לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1444614,446 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'הסיבה הכי טובה לא לשתות'
הסיבה הכי טובה לא לשתות
09/01/2017 | 19:48
5
93
חשבתי וחשבתי והבנתי שהסיבה העיקרית שבגללה אני לא רוצה לצאת היא שלא משנה באיזו שעה אני אחזור, או כמה שיכור אני אהיה, נהג המונית ירמה אותי. אני מקווה שסה"ר לא ימחקו את התגובה בגלל גזענות אבל זה קשור לזה שאני גר בירושלים, ושום נהג מונית יהודי לא עובד בשעות הלילה. הדרכים שלהם לרמות אותך רבות. יש אחד, ספציפי, שאני לא יודע את שמו אבל הוא עובד בשלוש, שכשנתתי לו שטרות של 100 הוא טען שאלה היו שטרות של 20. אחרים פשוט לוקחים בגלוי מחירים של כמה עשרות שקלים, או מוצאים תירוץ לא להפעיל את המונה כשאתה מבקש מהם. זה הדבר העיקרי שהורס לי את חוויית השתייה. יכול להיות שבגלל זה אני אף פעם לא מספיק שיכור כדי לא לדעת מה קורה אתי, כי בתת מודע אני יודע שאני אצטרך להתמודד עם מונית אחר כך.
אולי אני לא שואל פה את האנשים הנכונים, אבל למישהו או מישהי יש רעיון איך לפתור את הבעיה הזאת? גם בלי זה יש סיבות לא לשתות. הימים שאחרי שתייה הופכים יותר ויותר קשים. נדמה לי שגם הפאב עצמו לא טלית שכולה תכלת. הם איכשהו משכנעים אותי לאכול, מה שמוסיף עוד הרבה למחיר. אבל גם בלי לאכול, אני יודע שיש מיסוי גבוה במיוחד על אלכוהול ולכן המחיר תמיד גבוה. ואפילו אם לא היו כל הבעיות האלה, בשביל להשתכר כמו פעם אני צריך להיות נקי מהתרופות כמו פעם. ניסיתי מתישהו לרדת במינון של תרופת הלילה, ומצאתי את עצמי שוב מחפש שעות באינטרנט אחרי משהו איזוטרי.
כשאני מנסה לדמיין את גיבורי הסיפורים שלי, במדינה מושלמת שנהגי המוניות בה ישרים ואין בה מיסוי גבוה על אלכוהול, עדיין אני לא מסוגל לדמיין חוויית שכרות, והנגאובר נורמלי, כי אני לא יכול לדמיין אדם בלי תרופות.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'אולי אתה יכול לחפש מקום במרחק הליכה מהבית?'
אולי אתה יכול לחפש מקום במרחק הליכה מהבית?
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2017 | 13:04
1
31
או להכין מראש שקית עם הסכום המדויק למונית.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'התנצלות על התגובה המאוחרת'
התנצלות על התגובה המאוחרת
11/01/2017 | 16:09
19
אני לא מכיר פאבים במרחק הליכה מהבית. מה גם שמכל ירושלים הגדולה, גבעת מרדכי כנראה מוקפת בשטחים לא מנוצלים, כך שיש כנראה רק שתי שכונות שאפשר להגיע אליהן ברגל, ואני בספק אם יש בהן פאבים שכונתיים.
בקשר לעצה לגבי השקית, כמו שכתבתי הם יכולים לגבות איזה מחיר שבא להם, כך ששקית לא תעזור.
אבל תודה בכל מקרה!
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'מחירים'
מחירים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 13:41
1
37
היי יקר,
זו תחושה כל כך לא נעימה להרגיש שמנסים לרמות אותך, לנצל..
שאתה חייב להיות דרוך מאד, כדי שלא ידפקו אותך
כמה כעס ותסכול זה בטח מעלה מצד אחד, ומצד שני כמה שזה מכבה, מוריד את החשק, שוחק..
יקר, לצערי אין לי רעיונות איך אפשר להשפיע על הבחירה של אחרים לנהוג במוסריות, מתוך מצפון האחד כלפי השני.
אבל אולי מעבר לנסיון למצוא פתרונות פרקטיים, נוכל גם להפנות זרקור למשהו שנדמה לי שיש קצת יותר בין השורות – הנושא של השתייה כשלעצמה, המקומות שאליהם היא לוקחת אותך.. ואולי גם החיפוש בין המילים – אחר סיבות למה לא לשתות.. אני מזמינה אותך לפתוח את זה עוד אם תרצה

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'לפתוח עוד?'
לפתוח עוד?
11/01/2017 | 16:14
34
את מה שכתבתי ביום שני, כתבתי בעיקר לעצמי, כדי לא לצאת באותו יום. המחשבות שרציתי לברוח מהן לשתייה התחילו מהשאלה למה גבר-גבר כמוני מתחיל להתעניין פתאום בכתבות רכילות, במקום בסיפורים נוסח משחקי הכס כמו קודם. אני מניח שהתשובה בגוף השאלה. אני כבר חייתי 30 שנה מזעזוע לזעזוע, נמאס לי. אז ברכילות כותבים מי בגד במי עם מי, ביג דיל.
בכל מקרה, ביום שני זה הצליח, אבל היום אני עושה קרחנה בלילה. הלוואי שיהיה מוצלח!
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/01/2017 | 14:47
9
הערבים אויבינו, ואני משער שמסוכן לנסוע בלילה עם נהג ערבי שעלול להזדהות עם האויבים ולפעול נגדנו. אם אין ברירה, תצטרך לנסוע עם נהג ערבי אבל אולי מוטב שתמעיט לצאת בלילה. בקשר לרמאות, בדוק עם הנהג את עניין הכסף ווודא את כל הפרטים, שאל גם לשמו וזכור את המראה שלו כדי שתוכל להתלונן עליו, ואם אתה חושב שלא תוכל להימנע מרמאות אל תצא בשעות שעלולים לרמות אותך. אם תחנת המוניות ערבית ואתה חושד, לאו דווקא בצדק לדעתי, שיתעלמו מהתלונה, תוכל תמיד לפנות למשטרה.

תמיכה נפשית למבוגרים >>

הודעות אחרונות

01:56 | 24.11.17 משה057
00:33 | 24.11.17 מישהי177
14:44 | 22.11.17 Adi663
12:52 | 21.11.17 Adi663
13:18 | 18.11.17 etelz
15:58 | 17.11.17 פחדנית12121
18:52 | 16.11.17 מילקי91
16:12 | 15.11.17 שחר חרישי
16:59 | 14.11.17 yaronbrosh80
13:34 | 14.11.17 גיהאד1

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