משמח מאוד שהצטרפו גברים לרוב הנשי שהיה בפורום

בילי79

New member
משמח מאוד שהצטרפו גברים לרוב הנשי שהיה בפורום

משמח אותי לראות שהצטרפו לאחרונה לפורום: מט, רון, ישראל, סופרסוניק, תאום 2 ומיינדפולאיי לכותבים הותיקים יחסית נייק ופילוסוף
וגם מורמורוט וחסוי, דוויל דאק, רחוק מעצמי, אליהו, בי88, אייבורי, תומר ואחרים שמגיבים מעת לעת.

אני מרגישה שבהכללה התגובות של הגברים כאן בכלל - ובפרט של רון ומט שהשקיעו בתגובות ארוכות בשרשורים שלי, מוסיפות עניין ותוכן ודיעות רלוונטיות לנושאים בפורום. טוב שאתם כאן!
ואני מודה לכם שאתם משקיעים ומשתפים מניסיונכם והשקפת עולמכם.

מרגישים שינוי!!
ואני מרגישה שזה חד משמעית, בזכות הכתיבה העניינית יחסית של הגברים בפורום מאז שהם התחילו לכתוב כאן יותר באינטנסיביות, יש שינוי לטובה באווירה כאן (בעיני זה לטובה מכיוון שיש פתרונות מעשיים ודיונים מכובדיים- נשים בהכללה לעיתים נוטות לרגשנות ולראייה פסימית והגברים מציעים פתרונות טכניים רבים מבעבר ובכך הם מסייעים לפי דעתי בהשגת אופטימיות אובייקטיבית).

אני מקווה שתמשיכו להגיב כאן. אותי זה משמח מאד.

אופירA

New member
מנהל
פעמים רבות אנשים לא מבקשים פתרונות למצוקותיהם הנפשיים

אלא דיון, הקשבה, הבנה ואמפתיה.
זה תלוי לא רק באדם המבקש עזרה, אלא גם בסיטואציה בה הוא נמצא. יש סיטואציות שאין להם פתרונות, וההתמודדות איתן נעזרת בהבנה ובהקשבה, בשיקוף ובחשיבה משותפת, וכד'.

רוב הגברים בטבעם נוטים להציע פתרונות, בעיקר לנשים, אולי משום שקשה להם להכיל מצוקה של אשה. אבל זה באופן כללי.
הרבה תגובות כאן - גם של הגברים - בהחלט איכפתיות ואמפתיות, ודנות בנושא שמעלה המשתף במצוקתו.

לדידי, אחוז מסוים (25% בערך?) של רשימת הגברים שהעלית חסר הבנה בענייני הנפש, ותגובותיו לדברים טוב היה אם לא היו נכתבות ונקראות.
זה לא שכל הנשים כאן מושלמות..., אבל העלית דיון על הגברים, אז לכך אני מביאה את דעתי.
בכל אופן, אני לרוב מתעלמת מדבריהם, וההתעלמות אכן מביאה לכך שהם לא משתלטים על השיח שאני מביאה בדיון זה או אחר, ומכבדים את מקומי ודעותיי.

בילי79

New member
לא מעט פעמים אנשים מבקשים עזרה כלשהי

החיים בכלל שאלה - "מה אפשר לעשות במצב כזה?"
עדי שאלה - "איך מתמודדים עם דיכאון?" וסיימה את הודעתה בשאלה "למישהו יש טיפים?"
רועי כתב הודעה עם כותרת "מיואש מהחיים" וסיים את הודעתו בשאלות "איך אני מצליח לשנות את החיים שלי? איך אני מוצא כיוון?"
אמנם חלק מהגולשים בפורום אינם מעוניינים בהכרח בפתרון לבעיה שהועלתה אלא בדברים אחרים ובין היתר דיון, הקשבה, הבנה ואמפתיה.
ובהתאם לכך, לפי דעתי כדאי שאותם האנשים שמעוניינים בתגובות ספציפיות בלבד יציינו זאת בהודעה, על מנת שהמגיבים שכוונתם להיטיב עבורם לא יפגעו בשוגג, ויוכלו אף לשקול מראש להימנע מלהגיב על מנת לצמצם את אפשרויות הפגיעה. (חלק מהגולשים הותיקים מציינים התייחסות ספציפית שעדיפה להם - לא כולם, והחדשים יחסית כמעט בכלל לא- ואני מרגישה שלעיתים הם שאלו שאלה אך לא בהכרח התכוונו לקבל תשובה. ובמיוחד לרגישים שבהם כדאי להשקיע עוד דקה ולנסח את השאלה שלהם באופן מדויק יותר לרצונם).

