קשה לי - אזהרת טריגר

בילי79

New member
קשה לי - אזהרת טריגר

אני קצת מתגעגעת לפגישה ולשיחה עם המטפלת
מצד שני קשה לי בהן.
מצד אחד הייתי מאוד רוצה לשוחח עם מישהו
מצד שני לעיתים לאחר שאני משוחחת קשה לי יותר
אני חושבת כל הזמן על המוות
גם של אנשים שאני מכירה כיום ושאני אוהבת שיתכן וימותו לפניי
וגם אנשים שאכיר בעתיד עלולים למות לפניי, אז בשביל מה לטרוח
מצד אחד, לא טוב לי להיות לבד
מצד שני, כשאני לא לבד, אני מרגישה יותר גרוע.
קשה לי כשהמטפלת שלי נחמדה אלי
וקשה לי גם כשהיא לא
חברה אמרה לי אתמול, שהיא חושבת להתאבד על פסי רכבת
ואחר כך אמרה "בצחוק". היא שיתפה אותי בכמה מהקשיים שהיו לה ושיש לה. אותי הם אינם מצחיקים.- גם לא בדיחה על התאבדות.
זה קצת העציב אותי
אני מרגישה כל כך לבד
אמרתי לחברה לעבודה שהגעתי כשאני מרגישה לא טוב
והיא אמרה "אז למה הגעת, אם מרגישים לא טוב נשארים בבית"

כשדיברתי לפני איזה זמן עם מישהו קרוב על נושא מאוד רגיש שמטריד אותי
וסיפרתי איך אני מתמודדת הוא זלזל בכל דבר שאמרתי
מדובר בדברים רגשיים שהייתי עושה וגרמו לי להרגשה טובה ועכשיו נראים מטופשים בעיני
מישהו קרוב שאהבתי נפטר, ורציתי להגיע לקבר לאזכרה יחד עם המשפחה
הוא אמר שזה טיפשי שאותו אדם כבר מת ושאל אם אני מאמינה בנשמות וכאלה..
ניסה 'להסביר' לי שהתולעים סביר להניח כבר אכלו את הגופה לפחות חלקית
ובאופן כללי התייחס למחשבה שלי כמטופשת מאוד כאילו שאני מתכוונת להגיע ו'לתקשר' עם הגופה.
היה מדובר בעניין רגשי, כשנפגשים עם המשפחה לפעמים מעלים זכרונות וגעגועים לאדם שנפטר, משתפים בחוויות שעברנו ביחד, קוראים לפעמים תהילים ביחד כולל הגברים החילוניים ששמים על עצמם כיפה לפעמים ומחכים בנימוס
יש שמדליקים נר על או בסמוך לקבר לזכרו

שלום

המוות קשה ועצוב, אבל אנחנו מוכרחים להמשיך לאהוב את עצמנו ואת חיינו ולגרום לעצמנו הנאה ושמחה ככל שנוכל. אני מצטער שאדם שאהבת מת, אבל יש לזכור שהמוות חלק טבעי מהחיים ובחיים יש גם הרבה שמחה ואסור לאבד אותם. פסיכולוג טוב יכול לעזור, אבל כדאי גם לדבר עם חברים, להגיד להם מה את מרגישה וחושבת. ודאי יש הרבה אנשים שיכולים לאהוב אותך ולרצות להיות חברייך, ועליך להאמין שאת אדם מוצלח ונהדר ויש מה לאהוב בך.

alice1803

New member
אל תאמיני לכל טמבל שמנסה להסביר לך את פילוסופיית חייו

כי את לא תצאי מזה, ואומנם זה נכון, שבנאדם הולך לעולמו, נשאר רק לתולעים לאכול את הגוף הגשמי, כי אין בו צורך יותר, ואני בטוחה שאת יודעת את זה, אבל יכולת להסביר לו את זה בפשטות, ולא לתת לו לזלזל במה שאת מאמינה.
&nbsp
היית אומרת לו שהגוף זה לא מה שחשוב, זה רק כיסוי, זה הלבוש, בשביל שנוכל לחיות כאן בעולם הפיזי, והנשמה שלנו היא ניצחית, אין לה התחלה או סוף, היא פשוט קיימת לנצח, כמו אנרגיה שלא מתכלה.

אופירA

New member
מנהל
אם הוא לא מאמין בזה - אולי עדיף לא לדון איתו על זה

ורק להסביר לו על הרגשות שלך.
אני חושבת שעדיף לא לשכנע אדם באמונה שהוא מתנגד לה.

alice1803

New member
מסכימה איתך

פשוט אני אוהבת לפעמים להסביר את עצמי מול אנשים, שבטוחים שהם יודעים בוודאות מה קורה בעולם, ומוכנים עוד רגע להעביר הרצאה בנושא.

