ממשיך ליפול

ThereIsTruth

New member
ממשיך ליפול

הערעור לבית הדין על ההחלטה בתביעה לנכות כללית יתקיים בעוד יותר מחצי שנה. וגם זה רק "דיון ראשוני". העובדה שרופא של ביטוח לאומי פשוט דילג בקלילות על מסמך שקובע אי כשירות לעבודה והתעלם ממנו כלא היה, ושהתיק חייב במאה אחוזים לחזור לועדה, לא מעניינת אף אחד.

ביקשתי הבטחת הכנסה בינתיים אבל גם זה לא אושר. ושוב אותו מסמך, ושוב רופא שלא קורא, ולא מנמק, והוא בטח רופא כללי, הכי כללי שיכול להיות. הפקידה שלחה אותי במבט חתום ואסרטיבי לקיבינימט, והוסיפה שמנהלת מחלקת הבטחת הכנסה בסניף לא מקבלת קהל.

"קהל". זאת לא הופעה של מדונה. זה מאבק על החיים.

חבל שיש מי שחושב שחיים של אנשים זה משחק.

טלפונים מנושים, מספרים לא מזוהים, מספרים שאני מעדיף לא לזהות, מספרים שכבר נראים כמו מפלצות מפחידות. דפיקות בדלת, שליחים, מסמכים. אני לא פותח. לא עונה. ועוד חודש הפנסיה שמשכתי נגמרת ואין יותר שכר דירה, ואני מחוץ לדירה.

אני כבר בלי מילים ובלי רצון לכתוב, ובלי רצון . . . לרצות.

במבי45

New member
Therels truth יקר,

אני כל כך מתחברת למצוקה שלך הנובעת מתחושה של חוסר וודאות.

אינני יודעת אם לקחת סיוע משפטי או לא, אבל חשוב שתתעמק בכך ותברר.
תביעה משפטית איננה אומרת בהכרח הכרעה (לא בדיון הראשון). הרבה פעמים ביה"מ מחזיר את התיק לממ"ל בצירוף הנחיות מדוייקות כיצד לבחון את התיק ואת תלונות התובע.
בהתעמקות שלי גיליתי שלא אחת הממ"ל "ממרה את פי" ביה"מ ולא נצמד להוראות ואז יש להחזיר את התיק לביה"מ ששוב מנחה את המוסד העלוב הזה כיצד לבדוק את התובע. אל תשכח האינטרס של המוסד הזה הוא לא לפתוח את הכיס והבירוקרטיה הישראלית הידועה לשימצה רק רוצה למשוך עוד יותר את התהליך שכולם מרוויחים ממנו חוץ ממי שהגורל התאכזר אליו גם כך-הביטוח הלאומי שכל עיכוב משאיר אצלו את הכסף לעוד כמה חודשים/שנים (לא משנה שאח"כ, ברוב המקרים, הוא ישלם את זה)ובתי המשפט שמתעשרים מכל האגרות שלא היו משולמות, לו המערכות השונות היו עושות את תפקידן.

אולי כדאי לפעול בחודשים שנותרו עד לדיון. שווה אולי לנסות לעשות זאת עם עו"ד. אני בטוחה שיש כמה עו"ד אידיאליסטים שיהיו מוכנים לעשות זאת בשבילך.

גם אם לא, למיטב ידיעתי, בהסכם עם עו"ד אתה מתחייב לשלם אחוז מסויים (חד- פעמי) מהסכום שתקבל מהממ"ל. יש פה הימור, נכון, אבל כל זמן שאתה לא מקבל-אתה עדיין לא משלם ואם לא תקבל כלום-גם תצטרך לשלם.

בזמנו היה בתכנית "המערכת" פרק שלם שיוחד לעניין זה. התראיינו שם מספר עו"ד מהתחום (אני מתארת לעצמי שראיינו כמה מה"קליברים"). שווה לך לצפות בתכנית וליצור קשר עם אחד מהם. אתה יכול לפגוש אותם ולקבל החלטה לאחר השיחה. זה לא מחייב אותך. אתה בא לשמוע.
קשה לי להאמין שפגישה כזו תעלה לך גם אם לא יהיה לזה המשך.
תארגן העתקים מכל החומר שברשותך וצא לדרך. ייתכן ודברים יתחילו לזוז אפילו לפני הדיון בבית המשפט. כרגע אין לך מה להפסיד!.

במבי45

New member
הגהה על מה שכתבתי

אני כל כך מתחברת למצוקה שלך הנובעת מתחושה של חוסר וודאות.

