אני שמח

ברור שאין להם הצדקה לתקוף אותך

אלימות היא לעולם אינה מוצדקת.
השאלה מה זה עוזר לך שזה לא צודק. לפעמים (למעשה בדר"כ) עדיף להיות חכם ולא צודק.
אתה בעצמך אומר שזה נמשך שנים. אתה בעצמך אומר שאתה נוהג לפנות למדריכים / עוסים. בשורה התחתונה זה לא נפסק.
אז אולי כדאי לבחון את זה מזוית ראיה שונה, וכמו ששחר אמרה, לנסות לראות כיצד אתה יכול לשנות את הגישה /התנהגות שלך על מנת להימנע מהסיטואציות האלה.

הם אומרים

שאני עושה לאנשים מבטים יותר מדי תוקפניים וחזקים, שמפחידים אותם, ולכן הם כועסים. אבל זה פשוט מפני שאני חושב שגם הם עושים לי מבטים כאלה, וזה מפחיד אותי.

שמע, אני לא נמצא שם כדי לדעת

אולי כדאי שתשוחח עם אחד מהמדריכים לגבי זה , ושאל אותו אם הוא חושב שזאת הסיבה. על פניו נראה לי מוזר, אבל הכל יכול להיות.
במקביל אתה יכול להמנע מההתנהגות הזאת, ובאופן כללי למעט בקשר אין עם אנשים כאלה, ולראות אם זה עוזר.

אני פונה לאנשי צוות

יש מדריכים ועובדים סוציאליים, והם מטפלים בעניין אבל לא לגמרי מצליחים.
&nbsp

זה לא בסדר ולא צריך לעבור על זה בשתיקה!

לאף אחד אין זכות לפגוע בך ולהרים עליך יד!

אני מצטרפת לשחר חרישי, פילוסוף

בטח יש מנהל או מנהלת לכפר.
האם דיברת איתו?... נפגששת איתו?....
אני חושבת שכדאי. מה דעתך?

יש מנהל ומנהלת

אני לא כל כך מעריך את המנהל וגם לא יודע עליו הרבה, אבל אפשר בהחלט לפנות אליו. יש גם מדריכים ועובדים סוציאליים ואני פונה כל הזמן כדי שיטפלו בזה.
&nbsp

המשך להמלצה של גקי:

וכשאתה פונה, אני מציעה שתפנה בכתב ותתאר את הארועים בדיוק ובפירוט עובדתי מירבי, כדי שלא ייווצר מצב של "מילה מול מילה". עובדות קשה יותר להכחיש. כלומר - "בתאריל זה וזה בשעה זו זו, אדם זה וזה עשה לי כך וכך. פניתי למדריך א/ עו"סית ב, שטיפל/ה במקרה באופן זה וזה.
X ימים אח"כ, בתאריך זה וזה, היה ארוע נוסף עם אותו אדם. הוא עשה כך וכך. פניתי ל..." וכו'.
(ולא להסתפק בתלונה כללית על כך שתוקפים אותך, כי תלונה כזאת עלולה לא להילקח ברצינות).

אופירA

New member
מנהל
מה המנהל יכול לעשות? לקשור את הידיים של האנשים?

גם בבית הספר ילדים מכים ילדים.
אז מטפלים בזה ברובד המשמעת, מסבירים, מחנכים, אבל לא קושרים לילדים את הידיים ולא מרחיקים אותם למוסדות סגורים. אין מה לעשות, ילד בבי"ס יכול לחטוף פה ושם דחיפות וכל מיני צורות של אלימות. כל עוד לא מתים מזה וזה לא סכנת חיים, זה מצב נורמלי בסביבה של אנשים לא בוגרים.
גם שכנים יכולים להכות אחד את השני, להיות מעורבים בתגרות. אז מה המשטרה יכולה לעשות? פותחים תיק ומענישים באזהרה, מחייבים להפקיד סכום כסף, וזהו. לא על כל תגרה קטנה יגישו כתבי אישום נגד שכנים אלימים.
ככה גם בכפר של אנשים שלא מתנהגים בבגרות וסובלים מהתנהגות ילדותית מאוד. יהיו כאלה שיגיבו במכות או בלרדוף אחרי בן אדם שעצבן אותם וכד'. המדריך של האדם האלים יכול לדבר איתו, להתרות בו, לנקוט אי אלו סנקציות שבסמכותו, אבל לא יכול לקשור לו את הידיים או להרחיק אותו למחלקה סגורה כל עוד הוא לא אלים בצורה שמסכנת חיים.
בשורה התחתונה, כל אחד צריך ללמוד איך להסתדר בכל מסגרת שהוא נמצא בה. לכן המדריכים מדברים גם עם פילוסוף בעצמו, ולא רק עם אלו שתוקפים אותו. הוא צריך ללמוד איזו התנהגות מגרה את האלימות אצל אנשים עם בעיות התנהגות, ולדעת להסתדר. וגם לדעת להתעלם מרמות לא מסוכנות של תוקפנות ולא לקחת ללב, ולדעת שלא כל עוול אפשר למנוע בחיים.

השאלה היא איך זה מטופל

אם המדריכים התייחסו ברצינות לטענות, נקטו צעדים משמעתיים וזה לא עזר בכל זאת - או ששמעו ואמרו לפילוסוף "כן, כן, נדבר איתו, הכל טוב, הכל טוב".
לגבי ללמוד איך להסתדר ולא להביא על עצמך מצבים לא נעימים - בוודאי. זה גם וגם.

לפעמים מתייחסים ברצינות ולפעמים לא

אני מדווח מיד כשמקרה אלימות או איום קורה, ודורש שיטפלו. כשהאלימות חמורה, מטפלים היטב.

למעלה