אין לי כוחות. בדידות מועקה ותלישות

whoami26

New member
אין לי כוחות. בדידות מועקה ותלישות

אין לי מקום בטוח ושייך בעולם. אף אחד לא מבין כמה זה נורא. אני מתעייף בקלות מהכל. אני ישן בשעות הקטנות וקם בצהריים. אין לי יום ולא לילה. אין לי חיים. אפילו לא מטופל לאחר נסיונות מרובים של כדורים. הדרמתי מהמרכז כאילו כדי ללמוד , או לברוח מעצמי וזה רודף

whoami26

New member
מה חשבתי. דברו איתי בבקשה

אני כבר שלושה שבועות או שבועיים בלי אוכל במקרר.
חוץ ממחלת עיניים אני פצוע נפשית. הנשמה שלי חסרה נקטפה

אני לא מרוכז
לא זוכר דברים
אין מי שידאג או יעזור
עצוב ורע לי. מועקה חרדה

אני מנסה לעבוד ולא מבין בשביל מה...... אין לי הכשרה או תואר בשום כלום. אני מתעייף מהר ומתקשה להחזיק משהו

whoami26

New member
ההורים שלי נטשו לגמרי

זה חילחל ומשפיע לנצח. הם הזיקו לי. כל סטירה או מכה מאמא שאבה לי אוויר וחיות וכל קללה או התעלמות מאבא הקפיאו ואז הרגיזו והבעירו לי את הנשמה עד שלא נותר בי וכיום חסר אונים.

הכל אצלי איטי ומשתרך ואני לא מקבל את זה טוב

אני עובד חצי משרה בערב, רק בערב גולש ללילה
זה מה שאני עושה וזהו. לא טוב לי עם זה

אבא אומר שרצה קשר שאני לא יוזם. אבל לא, כי כשאני לוקח רכבת לתל אביב, אני מסמס לו והוא קורא ומתעלם וכך כבר שנתיים. כל השנים מבחינתו הוא היה בסדר

ואמא.. אמא זה עצב ורומן מתמשך וטראגי . הדמעות פשוט..

העיניים שלי ראו יותר מידי סכינים, שברי זכוכיות , שוטרים במדים , אוזניי שמעו עוד ועוד צרחות וקולות עקב מקפיאות

whoami26

New member
בשעה כזאת כנראה נרדמתי כבר

זה בשגרה אצלי לישון כל כך מאוחר (או כל כך מוקדם)
אם אני רק מנסה לקום בשעה מוקדמת יותר המוח שלי נהייה foggy
וקשה לי לעשות כמעט כל דבר בסיסי יומיומי.. תחושת
החרדה מלווה ברעד פנימי כזה ובאי שקט.
התחלתי לחשוב שלא יכול להיות שזה הכל נפשי. אולי בעיית לחץ דם?
אולי דופק בעייתי בעמידה? אולי בעיית סירקולציה של דם-? שחשבתי על
האחרונה פוטנציאלית בגלל הקור התמידי שאני מרגיש בכפות ידיים ורגליים.
מבחינת הרופא שלי זה רגישות לסביבה הפיזית והרגשית ומצב של חרדה
מתמדת. ככה לדעתו הגוף שלי רגיש לכאב בגלל סף כאב נמוך. אולי קשור
לסף חום\ויסות חום בעייתית? זה הרהורים ביני לבין עצמי בגלל הקשיים הגופניים

whoami26

New member
נוירולוגית(לפני 4 שנים) ורופא משפחה(כיום)

