אני לא מבינה איך אנשים לא מתביישים להגיב כשמבקשים מהם להימנע

בילי79

New member
לא מדויק, לא היה כאן אדם שביקש ממני לא להגיב לו באופן גורף

להיפך אם היית קוראת כאן בתשומת לב אני הצעתי זאת מיוזמתי למישהי שטענה שנפגעה מתגובה שלי בעבר, שאם יעזור לה להרגיש בפורום בנוח אני מוכנה לא להגיב להודעותיה- והיא לא ביקשה זאת ממני.

אף אחד כאן לא יכול לכפות עלי להגיב או שלא להגיב, אבל אפשר לבקש
לדוגמא, אני לא אמרתי לאופירה מעולם 'מהיום את לא כותבת לי', אני מבקשת

תזכירי לי קוסמת מי ביקש ממני שלא להגיב להודעותיו באופן גורף כמו שביקשתי מאופירה?? אין אפילו אחד כזה.
אני ביקשתי מאופירה לא להגיב להודעותי, וזה כמובן לא מחייב אותה, זה לא ציווי אלא בקשה.
וזכותה המלאה להתעלם מכך. ואת זה תמיד אני אומרת.
אם מישהו פונה אלי בסגנון 'תשתקי' אני אענה לו שהוא לא יכול להכריח אותי לשתוק.
אבל אפשר לבקש. ואני משתדלת לא לכתוב לאנשים שנדמה לי שהם אינם מעוניינים בהודעות שלי, גם אם הם לא ביקשו ממני זאת במפורש.
אני תוהה איך אפשר להמשיך לכתוב לאחר שמבקשים במפורש.

מותר לי לבקש גם מכל הפורום לא להגיב להודעות שלי,
זה לא נקרא הכתבה, מותר לי לפתוח שרשורים גם כמה פעמים ביום
כמובן שמותר לאנשים לבקש ממני שלא אכתוב להם - אבל זה לא קרה.
תהיתי איך לאנשים אין בושה להגיב לאדם שביקש מהם שלא לכתוב לו.
מעניין שלזה אף אחד לא התייחס. כנראה מביך מידי לחלק מהכותבים כאן לענות על שאלה שלי ישירות.

בילי79

New member
שחר, יש אטמי אזניים. הודעתך שחר אינה עניינית ולא אתייחס אליה

וזה חבל כי אם אני רוצה לשתף משהו אשי - אני לא יכולה

כבר אין מקום "נקי" שאפשר לחלוק משהו עם עיניים אוהדות, בלי הטרלות, בלי דיונים לא ענייניים, בלי אוירת וכחנות עקרה. די!

לכן צריך להזהיר אנשים שהיא טרול

ושלא יטרחו לענות לה ולהכנס איתה לויכוחים עקרים וריקים מתוכן

וחבל שאת ענית לה גם שחר אמרתי

לך שהיא לא שווה את זה. היא סתם מנסה לסחוט תשומי ואם זה לא הולך היא כותבת הודעה דרמטית בסגנון : אני מרגישה רע כי נפגעתי מהפסיכולוגית שלי.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
מצער אותנו לקרוא את השרשור הזה...

שלום לבילי ולכל הכותבים בשרשור זה,

כפי שאתם יודעים, אנחנו לא נוטים להתערב בכל דיון ושיח ביניכם. זה המרחב שלכם ואנחנו רוצים לאפשר לכם את החופש ואת המרחב להביא לפורום הזה כל מה שתרצו. ויחד עם זאת, זו בדיוק הסיבה לשמה חשבנו שנכון יהיה שנאמר כמה מילים.

בילי, לשחר יש את החופש לבחור מה היא מוצאת לנכון להביא לפורום הזה מבחינת שיתוף דברים אישיים, אך הפורום הזה בהנהלתנו חרט על דגלו לאפשר סביבה בטוחה, מטיבה ואינה שיפוטית ככזו שתוכל לאפשר לשחר, ולכל אדם אחר בו, וגם לך, לשתף בדברים אישיים. המטרה של הפורומים זה להיות במה לשיתוף אישי, לתמיכה וללמידה משותפת. אנחנו מרגישים שמשהו באוירה של השיח שנוצר בשרשור זה לא עולה בקנה אחד עם מטרה זו, וזה מצער מאוד לקרוא.

אנחנו לא מפנים אצבע מאשימה, אלא רוצים להזכיר לכם לשם מה הוקמו הפורומים שלנו ואת הפוטנציאל הטמון בהם לכולנו בעצם, ולבקש מכל אחד מכם לזכור את זה רגע לפני שלוחצים 'אנטר' ושולחים תגובה. לצד זאת, כחלק מהתפקיד שלנו כמנהלי הפורום אנחנו דואגים למחוק תכנים שאינם מתאימים, ובמקרים חריגים מאוד להרחיק אנשים מהפורום, על מנת לשמור על המטרה של שלשמו הוא הוקם. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו במסר אישי אם אתם מרגישים שנפגעתם או שהמרחב הזה הופך ללא בטוח עבורכם ואנחנו מבטיחים להפעיל רגישות ושיקול דעת ולדאוג לטפל בכך.

אנא שימרו על כללי הפורום וקיימו שיח בשפה אמפתית ומכבדת, הן את עצמכם והן את מי שמולכם לטובת כולנו כאן בפורום הזה.

שלכם,
צוות סה"ר

בילי79

New member
כל תגובה שלך קוסמת בשרשור שלי, מגדילה את הנפח שהוא תופס

ומעלה את השרשור לראש הפורום.
אם את ושחר לא הייתן מגיבות בשרשור שלי מהבוקר, הוא לא היה בראש הפורום.

davidakinga

New member
ואני תוהה

איך מישהי זקוקה לאינסוף תשומת לב שלילית?
איך מישהי חושבת שהיא יכולה לשלוט על אנשים אחרים?

