עצובה

עצובה 30

New member
עצובה

אני בת 30, גרה עם ההורים, ללא חיי חברה.

סבלתי מטריכוטילומניה(תלישת שיער כפייתית) מגיל 10, והייתי מטופלת מאז אצל פסיכולוגים. אפשר להגיד שהתלישה ליוותה אותי רוב חיי.

הדבר גרם לי לבידוד, בעיקר מהבושה של הקרחות, ובמהלך החיים איבדתי וניתקתי קשרים עם הרבה חברות.

הגעתי למצב שאני לא מרוצה מחיי. בת 30, בלי עבודה(מצאתי לאחרונה עבודה שלא נראית לי ולא נראה לי שאשאר), גרה עם ההורים, בלי בן זוג, בלי חברות.

הכי אני מרגישה את הבדידות בסופ"ש, כשאין לי עם מי לצאת

לא זוכרת מתי פעם אחרונה יצאתי ביום שישי.
גם עכשיו בפורים, כששאלו אותי: "למה התחפשת?" אז לא עניתי. כי למה יש לי להתחפש אם אין לי עם מי לצאת?

כולם סביבי יצאו וחגגו והתחפשו, ואני נשארתי בבית

יש לי חברה אחת, אבל היא נשואה עם ילדים ולא אחת שיוצאת, וגם היא בקושי שומרת על קשר, אני זאת שלרוב מתקשרת.
איך הגעתי למצב הזה?
איך יוצאים ממנו?

מהתלישה אפשר להגיד שיצאתי, אבל לא 100%. לפני כמה ימים הייתה לי נפילה קטנה, כנראה מהמתח. אבל עצרתי בזמן.

אני חושבת למה שווים החיים האלה אם אתה חיי בבידוד?
מה אני עושה?

עצובה ומדוכאת

שלום

חברים טובים שאוהבים, נותנים דאגה ועזרה. הם לא מפקירים את האדם בגלל חולשותיו. התלישה בעיה שלך ותצטרכי להתמודד אתה. חשוב שתימנעי ממנה, אבל היא לא בהכרח סיבה שתימנעי מחברה. הציגי בחברה את מעלותיך ואת התכונות הטובות שבך, בעיקר מעשים טובים. השתתפי במסגרות שמעניינות אותך ושם תכירי חברים חדשים.

עצובה 30

New member
לא כל החברים שהיו לי ידעו על התלישה, בעצם רובם לא

השני חברות שידעו על זה כבר שנים אנחנו לא בקשר.
אני זאת שבעיקר התרחקתי...בגלל המצב.
עצוב, אני במצב עצוב, אין לי מילה אחרת. אני מרחמת על עצמי. בת 30 בלי חברים.
אני אנסה להשתתף במסגרות שמעניינות, לא יודעת כמה קל יהיה פתאום להכיר חברים חדשים בגיל 30. לכל אחד יש את החבר'ה שלו שהוא מכיר שנים ומה אני פתאום קשורה.
הלוואי והיה לי חבר'ה משלי

עכשיו יום שבת, ואין לי אפילו חברה אחת ללכת איתה לים

עצובה 30, אני ככ מבינה אותך, את הבדידות,

אבל רוצה גם לברך אותך שאת כבר כמעט לא תולשת.
זה מדהים!!!
מהמקום של הכוח הזה, שלא הרחבת איך הגעת אליו, אפשר אולי גם למצוא חברים חדשים.
אני עצמי צריכה חברים חדשים ואאני כמעט כפול מגילך.
שמעתי לאחרונה על מישהו בן שמונים שהיה משועבד בכת רוב חייו, ורק עכשיו הצליח לצאת ממנה ומתחיל חיים חדשים.
כך שלעומתו אנחנו שתינו תינוקות:)
השאלה מה עושים....... עכשיו............ איך ממשיכים הלאה.... זה לא ככ פשוט... ה"תלכי לקורסים" הזה. איכשהו נדמה שכולם מרופדים ובאים ממקום שלא ככ זקוקים. אולי נשמע כאן עוד מכאלה שעשו את זה ועושים את זה ויודעים. בהצלחה לשתינו, ויופי שכתבת

