אני לפעמים מרגיש חשש כשאני כותב את התוכניות שלי בפורום

nike001

New member
אני לפעמים מרגיש חשש כשאני כותב את התוכניות שלי בפורום

בגלל שלאנשים רע מרגיש לי שיהיה להם קשה לפרגן וגם בגלל 'יש ברכה בסמוי מן העין'. מצד שני, יש בי צורך עז לשתף מתוך תמימות ורצון לפרגון ומתוך רצון לסיוע.

בכל מקרה, רוב התוכניות או דברים טובים ששתפתי אנשים נהרסו לי. דווקא מה שהשתדלתי לשמור בצנעה אני רואה בה הצלחה.
איך אפשר להתגבר ולסתום ת'פה? לא לספר דברים לאנשים?

אני כל כך רוצה אנשים אמיתיים שבאמת יהיו לטובתי וירצו טוב בשבילי. בכנות אמיתית, מהלב, בלי חשש לאמונה תפלה של עין.

הסרום והמסיכה שניסתי לפני כמה חודשים היו כל כך טובים שאפילו גברים סטרייטים שלחו לי מבטים וצעירים שאלו אותי אם אני גיי והתחמקתי כי לא ידעתי אם נמשכים או רוצים להרביץ עד ששמעתי את אחד הצעירים אומר שהוא רוצה.... משהו מיני איתי. כשספרתי להמון כמה המסיכה והסרום האלו עושים לי כל כך טובים ויש עליי כמויות של תשוקה סביבי - האפקט נעלם.

כשספרתי בעבר הרחוק למישהי שעברה המון רופאי שיניים שהיו לי בחיים רק חצי סתימה מהר מאוד נשברו לי שני שיניים.

כשספרתי לאנשים על תחום שרוצה להכנס אליו - עבר יותר משנה וחצי ואני עדיין, ברוך השם.. רוצה להכנס אליו. צוחק אבל גם לא צוחק.

אני לא יודע מה פאקינג הבעיה בי - זה אנשים או הבעיה בי?
אין לי צורך לביקורת או 'שתכנסו בי', אני סתם עוד אחד שרק רוצה לעזור לעצמו ושנים מתקשה. אני באמת רוצה להיות במקום הרבה יותר טוב בחיים כי המקום הנוכחי טוב משנים קודמות אך עדיין סובל בו.

שווה לך לבדוק עם איש מקצוע שמבין בנושא שיבדוק

האם זה קורה מפחד שלך ואמונה בעין הרע (באשר יגורתי בא לי), או שבאמת מדובר בעין הרע. עין הרע אכן קיים אבל לפעמים החיים נראים קשים ותקועים ולא מדובר לא על עין הרע ולא על כישוף אלא על אמונות , חסימות ותפיסות עולם שגויות.
כלומר זה קיים אבל רק בחלק קטן מהמקרים.
לכן כדאי לברר מה הסיבה לפני ששופטים שזה בגלל איקס
בהצלחה

nike001

New member
לפני 5 שנים

הלכתי לרב מקובל שמרצה ברדיו. הוא פתח לי באיזה ספר - נראה לי ספר הזוהר. ממה שאני זוכר הוא אמר בזמנו שאין עליי עין הרע, אמר לי שבתחומים שאני רוצה להכנס אליהם הוא רואה הצלחה גדולה וגם אמר לאמא שלי (ואני לא יודע אם היא המציאה את זה) שיש לבן שלה לב זהב ושהוא רואה שאחד כמוני , וספציפית אני ולא אנשים אחרים ולא רק בגלל שהוא רב דתי- אחד כמוני מתאים לי רק חיים דתיים ורק עולם התורה.
&nbsp
התבדחתי עם עובדת שעבדה איתי בזמנו שאם אין עין הרע אז המצב לא טוב כי כנראה אין במה לקנאות בי חח.

הוא צדק במשהו אחד

אין עליך עין הרע, מהסיבה הפשוטה שאין דבר כזה

nike001

New member
ואולי הוא צדק בעוד דברים? אולי שאני יכול להצליח גם בחיים?

זה הדבר היחיד שאתה חושב שהוא צודק כי לא קיים עין הרע?

אני אבהיר את עצמי

לפחות לפי דבריך הוא לא אמר שאתה יכול להצליח, אלא אמר שהוא "רואה" הצלחה (בפרשנות הקבלית). ובזה אני לא חושב שהוא צודק, פשוט כי הוא לא יכול לראות את זה. מעולם לא שללתי את האפשרות שאולי אתה יכול להצליח. את זה, אגב, כל אחד יכול לומר.
ברור לחלוטין שהוא גם מנסה להחזיר בתשובה.

האמנם?

"עין הרע אכן קיים"
מהיכן הקביעה הנחרצת ?
זה בדיוק כמו כל שאר האמונות הטפלות. פעם אנשים האמינו שגם קרקור צפרדעים מביא את הגשם.
זו רק דרך של עוד אנשים לעשות כסף מתמימות (שלא לומר מילה יותר בוטה) של אנשים אחרים

nike001

New member
ומאיפה הקביעה הנחרצת שלך?