לגבי ההודעה שאליה הגיבה אופירה, כמובן שיש מקום לדיעות נוספות, אני ציינתי רק את דעתי האישית והיא איננה לדיון, בנושא כמובן שכולם מוזמנים לדון
אני מסתייגת מההכללה השלילית שאופירה ציינה לגבי הגברים בפורום. אינני חושבת כמוה וזה לא חדש..
אני התייחסתי לרגשות, והיא עונה לי באחוזים. מה הקשר?
לי נעים שיש כאן כתיבה של גברים בפורום, אני נתרמת מהתגובות שלהם, ככה אני מרגישה..

כמובן שכל אחד בפורום זכאי להרגיש ולחשוב אחרת
ואגב, אופירה את גם מוזמנת להתעלם מהודעותי, ואת כמובן מוזמנת להגיב לי - רק שתקחי בחשבון מראש שלא בהכרח אתייחס לכל הודעותייך במידה ויהיו מנותקות מהתוכן לפי דעתי, או שיהיו מזלזלות בעיני.
אינני מתכוונת לפגוע בך באופן אישי ואם את רגישה ונפגעת מהודעותי יתכן ומוטב לך שלא להגיב לי.

אנחנו אומנם לא מכירות אבל הכתיבה שלך טיפה מתנשאת ושתלטנית

יתכן אולי ההיפך שלך יש חוסר עמוק בקוגניטיביות ורבלית ואינך מבינה
25% מהכותבים כאן? - יפה שהותרת לנו ולהם לנחש מי מהם בדיוק
שהרי לטעון טענה מתנשאת כזו צריך להיות מניפולטיבי ולייצר חשדנות
ודעות מהסוג שגורמת לא ליצור קשר עין.
אז אכן זו שיטה טובה להמנע מלענות על מה שלא הבנת
אבל גם לא בושה לשאול או לבקש שלא ישתלטו על הדיון
בקטע הזה אין הבדל בין גברים לנשים אלא בנימוס ויחסי אנוש בסיסיים
להטיל דופי כמו ברמיזות כאלו זה לא עניין של נשים/ גברים אלא סגנון
ש"לא זכה לתשובה חותכת"

MindfullEye

New member
חחחחחחחחחחחחחחחח...

שינוי מין וטיפולי הצערה, נראה לי שאני גם ארשם.

תודה

גברים ושים שווים, אבל ייתכן שלכל קבוצה מאפיינים משלה ובעזרתפ היא תורמת. הגברים נוטים יותר לחשיבה שכלית, ונשים לחשיבה רגשית.
&nbsp

בילי79

New member
היי פילו

אני שמחה שהגבת, ומקווה שיותר גברים יכתבו בפורום וימשיכו לתרום לו
אני חושבת שלחלק מהנשים לא קל לשמוע את ההודעות הישירות של הגברים כאן
לפי דעתי גברים מביעים את דעותיהם טוב יותר בחלק מהמקרים מכיוון שהם בקלות רבה יחסית נמנעים מלהוסיף לתוכן אמירות רגשיות.
ונראה לי שהגברים כאן, באופן כללי, לוקחים בקלות (יחסית לנשים) ביקורת או הערות. ולכן בעצם הכתיבה של הגברים בפורום הם משפיעים על האווירה שבו לטובה.

אמי אמרה פעם

שהיא חושבת שפסיכולוג גבר עדיף על אישה, כי לגברים יש חשיבה יותר יציבה וברורה מאשר לנשים שקצת מתפזרת רגשית.
&nbsp

ברור שלנשים יש שכל

אבל נשים נוטות יותר לחשיבה עם אופי רגשי, והגברים לחשיבה עם אופי שכלי אנליטי.
&nbsp

בילי79

New member
מסכימה

בין נשים וגברים יש הבדלים שונים, ולדעתי ניתן להיתרם במיוחד כששני המינים כותבים בפורום.

בילי79

New member
נראה לי שאתה זה שטעית בניסוח, ולא נעים לך להודות בכך

ההודעה שלך הייתה פרובוקטיבית וללא תוכן ענייני ולכן ברור היטב מדוע אתה לא מעוניין להיכנס לדיון ולהבהיר את עצמך.
הרבה יותר מכובד בעיני לומר 'טעיתי בניסוח, כמובן שלנשים יכולות להיות דיעות חכמות ורגשיות בו זמנית'

פילוסוף לא טען מעולם שלנשים אין יכולת לדבר בתבונה ויחד עם זאת ברגש, כפי שניתן היה להניח מההודעה ששאלת אותו.

למעלה