אופירA

New member
מנהל
תבוסתנות, חוסר אמון בעצמך, בעיית קשר עם עצמך

אם את מטופלת שנים רבות בפסיכולוגיה, את יודעת היטב שיש לך בעיה של קשר גרוע עם עצמך, חוסר אמון בעצמך והרס עצמי שמתבטא בכפייתיות.
ניתקת קשרים עם חברות, לא מצאת עבודה טובה ולא בן זוג - בגלל הקשר שלך עם עצמך, ולא בגלל קרחות בשיער.

אני לומדת מדברייך שאת אדם חברותי. היו לך הרבה חברות, ואת זו שניתקת את הקשרים והתרחקת. החברות שהיו לך בעבר לא נפלו מהשמיים. היו לך קשרים חברתיים שיצרת. לכן אם תרגישי טוב ויהיה לך אמון וקשר טוב עם עצמך, לא תהיה לך שום בעיה להחליט ליצור קשרים בעבודה או בחוגי פעילות (כגון ריקודים, ספורט, מלאכת יד, שירה, בעלי חיים, טיולים בארץ - כל מה שאת אוהבת לעשות), ולבנות את חייך החברתיים.

אבל את לא מרגישה טוב, ולא בגלל קרחת או בגלל חוסר בחברה ובעבודה ובבן זוג. החוסר בחברה ובעבודה ובבן זוג הם בגלל שאת לא מרגישה טוב.
כנראה בגלל זה גם אין לך חשק ללכת לפעילות כמו חוגים, ערבי פנויים פנויות, התנדבויות בעמותות, קורסים וכדומה. אין לך כוח ליוזמות.

אז הגיע הזמן לשאול בטיפול הפסיכולוגי: מה הביא לכפייתיות ולדיכאון. איך מייצרים את השינוי ברגשות, בתפיסות, בחשיבה.
למשל בחשיבה של "לכל אחד יש החברים שלו שהוא מכיר שנים, אז מה אני קשורה". החשיבה הזו תבוסתנית, ובאה ממקום שלא רוצה לייצר שינוי בחיים שלך. מקום שלא רוצה להרגיש טוב.
ברור שבמציאות אנשים מכירים חברים חדשים בכל גיל, וחברויות ישנות כלל לא מונעות זאת מהם. להיפך - כל הזמן רוצים להתחדש ולשנות, וכל אדם חדש הוא משב רוח רענן בחיים. אבל דפוסי המחשבה שלך אינם רוצים לחשוב שאת חיובית, שכדאי לאהוב אותך.
וצריך להבין בטיפול הפסיכולוגי למה התרגלת מגיל כל כך צעיר לדפוסי מחשבה אלה, ועד כמה יש לך כוח לשנות אותם ולהיאחז בחוויות החיים החיוביות שלך - חברויות בעבר, עבודה טובה שהיתה לך, דברים שאהבת לעשות, שהצלחת בהם וכד'.
צריך לשאול בטיפול אם המגורים עם ההורים רצויים לך או מונעים ממך התפתחות.
צריך לשאול הרבה שאלות, שלא עוסקות בקרחות ובבושה מהן... זו לא הבעיה!

עצובה 30

New member
יש לי בהחלט הרס עצמי אם תלשתי שיער.

