מיואש מהחיים

Roeiii1

New member
מיואש מהחיים

עוד מעט אני בן 23 , וכבר אני מרגיש ייאוש
נמאס לי להיות בודד כל הזמן..

מאז שאני זוכר את עצמי הייתי בן אדם בודד.
אולי עוד שהיינו ילדים תמימים , בתקופת היסודי , הייתי מוקף בחברים , אבל כל זה נעלם כשהתחלתי לגדול,את כל ימי החטיבה והתיכון העברתי לבד.
מנסה בכוח להתחבר לחבורת ילדים שלא מצליחה לקבל אותי , ורוב הזמן פשוט יושב בהפסקות בכיתה ומשחק את עצמי עייף שיחשבו שאני יושן על השולחן

הגעתי לצבא , חשבתי שהדברים ישתנו , שנכיר אנשים חדשים. אבל מהר מאוד הבנתי שאני נמצא בפער גדול משאר האנשים. שאין לי באמת ניסיון בחיים האלו , שאין לי על מה לדבר.
אז כן היה לי עם מי לדבר קצת ולא הייתי לבד בזמן הצבא, אבל כל זה לא היה באמת. כשהייתי חוזר הביתה הכל נשכח,הייתי חוזר להיות רועי הבודד , שבקושי מקבל שיחות טלפון ונשאר כל היום בבית מול המחשב.
גם תקופת הצבא עברה , בבדידות , בלי ניסיון זוגי לצערי..
וגם עכשיו כשאני מנסה להשתלב בחיים האלו , אני פשוט לא מצליח. אנשים מדברים על חוויות שהיו להם,טיסות לחו"ל , יציאות , קשרים עם בנות מה אני קשור לכל הדברים האלו?
ועם בנות אותו דבר,אין ממש קשר..
כאילו איכשהו כולם קולטים אותי אחרי זמן מה , קולטים שאני בעצם בן אדם בודד ומשעמם(לטענתם) ומתרחקים , והזמן רק חולף ועובר
איך אני מצליח לשנות את החיים שלי? איך אני מוצא כיוון?

israel143

New member
שלום רועי

כתבת מאיזו נקודה אתה מתחיל.
עכשיו כתוב נא לאיזו נקודה אתה רוצה להגיע.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
בדידות

רועי…
אני מתארת לעצמי שהבדידות שאתה מתאר,אשר מלווה אותך כבר שנים רבות, מעיקה עליך מאוד וצובעת את העולם במעין מעטפת שחורה שמרחיקה אותך מכולם, שלא מאפשרת לך להתקרב, להתחבר…
אתה מספר על התקווה שהייתה לך שהשינוי בסטטוס והכניסה למקום חדש תאפשר לך לפתוח דף נקי ולהפיג אפילו במעט את הבדידות המעיקה הזו, אך גם שם לא מצאת את הקרבה הזו שאתה מחפש, שמגיעה לך…
אני שומעת כמה אתה מנסה, רוצה שמישהו יראה אותך מבעד למעטפת הזו, זה כאילו כולם מדברים שפה אחרת, שאתה לא מבין או לא מכיר. זה בטח מאוד מתסכל…
ואולי עצם הרצון שיהיה אחרת הוא בעל משמעות, עצם השיתוף כאן, שוודאי היה לא קל עבורך, מעידים שניהם על כוחות שיש בך ויוכלו אולי לסייע לך בשינוי שאתה כה מייחל לו...
אני מזמינה אותך לא להישאר לבד, לשתף אותנו כאן וגם להגיע אלינו לסה"ר (סיוע והקשבה ברשת), יש לנו צ'אט אנונימי שפעיל בין השעות תשע לחצות, שם תוכל להיות עם מישהו, לדבר על הקשיים, על המחסומים שאתה מנסה לעבור ואולי נוכל מעט להפיג את הבדידות ולהאיר ביחד איתך את הכיוון שאתה מחפש...
שלך, מתנדבת סה"ר

אופירA

New member
מנהל
השאלה היא מי אתה, מה אתה אוהב

עזוב אותך מהחוויות שיש לאחרים. עזוב אותך מהשוואות לאחרים. תתמקד בחיים שלך, במה שאתה אוהב ובמה שאתה רוצה. תגדיר את החיים שלך, לא את של אחרים.

האם אנשים אחרים מעניינים אותך? מה מעניין אותך?
מה אתה אוהב לעשות? האם אתה אוהב להיות לבד? אם לא, למה ומה כן אתה אוהב?
האם אתה אוהב את עצמך, את העבודה שלך, את החיים שלך? אם כן, מה אתה אוהב בעצמך? אם לא, מדוע אינך אוהב את עצמך?

אם תגדיר לעצמך את הבעיה שלך, תמצא את הפיתרון גם במישור החברתי. אבל כשאינך יודע מה הבעיה שלך, אינך יכול "להתקבל" בחברה. חברה זה לא מועדון שיש בו וועדת קבלה. זה אנשים שמתחברים אחד לשני באופן טבעי.
כל עוד לא תגדיר לעצמך מי אתה ומה אתה אוהב, ולא תדע לאהוב את עצמך כמות שהינך, עם האישיות שלך - איך תוכל לחבר אליך אנשים אחרים?

שלום

נסה להשתתף במסגרות בנושאים שמעניינים אותך כמו חוגים, מועדונים חברתיים ולימודים, ושם שוחח עם אנשים על נושאי המסגרת וכך תמצא אתם עניין משותף ואחר כך תעברו לנושאים אישיים יותר ותיצרו קשר.
&nbsp

למעלה