אני ותיק בפורום ואני יודע שהקוסמת כתבה פה בעבר לגבי כל מיני דברים רוחניים. היא בדקה דברים.

היי נייק אני אפילו אגיד לך עוד משהו

אני אספר לך 3 סיפורים.
אני חשבתי גם שיש לי עין הרע והתקשרתי לשמאנית שלי לשעבר והיא אמרה לי אין לך בכלל וגם אני חוויתי תקיעויות וכוליץ לחברה שלי עשו הסרת עין הרע וזה לא עזר אבל מצד שני היא סיפרה שמי שהסיר לה סיפר לה מראש שהוא לא רואה עליה עין הרע והוא עשה את זה רק כי ביקשה מזה למדתי שאוקיי יש עין הרע וכישופים וכולי אבל הרבה מהבעיות והתקיעויות לדעתי ברב המקרים לא קשורים לדברים האילו.
מקרה אחרון ראיתי בקבוצה מישהי נואשת שכתבה שהיתה לה חברה קנאית ומאז רק צרות פוקדות אותה מת לה ילד ויש לה מלא בעיות כולל בעיות בריאות חדשות שצצו לה מאז המקרה היא ממש בכתה ושיוועה לעזרה והיתה בטוחה שיש לה עין הרע והמתקשרות בקבוצה אמרו לה שאין לה והן בדקו אותה חינם. מה שאני מנסה להגיד שיש עוד הרבה גורמים ביניהם אמונות וכולי. אז אוקיי תבדוק שוב ליתר ביטחון את נושא העין הרע ואם אין תבדוק מאין זה נובע אם קורה לך שוב ושוב סימן שכן יש משהו שגורם לכך אבל אם אינך יודע מהו כדי לטפל בו עליך לדעת בדיוק במה העניין אחרי שתדע תוכל כבר להחליט לבד איך לטפל בזה לבד או עם עזרה וכולי

ויחד עם זאת רק בשביל להציג את הצד השני יש גם שפע

סיפורים על עין הרע אמיתי שאכן הסרה שלו פתרה תקיעויות בחיים אבל זה ממש לא כל המקרים ולא כל תקיעות אוטומטית צריכה להיות מסווגת בקטגוריה זו

אני מציעה לאנשים לבדוק עין הרע רק אם ממש הבעיות

שלהן חוזרות על עצמן שוב ושוב בנושא מסויים והרבה פעמים לא פעם אחת

ואני מציע לאנשים לא לבדוק את זה אף פעם

משום שזאת אמונה טפלה חסרת בסיס וזה יהיה רק בזבוז זמן וכסף.

אבל אם מישהו כבר מחליט לעשות את זה- שילך רק למי שעושה את זה בחינם.

תשובה

לאמונות טפלות יש היסטוריה מאוד ארוכה. הן נוצרו גם כי בעבר לא היו הסברים לכל מיני תופעות, וגם עקב הצורך שלנו להיות בשליטה. ככל שעובר הזמן המדע מצא יותר ויותר הסברים לתופעות שלא היו פעם.
אף בדיקה אובייקטיבית לא הביאה ראיות ל"עין הרע". לכן להגיד שהקוסמת "בדקה דברים" זה אמירה קצת לא הגיונית. אבל כיוון שחשוב לשמור על ראש פתוח, אני אשמח לדעת באיזה כתב מדעי התפרסם המחקר של הקוסמת לגבי עין הרע.

בילי79

New member
היי נייק

נראה שאתה סובל מהעובדה שהמציאות- לא תמיד כפי שהיית רוצה שהיא תהיה.
אתה אומר שיש לך חלום כלשהו, תחום שמעניין אותך.
יש משהו שאתה יכול לעשות בימים הקרובים, קטן ככל שיהיה, שיקרב אותך אליו?

nike001

New member
כן, התחלתי לעשות אותו. ברוך השם סוף סוף אחרי שנים שרציתי

זה תמיד אצלי שאני מתכנן ומתכנן לפעמים זה לוקח שנים בסוף אני מצליח להביא אותם לידי ביטוי. מה לעשות לפעמים לוקח לי שנים עד שזה קורה אבל זה קורה. חבל אבל שזה שנים...

nike001

New member
תודה

בילי, מה האינטרס שלך לעודד אותי לתמוך בי? איזה דבר טוב יוצא לך מזה?
&nbsp
תעני לי בכנות ותשתדלי לא לפגוע כי אני אדם רגיש.

שלום

אני מאמין בכנות. יש לשאוף להשתפר ולהתקדם ויחד עם זה להתמודד עם האמת מול החברה ומול עצמנו ולא לזייף. אמונות טפלות הן חסרות ערך לדעתי, יש מציאות ואפשר להשפיע על גורלנו. אולי תלמד בחוגים ובמסגרות נושאים שמעניינים אותך, ואחר כך תוכל לעבוד בהם. טפח את המראה האישי שלך ככל שתוכל, וכמו שכתבתי לך הרבה פעמים הבלט בחברה את התכונות שיותר טובות בך גם אם הן בהתנהגות.
&nbsp
&nbsp

למעלה