אני מתמוטטת

אלזה7

New member
אני מתמוטטת

לא יכולה יותר, צריכה לזרק את כל הלימודים לפח לא יכולה בכלל להתעסק בעצמי כי ג
כל הזמן אני צריכה להתעסק בבעיות של אחרים והם גם לא מעריכים לכולם יש טענות אני לא מסוגלת יותר אני בעצמי בנאדם עם בעיות שאף אחד לא עוזר לו ולא יכולה להתרכז בשלי כי כל הזמן יש לי של אחרים והם גם לא מעריכים רק ריצות. וסיפורים בלי עזרה ואין לי יותר כח אין די עד מתי

אלזה7

New member
תודה

ג'קי אבל באמת שאיןשלישאש, את הלימודים אני אצטרך לזרק לפח כי למדתי במקום מסוים וכרגע כל הביתהעלה הראש שלי ואני לא יכולה להמשיך בנסיעות בטח לא ללמוד בבקר וגם לא במקום יומיומי אני אצטרך לעבור למקום שמאפשר בעקר לימודים מהבית עם המצב כרגע ומקום כזה לא מקבל את רו ב הנקודות שלי מהאונ' שזהשרבע תואר מה שאומר להתחיל הכל מחדש להורים לא אכפת כלום האבא קבל אפשרות לעזרה מביטוח לאומי אבל לא שולחים אף אחד העוס לא מתערבת הדוד מעניין לו את ה... ואני וצריכה לרוץ ממקום למקום שאני בעצמי עםעבעיות בריאות ולא יכולהי יותר

MindfullEye

New member
תלכי למי שאחראי על ענייני סטודנטים במחלקה שלך

ותסדרי הפסקת לימודים. לזרוק אותם סתם, לא מסודר, זה חבל. להמשיך מאותה נקודה תמיד אפשר אם עושים את זה דרך הערוצים המקובלים.

אלזה7

New member
להמשיך

להמשיך ללמוד שם במצב שאני נמצאת בו יהיה בלתי אפשרי במצב הנוכחי אין לי אפשרות לנסע מרחקים או ללמוד בבקרים או להתרכז בכמות של קורסים במצב שלי זה רק אופציה של לימודים מהבית בעקר כמו בפתוחה או משהו אבל ברוב הנקודות לא יכירו לי כך שכן אין לי ברירה אלא לזרק פח בצער רב

MindfullEye

New member
לא קראת את מה שכתבתי.

תעשי הפסקת לימודים. זה הפסקה, זה לא פרישה. שני דברים שונים.
אל תגררי את זה למצב שיהיו לך קורסים נכשלים ואז אם תעשי הפסקה או תפרשי זה לא באמת ישנה מבחינת השווי של התואר שלך.

אלזה7

New member
אתה

לא הבנת אותי ,באותו מקום אין לי אפשרות להמשיך אז לא תעזור הפסקה הוא רחוק וכל שאר הדברים לא מתאימים למצב הקיים בבית לכן אני חייבת לעזוב שם ולעבור למקום אחר והמקום האחר לא מקבל את הנקודות

israel143

New member
למה שלא יקבלו את הנקודות במקום אחר?

אם אלה קורסים סטנדרטיים שיש גם במוסדות לימוד אחרים אז לכאורה אמורים להכיר בנקודות זכות של הקורסים שצברת.

אלזה7

New member
כי

לכל מוסד יש את ההחלטות והשיקולים שלו, תלוי במסלול, לא כל הקורסים זהים ובעיקר בתכלס כל מוסד מעוניין שתקח מה שיותר קורסים אצלו כי זה רווח כספי גם אני תוהה מדוע לא אבל ערכתי בדיקה ומתוך 30נק' הםהנותנים הכרה ב3 מקומם אבל ככה זה , למה זו שאלה טובה החלטה שלהם , לא יעזור אין מה לעשות אני כבר כותבת את זה מניסיון אחרי בדיקות

israel143

New member
זה ממש מוזר

האם רוב הקורסים שלך הם ייחודיים למוסד הלימוד בו בחרת להתחיל את התואר?
&nbsp

אלזה7

New member
לא

אבל הם טוענים שאצלהם במוסדות הקרובים אלי יש קורסים שונים גם אני קיוויתי אחרת אבל ככה זה כנראה שלא מוזר יש עוד אנשים שדיברתי איתם שעברו מקומות ואמרו לי שגם להם הכירו רק במעט כמו שאמרתי לך אותם מעניין הכסף לא הסטודנט, יותר קורסים =יותר כסף, עצוב אבל זה מה יש

שלום

חשוב שתשקיעי בעצמך ובלימודים שלך כדי שיהיה לך ידע שיפתח לך את ההשכלה ואת העניין. אם תמצאי יותר עניין בפרטים שאת לומדת, אולי יקל לך להתרכז. את לא מוכרחה להגזים בעזרה. חשוב להיטיב, אבל לא צריך להיות כנוע ומנוצל. כשאת מרגישה שהעזרה שתתני טובה לך, השקיעי בה יותר. מי שכפוי טובה ורע לא צריך לעזור ולהיטיב לו. אם תעזרי לעצמך, האחרים יותר יעזרו לך. אסור לעשות רע לאחרים, אבל לפני שדואגים ועוזרים להם חשוב לדאוג לטובת עצמנו.

