צריכה ייעוץ

רות1651

New member
צריכה ייעוץ

אני ואבא שלי היינו מאוד קרובים שהייתי קטנה עם הזמן שבגרתי היו בנינו המון ויכוחים וריבים עד למצבים אפילו שלא דיברנו כמה חודשים..וכשכבר דיברנו זה היה מאוד ענייני וקר..לפני שנה אבא שלי חלה נהייה סגור ומופנם..ומאוד קשה לי לראות אותו במצב הזה.אני ממש לא מוצאת את הדרך אליו..ומרגישה רע עוד יותר שאני מפספסת אותו ומפחדת שיהיה מאוחר ואתחרט על זה נורא.פעם אחת ניסיתי לשבת איתו וזה פשוט נגמר אחרי כמה מילים בודדות של שיחה(אם אפשר לקרא לזה ככה)אני ממש לא יודעת מה לעשות וקשה לי עם התחושה הזאת.מה אפשר לעשות לדעתכן..כל רגע שעובר לר חוזר תודה לעונים

שלום

אם הוא חולה, אני מציע שכבת שאוהבת אותו תדאגי לו ותעזרו לי לטפל במחלה ולהתמודד אתה. שאלי אותו למצבו וגם עזרי לו במה שתוכלי ותני לו תמיכה נפשית. אמרי לו שאת מוכנה לעזור לו בכל שיצטרך. הכי חשוב שתהיי אוהבת ונחמדה אליו ואולי אז יותר יתעודד להיות ולשוחח אתך. נסי גם למצוא אתו נושאי שיחה משותפים, בעיקר כאלה שיש להם משמעות רגשית חשובה בשביל שניכם, למשל תשתפי אותו בקורה בחייך ותנחי אותו כאב להביע את דיעותיו עליהם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
להיות אתו

רות יקרה,
ניכר בדברייך שכואב לך מאד מה שקורה עם אביך, ואת רוצה לנצל כל רגע שיש לך איתו, ונראה כאילו הרגעים חומקים להם בזה אחר זה.. יכול להיות שאת עושה מה שאת מבינה כדי לנסות ולהתקרב לאביך, ואולי קשה לך לגשר על המרחק שנוצר ביניכם, למרות שנראה שאת כן מוכנה לעשות זאת.. ואת מפחדת, משום שאת אוהבת אותו כל כך, שלא יהיה לכם את מחר ביחד...
יכול להיות, שגם אם אביך נעשה מסוגר יותר בתוך עצמו, וגם אם נוצר מרחק ביניכם, הניסיון להיות עמו ולדאוג לשלומו עושה את שלו. גם אם הוא לא מצליח כרגע להיפתח, יכול מאד להיות שהרגש הכן שלך כלפיו כן מחלחל מבעד לחומות ההגנה שלו. אולי את לא יכולה לעשות יותר מאשר לנסות להתקרב אליו, להיות איתו, להראות לו שאכפת לך, אפילו אם המצב הוא שהוא מנסה להדוף את תשומת הלב. את עשויה, אולי, להתחרט על כך שנוצר ביניכם מרחק מלכתחילה, אך אינני חושבת שעלייך לקחת את כל האחריות לכך על עצמך. וכפי שנראה שאת רואה עכשיו, במצב הנוכחי שאבא חולה, אולי גם אין זה חשוב יותר על מה רבתם, אלא שכעת תהיי איתו כמה שאת יכולה ומרגישה נכון, ועל כך כנראה שגם לא תתחרטי.

למעלה