ניתקתי קשרים גם בגלל הקשר שלי עם עצמי וגם בגלל הקרחות, זה גרם לי עוד יותר להתבודד.
אני אדם חברותי? לא כל כך.
לא היו לי הרבה חברות, תמיד היו לי 2-3 חברות טובות גג. לא התחברתי לכל אחת.
גם אני אשמה בחלק מהמקרים, שאר המקרים גיליתי שהן לא חברות אמיתיות אז העדפתי להתנתק מהן. אבל מודה שחברה אחת עד היום אני מצטערת שהתנתקתי ממנה, ועל שטות.
גם כשאני מרגישה טוב, החברים לא באים מעצמם, הבעיה שניתקתי את כל החברי ילדות שלי, ונשארתי לבד, וחבר שאי אפשר להחזיר את הגלגל.
המערכות יחסים שלי בזמן האחרון הן רק של סקס, בד"כ גברים שפונים אליי בפייס, ואומרים מראש שזה מה שהם מחפשים, אבל גם אני רוצה את זה, גם לי יש צרכים. אז עד שאכיר מישהו שרוצה לרציני וגם אני רוצה לרציני, אני נהנית מסטוצים פה ושם.
מה הביא לכפייתיות ולדיכאון? סבלתי גם מילדים בבית ספר, מהצקות, אומנם עבר הרבה זמן אבל זה השפיע ומשפיע עד היום. זה דפק אותי, הייתי ילדה טובה ולא הבנתי למה לא אוהבים אותי ומציקים לי, למרות שלא עשיתי רע לאף אחד. זה דופק את הבנאדם.
אף פעם לא הצלחתי להחזיק קשר, אין לי אף חברת ילדות. בין אם חברות של שנים, או בן זוג של שנים. הבן זוג שהיה לי הכי הרבה זמן זה שבועיים בגיל 17.

אופירA

New member
מנהל
מה את חושבת שצריך לעשות כדי לשנות את המצב מהיום והלאה?

האם יש לך תוכניות איך למצוא חברה ועבודה חדשה?

הילדים כבר לא מציקים היום. ואת אומרת שהיית ילדה טובה.
מי לא אהב אותך? האם היום את יודעת מדוע? האם את יודעת מדוע הילדים הציקו לך? ביררת את זה בטיפולים הפסיכולוגיים?
האם היום את יודעת לאהוב את עצמך או לא? ואם לא, מדוע?

באופן טבעי, ילדים לא מציקים לילד עם ביטחון עצמי ושמחת חיים.
זה קודם שהילד מבטא חוסר ביטחון עצמי וקשיים רגשיים והתנהגותיים, ואז הילדים מציקים לו.
מה שגרם להצקות של הילדים לא נעלם לאחר שהילדים נעלמו, והוא זה שהולך איתך. את הבנת מה זה בטיפולים הפסיכולוגיים?

בהמשך טבעי לדברי אופיר

יש להיות אסרטיבי. כשמציקים לנו, נגן על עצמנו ונדרוש שיניחו לנו, ולפעמים נשתמש בסנקציות כמו איום בתלונה, נזיפה והתרחקות. לא צריך להיות רע או מגעיל, אבל כשרואים שיש לנו כוח וסמכות נגד מציקים, נזהרים לא להרע לנו.
&nbsp

עצובה 30

New member
האמת שמצאתי עבודה עכשיו, אבל היא לא לטעמי.

אחרי שעזבתי עבודה קודמת והייתי כמה חודשים בבית.

אני תוך כדי אמשיך לחפש. אולי אמצא משהו יותר טוב.

למצוא חברה? במקןם עבודה כולן מבוגרות, לא יודעת איך למצוא חברה. לכן כרגע אני נפגשת מידי פעם רק עם גברים לסקס. כדי להרגיש קצת טוב.

מדוע לא אהבו אותי? אין סיבה. כי ילדים זה עם רע וחיפשו שעיר לעזאזל. אולי כי לא הייתי ערסית כמוהם, אז הרשו לעצמם להציק.

אוהבת את עצמי און אנד אוף. חסר לי קצת ביטחון.

לא יודעת אם הבנתי כל כך את זה בטיפולים.

תשובה

למה הפריעה לך בעיית התלישה להתחבר עם אנשים? חשוב שתעריכי ותאהבי את עצמך ותיתני אהבה לאנשים אחרים. אם תהיי טובה לאחרים, יאהבו אותך. אז יהיה לך יותר ביטחון עצמי בכך שתצליחי בחברה.

