לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1420414,204 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'קשה לי כלכך'
קשה לי כלכך
06/01/2017 | 02:15
12
123
חרדות ודימוי עצמי נמוך ביותר...הרגשה שאני כישלון..שיש את מחלקת העולם השמח ויש את מחלקת העולם הנוגה - אליו אני שייכת
נדודי שינה, חרדות ושוב פעם חרדות, סטרס  ( לא ברור ממה) ובדידות.....
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/01/2017 | 12:33
36
קשיים אפשר לפתור באמונה עצמית. אם תתכנני היטב את החיים, לא תצטרכי להיות בחרדות. אהבה עצמית נוצרת בטבעיות בגלל יצר הקיום והקרבה לעצמנו, חשבי מה את אוהבת ודרך זה פתחי לך הכרה חדשה לאישיותך. אם לא הצלחת, למדי מטעויות העבר וחפשי דרכים חדשות כך שאת מתרכזת בשיפור העתיד. חשוב לשמוח, חפשי דברים שמשמחים אותך כמו עיסוקי פנאי שאת אוהבת ודברים שנעימים לך. אם תעשי פעילות גופנית ביום ותישני מסודר בלילה, אולי לא יהיו לך נדודי שינה, ואם זה נפשי נסי לחשוב מחשבות נעימות לפני השינה. אולי תשתתפי בחוגים ובמסגריות שמעניינות אותך ושם תכירי חברים. את הדאגה ואת הפחד אפשר לפתור ע"י תכנון העתיד, כך שיהיה טוב לנו ולאחרים ובעיקר לחשובים לנו. קודם כל חשוב לדאוג לעצמנו.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-''
07/01/2017 | 05:08
1
29
נשמע כואב. התגובה שלך מזכירה לי במעט אותי לפני כמה שנים.
הייתי במצב קשה ולא קל והיום אני במקום הרבה יותר טוב.
אני מאמין שדברים יכולים להשתפר. לא יודע להגיד לך בכמה זמן ואיך.
לי באופן אישי יש את הדברים שמצליחים להרים אותי אם זה לעסוק או להתעניין בתחביבים שמעניינים אותי. קוסמטיקה, קריאה, מוזיקה, הליכה וכו'. שאיפות שאני רוצה להגשים.

עם זאת אני יכול להבין שיש אנשים שקשה להם להגיע למקום הזה כי יש חור בלב שמקשה. אני הייתי בעבר במצבים כאלו שכל הזמן עצבני או מתוח או בחרדות איומות.

דברים יכולים להשתנות. באמת אני לא סתם אומר.

את טוענת שיש נדודי שינה וחרדות ובדידות.
יכול להיות שדבר קשור לשני.
לי בזמנו כדורים סייעו לנדודי שינה ולחרדות. לחרדות לוריוואן הקל עליי. זה בעיקר מקל על הסימפטום לא על הבעיה עצמה.
לגבי הבדידות: חשבת לנסות לבדוק אפשרויות להגביר את רמת הקשרים?
צ'טים ברשת, פורומים בכל מיני נושאים, 'אנוש' (למרות שזה לא המקום הכי אידיאלי אבל עדיף מאשר כלום).

אני מקווה שאני לא נשמע דוחה. אני מתנצל, אני פשוט שנים לא הגבתי לאנשים בפורום תמיכה בעיקר הייתי מרוכז בעצמי. אני רוצה לגרום לך להרגיש טוב יותר עם עצמך, לא תמיד יודע איך...
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/01/2017 | 18:07
30
על הניסיון לעזור
היום יצאתי לסיבוב עם ידיד, וזה עשה לי ממש טוב
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'לצאת ממעגל הקסמים'
לצאת ממעגל הקסמים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2017 | 23:50
23