אינני יודעת אם לקחת סיוע משפטי או לא, אבל חשוב שתתעמק בכך ותברר.
תביעה משפטית איננה אומרת בהכרח הכרעה (לא בדיון הראשון). הרבה פעמים ביה"מ מחזיר את התיק לממ"ל בצירוף הנחיות מדוייקות כיצד לבחון את התיק ואת תלונות התובע.
בהתעמקות שלי בנושא גיליתי שלא אחת הממ"ל "ממרה את פי" ביה"מ ולא נצמד להוראות ואז יש להחזיר את התיק לביה"מ ששוב מנחה את המוסד העלוב הזה כיצד לבדוק את התובע. אל תשכח שהאינטרס של המוסד הזה הוא לא לפתוח את הכיס והבירוקרטיה הישראלית הידועה לשימצה רק רוצה למשוך עוד יותר את התהליך שכולם מרוויחים ממנו חוץ ממי שהגורל התאכזר אליו גם כך-הביטוח הלאומי, שכל עיכוב כזה משאיר אצלו את הכסף לעוד כמה חודשים/שנים (לא משנה שאח"כ, ברוב המקרים, הוא ישלם את זה)ובתי המשפט שמתעשרים מכל האגרות שלא היו משולמות, לו המערכות השונות היו עושות את תפקידן.

אולי כדאי לפעול בעוד מישורים בחודשים שנותרו עד לדיון. שווה אולי לנסות לעשות זאת עם עו"ד. אני בטוחה שיש כמה עו"ד אידיאליסטים שיהיו מוכנים לעשות זאת בשבילך גם ללא תמורה או, לפחות, לא גבוהה מדי.

גם אם לא, למיטב ידיעתי, בהסכם עם עו"ד אתה מתחייב לשלם אחוז מסויים (חד- פעמי) מהסכום שתקבל מהממ"ל. יש פה הימור, נכון, אבל כל זמן שאתה לא מקבל מהמל"ל-אתה עדיין לא משלם ואם לא תקבל כלום בסוף התהליך-תצטרך לשלם שכ"ט בגובה כזה או אחר.
בזמנו היה בתכנית "המערכת" פרק שלם שיוחד לעניין זה. התראיינו שם מספר עו"ד מהתחום (אני מתארת לעצמי שראיינו כמה מה"קליברים"). שווה לך לצפות בתכנית וליצור קשר עם אחד מהם. אתה יכול לפגוש אותם ולקבל החלטה לאחר השיחה. זה לא מחייב אותך. אתה בא לשמוע.
קשה לי להאמין שפגישה כזו תעלה לך גם אם לא יהיה לזה המשך.
תארגן העתקים מכל החומר שברשותך וצא לדרך. ייתכן ודברים יתחילו לזוז אפילו לפני הדיון בבית המשפט. כרגע אין לך מה להפסיד!.

ThereIsTruth

New member
תודה רבה במבי

פניתי במקביל לסיוע משפטי, והם אמרו שיקח להם כחודשיים לקבל את החומר מביטוח לאומי, ולאחר מכן יזמנו אותי לפגישה ויחליטו האם לסייע או לא. במידה והם יסרבו לסייע אז אני אבדוק אפשרות של עו"ד פרטי, אבל זה בהנחה שהוא יסכים לעבוד איתי כשאני עומד בפני הליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. אני לא יודע איך מתנהל נושא העמלות במקרה כזה (האם יכול להיות שהוא יקבל פחות, כיוון שיש נושים, וכן הלאה), אבל אני אתעניין יותר אם סיוע משפטי ידחו את הפניה שלי.

אני נדהם מכל מה שקורה, כי המטפלים יזמו את התהליך (אני בכלל לא הייתי מודע לנושא הזה של קצבת נכות כללית עד שהפסיכולוגית הסבירה לי), הם דחפו אותי, כאנשי מקצוע, לממש את הזכויות שלי. אני למעלה משנה נגרר עם זה, וכל מגע עם המוסד הזה הוא עוד אגרוף לפנים. הרופאים של ביטוח לאומי לא מבינים בבריאות הנפש, המוסד רחוק מלהיות מוסד "סוציאלי". פסיכיאטר בכיר שפניתי אליו יושב ומאבחן אותי במשך למעלה משעה, מנפיק חוות דעת מסודרת של שלושה עמודים, וקובע באופן נחרץ וחד משמעי שאני לא כשיר לעבודה, והוועדה פשוט מתעלמת מחוות הדעת שלו כלא הייתה ודוחה את התביעה בלי שום הסבר. ואז גם רופא הסניף מתעלם מחוות הדעת שלו, במסגרת התביעה להבטחת הכנסה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו המוסד הזה היה אמון גם על הטיפול הרפואי ולא רק על האבחון הרפואי.

שוב תודה על התגובה שלך והאמפטיה, וגם המידע שהבאת, זה מאוד חשוב. אני אתמקד בזה יותר אחרי שאקבל תשובה מסיוע משפטי.