אופירA

New member
מנהל
זה לא טפשי לאהוב

וזה עצוב לאהוב מי שנפטר, וכבר אינך יכול לבטא כלפיו את אהבתך, ולהרגיש שהיא ממומשת.
ועצוב עוד יותר, להרגיש לבד בין אנשים, ולא להיות מובן על ידם.
להרגיש שהם לא מזדהים עם רגשותיך, ולא נותנים לך מקום וכוח לבטא אותם.
להרגיש שהם לא יודעים על מה אתה מדבר. לא חושבים כמוך. לא אוהבים אותך.

השאלה אם אפשר להסביר למישהו הקרוב שדיברת איתו, שזה לא מתאים לזלזל במה שאת מרגישה. וגם להסביר לו את עניין הפגישה עם המשפחה באזכרה, ואיך זה עוזר לבטא את הרגשות.

בילי79

New member
בשביל מה את מגיבה כאן אופירה? אני מעדיפה שלא תגיבי להודעותי

אני אומרת בבירור - אינני מעוניינת בתגובות שלך להודעותי.
מכיוון שמדובר בפורום פתוח, את זכאית להתעלם מהבקשה שלי, אך אם תבחרי לעשות זאת אני מודיעה כאן לכלל הפורום שיתכן ולא אתייחס להודעותיך באופן גורף ומוחלט.
ובנוסף אבקש מכל מי שמגיב לי בשרשורים שאני מעלה
לא להתייחס להודעותיה של אופירה שהן לכאורה מעידות על איכפתיות
בעוד שהן למעשה מעידות על חוסר כבוד שלה כלפי הבקשה שלי ממנה שתימנע מלהגיב על הודעותי בפורום, וניצול ההודעותי שלי להביע את עצמה על חשבוני.

supersonic777

New member
זה פורום ציבורי.זכותו של כל

אחד להגיב לכל מי שמעלה שירשור.אי אפשר לא יכולה למנוע את זה.וזכותך לא לענות.

בילי79

New member
נכון, מדובר בפורום תמיכה ציבורי. וביקשתי בקשה מאוד פשוטה

אופירה הייתה כותבת קבועה בפורום "הפסיכולוגית" ואף המנהלת שלו בעבר באופן זמני.
אופירה לא הייתה מהקוראים הקבועים כאן ולמרות זאת היא מכניסה לשרשורים של אנשים חדשים - כמו של עדי למשל, טענות כלפיי וכלפי הודעות שלא הגבתי לה.
לא רק זאת, היא מתיימרת לייצג כביכול מגיבים נוספים כאן

וכן, לא נעימות לי התגובות שלה.
אז אני יכולה לבקש ממנה שלא להגיב להודעות שלי
היא יכולה להענות וגם שלא להענות. ועדיין מותר לי לבקש.

אופירA

New member
מנהל
מדהים

את אומרת שזכותי לענות לאיזו הודעה שאני רוצה, אבל כשאני עונה, את מבקשת ממני בקול רם ובפומבי לא להגיב להודעותייך, וגם מבקשת בחוצפה מכל הפורום לא להגיב להודעותיי...
רק מבקשת, כמובן. לא אומרת לאנשים מה לעשות בחיים...
וגם פוקדת על כל העולם שלא יענו בשם אנשים אחרים (לך, כמובן, זה מותר).
פשוט מדהימה.

את הגבת להודעותיי כאילו אין לך שום בעיה איתן, וכשאני הגבתי להודעה אחרת שלך, פתאום אני לא מכבדת את בקשתך הישנה להימנע מלהגיב להודעותייך.
באופן טבעי, מי שלא רוצה שאגיב להודעותיו לא מגיב בעצמו להודעותיי. באופן נורמלי, אדם דורש מעצמו לפחות אותו הדבר שהוא דורש מזולתו. מצפה מעצמו להדדיות בקשר/אי קשר.

פתאום תגובה אמפתית של אדם להודעה של אדם אחר, כיוון שבעצם התגובה יש ביטוי עצמי, היא בעצם מנצלת את האחר ונעשית על חשבונו...
הזוי.

גברת - את לא מנהלת את הפורום, ולא מכתיבה לאנשים איך להתנהל, ולא קובעת מי מנהל את הפורום ומי לא מנהל אותו!

כשאת מבקשת מאדם לא להגיב (שזה מגעיל מצידך בפני עצמו) - אין לך שום זכות לתקוף אותו בפומבי! אם את תוקפת, זה לא נקרא ש"זכותו להגיב למרות שביקשתי לא להגיב", כדברייך...

