לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1453014,530 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'נדודי שינה'
נדודי שינה
<< ההודעה הנוכחית
09/01/2017 | 04:30
8
49
ממש היה בא לי להתלונן ולקטר כאן על נדודי השינה 
א ב ל
כל עוד אין לי חרדות (קשות), עדיף שאני אסתום :X

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'אני דווקא בעד קיטורים '
אני דווקא בעד קיטורים
09/01/2017 | 16:31
28
גם אם זה על סתם דברים כלליים..
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'אנשים וחברים'
אנשים וחברים
09/01/2017 | 16:53
5
41
לאחרונה אני חווה בדידות קשה ביותר..ודווקא כן בא לי לצאת, לצחוק, ליהנות
החברים- או שנותקו קשרים או שפשוט עסוקים (וגם אין הרבה חברים בינינו)
איפה אפשר להכיר אנשים חדשים? יש לכם רעיונות?
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'רגישות יתר'
רגישות יתר
08/01/2017 | 23:47
3
86
לפעמים מרגיש לי, ובכלל זה מתגבש לכלל מסקנה כמעט חד-משמעית בימים של קושי, שאני חייבת להקיף את עצמי אך ורק באנשים רגישים, כמעט כמוני
זאת בכדי לא להפגע
כאילו לחיות בתוך בועה שכזו..
האם גם אתם מתמודדים עם רגישות יתר? 
אני תוהה אם זה עובר מתישהו..
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'כן, הגעתי למסקנה שאני רגישה מידי'
כן, הגעתי למסקנה שאני רגישה מידי
09/01/2017 | 16:35
1
42
כל כך רגישה עד שכבר הרחקתי מעלי אנשים כדי לא להיפגע אולי בעתיד.
דברים שעוברים לאנשים אחרים ליד האוזן, ככה מדגדגים קצת את האף וחולפים, אצלי הם משאירים מישקעים.. משהו שמישהו אמר, בכוונה או שלא, ואני ישר נפגעת, וממשיכה לחשוב ולנתח את תגובתו ואת תגובתי ונכנסת למרה שחורה.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-' ואוו'
ואוו
09/01/2017 | 16:41
36
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/01/2017 | 15:02
5
חברים מוצאים במסגרות, בעיקר כאלה שמעניינות אותנו. על הרגישות צריך לעבוד עם עצמנו, לפתח מנגנוני הגנה יעילים ומבוקרים נגד גורמים מציקים וללמוד להגיב באופן שמגן.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'על מעגלים חברתיים, שינה, ופורקן'
על מעגלים חברתיים, שינה, ופורקן
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 23:23
28

מילי יקרה,

אני אחלק את התגובה לשני חלקים בהם אתייחס להודעות שפרסמת בימים האחרונים:

נשמע שאת חווה קונפליקט מבחינה חברתית: מצד אחד, את מבקשת לשמור על עצמך, נזהרת בבחירת החברים שמקיפים אותך, את מודעת לקושי שלך, לרגישות היתר, ורוצה להישאר מוגנת, שלא תיפגעי, שלא יחדרו או יפוצצו את הבועה שלך. מצד שני, האם יכול להיות שמעבר לשינויים בחיים של הסובבים אותך שגורמים להתרחקות (ניתוק קשרים טבעי/ עסוקים, כפי שכתבת), גם הקפדנות בבחירת החברים מביאה למצב שבו את נשארת לבד, בתחושת בדידות קשה ומתסכלת?
אני שמחה לשמוע שלמרות הרצון להישאר במקום בטוח, ולמרות החשש להיפגע מהסובבים אותך, את מעוניינת להכיר אנשים נוספים, מעוניינת להפיג את הבדידות, ומוכנה לנקוט בפעולה מעשית כדי להשיג מטרה זו. מערכות יחסים הן דבר דינמי. אנחנו משתנים, אנשים סביבנו משתנים, ומערכות היחסים משתנות בהתאם- אנחנו מתקרבים לאחדים, ומתרחקים מאחרים, והשינויים עשויים להפתיע לא פעם. אם את מעוניינת להכיר אנשים חדשים, תוכלי לנסות זאת באמצעות הימצאות בקבוצות חדשות, כמו למשל בחוגי בית/ חוגים בכללי, קורסי העשרה, בקבוצות ספורט/ ריקוד, או דרך היכרות של חברים של חברים.

בנוגע ל"קיטורים" על נדודי השינה: מילי יקרה, כמובן וכמובן שמותר לך לקטר ולהתפרק כאן, זה בדיוק המקום. את לא צריכה להיות שרויה במצב הכי קשה, כדי להרגיש שזה "מוצדק" לקטר, את לא צריכה להצטדק. שינה היא מרכיב חיוני ומשמעותי בחיי היומיום, שמשפיע מאוד על התפקוד שלנו. לכן, קשיים בשינה, עלולים להשפיע מאוד על התחושות והתפקוד ביומיום, ואם הדבר מפריע לך, הרי שזה לגיטימי ומובן! אני מצרפת לך לינק עם טיפים להתמודדות עם נדודי שינה, בתקווה שיעזור לך:
http://www.clalit.co.il/he/your_health/family/ment...

מאחלת לך שתצליחי להשיג את מבוקשך, שתצליחי להגדיל את המעגל החברתי תוך כך שתוכלי להישמר בטוחה, וכמובן- שתשני טוב. :) לילה טוב יקרה... 

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/01/2017 | 14:59
4
מותר לכותבים להתלונן ככל שירצו על מה שמעיק עליהם, ונשתדל לעזור להם ולהשתתף. נדודי שינה אינם דבר טוב, חשוב לישון כדי לחיות היטב ולהיות בריאים. אולי תנסי לעשות פעילות גופנית ביום ולישון מסודר רק בלילה ושמונה שעות כל לילה, וגם תחשבי מחשבות נעימות ויפות לפני השינה כדי שתוכלי להירדם.

תמיכה נפשית למבוגרים >>

הודעות אחרונות

17:22 | 14.12.17 tofi101
16:14 | 14.12.17 טרקי טרקי
15:57 | 14.12.17 Adi663
14:52 | 13.12.17 OdedIsNotAfraid
12:14 | 12.12.17 משה057
09:33 | 12.12.17 Adi663
15:49 | 11.12.17 supersonic777
11:52 | 10.12.17 sls4
19:19 | 09.12.17 פילוסוף רוחני33
12:46 | 09.12.17 דיכאון של חורף
06:00 | 08.12.17 משה057
01:36 | 08.12.17 חסוי9992
20:15 | 07.12.17 נוצה בלבן

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