עצובה 30

New member
למה? כי זה יוצר קרחות וקשה להסתיר אותן. וזה גורם לבושה

אז מתבודדים.

אז כמו שכתבתי לך

מי שיאהב אותך ויעריך את מעלותייך ואת מעשייך הטובים, יקבל אותך כמו שאת ויעזור לך להתמודד עם החולשות. לא צריך להתבייש, התגאי במה שטוב אצלך והדגישי אותו בחברה.
&nbsp
&nbsp

ומה היה עד עכשיו?

זה מצב שהתפתח בהדרגה, שלאט לאט הלכת והסתגרת מהעולם עד שבלי להרגיש ריך זה קרה את מוצאת את עצמך פתאום כפי שתיארת? או שזה כבר שנים רבות ככה, אבל עכשיו פתאום התעוררת לזה וזה מפריע לך?
כך או כך, עצם הצער על כך והרצון לשינוי - הם תחילתו של השינוי הזה. תאמיני בעצמך. תאמיני בכוחות שלך ליצור אותו.

עצובה 30

New member
אהמ, תמיד הייתי מופנמת וביישנית.

בתור ילדה הייתה לי עוד שמחת חיים, זה הלך והתמעט כשגדלתי.

כן, זה בהדרגה ככל שהתבגרתי. גם התלישה לא הוסיפה לזה. עוד יותר גרמה לבידוד, שלא הלכתי כמעט לבית ספר, התביישתי מהקרחות.

אפשר להגיד שבשיר התלישה שלי שזה בגיל 16, אני כל הזמן און אנד אוף. תקופה טובה ואז נפילה. לא מצליחה להחזיק את עצמי למעלה.

בגיל ההתבגרות היו לי יותר חברות עד שזה הלך והתמעט לכדי 0.

אופירA

New member
מנהל
תראי, את מתארת מצב מאוד לא פשוט

שמלווה אותך כל חייך. זה לא שהגעת לזה לאחרונה.
כל החיים היה לך מצב של חוסר בחברה. כל החיים נמנעת מלהתמודד והתרחקת מאנשים כתגובה לבעיות שנתקלת בהן.
אינני יודעת איפה הורייך תופסים מקום בחייך, ומדוע לא היתה תגובה לכך שכמעט לא הלכת לבית הספר. אני מרגישה שגם הם אנשים פסיביים מאוד, כמוך, שלא יודעים להתמודד עם החיים, ולא יודעים לעזור לך להתקדם בחיים - לא אז ולא היום.
יתכן גם שטוב להם שאת גרה איתם בבית, והם לא רוצים שתצאי ממנו והם יישארו לבדם. אינני יודעת, כי לא כתבת על כך. א
בל גם אם הם לא רואים שטובתך להתקדם לחיים עצמאיים ומאושרים, את צריכה לדעת שפסיביות - הפסיביות שלהם ושלך - אינה דרך להצליח בחיים. היא זו שמביאה למצב שאת נמצאת בו.

את החיים צריך לייצר, הם לא קורים לך לבד, כשאתה מחכה ונמנע מכל קושי שמתחכך בך. אמנם קשיים רבים התחככו בך במשך החיים, אבל אין שום פיתרון בלהימנע ולברוח מהקשיים אל הלבד. התוצאה היא הלבד שאת סובלת ממנו היום.

אני לא יודעת אם את בטיפול פסיכולוגי היום. מה שברור לי, שגם בטיפולים הפסיכולוגיים שהיית בהם היית פסיבית, וחיכית שהם יעשו את העבודה שלהם ופתאום יקרה לך משהו טוב.
זה לא עובד ככה. את צריכה להילחם על טיפול פסיכולוגי טוב, שבו את מבינה מה קורה, ומשתפת פעולה וגם יוזמתית כדי שהטיפול יעזור לך. את צריכה ללמוד מהטיפול ולהרגיש שהוא מלמד אותך. אם הוא לא מלמד אותך שום דבר על הבעיה שלך, ואת נשארת עם מחשבה ש"ילדים זה עם אכזר שנטפל למישהי בגלל שהיא לא ערסית", ולא רואה את הסיבה העמוקה להרס העצמי שלך ולא מבינה איך יוצרים קשר טוב עם עצמך ואיך מתחברים לאנשים - קשה לראות איך את יכולה לייצר שינוי.
החיים והטיפול לא מייצרים את השינוי לבד - את צריכה להילחם עליו, לרצות אותו, לחפש אותו ולהבין איך לגרום אותו.

