אז יש דבר כזה - דיכאון נטול דיכאון?.../ זקוקה לעזרתכן...

אז יש דבר כזה - דיכאון נטול דיכאון?.../ זקוקה לעזרתכן...

אני ממש לא מבינה מה קורה פה.
הבדיקות הגופניות סך הכול תקינות.
תשישות כרונית כנראה שאין לי. או שאלה שרידים של תשישות כרונית שהייתה לי במשך שנים.
האם זאת תוצאה של כל ההפסקות עם הכדורים נגד דיכאון וכל הבלבלה?
אני עייפה וקשה לי מאוד לתפקד. אני מעורפלת ורוצה רק לשכב ולישון או לבהות בסרטים. מיום ליום הקושי גובר.
אני ממש צריכה לעצור ולתכנן כל צעד שלי. נגיד: קודם אחזיר את הספר למקום, ואז אכניס את הכסף לארנק ואחזיר את התיק למקום. וזה לוקח לי ממש דקות. כאילו ממש במוח התחיל לעבוד על סלאוו מושן.
עם זאת, כשאני עובדת עם אנשים אני מדוייקת וחדה.
אני ישנה די טוב - שרק זה אושר גדול.
אני הרבה יותר אופטימית ונהנית מהרבה דברים קטנים.
במחשבות שלי , מלבד הדכאונות הרגילים, יש יותר שמחה ותקווה.
אני הרבה יותר מסתדרת ביחסי אנוש ובכלל.
אני כמעט לא בוכה.
אז מה קורה?...
יש פער עצום בין הנפש שלי ובין המוח והגוף שלי.
מישהי מכירה או שמעה על מצב כזה?....
האם זה דיכאון?
------------------
בשורה התחתונה, מאתמול התחלתי לקחת את הכדורים שנתן לי הפסיכיאטר כבר לפני כשבועיים וניסיתי לא לקחת, ובשבוע הבא אני עושה בדיקות דם חוזרות ורחבות יותר - רק ליתר ביטחון.
נראה לי שאם יש לי סימפטומים חלקיים של דיכאון - הלהיות קפואה הזה - אז הכדורים עשויים לעזור לי, גם אם הסיבה אחרת ותתגלה בבדיקות מקיפות יותר.
מכל מקום, אני לא יכולה להמשיך ככה. חייבת להתעורר כדי שיהיה לי כוח.
תודה רבה רבה למי שקראה , וכל פיסת מידע או ניסיון אישי יתקבל ביותר מברכה על ידי.
שוב תודה

שלום

מותר לך לנוח. נוחי ואספי כוחות מחודשים. אחר כך יהיה לך יותר קל לעבוד. נקווה שהטיפול יעזור.
&nbsp
&nbsp

משה057

New member
הי,

דיכאון הוא קושי נפשי. לא בטוח שיש לו סימפטומים פיזיים שאפשר לבדוק.
יתכן שהפסקת תרופות גורמת לדיכאון. בשביל זה צריך לחכות כמה שבועות ולהתגבר.
וכדורים לא תמיד עוזרים (בלשון המעטה) ןלדעתי מומלץ לחפש את השורש הנפשי של הבעייה ולטפל בה עם איש מקצוע.
תרגישי טוב!

אופירA

New member
מנהל
אני חווה דבר דומה מאוד

המצב רוח לא ירוד בד"כ. ההומור עובד שעות נוספות. ישנה מצוין. וורבלית, מדויקת וחדה. אופטימית ונהנית מהרבה דברים קטנים. שמחה ותקווה במחשבות. נחת, יחסי אנוש יופי, ממש דבש.
אין שום תשישות כרונית והבדיקות מעולות.
ובכל זאת סוחבת.
כן, זה דיכאון. נמוך, ברובד המוטיבציה, כוחות הנפש, האנרגיות הנפשיות. הנפש עייפה מכל מה שעברה. צריכה הרבה מנוחה. הפעולות איטיות ומרגישות מורכבות הרבה יותר. להתלבש, לסדר כל דבר במקום. להחליט מה לעשות קודם. סלאוו מושן, בלי אנרגיה.

ועם אנשים יש יותר אנרגיה. משהו עם העצמי עייף וחלש, וכשאני מועילה או שיש לי משוב מהזולת - הכוחות תקינים ומאוששים.
ועם זאת, אני זקוקה מאוד ללבד עם עצמי, למנוחה הזו, לעייף ולחלש.

אני לא יודעת למה זה. זה לא היה פעם. יש פה גם עניין של גיל, גיל מנטלי - עייפות של הנפש מכל תלאותיה וייסוריה. הצטברות.
יש דבר אחד שאני כן יודעת בוודאות: אני לא אמורה לדעת הכל! אני בהחלט עשויה לחיות במצב של חוסר ידיעה, ולשאת את זה.
אז אני עוזרת לעצמי במה שאני מבינה - טיפול פסיכולוגי, כדור נגד דיכאון שהתוצאה שלו נראית לי מיטיבה, התבוננות וניתוח של מה שקורה לי, ו-לסחוב הלאה, בקצב הנתון. לשמוח במה שיש, ולקבל את העובדה שאני לא יכולה לדעת הכל.
אולי עוד כמה שנים אדע מה קורה ואיך לשפר. אולי לא. זה לא תקלה שאני לא יודעת הכל. אני אדם, שבא לעולם שהוא לא ברא, כדי לעשות תפקיד רוחני שיודע מי שכן ברא את העולם והביא אליו את האדם.

אופירה - סליחה ותודה

סליחה שרק עכשיו עונה לך, כי יומיים עבדתי נאבקתי כדי לתפקד, ואחר כך ישנתי כמעט שתי יממות עם הפסקות.
ותודה על התשובה המושקעת.
יש רגעיםמשאני מרגישה ממש כמוך.
ועכשיו אבל יצאה ממני כזאת ג'יפה שהבנתי שאני מדחיקה גם הרבה דברים וחוזרת לטיפול אינטנסיבי יותר, לפחות לתקופה הקרובה.
אז מקווה שזה ביחד עם הכדורים החדשים ויחד עם לאמץ את הגישה שלך ולתת ךעצמי לנוח יעשו בכל זאת איזשהו שינוי, כי זה בכל זאת הגיע למצבים מאוד חריפים וקיצוניחם אצלי. תודה רבה רבה שוב

גקי, תרגישי טוב!

למעלה