בבקשה ייעוץ דחוף

לדבר על לב השכנים ל"תרום" 45000 שקלים?

מדובר בהוצאות משפט- כסף שהם שלמו לעורכי הדין שלהם+ אגרות. למה שהם יוותרו, ביחוד כשמדובר בתביעה שהיא הגישה נגדם?

הממ... אם מצבם הכלכלי אכן טוב בהרבה משל הפונה

ומאחר שהם כמה (הכותבת לא ציינה מספר אך ציינה רבים), הסכום הנ"ל מתחלק ביניהם והופך פחות נורא. וגם לא חייבים לבקש שיתרמו את הסכום. מספיק שיסכימו לקבלו בתשלומים קטנים בלי לעקל את דירתה...
וזאת גם אם היא זו שגררה אותם למשפט מיותר. וגם אם יחסי השכנות ביניהם גרועים לכתחילה. אולי דווקא מפני שהסיפור הזה נולד מסכסוך ממושך - יש מקום לקוות שברגע שאחד הצדדים (כלומר, היא) יראה שהוא מוכן לוותר כל הגאווה שלו, יתנצל וישנה כיוון ביחסים - פתאום גם הצד השני יתרכך וישנה גישה מולו באופן שמעל המצופה...
"לא תדע אם לא תנסה"... (אם היא לא תנסה)

לא הייתי בונה על זה

אין שום סיכוי (וגם שום סיבה) שהם יוותרו על הכסף. וגם לא שהם יסכימו לקבלו בתשלומים "קטנים" (סביר להניח שהם לא שילמו לעורכי הדין שלהם בתשלומים קטנים).
אולי זה לא יפריע להם אם הרווחה תעזור לה לפרוס את זה אבל הם יקבלו את הכסף במקום. אבל זה כבר היא מול הרווחה.
חוץ מזה, אם מה שהיא אמרה כאן נכון שהם רוצים להיפטר ממנה, הם דווקא ישמחו לקפוץ על העגלה של למוטט אותה סופית.
זה נכון שלא יודעים אם לא מנסים אבל עדיף למקד את הניסיונות בדברים שיש להם סיכוי, ולא דברים שהם לא סבירים בעליל.

"אם מה שהיא אמרה כאן נכון שרוצים להיפטר ממנה"

ודווקא כאן הייתי משאירה יותר מקום לספק, מתוך הכרות עם סוג מסויים של אנשים שנוטים לייחס לאחר מניעים שלא תמיד קיימים שם. ומתוך שאני ממאנת לחשוב על בני אדם כעל זאבים המשחרים לטרף
ולגבי הרווחה - א. ממתי הם גוף שמעניק הלוואות?
ב. ולו נניח שכן - הדוברת הרי צריכה לפעול מהר, יש לה חודש אחד. באיזו מדינה אתה חי הרווחה בה מזיזה עניינים כל כך מהר?? בחודש האחד הזה בקושי תיקבע לה פגישה אחת אצל עו"סית, שממנה היא תראה משהו רק אחרי כמה חודשים. אם תראה.

בואי נאמר כך

הסיכוי שהשכנים יוותרו לה נמוך יותר אפילו מהסיכוי שהרווחה תעניק לה הלוואה תוך חודש.

supersonic777

New member
אם אני במקומך,באותה סיטואציהציה...

הייתי אומר לשופטת,"בשביל מה לחכות חודש,מעדיף כלא..."!
אבל זה רק אני... אם כלא היה מחסה את החוב,אין בעיה.לא נעים בעליל,אבל אין מה לעשות...
כמה כבר יתנו?כמה חודשים,זה לא שאת רוצחת סדרתית...
בהצלחה!

tofi101

New member
סופרסוניק הצלחת להעלות חיוך על פני מזה שבוע

אתה רואה סיטואציה שבה אני מתריסה נגד השופטת? היא היתה מורה למאבטחים להכניס אותי משם ישירות לכלא, עצם העובדה שאין שום גוף במדינה שאליו ניתן לפנות על פסיקה של שופט נראה לך סביר??? אני לא מדברת על ערעור שזה יעלה הרבה מאוד כסף, מה יקרה בערעור אם חלילה שוב אפסיד אני השבוע הפסקתי להאמין לבתי המשפט? הם יכולים לדרוש מליון שקל ולקחת את הדירה . ואז אמצא את עצמי ברחוב. תודה בכל אופן לכל אלה שמנסים לעודד אני ממש מוצאת נחמה במילים המנחמות שלכם בין היסטריה לבכי אני מעלה חיוך תודה

supersonic777

New member
אני יודע שאני KING!

