז אני בשום אופן, גם לא משמחה, גם לא בחתונה. גם כשזה המנהג.

וחוץ מזה, ברוך ה', גם השכן עושה את שלו, ומרגיע את הרצון להבין אותו, וממשיך להתנשא ולהשפיל, ולנסות להפחיד.
אז החזרתי לו באבי אביו, ובעיקר באמו. הראיתי לו שגם אני יודעת להשפיל ולבזות אם אני רוצה. אני פשוט לא רוצה, וממליצה לו לא לשחק את המשחק הזה.
עם כל הרוחניות והרצון להיטיב - אני מתרגזת כשמנסים להשפיל אותי, ולא מסכימה ליריות בלי להשיב מלחמה שערה. אם הוא דורש שאשמור על בריאותה של אמו - יתכבד וישמור על בריאותי וכבודי. גם אני אמא מבוגרת.

למעלה