על כדורים,דמעות,מבוכה וייאוש-טריגר-רק מי שמסוגל שיכנס

על כדורים,דמעות,מבוכה וייאוש-טריגר-רק מי שמסוגל שיכנס

רציתי שוב להרגיש, זה התחיל השבוע כשלקחתי כדורים לסירוגין. שחררו אותי הבייתה לסופש. היו הרבה דברים לעשות. לצערי, צריכה לעזוב את דירתי ולחזור לבית של אמא. אין לי כסף או יכולת להחזיק דירה. גם את עצמי אני לא רוצה. למרות שלחזור לאמא נשמע יותר גרוע מהכל. היא באמת מנסה.
בסופש לא לקחתי בכלל כדורים. רוצה שוב להרגיש, עצב או שמחה או מחשבה אחת רציפה.
לא עצב תקוע, לא שמחה מזויפת.
כנראה שזה הצליח. היום כל היום אני באי שקט מוחלט. עצבנית, כועסת, כואב לי הראש. לפני רגע גם הצלחתי שוב לבכות.
העצבות חזרה.
אפילו שזה רע, זו העצבות שלי, היא שלי ואמיתית. בלי השקר הזה של הכדורים. בלי האפאטיות. בלי השקר כבר כתבתי?
הייאוש מעולם לא עזב אותי, העולם גורם לי לדחות את התוכניות.
הפעם נראה לי מצאתי משהו שיעבוד.
ואז אמרו לי שעושים לאמא שלי מסיבת הפתעה ליומולדת.
למה? למה איכפת לימאחרים כל כך.
לא מוכנה שזה מה שיחזיק אותי. זה מה שמכאיב ומפיל אותי.
אז אחכה עוד קצת.
גם צריכה להשתחרר מפה קודם.
אז מסתגרת בחדר במחלקה. הבנות נוראיות.
אחת מדברת לפעמים איתנו ולפעמים עם השדים שלה, השנייה כל היום בוכה שקשה לה ושהיא לא מרגישה טוב. השלישית מגעילה אותי, שמנה כל כך, לא מפסיקה לאכול. זוקת הערות ודברים של ילדה בת 5. והיא בת למעלה מ40. קשה איתה נורא. נורא זו המילה המתאימה.
ואני לא קשורה. לא לכאן, לא לשומקום.
אף אחד לא יכול לעזור לי להילחם בשדים של עצמי. אני צריכה לרצות.
אני לא יכולה לרצות.
אז נתנו לי כדורים.
והם גרמו לי לא להרגיש באמת. והגלגל חוזר על עצמו...
למה לנסות בכלל?
העול הזה לא בשבילי, כבר בגיל 13 הבנתי את זה. ניסיתי מעט להילחם עבור זה. אבל לאהצלחתי. אין לי כוח. אין לי רצון.
בודדה כל כך.
אני לא לבד, אני בודדה. אין לי כוח לדבר עם אנשים, אין לי כוח לעשות כלום.
תופסת את עצמי כותבת כאן, לכולם ולאף אחד, אולי לרגע להרגיש פחות בודדה. כאן מסוגלים לראות קצת אחרת.
יותר טוב מכל המטופלים והמטפלים במקום הארור הזה. ובטח יותר טוב מבני האדמים שבחוץ.
ועדיין אשאר בודדה.
גם כשמתים בודדים.
נקברים בשקית שחורה, זורקים אותנו לאדמה.
התחילו מחשבות על גוף, נפש, נשמה. מה יהיה עם הנשמה כשאלך?
לפחות היא לא תסבול בקיום הנוכחי.
אני עייפה מדי. אין לי כוח לנסות יותר..
רוצה שיעבור הזמן, שאגיע לסופש ולמה שצריך כדי שאוכל כבר לסיים את ההרגשה הנוראית הזאת.
אף אחד לא מבין אותי. איך אני, הבנאדם הקטן והטוב, שתמיד מצחיקה, החכמה, היפה, או כל אחד והגדרותיו הוא. איך אני החלטתי שהעולם לא בשבילי.
אף אחד לא מבין שדווקא בגלל זה. העולם מלא ברוע, קושי, עצב, גועל. אני לא יכולה להכיל או להתמודד. לא מוכנה לגדול עוד לתוך זה. לא יכולה לדעת עוד מהעולם הזה. זה קשה לי מדי וכואב.
אוף. הזמן לא עובר.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
לחזור להתחלה

ערב טוב עליזה השבורה יקרה,

אני מבינה שהיום את מרגישה אבודה ומבולבלת.
הפגנת הרבה כוחות כאשר הסכמת להתאשפז, כוחות וגם מידה של תקווה.
יכול להיות שהרגשת שבקהיחה שוהה בבית חולים תמצאי קבוצה שאליה תוכלי להתחבר, אבל נראה שגם שם את לא שייכת.
נראה שהיום את חייה בתוך מודעות, שאת רואה בבהירות את המקום בו את נמצאת-פיזית ונפשית.
נשמע שהיום, את מוכנה ורוצה לעמוד מול עצמך ולהתמודד...לחוש ולהרגיש, לכאוב אם צריך, כל עוד הבאב הזה הוא שלך....ולזה, דרושה הרבה עוצמה ןהמון אומץ...נראה שמצאת את קולך, את גופך ואת נשמתך גם אם הכל עדיין מסובך ולא ברור.
לרוב אנחנו מרגישים בודדים כאשר לא מצליחים למצוא לאן אנו שייכים..כאילו שאין עוד כמונו בעולם ולכן נשאר לבד לעולמים.
יכול להיות שאת חשה את העולם כעויין בגלל שאת לא מרגישה שייכת, כאילו שהעולם דוחה אותך, שהאנושות מפנה לך את גבה. מה שאולי מגביר אצלך את התחושה שהעולם הוא מקום רע ומזיק לחיות בו.
לפעמים, כדי לחוות חיוביות ושייכות, יש להסכים ולקבל שאם אין עוד כמונו, יש כאלה שהם כמעט כמונו, שאליהם אנחנו יכולים להתחבר גם אם זה רק לתקופה, גם אם זה רק בתחומים מסוימים... אנחו גם יכולים להקים קבוצה חדשה, שתכלול אנשים שיענו לקריטריונים החשובים לנו.