אבהיר לך את המובן מאליו. את כותבת בפורום ציבורי, וכל אחד כותב מה שבא לו, בהתאם לחוקי הפורום. את יכולה לבקש בקשות מוזרות, כמו לא להגיב להודעות שלך, או לקפוץ 5 פעמים באויר, או ללכת לישון עכשיו. כמו שאת בעצמך יודעת, אנשים יתעלמו מהבקשות המוזרות שלך, ויעשו מה שמתחשק להם. למה? כי בא להם. לא טוב לך? אל תפתחי הודעות שלהם. לא צריך להתחשב בך כי את מצפה להגביל אנשים אחרים עם ההתחשבויות בך. לא יעבוד לך. את שתלטנית ומניפולטיבית ואנשים קולטים זאת ולא יתנו לך (את לא כל כך מתוחכמת כמו שאת חושבת).
את יכולה לכתוב לי לא להגיב אלייך, ואני אמשיך להגיב או לא, כרצוני.
מציעה לך להפסיק לנסות לקבל תשומת לב בדרך שלילית, זה לא מקרב אלייך אנשים.

בילי79

New member
משמח שאת מוצאת עניין בשרשורים שלי

אני מודה לך על תשומת הלב ועל הערותייך המעניינות. תודה.

אופירA

New member
מנהל
כולם מנסים לענות לך מכל הלב, אפילו סה"ר מתערב.

את שואלת שאלות כל כך מסוימות, שאפילו לבי נכמר שלא לענות עליהן.
והתשובות הן פשוטות מאוד מאוד. כדאי שאת תפנימי אותן.

* איך אפשר לכתוב למישהו שלא מעוניין? בקלות.

* איך אנשים לא מתביישים להגיב כשמבקשים מהם להימנע? כי אין להם ממה להתבייש. אז למה שיתביישו?

* נכון שזה פורום פתוח, ולא מוכרחים להתחשב. אבל למה לא? נכון שזכותו של כל אחד להגיב בפורום. אבל אם מישהו מבקש מאדם ספציפי לא להגיב לו - מדוע לא להתחשב?
כי לא נשארת טיפת חשק להתחשב ברגשותיו של מי שלא מתחשב ברגשותיך, ומוצא לנכון לבייש אותך ע"י שהוא מודיע קבל עם וקהל הפורום שהוא אינו רוצה בתגובותיך.
למה לא להתחשב בי ולהודיע לי את זה בחשאי, במסר פרטי, שלא לאזני השאר? אמנם את לא חייבת להתחשב, אבל למה שיהיה לי חשק להתחשב בך אחרי שאת מביישת אותי ואחרים בפורום, וגורמת לאנשים לאי נעימות?
לדוגמה, משה לא פוגע בך בכלל, מסביר לך את מה שהסברתי לך עכשיו, ובתגובה את מביישת אותו וכותבת לו שהוא לא במעמד להורות לך איך להתנהג... אני לא מבינה למה את צריכה להתנהג כלפיו כך. זה מקומם אותי, ואין לי שום חשק להתחשב בך אחרי התנהגות כזו מצידך.

* אני מצפה ששאר חברי הפורום יעודדו את האדם שסיפר שהוא רגיש למגיב מסוים, להרגיש בנוח בפרט בפורום הזה שמיועד לתמיכה. ושיפנו בעצמם לאדם שביקשתי ממנו להימנע מלהגיב, ויעזרו לו להפנים את הבקשה: תשמע, היא לא מעוניינת בתגובות שלך, אין מה לעשות, אל תגיב להודעות שלה יותר.
אף אחד לא יעודד אדם שמבייש חברים רבים בפורום בפומבי, להרגיש נוח לפגוע ברגשות האחרים בפורום תמיכה! לא תומכים פה בפגיעה ברגשות של אחרים.
למה שחברים יבקשו מחבריהם לא להשתתף בשיח הפתוח בפורום? פתחת לא מעט שרשורים, אין סיבה שאנשים מסוימים יודרו מעמודים שלמים בפורום, שתופסים השרשורים שלך, ולא ישתתפו בדיונים האלה. אנשים רוצים לשמוע את דעות חבריהם בפורום בכל הנושאים שעולים בו. הם לא רוצים שיסתמו לחלק מהם את הפה.

* מותר לי לא לרצות לשמוע את דעתו של מגיב ספציפי, איפה הבעיה כאן?
הבעיה שאת יכולה להתעלם מהמגיב ולא לקרוא את ההודעה שלו, אבל מעדיפה לפגוע בו ולבייש אותו ע"י הכרזה ("בקשה") פומבית שאת לא מעוניינת לשמוע את דעתו, או שהוא לא במעמד להשמיע לך אותה...
גם לך מותר להתחשב בבני המשפחה בפורום, ולא להגיד לכל העולם שאת לא מעוניינת לשמוע את דבריהם של חברים רבים מאוד בפורום.

* האם אין לי זכות לבקש מאדם ספציפי שלא יגיב לי? כמובן שמותר לי. אז למה לא להתחשב?
כי יחס מגעיל גורר יחס לא מתחשב.
כי מובן גם שמותר לך לא לבקש מ(הרבה)"אדם ספציפי" לא להגיב לך, אלא לבטא חוסר רצון בדרך שקטה, מרומזת, לא פומבית. למשל ע"י התעלמות, ובמקרה קשה ע"י בקשה פרטית מתנצלת, ולא פומבית ובסגנון פוקד...
ומדוע אינך עושה זאת?

למעלה