במבי45

New member
הממ"ל לא עוסק

באבחנות ובטיפול. תפקידו לשקול, לאור החומר שהוא מקבל, האם לשלם לתובעים או לא.
האבחון והטיפול נשארו בידי רופא הקופות, בתי החולים (שחלקם גם מועסקים ע"י המוסד הזה) וגם רופאים פרטיים.
האם הגשת לסיוע המשפטי אליו פנית העתקים של סיכומי המחלה שלך? כדאי לעשות זאת לפני שהם יקבלו את התיק מהמל"ל, לא?.

ThereIsTruth

New member
לגבי הנושא של אבחון רפואי

המוסד משתמש במושג הזה באתר שלו מספר פעמים, וכן בטופס ערר למשל:

https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/Documents/t7810.pdf

אומנם האבחון הרפואי לא בהכרח מתחיל מאפס, כי התובע מגיש מסמכים רפואיים, אבל הועדה רשאית לבצע בדיקה רפואית משלה ולהפנות לבדיקות נוספות, ובסופן לקבוע מהם הליקויים הרפואיים מהם סובל התובע לדעתה, שהם לא בהכרח אלה שנזכרים במסמכים שהגיש. כך שבפועל מבחינת המוסד זה תהליך אבחוני לכל דבר, גם אם הוא לא תמיד מתבצע כשורה, וגם אם הוא מתבצע לטובת קביעת הנכות הרפואית ולמטרה זו בלבד.

לשאלתך השניה, לא הגשתי להם סיכומי מחלה אלא רק את מכתב הדחיה ואת הבקשה לסיוע משפטי, שזה מה שהם ביקשו. אני אמתין לזימון לעו"ד באפריל, ואז אביא איתי את שאר המסמכים.

שלום

החברה מוסרית אבל באופן טבעי יש בה גם מחדלים, וידוע שהביורוקרטיה הישראלית לא מסודרת. החיים חשובים מאד ויש להיאבק כדי לשמור על זכויותינו. מקווה שהמצב יסתדר.
&nbsp

ThereIsTruth

New member
תודה רבה

מעריך מאוד את התגובות שלך ואת הנסיונות שלך לעשות סדר בכאוס ולראות את האור. עבורי זה בדרך כלל אתגר.

רק אל ייאוש

תמיד כשאני מגיעה לכאן וקוראת את דבריך,אתה מצליח לטלטל לי את הנשמה,גם כי אני בעצמי בתוך סירה טובעת(אבל אני לא האישיו כאן..)ובעיקר בגלל התנסחותך שמצליחה ממש לחתוך את הלב הקורא.
הלוואי שיכולתי לסייע באופן מעשי..אבל אני רוצה לזעוק אליך:אל ייאוש!!!
אל תתן לבירוקרטיה ולמשרדי הממשלה להרוס את המקסימות שבך, שמצטיירת מכל משפט שאתה כותב,מייחלת שכן תצליח לראות קרן אור ולהיות מעל המים..
פעמונים יכולים לסייע?

אני אתך בדרך החתחתים..לפחות בנשמה..אני אתך

יישר כח,אדם יקר

ThereIsTruth

New member
המון תודה איילת, אני מאוד מעריך את התגובה שלך

העידוד כל כך חשוב בימים אלה.
&nbsp
לגבי פעמונים, אני לא יודע אם הם יוכלו לעזור, כי בצד ההוצאות לפחות אני מאוד חסכן, אבל אולי יש להם טיפים גם למצבים כמו אלה שאני נמצא בהם. אני אתעניין, תודה על הרעיון ועל התגובה המלבבת.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
עד שזה נגמר

יקר,

אני מבינה שבזמן שאתה מרגיש ברגעי המצוקה הכי גדולים שלך, אתה מתוסכל מכך שהמערכת משדרת כזו עוצמה של חוסר אכפתיות, אפתיות למצב שלך, מה שמותיר אותך אבוד, חסר וודאות, חסר שליטה אל מול הבירוקרטיה המתישה, מעיקה ומתסכלת. זה כאילו שכל הקלפים נטרפו... ומה עכשיו?
נשמע שנותרת חסר כוחות להילחם, רוצה להסתגר, להיסגר.. כמובן שמותר להיעצב, מותר קצת להתפרק ולהישבר. לצד זאת, חשוב לי לעודד ולחזק אותך, לומר לך שאחרי ההפוגה שהנפש שלך מבקשת, לא תרים ידיים, תדאג לעצמך, תהפוך עולמות אם צריך. דבר עם הרופא או דבר עם רופא אחר, דבר עם משרד הרווחה, תחזור למנהלת הבטחת הכנסה, תבדוק את כל האפשרויות העומדות בפניך. אתה מאוד מוזמן לעדכן אותנו בהתפתחויות או לחזור לפרוק איתנו את המחשבות, תסכולים אם ישנם, או מה שתרצה.
מחזיקים לך אצבעות ושולחים אנרגיה מרחוק.

"לכל אחד בלב יש איזו דלת
ורק שלי נשארת סגורה
אז אני
מסתובב"

למעלה