סתאאאם
אם הצלחתי להעלות חיוך על פנייך למרות מצבך,את שלי עשיתי...

מקווה,שתתני להם בראש!

&nbsp

Shamy

New member
זה לא עובד ככה

אם אין לה כסף, מתחילים הוצאה לפועל, אם לא היה לה נכסים ולא היה לה חסכונות ומאיפה לשלם אז מה שהיו עושים זה אולי מוותרים על החוב כי אין מאיפה להחזיר. אבל כלא בדרך כלל לא נותנים כל כך מהר. מה גם שאף אחד לא באמת רוצה להיות בכלא, עדיף כבר להיות הומלס. יש עמותת פעמונים אולי עדיף להתייעץ איתם ועם עורך דין מהסנגוריה הציבורית ועובד סוציאלי.

עדיף להיות הומלס מאשר בכלא?

לא נראה לי... בכלא יש לך מיטה ומחסה ואוכל ושגרה יומית...

אכן

ישראל זה לא הודו , רוסיה או ארה"ב (גם שם יש בתי כלא לא נחמדים).

מקבלים ארוחות, שינה, טיפול רפואי חינם, ועוד...
זה בהחלט יותר ממה שהומלס מקבל.

בנוסף, לדעתי הרבה יותר אסירים משוחררים הצליחו לחזור לביתם, מאשר הומלסים.

אבל כל זה לא רלוונטי לעניין.

את כנראה לא הבנת

כמו ששחר אמרה- מדובר בפסיקה להוצאות משפט, ולא בסנקציה כספית (קנס) שניתן להמירה במאסר.
את הגשת תביעה נגד השכנים, אותם שכנים היו צריכים להעזר בעורכי דין וזה עלה להם כסף. השופטת חשבה שתביעתך אינה מוצדקת ולכן את צריכה לשלם להם את הוצאות המשפט. כל עוד יש לך כסף או נכסים מעבר לסכום הזה, ההוצאה לפועל תדאג לגבות. קחי בחשבון שאם זה דרך ההוצאה לפועל את יש מצב שתצטרכי לשלם גם אגרות להוצאה לפועל.
יש לך אפשרות להגיד ערר, אבל אם תפסידי בו זה רק יגדיל את ההוצאות.

tofi101

New member
מט חנק תודה סוף סוף תשובה נכונה וריאלית

אני יודעת , היום אני חכמה יותר משום שמתחילת השבוע אני בבירורים, רציתי לחלוק את ביש המזל, וחשבתי שיהיה רעיון למישהו איך אפשר לקבל עזרה שתוציא אותי מהבלגן, בכך אופן כל עורכי הדין שהתייעצתי איתם וראו את פסק הדין אמרו חד משמעתית שהוא מוטה ואכזרי בעיקר בשל העובדה ששום אדם אלא אם הוא מליונר אינו יכול לשלם סכום כזה בתוך חודש, פנינו בבקשה לתשלומים או לעיכוב ביצוע כמובן שהיא מיד נחלצה לעזרתם ודחתה הכל על הסף, והשאלה שלי היתה אם יש בכלל אפשרות לפנות לגורם כלשהו להתערב ולפחות לתבוע מהשופטת חמלה בתשלומים הבנתי שאינני יכולה לבקש מאסר במקום משום שזה לא קנס וחבל

מישהי177

New member
אין צדק בבתי משפט

מזדהה מאוד עם כל מה שרשמת כאן. גם לי אישית קרה מקרה עם מקום עבודה שתבעתי פעמיים כי רמסו את הזכויות שלי בעבודה והשופטים במקום להגן עליי שאני כביכול אמורה להיות הצד החלש, העובד מול המעסיק, איך שהתחיל הדיון בבית הדין הם הטו את הדין לטובתם ואיימו עלי שאם לא אמחק את התביעה אצטרך לשלם להם הוצאות. המזל שלי הוא, דהתביעה נמחקה ללא צו להוצאות. אני לא מנסה להשוות בין המקרים , ברור שהמקרה שלך חמור יותר ממה שקרה לי בהרבה, רק מנסה לומר שלצערי במקום שאמור לעשות צדק, אין צדק וזה פשוט שחיתות. ממש מתסכל שהרעים מנצחים ושיש להם יותר כסף אז הם יכולים לשחד את השופטים או שיש להם פרוטקציות בבית משפט.

jacolevi

New member
אין אפשרות להמיר קנס או הו"צ משפט במאסר בתביעה אזרחית.

למעלה