טיפול פסיכולוגי

sls4

New member
העניין הוא שאני לא עובדת

אין לי איך לשלם. וההורים שלי לא יעזרו. מה גם שזה יקח הרבה זמן. אוף אני ממש מאוכזבת...

sls4

New member
לא נראה לי שיש להם

ולא נעים גם. אני כבר שנה אצל מישהי במרפאה ועוד לפני שנתיים הייתי אצל מישהי שנה וחצי אז כאילו כבר קיבלתי את הכל..צריך לתת את השירותים האלה לעוד אנשים..ממש היה להם קשה להביא לי פסיכולוגית [מי שהיא לא תהיה] כי יש גם חוסר במטפלים.
&nbsp
תגידי, אם את לא עובדת איך את משלמת?מהחסכונות?

sls4

New member
טיפול פסיכולוגי

הי, שאלה,
מישהו פה היה בטיפול פסיכולוגי אצל מתמחה\ פרקטיקום במרפאה לבריאות הנפש?
כי הייתי אצל פסיכולוגית בכירה, בטיפול, ועכשיו הביאו לי מישהו בפרקטיקום..זה לא כ"כ נראה לי.
מה הייתם עושים? איך הייתם מרגישים?

מה זה פרקטיקום?

הייתי בהרבה טיפולים בחיי, בצעירותי טופלתי גם בתחנה לבריאות הנפש תקופה מסוימת אצל פסיכולוגים. כל אחד צריך לבדוק מה נראה לו טוב בשבילו. מטפל צריך גם להיות אדם טוב. אני טופלתי פעם אצל פסיכולוג קליני גאון שגם הזיק לי קשה בגלל התנהגותו המפלצתית כאדם. לעולם לא אסלח לו על מה שעשה לי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לא הייתי פוסלת הליכה למתמחה

היא תהיה חדורת מוטיבציה ולהט, תתמקד כל כולה בך וב"מקרה" שלך (עם מקסימום עוד מטופל אחד בשבוע...), תקבל ים של הדרכה, והרקע התאורטי עדיין ישב לה טוב בראש. והיא לא תהיה שחוקה ולא חסרת סבלנות...

sls4

New member
כן אבל היום הייתי אצלה ולא היה לי הכי טוב

אני מרגישה שאין לי ברירה ודוחקים אותי לפינה. ואם לא זה - כנראה לא יהיה. ופרטי [דרך קופ"ח] עולה 130 ₪ למפגש, ז"א 600 ₪ לחודש, מתוך 2400 שאני מקבלת..
&nbsp
&nbsp

פגישות ראשונות הן הכי קשות

תני לזה עוד צ'אנס. אולי זה ישתפר...
את יכולה לספר מה בדיוק לא היה לך טוב?

sls4

New member
היא לא היתה טובה

נורא צעירה, בפרקטיקום, ז"א היא אפילו לא מתמחה,
נראה לי גם לא גדלה פה ככה שהיא לא כזה מכירה פה את החברה..אולי
לא היה חיבור. לא היה קליק. זה אמור להיווצר על ההתחלה. לא הגיוני שאני אחכה עוד 3-4 פגישות עד שזה יקרה, נכון?
אוף אני ממש מקנאה באנשים שיש להם כסף..או לחילופין הורים נורמלים [יש לי חסכונות אבל בקצב הזה הם ייאכלו]

וחוץ מזה

כבר הוכח מחקרית שמה שהכי קובע אם טיפול יצליח או לא - זה טיב הקשר הבענאישי שנוצר עם המטופל. וזה עניין אישיותי יותר מאשר עניין של ידע או נסיון.

למעלה