הרבה הרבה זמן לא הייתי

sweet virginia

New member
הרבה הרבה זמן לא הייתי

לפעמים אני צריכה להתנתק ולנסות להרים את עצמי לבד, עד שאני מגלה שלא הולך לי ושבעצם נשארתי בדיוק באותה נקודה.

מידי פעם צצות לי מחשבות אופטימיות (
אופטימיות! אני! לא יודעת מאיפה זה בא לי) ומתחשק לי לעשות שינוי בחיי. אבל אז מגיעות המחשבות הפרקטיות, שהן הרבה יותר פסימיות ומציאותיות לחיי ואני מבינה שזה מה יש ואני אצטרך להסתפק בזה.
אז מה כן יש? הורים ואחים תומכים ואוהבים, ועל זה אני מברכת מאוד; בעלי חיים אהובים שמכניסים לי אור לחיים; בריאות.
לא מעט סה"כ אבל זהו. אין אהבה, אין זוגיות, אין חברים, אין עבודה ובעיקר אין משמעות לחיים שלי.
לא ברור לי למה אני כאן. נכון, אנחנו לא כאן בשביל מטרה מסויימת אבל בכל זאת- רוב האנשים מעמידים צאצאים ויש המשכיות לחיים שלהם או שהם עושים עבודה משמעותית או ממשיכים בלימודים אקדמאיים, או מוצאים איזושהיא תכלית בקיום שלהם.
אני לא מצאתי תכלית. לא יודעת למה אני פה. לא מצליחה למצוא את המשמעות בתוכי כשאני בודדה ומשועממת.

מישהי1632

New member
וירג'יניה יקרה,

לא חייבים לעשות משהו. גם אני מנסה כול הזמן להוכיח את עצמי, ומצד שני אומרת - תעזבי את עצמך בשקט.
את פה וזהו. כמו כולם. ויש הנאות קטנות - ספרים, מוסיקה, ריקודים, אוכל, טיולים, משפחה, סדרות בטלוויזיה.
אם תסתכלי סביבך - יש כל-כך הרבה אנשים שלא עסוקים בשאלות הקיומיות האלה. מתמכרים לסדרה בטלוויזיה, משחקים בנייד ונהנים מהחיים.

sweet virginia

New member
מישהי מקסימה

תודה שהגבת.
בגדול את צודקת, אבל אין לי שום עוגן בחיים שיכול לפתור אותי מהשאלות האלה. אין לי משםפה משלי, שאני יכולה להגיד- אני כאן בשבילם לטוב ולרע. אין לי עבודה שבשבילה יש לה טעם לקום בבוקר. אין לי אהבה שתיתן לי כוח להמשיך. פשוט אין לי.
הלוואי שיכולתי להסתפק בכלום שבמצבי, אבל אני רוצה משהו. טעם לחיים.
ואני מודה- מקנאה באותם אנשים שבוהים בנייד או בפייסבוק כל היום ומבסוטים. הלוואי שיכולתי גם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
למה לא ולמה כן

היי sweetvirginia,

אני מבינה שהיום את מרגישה קרועה בין הכוחות שיש בך כדי לעשות והעייפות הנפשית שנמצאת אצלך ומונעת זאת ממך.
לפעמים, כאשר יש בנו את הדחף לקום ולבצע שינוים, מתעורר קול קטן ומעצבן אשר יעשה את הכל כדי למנוע זאת מאיתנו...כמו יתוש עיקש ומעצבן שלא מפסיק לזמזם לנו באוזן.
וכאשר אנחנו לא במיטבנו, הקול הזה מתגבר על הכל, ומכריח אותנו למצוא מיליון סיבות ותירוצים לא לזוז מהמקום.
נשמע שכרגע את מיואשת ומתוסכלת, כאילו מתנהלת בינך לבין עצמך מלחמה שלה אין מוצא, כי כך או כך את את גם המנצחת וגם המפסידה...
ומה אם תסרבי לקול האומר לך ״לא לעשות״, אם תשתיקי אותו וממשיכה עם המחשבות של עשיה ואופטימיות...
מה אם בכל זאת כן תעשי, ואפילו משהו קטן, כהתחלה...
ליתוש המעצבן יש מלא סיבות ותירוצים והוא לא יניח לך אם תתני לו אוזן...הבחירה בידיך,לשמוע לו או לא, להקשיב או להתעלם, לא קל ולא פשוט אבל אפשרי, ונראה לי שיש בך מספיק כוחות להבריח אותו.

אנחנו, בסהר, נמצאים כאן בשבילך בציט שלנו...לא נוכל לעשות במקומך, אבל נעשה את הכל כדי שתמצאי את כל ״הלמה כן ״ שלך.

אני שולחת לך מכאן חיבוק מבין ותומך,

מתנדבת סהר

sweet virginia

New member
תודה לך סהרית

גם את צודקת, כמו מישהי. אבל אין לי את הכוח שיניע אותי לעשות את השינוי. אפילו קטן. אין לי "אינטרס" פנימי כדי לשנות. חיפוש העבודה ממש לא הולך כמו שחשבתי ואני כבר לא בטוחה שאצליח לעשות משהו שמעניין אותי, כך שבסוף כנראה אצטרך להתפשר על כל עבודה רק כדי להתפרנס. אבל עבודה טובה תיתן לי איזושהי משמעות שכרגע אין לי.
הלוואי שיכולתי להרוג את היתוש הזה..

11abcdefg

New member
אולי המשמעות שלך היא למצוא את כל מה שאת אומרת שאין לך?

שלום

החיים מלאים מעלוות יפות, והאהבה רגש נהדר וחשוב, אבל צריך להאמין בעצמנו ולפעול כדי להתקדם ולשפר את העתיד ואת איכות החיים. לאדם יש הרבה כוחות נפשיים, האמיני בעצמך והתחילי לשנות.
&nbsp

למעלה