אנחנו, בסהר, נשמח להיות חלק בקבוצתך ואנו נשארים ונשאר איתך ולמענך כמה שאת רוצה ומתי שאת רוצה, בפורום או בציט, כי לנו, איכפת ממך.

אני רוצה לשלוח לך מכאן חיבוק ענק ולכבד את הכוחות שיש בך.

מתנדבת סהר

Nika33

New member
תרופה לדיכאון

קראתי באיזה עיתון אחד על משהי מחו״ל שסובלת מדיכאון ומשתמשת בקנאביס רפואי במקום תרופות. היא אומרת שהיא מרגישה טוב ללא תופעות לוואי. אם זאת הבעיה שלך אני חושבת ששווה לנסות.

נכון

בדקתי את זה במציאות. הבעיה שזה יקר מאוד, ועדיין לא באמת חוקי. להשיג באופן חוקי-כרגע איני יכולה עדיין.
בקיצור, מורכב.
די התייאשתי מהחיפוש. על פניו נראה שיש לי את הכלים "לצאת" מזה, בפועל, ממזמן נגמר הכוח. מחכה פשוט לשחרור מפה....

Shamy

New member
את מבינה שמשחק בתרופות הוא כמו משחק ברולטה רוסית?

כשאת מחליטה על דעת עצמך להפסיק לקחת תרופות פסיכיאטריות ארוכות טווח את תרגישי ותחווי גמילה..ובדרך כלל הגמילה הזאת לא נעימה. וכשאת מחליטה יום לקחת יומיים לא וכדומה, את גם תפתחי עמידות לתרופה ותיצרי לעצמך בלאי שימוש בה עד שלא תוכלי להשתמש בה יותר כי היא פשוט תפסיק להשפיע. עכשיו אני לא יודעת מה אמרו לך או לא..אבל שתדעי בדרך כלל מתחילים בתרופות מהזן החדש ביותר כמו ציפרלקס וכשמפתחים אליו עמידות מתחילים לנסות סמים חזקים אחרים ישנים יותר עם תופעות לוואי קשות הרבה יותר, כך שהנה עוד סיבה למה ממש לא כדאי לשחק בתרופות ככה. אם את לא מעוניינת בתרופה אז עדיף שפשוט תודיעי לפסיכיאטר שלך את זה אני לא מעוניינת לקחת יותר נקודה ולעמוד בגמילה בלית ברירה. אבל את לא תצליחי להשתחרר משם אם ככה תשחקי בכדורים זה מאוד מסוכן..זה בסופו של יום עובד על כל מיני רצפטורים במוח ולא כדאי לך לשגע מוח שכבר ממילא בחוסר איזון כלשהוא..אני לא אומרת סתם.

שמי

תודה, אני יודעת. זה עדיין היה בלתי נשלט.
לא נותנים לי כדורים נגד דיכאון, מייצבי מצב רוח הם נותנים, ונוגדי חרדות. הכל אותו חרא בסופו של דבר.
לא יודעת מה להגיד חוץ מזה שנכון. ועדיין. הגעתי למצב שלא איכפת לי. אני כבר לא מעוניינת בכלום. הכל פה חרא. אין באמת טיפול, רק תרופות וכליאה במחלקה הפתוחה. השבוע למשל, במצטבר "דיברו" איתי 35 דקות. נראה לי עלוב ולא מה שאני צריכה. מכעיס אותי שזה מה שיש להם להציע. אין לי כוחות לנסות להילחם בהם.
כרגע אני מתנהגת "תקין" ופשוט מחכה לשחרור. זה סתם להיות פה. אין להם פתרונות להציע. וכדורים לבד אינם פתרון. אם היו שואלים אותי השבוע למשל, הייתי אומרת ומסבירה את עצמי. שונאת את הכדורים. שונאת את המקום הזשה. סתם חרא, כבר אמרתי?
כל המחשבות והרצונות שלי נעלמו. כשאצא מפה, אפסיק בהדרגה את הכדורים. כמו שהעלו לי בהדרגה, מאמינה שאסתדר. ואז אראה. אולי אז אמות סופסוף. אין לי כוח להתמודד עם כלום.
תודה

Nika33

New member
עזרה במימון תרופות

יש תרופה ללא תופעות לוואי ואת לא לוקחת אותה? אני חושבת שאת צריכה לעשות הכל, אבל הכל כדי להרגיש טוב באמת. אני יודעת שיש כל מני עמותות שעוזרות לאנשים עם מימון תרופות. אל תוותרי. זה משהו ששווה להלחם עליו, גם אם קשה, מאוד קשה. ואני מכירה את זה מקרוב.
http://www.helpful.co.il אילן סולומון. לפי הבנתי יש לו גישה לעמותה שכזאת.

ניקה תודה

כרגע אני עדיין מאושפזת, אז זה לא רלוונטי באמת .
מחפשת עזרה ללא תרופות
או ללא עזרה
או עזרה בלסים את החיים ביתר קלות.
אין לי כוחות להילחם יותר

תודה רבה על ההענות וסליחה

למעלה