חצי הכוס הריקה

בילי79

New member
חצי הכוס הריקה

עד כמה אתם מכירים אנשים שמביטים תמיד על חצי הכוס הריקה בחייהם ומאשימים אתכם?
"הו, יופי שבאת, אבל למה באיחור? לא הספקת להתארגן עם התחבורה?"
"איך הגעת? מונית? כמה זה עלה?" ומחשבים מאיפה יש לך את הכסף ובטח את עצלנית כי למה לא באוטובוס? (כשלהם אישית יש רכב שנים)
"מי מכין שניצל במחבת עם מכסה?" (אורחים שמגיעים מוקדם מידי לארוחה)
כשלא מתקשרים בתדירות שמספיקה להם - "למה את לא מתקשרת יותר?"
כשמתקשרים - "את צריכה לבקר יותר"
כשמבקרים - "למה רק לשעתיים?"
וכשלא מבקרים - "למה את לא מבקרת יותר??"

מילקי91

New member
זאת ביקורת

לדעתי לא בדיוק חצי הכוס הריקה אלא זאת ביקורת,

אנשים ביקורתיים שעל כל דבר יש להם מה להגיד

ובוודאי שמכירה כאלה (לצערי) למזלי הצלחתי להרחיק

כאלה מחיי ,כי לי באופן אישי ביקורת עושה לא טוב.

בדיוק שוחחתי על זה עם מישהי והיא אמרה "אבל

מה עם זה בא ממקום טוב ?" והוסיפה "אני לומדת

מביקורת"

והסברתי שזה לא משנה מאיפה זה בא ..

מקווה שגם את תצליחי להתרחק מאנשים כאלה או

לפחות לא להקשיב ,תעני להם גם .

תזכרי שאת לא אשמה ,גם אם הם יגידו לך שכן

כי זו דרכם ,תזכרי שאת לא אשמה

supersonic777

New member
הי,לא תמיד זה בא עם ביקורת שלילית...

לפעמים זה אולי להזכיר,בעצם 'למה לאחר'... תכלס,אנשים שמאחרים כרונית זה מעצבן!לא יודע באיזה צד את נמצאת,אלה שדייקנים או המאחרים...
אם אדם מגיע בזמן,לא משנה איך הגיע...
יש אנשים שיורדים עם הביקורת לדקויות,למשל עם המחבת...
לחלק האחרון כמעט כולם כך...

MindfullEye

New member
מכירים

כתלות בטיב ההכרות עם אותם אנשים - פועלים. עם אדם קרוב אני אפתח את הנושא בצורה שקולה, במידה ומדובר בבנאדם שיש לו לפחות מידה כלשהי של יכולת רפלקציה עצמית. עם אדם קרוב בלי רפלקציה אני אולי אהיה יותר 'קשוח', פחות טאקט בכל מה שקשור ללעלות את זה.
&nbsp
עם אדם שפחות נוגע לי בחיים או חברים לעבודה זה משהו שאני לא אתעסק בו, אבליג "כן, כן..." וזהו.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
להסתכל על חצי הכוס המלאה

בילי יקרה,
&nbsp
לעיתים לאנשים יש נטייה לחשוב שהדשא אצל השכן תמיד יותר ירוק שזה דיי מקביל למה שכתבת-שאנשים מסתכלים על חצי הכוס הריקה שלהם ומשווים את מה שיש להם למה שיש לאחר..
&nbsp
אנשים נוטים לראות מה חסר להם לעומת מה שיש לשכן, לחבר, לקולגה בעבודה, (גם אם ידוע שלא חסר להם בעצם שום דבר בחיים), במקום להתמקד בחצי הכוס המלאה ולא לראות אותה כדבר מובן מאילו כיוון ששום דבר אינו מובן מאליו.
&nbsp
אל תקחי את זה אישי אלא נסי להבין שישנם דברים שהם מטבע האדם ומעצם היותו בן אנוש.. זה לא מכוון אלייך אישית....
&nbsp
שווה אולי לבחון זאת על עצמינו? אולי גם אנחנו שלא בכוונה פועלים באותה דרך? אולי לא באותה עוצמה ולא הדוגמאות שנתת כאן, אבל כן "חוטאים" בזה מדי פעם..לטוב ולרע מבלי לשים לב בדברים קטנים יותר?
&nbsp
שאלות שכאלה "מגרות" את מוחנו לחשוב על דברים שאנו לא חושבים עלהם ביום יום ונהנתי אישית להסתכל מנקודת המבט שלי כלפי הסביבה הקרובה שלי..
&nbsp
המשיכי לשתף אותנו במחשבות שלך,
&nbsp

&nbsp
מתנדבת סה"ר.
&nbsp
&nbsp

משל

משל לאבא ובן שלקחו עימם חמור ויצאו לדרך. ראו אותם אנשים הולכים לצד החמור אמרו להם "טיפשים לא חבל על הכח שלכם, שבו על החמור ". ישבו האב ובנו על החמור והמשיכו בדרכם. ראו אותם אנשים, אמרו להם : "אינכם מרחמים על החמור? שניים יושבים עליו "? קם האב מן החמור והשאיר את בנו לשבת. ראו אותם אנשים, אמרו לבן : "איזה חצוף אתה, אביך הולך ברגלו ואתה כמו מלך יושב על החמור ". הבן נחפז לרדת וביקש מאביו שיעלה על החמור. עלה האב, שוב עברו אנשים ואמרו "איזה מן אב הינך, יושב על החמור ובנך הקטן משתרך לידך..."

למעלה