תשובה

עם המשפחה חשוב לשמור ככל האפשר על יחסים טובים. אם קשה להורים להעריך אותך ולבטא כלפיך אהבה, אולי אפשר לשלב נתינת אהבה ודאגה כלפיהם ביחד עם שחרור ונתינת חופש לכולכם. אפשר גם לדבר על הדברים, וכדאי שיהיה באופן רגשי גלוי ומבין. כדאי לסדר זמן לעבודה וללימודים, חלק מהזמן תקדישי לעזרה להורים וחלק מהזמן ללימודים. הוריך יצטרכו להבין שחשוב לך ללמוד, ולא תמיד תוכלי לעזור להם ולהיות אתם. נסי לחלק את הזמן שלך בהוגנות, כך שיישאר לך זמן למשפחה וזמן למחויבויות.

אלזה7

New member
זו

עצה טובה אבל אין עםעמיע לדבר ההורים לאלמקשיבים והם וצריכים עזרה ואני לא יכולה להשקיע בכלום כיכלא נשאר לילזמן

אולי כדאי

לפנות לעזרה סוציאלית בעירייה, שיבואו לשפר את המצב במשפחה שלכם. בנוסף את לא חייבת לעזור, מותר לך להחליט לפעמים לקחת זמן ללימודים ולא להקדיש את כל הזמן להורים. יצטרכו להתרגל לזה ולהבין. אם הם במצב קשה וזקוקים לעזרה, אולי יש דרך כלשהי להיעזר באדם או במסגרת שיעזרו להם. בכל מקרה, ההורים הכי חשובים, לפני הלימודים. אם הם לא יודעים להעריך, לא נורא. אם הם צועקים, התרחקי כשיצעקו עד שיירגעו. אגב, למה הם זקוקים לעזרה? האם הם חולים או סיעודיים?

אלזה7

New member
העירייה

לא עוזרת אמרתי לעוס שאבא לא מקבל את העזרה שמגיעה לו מביטוח לאומי כפי שקבעו שמגיע לו היא אמרה רק אז את תעזרי אני עוזרת בלי שהיא תגיד חוצפה
אין מי שיעזר צריך רק לתת מה שמגיע ולא נותנים זה מה שמעצבן

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
להחזיק את הראש מעל המים

אלזה יקירתי. נשמע שאת במצב מאוד קשה ומייאש, מצד אחד את עושה מאמצים כל כך גדולים להתקדם, ללמוד ולהתפתח. כל כך חשוב לך לקבל את התואר, אבל המצב בבית הוא כזה שלא מאפשר לך כי ההורים צריכים שאת תעזרי להם, כאילו תופסים אותך בבגדים ומתנגדים להתקדמות שלך. את מספרת שאת מתמוטטת, אבל כנראה שהסביבה רואה אותך דווקא כאדם החזק במשפחה, זה שאליו פונים בעת צרה, זה שעוזר לאחרים, זה שתומך. ואולי הם מזהים בך כוחות נפשיים שאת לא מרגישה בתוכך...
יהיה מאוד חבל להפסיק לחלוטין את הלימודים לאחר שלמדת כבר חלק ניכר מהתואר. אבל אולי אפשר להפחית את עומס הלימודים, אולי אפשר גם לתעדף את המשימות שלך בבית ולהחליט מה דחוף ומה לא כל כך. אני באמת לא יודעת מהן הנסיבות שלך ובמה את צריכה לעזור להורים ואולי באמת הפורום אינו המקום בו תרגישי נוח לפרט יותר. אם תרצי את מוזמנת לדבר עם אחד המתנדבים שלנו בצ'ט הפרטי והאנונימיץ לפעמים דווקא חשיבה ביחד מאפשרת מציאה של פתרונות ודרכי פעולה. אולי ביחד נוכל למצוא את הנתיב ליציאה מהמבוך..

אלזה7

New member
הם

לא מונעים ממני כלום אבל אי אפשר כי צריך לסדר כל מני דברין אין ברירה עם הלימוהלי האלו זה רחוק ויום יומי ואי אפשר גם בפחות עומס ומקום אחר שמתאים יכיר אולי במעט נק לא מעבר ככה זה אין מה לעשות

למעלה