חשבו-אולי פיברומיאלגיה? בגלל כאבי השרירים ובעיות הריכוז והזיכרון כולל עייפות ושינה מרובה וישנוניות. גם פסיכיאטרית חשבה לכיוון של פיברומיאלגיה או מחלה סיסטמית(כמו לופוס, ארטריטיס וכו')-שפוגעות בכמה מערכות בגוף. (אם כך באיזה שהוא אופן גם פיברו' היא כזאת)....הגעתי לפרופסור לראומטולוגיה . הוא קבע שאכן קיים כאב ויש עייפות ניכרת , אבל אין פיברומיאלגיה בגלל היעדר נקודות הלחץ הכואבות ביותר כשלוחצים עליהן והפנה להמשך בירור ומעקב פסיכיאטרי.
ראומטולוגים מכירים חוץ מהפיברו גם את ה- תת"כ - תסמונת התשישות הכרונית , או העייפות הכרונית ובאנגלית ME או CFS- Chronic Fatigue Syndrome. העניין שCFS משיקה לפיברומיאלגיה בהרבה דברים , והיא מזכירה את מה שיש לי לאחר שנים של היכרות עם שתי המחלות.
אם יש עייפות כמעט תמידית וחוסר אנרגיה בודקים אם יש גם כאבים , אם יש בעיות בריכוז ובזיכרון , אם שינה או מנוחה גורמות לך להיות רענן -אז לא, התשישות נשארת אצלי גם לאחר שינה של 6 או 8 או 11 שעות!! ובודקים אם לאחר מאמץ מנטאלי או פיזי יחסית נורמלי לבן אדם בריא , לך זה קשה ואתה חוזר סחוט/גמור/עייף/חסר כוחות. כמו חוסר יכולת לסבול(חוסר טולרנטיות) למאמץ פיזי או קוגניטיבי וכו'.
ואכן יש לי כאבי שרירים בגב עליון בעיקר שכמות, יש גם בצוואר. לפעמים כאב נודד ישבן או חזה או ברך. יש לי קשיים של ממש בריכוז ובזכירה. ואחרי שיחה עם פסיכולוג(מאמץ נפשי) או משמרת סבירה של 5-7 שעות אני עייף(מאמץ פיזי) ולפעמים העייפות הזאת מתפרצת או מורגשת דווקא 24 שעות לאחר הפעילות עצמה, ומרוב שאני כל הזמן חלש ועייף , אני כבר לא יודע מה גורם לי לזה , אם בכלל. לא ברור לי למה הראומטולוג לא דיבר איתי על תסמונת העייפות הכרונית . הוא ראה בדיקות דם , מסמכים אורטופדיים , מכתב מנוירו' ושל פסיכיאטרית וקבע שזה נפשי.
פסיכיאטרים ופסיכולוגים בכלל מאמינים שכל העייפות, כאב וכו' זה בגלל מחשבות יתר, חרדה, דיכאון, ופסיכוסומאטי. אבל הראו כבר שפיברומיאלגיה ו-CFS הן מחלות אמיתיות. וכנראה שבאמת אין לי פיברו , אבל מה עם תסמונת העייפות?
חזרתי לרופא משפחה עם תלונה על עייפות וישנוניות , הוא שולח למעבדת שינה ולדעתו ייצא תקין. אני כבר לא יודע מה לעשות.

whoami26

New member
ראומטולוג רק רשם אלטרולט לפני שינה.

בבית מרקחת ציינו בפניי 3 פעמים שונות שזה נועד להרגעה או לכאב ראש או להטבת לילה.
חזרתי לרופא משפחה. אמר "נכון, זה בעיקר לכאבי הראש שלך ממקור שרירי-נוירולוגי, אבל יש לו גם השפעה כל שהיא על כאב ועל סף כאב, ככה מאמינים" ואכן זה עוזר מעט לכאב, ירידה של 25% בערך בכאב שהיה. שאם היה צריך לגרד אותי מהמיטה מרוב כאב ועייפות , עכשיו זה פחות גרוע. ועדיין-אני כל הזמן עייף וחלש, וזה גם אם אני ישן 10 שעות או 12 שעות. מרוב עייפות ודיכדוך וחוסר אונים, אני לפעמים ישן 14 שעות. איפה נשמע דבר כזה? ואין מי שיבדוק, ויעיר אותי, ויעודד, ויהיה לו אכפת. אם רק מישהו היה יושב לידי במיטה ואומר "עדן קום חמוד, זה כבר מוגזם. בוא תשתה משהו, תעמוד קצת" זה היה יותר קל. אין חשק, אין רצון, אין מוטיבציה. ללכת לפסיכיאטרית שתטפל בי אין לי כוח. ללכת לרופא העיניים לאחר ניתוח העיניים שלי-גם לא היה לי כוח. ללכת לאופטומיטריסט להתאים עדשה- אז היה ידיד שהיה צריך לגרור אותי ופיזית להעיר אותי כדי שאלך עם כל העייפות והחרדה.
פאקינג שיט החיים האלה.