מילי1991 שלום,
נשמע כאילו נכנסת לרגע למעין מעגל קסמים של חרדות ומתח שגורם לך להרגיש רע עם עצמך, מקשה עליך לישון בלילה ומגביר את החרדה והמתח יותר... מעגל קסמים שמשאיר אותך בתחושות ניתוק ובדידות..
ונשמע גם שמצאת דרך לפרוץ את המעגל והתחושות התחלפו כנראה ממועקה וייאוש לתחושות של קלילות ושמחה.
נראה כי למפגש עם אנשים יש השפעה מאוד חיובית עליך...וזה דבר כשלעצמו מופלא.
מאחלים לך שתמשיכי להקיף את עצמך באנשים ושתמשיכי להרגיש שטוב לך,
ואם תרצי להמשיך ולשתף, אנחנו כאן איתך 

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'אין לי כח'
אין לי כח
01/01/2017 | 00:21
7
77
רשמית להשנה ואולי בפעם האחרונה
אין לי כח לסחוב את הקשיים, את הבדידות, את התסכולים, את האכזבות
אני באמת רוצה למות כבר
באמת באמת
אין לי שום חשק לחיות והשנים לא מראות שהמצב במגמת שיפור
אני מודה על האגוזים שהקב"ה נתן לי, אבל איכשהו זה נראה שאין לי שיניים לפצח אותם
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/01/2017 | 15:00
20
נוחי קצת, הרגיעי את הנפש, עשי דברים שנעימים לך, חשבי מחשבות נעימות ויפות. אחר כך תוכלי לחזור להתמודד יותר בקלות.

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'רע לי'
רע לי
31/12/2016 | 22:07
1
72
כאב ראש, עצבים, מרמור, עצבות
תסכול..

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
<< ההודעה הנוכחית
01/01/2017 | 15:04
30
כשדברים מעצבנים אותך, כדאי לנוח ולהירגע. כשאנשים מכעיסים ואת חושבת שהכעס מוצדק, עליך לחשוב איך להעניש. כשאנשים מפריעים, צריך להרחיק אותם או להתרחק מהם. כשעצובים כדאי לחשוב איך לתקן את הדברים הרעים כך שיהיה יותר טוב, ואם אי אפשר אז לפחות לנסות ליצור עתיד אחר טוב יותר. תסכול נוצר כשלא מקבלים את מה שמרגישים שראויים לו, ולפעמים צריך לדעת לדרוש ולפעול כדי להצליח.
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'כוח...'
כוח...
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2017 | 22:43
3
29
שבוע עבר מאז הפניה שלך מילי הפורום הגיב ורציתי לדעת איך את מרגישה עכשיו. תחושת הכבדות ששיתפת כאן מצדיקה אולי להזכיר שאם את זקוקה לשיחה אישית , תבואי. 
איתך. 
תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'אממ..'
אממ..
08/01/2017 | 22:49
23
הייתי היום ב"זומבה", ומרגישה הרבה יותר טוב אחרי..התחלתי גם לקחת ציפרלקס לפני כמה ימים (נקוה לטוב למרות שאני יודעת מהי התרופה העיקרית שלי- אנשים,חברים,ספורט)
אני צריכה להרים את עצמי ולנקות את הבית (נושא שמאוד מאד מאד חשוב לי ומשפיע עליי) ..אני מקוה לעשות זאת מחר עם מוטיבציה גדולה בע"ה, כי זמן יש לי בשפע..

תמיכה נפשית למבוגרים >>
לצפיה ב-'שיחה אישית'
שיחה אישית
08/01/2017 | 22:50
1
32
אגב על איזו שיחה אישית דיברתם? מה הכוונה?
תמיכה נפשית למבוגרים >>

הודעות אחרונות

22:17 | 25.09.17 חסוי9992
22:53 | 24.09.17 פילוסוף רוחני33
01:11 | 23.09.17 11abcdefg
14:39 | 21.09.17 Strawberry8
02:32 | 21.09.17 פילוסוף רוחני33
15:53 | 20.09.17 בילי79
15:02 | 20.09.17 מילקי91
08:45 | 18.09.17 tomer1234t
06:33 | 17.09.17 הקוסמת הורודה
23:36 | 16.09.17 Emmalang
21:35 | 16.09.17 סון10

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