עצובה 30

New member
הוריי ראו מה קורה, זה התחיל בכיתה ו שהתחלתי עם המצבי רוח

הם שאלו מה קרה, וניסו לדבר איתי. רק שנים מאוחר יותר לקחו אותי לפסיכולוג, כנראה חשבו שזה תקופה חולפת. אבל תמיד הייתי עם מצבי רוח מגיל 10 בערך, שזה גם הגיל שהחלה בו התלישה.
הם לא פסיביים, פשוט לא ידעו איך להתמודד.
לא חושבת שטוב להם שאני גרה בבית, הם גם רוצים לראות אותי עם זוגיות ויוצאת לעצמאות. אני כרגע לא במצב כלכלי לגור לבד. נתתי לעצמי הבטחה שאצא מהבית ברגע שאכיר בן זוג.
צודקת במה שאמרת. השינויים לא יקפצו עליי, הבן זוג שלי לא יחכה לי מחוץ לדלת, עבודת חלומותיי לא תגיע אם לא אחפש, וכו'.
רק הבעיה החברתית, שאין לי עם מי לצאת וככה גם קשה לי להכיר, משפיעה מאוד ומבאסת.

אופירA

New member
מנהל
זו בעיה טכנית בלבד -

הולכים לחוגים, לפעילות חברתית של פנויים פנויות, טיולי פנויים פנויות.
שם פוגשים אנשים, חברה. גם בעבודה. זו לא בעיה.
גם אם השכנים או האנשים בעבודה מבוגרים, אפשר להתיידד איתם. יש להם ילדים, אחים, אחיינים, לא בעיה להכיר מישהו אם מכירים אנשים ואוהבים אותם ומחוברים איתם, ואמרים להם: יש לכם מישהו נחמד להכיר לי?

הבעיה היא במקום אחר. תחשבי על זה.

אני מסכימה עם מה שאופירה כתבה לך

ברגע שתרגישי טוב עם עצמך, ותהיי רגועה ושמחה - גם הקשרים עם אנשים יזרמו לך, וההכרויות יקרו הרבה יותר בקלות. איפה? בכל מקום ובכל מסגרת שבה תהיי את ויהיו אנשים נוספים. שזה עבודה, לימודים, תחביבים, התנדבות. פעילויות לפו"פ. כל דבר.

שלום עצובה

על שמחת חיים חשוב לשמור, ואפשר להגיע אליה ע"י אהבת עצמנו ועשיית דברים שטובים ונעימים לנו. חשבי מה את אוהבת בחיים. לא קשה למצוא חברים, צריך להכיר אנשים נחמדים ולתת להם אהבה במעשים טובים וכנים, בעיקר דאגה והתעניינות רגשית. פסיכולוג טוב וחכם עשוי מאד לעזור ולהבין וגם לתת דרכי הבנה חדשות, אבל חשוב שהוא יהיה גם אדם טוב כדי שלא יזיק נפשית למטופליו. ההורים הם האנשים הכי חשובים לאדם בחייו, לכן חשוב לשמור אתם על יחסים טובים ככל האפשר. אם קשה להם לתת אהבה, כדאי לפעמים לנסות לעזור להם בזה. כמובן, אם יש עימותים רציניים כמו מכות, חשוב לפנות לסיוע מקצועי כמו רווחה שיפתור את הבעיות בבית. צריך גם להשתדל לתת חופש מסוים זה לזה.

למעלה