whoami26

New member
TSH תקין

למרות שלא בדקו לי T3-T4 שביחד זה יותר חזק.
ואין לי את יתר התסמינים של תת או יתר פעילות.
גם מחלת הנשיקה לא אובחנה, לא ר. משפחה ולא ראומטולוג,
אולי כי מדדים אחרים גם תקינים כמו SD (ס.ד) או RF (פקטור ראומטי)
וביוכימיה של הדם. וANA ..(שקשור למחלות חיסון עצמי נראה לי)
אין לי מושג אם מה שציינתי קשור לנשיקה , אבל נראה לי שאמור להיות חום ,
והעייפות שלי כולל דכדוך, חולשה , כאבי שרירים ובעיות בריכוזיכרון-זה למעלה ממספר שנים.
&nbsp

מחלת הנשיקה היא כמו בתשישות כרונית

לרוב זה מלווה בחום,אבל יש מקרים יוצאי דופן,אבל אז גם באיזור צידי הלסת מתנפח ואם זכור לי גם הכבד מוגדל מעט
נקרא גם מונוקליאוזיס..אבל כנראה באמת אין לך .

כנראה זה שילוב נפשי וגופני והתסכול הרב שאתה שרוי בו,כאשר אין מענה ואין פתרון ואתה לא רואה כיצד זה מסתיים

אבל אני מציעה לך כן לנסות לתת לך איזה סדר יום של שינה בלילה והיקיצה ביום וגם לקבל קצת אור שמש,נראה לי שבמיוחד בחורף זה חשוב.

מאד מבינה מה אתה עובר ומקווה שתחווה חוויות טובות יותר בזמן הקרוב..

אל ייאוש,אתה לא לבד כאן..

whoami26

New member
לא טבעי לי לקום מוקדם

לצערי זה ככה שנים רבות
אני נרדם בשעות הקטנות וקם אחרי 10 שעות ממוצע..
לא יכול לישון 6-7 ולקום עירני. מצד שני לא קם עירני אף פעם..
לא ספגתי החורף שמש בכלל. לפחות חודשיים שלא ראיתי והרגשתי
שמש בחוץ

whoami26

New member
מצד אחד הרגל,יחד עם זאת

מאוד קשה לקום בלי מטרה וגם אם ישנה-לא קם.
אם אקום ב12 מחר , ואנסה כך גם למחרת , אמצא את עצמי בעוד שלושה ימים
כאילו "משלים" , או שזה לחזור לסורי להרגל המגונה.
אני לא אדם של בוקר , אממה 12 זה לא בוקר . אין מוטיבציה פנימית לעשות
את הניסיון לקום בשעה מוקדמת מ13.

whoami26

New member
בלילה העולם שוקט ,

אין מחויבות לכלום , בבוקר הכל נעשה רועש ומהיר. נעשיתי עם השנים
לאה ואיטי ...

שלום לך

אוכל חשוב כדי לחיות. אולי תנסה ללמוד במסגרות כמו חוגים עבודות שמעניינות אותך ואחר כך לעבוד בהן, ואולי גם לעשות בינתיים לפעמים עבודות מזדמנות. כשיהיה לך יותר כסף, קנה אוכל. עבוד על הריכוז שלך, חשוב מה הדברים החשובים שעליך לזכור ובנה סדר עדיפויות לפי חשיבות. אם תשתדל לעזור לעצמך, יותר יעזרו לך. מחלות גופניות יש לפתור בעזרת המטפלים המומחים, וחשוב גם לחיות בריא ונכון. עם ההורים חשוב לשמור קשר טוב, אבל אסור להכות. אם ההורים מכים אותך, חשוב לפתור את זה או בעזרת המשטרה או בעזרה סוציאלית בעירייה. אני מקווה שבעתיד תוכל לעבור למקום אחר. מותר לבכות לשחרר עצב, אבל חשוב לדעת גם לצחוק ולחייך.

מילי1991

New member
מבינה מאד!!!

גם לי נמאס כבר
רוצה להחליט את ההחלטות הנכונות מתוך מקום מאושר ושלם

מילי1991

New member
מצד אחד

אני אוהבת את החיים רוצה לחיות אותם במלואם ולהיות מאושרת
מצד שני
לא רוצה לסבול יותר
נמאס לי מהתסכולל!!!!