בילי79

New member
יש משהו בדברייך. אז אתקן כי מעכשיו - אני מבקשת שלא תגיבי לי

אני כותבת כשאני כאן במצב לא פשוט לפעמים
התגובות שלך בפורום הזה שונות מהתגובות של מרבית הכותבים להרגשתי
מרובות בהן השלכות רבות להרגשתי
והן אינן נעימות לי.
את מגיבה גם לפעמים להודעות שאני כותבת לאנשים אחרים, למשל לאחרונה בשרשור של עדי, כשההודעה שלי לעדי לא הייתה מופנית אלייך ולא הייתה קשורה אלייך
תניחי לי, לא נעים לי כשאת מגיבה אלי. את רוצה לכפות את עצמך בכוח?

והייתה אולי פעם אחת שלא הגבתי להודעה שלך
אם זה הפריע לך המקום להעיר על כך הוא במסר, לא בהודעה על גבי הפורום
אבל את לא מסכימה עם הדיעה שלי, ואין לי שום רצון לשכנע אותך בדעתי, אך היא שונה משלך
הטענה שלך כלפיי יהירה ביותר, כאילו שאני חייבת לך משהו. אני לא חייבת להתייחס להודעות של אף אחד
כשאת כותבת לי את לא מעט פעמים משתמשת בלשון רבים כאילו שאת מייצגת על פי דעתך מישהו או אנשים רבים
את לא מייצגת אף אחד עד כמה שידוע לי
אינני מעוניינת לשמוע את הדיעות שלך עלי או על המחשבות שלי

אני מצטערת אם הרגשת שתקפתי אותך
לא זאת הייתה הכוונה
אני מקווה שכעת יותר ברור
ואני מקווה שלמרות שאת לא חייבת - תימנעי מלהגיב לכל ההודעות שלי וגם לאנשים שמגיבים בשרשורים שאני פותחת.
ואם את מעוניינת שלא אגיב לך בחזרה את מוזמנת לבקש.

בילי79

New member
חבל שאת מתערבת שחר בדיון ביני לבין אופירה וכן ערכתי הודעה זו

אופירA

New member
מנהל
רק תהיי מודעת לכך

שרוב הכותבים בעמוד זה, כותבים בפורום הזה כבר שנים, ויודעים היטב ששחר ואני כותבות מאוד ותיקות בו.
הצטרפנו אליו שנים רבות לפני שאת התחברת לתפוז והצטרפת לפורום הזה (ומנסה להגיד לכל אחד מה לעשות פה). שנים רבות מאוד מאוד.

הי אופירה היא טרול בדוק אל תפתחי ציפיות

עקבתי אחרי הודעותיה ומצטערת היא טרול וגם סתם סותרת את עצמה כל הזמן
ולא מתנהגת לפי מה שהיא אומרת לאחרים... אז כן אין באמת מה להתייחס לכאילו

וגם כשביקשו ממנה לא להגיב כי בילי זלזלה באחרים

היא אמרה שאם היא רוצה היא תגיב ככה שזה באמת סתם סערה בכוס מים.
ואם את רוצה אופירה תגיבי למרות שהיא לא שווה תתגובה או התייחסות.
ואני בכלל לא מבינה מה היא עושה פה חוץ מלעורר דרמות וכדומה שזה התפקיד של הטרולים

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
להרגיש כאב במקום הקלה

היי בילי79,
נשמע מדבריך שקשה לך בתקופה הנוכחית בתחומים רבים :עם המטפלת כשאין פגישה איתה וכשיש פגישה איתה, עם החברים מסביב והאנשים בעבודה...שלא תמיד מבינים ומכילים את הכאב שלך.
את מרגישה לבד ובלתי מובנת ורוצה לדבר עם אנשים מסביב וכשאת מדברת במקום להרגיש הקלה את מרגישה שיותר קשה לך...
נראה שאולי כל צעד בו את בוחרת קשה לך מאוד...ואת חושבת מחשבות על מוות של אנשים שאת אוהבת ועלולים למות לפניך ושל אנשים שטרם הכרת ובעתיד עלולים למות לפניך ...
אדם קרוב שנפטר נמצא אצלינו בלב ובמחשבות ,אנחנו מתגעגעים אליו וכשנפגשים ליד קברו עם בני המשפחה ומכרים מכבדים כך את זכרו ולנו יותר קל להתנחם בידיעה שעוד אנשים מתגעגעים אליו והוא חסר לאחרים...
יש נחמה רבה כפי שתארת בהתכנסות ליד הקבר בלי קשר למצב הגוף הפיזי...
הרגעים הטובים עם אותו אדם קרוב מלווים אותנו ומנחמים אותנו ואין לזה קשר לאנשים אחרים המנסים להעיר ולזלזל...
אנחנו כאן עבורך, להקשיב ולהכיל ,את מוזמנת להמשיך לשתף אותנו כאן וגם בצ'אט הפתוח עכשיו עד חצות וגם בשאר ימות השבוע (מלבד ביום שישי).
שולחת לך חיבוק ואיחולים ללילה שקט ורגוע ,מתנדבת סה"ר

למעלה