שלט לבית (טריגר)

שלט לבית (טריגר)

ניסיתי להכין שלט לדירה. לפני שאני עוזבת, הגיע הזמן.
הבנתי שאף אחד לא יודע שאני גרה כאן.
אז כשהזמינו לי משטרה, הם הגיעו לבית של אמא שלי, בעיר אחרת בכלל..
זו הכתובת שיש לי ברישיון, הגיוני שיגיעו לשם. אבל מצד שני אני לפעמים משלמת פה ארנונה (וחשמל ומים)... עכשיו חייבת להם די הרבה כסף.
צריכה לשלם עד סוף השנה.
מממ..

ישבתי בדירה וכיביתי הכל, סגרתי את הדלתות של החדרים, ואת הדלתות ללב.
הכנתי שלט, על לוח עץ. הלוח קטן, היה מקום רק לשם פרטי ושם משפחה.
כיביתי את הטלפון, כי חיפשו אותי. לא מסוגלת לדבר.
אמא שלי רצתה שאני אבוא אליה היום, כולם מגיעים, האחים, האחיינים.
אבל הם עסוקים, בעולמות אחרים. בעולם שלהם.
אז כיביתי את הכל.

הכנתי שלט לבית, כתבתי צבעוני וגדול
ר$%$ ר$%%
(לא באמת קוראים לי עליסה)
לא היו לי צבעים טובים, רק לורדים גדולים כאלה.
זה יצא עקום, לא בולט.
צבעתי בשחור.
השחור בולט מאוד, גדול, ורואים אותו.
השחור בלע לתוכו את כל הצבעים
השחור תפס את כל המקום,
אי אפשר לשנות.

בלוז ברקע, אחרי הרבה זמן, הצלחתי להקשיב למוזיקה.
דני ליטני, מלנכולי, ומרגש.

"הזאבים שלך
מגמגמים את שמך
ואולי תלכי לישון
עינייך גוססות
מחר תתעוררי
בוטחת בעצמך.
מחר את כבר תדעי מה לעשות.
אמרת שתחזרי
עברה כמעט שנה.
תשתי עוד כוס קפה
אז מה שלומך - אז מה?"

השם שלי בשחור, הזכיר לי נשכחות.
פעם כתבתי בדפיוצר שלי בבמה חדשה מודעה
מודעת אבל
עם השם המלא שלי.
(אז מישהי כתבה פה לסהר, אמרה שזה מפחיד אותה.).
רואה את זה מול עיניי.
ולמי יפזרו?
יש הרבה שאוהבים אותי, יכאב להם.
למי יותר יכאב?

הכנתי שלט, שידעו מי אני.
השם שלי כתוב, בגדול, ושחור.
שחור שבלע את כל הצבעים,
אפילו שהם כאן, השחור כל כך עמוק שלא רואים.
והם לא יכולים כבר לצאת

אני כמו הצבעים,
מתחת לשחור, יכולה לצבוע את הקשת
אבל השחור גדול, ועמוק.
והשם שלי מוחק את הכל.
מתי אני כבר אמחק?
הימים עוברים, והכל מתקרב. אבל הזמן, לא עובר.
לא ישנה, לא מתפקדת, או שכן, רק בכאילו.
מתפקדת איפה שלא מכירים. בורחת מכל השאר.
בורחת מהמחשבות, מהרגשות, מעצמי.
בורחת מהעולם.

הכנתי שלט לבית, שידעו מי גרה פה.
למרות שאני לא רוצה למות בבית.
יש מקום יותר יפה, ואם לא יהיה קר אני אלך לשם.
לא היום, עוד לא היום.
וקשה לי לחכות, הזמן לא עובר.
השחור העמוק בולע את הכל.
עוד לחץ, עוד מחשבה, עוד לחץ בחזה.
אופליה הייתה חכמה, לא יודעים אם היא מתה או התאבדה, עלתה לקטוף פרחים אם אני זוכרת נכון.
אופליה הקטנה, התאבלה על מות אביה.
כן, התחלף השיר. נשארה המנגינה, העצובה. השחורה, שגוברת על כל הצבעים.

המנגינה העצובה הגיעה ממך אליי

הבנתי כבר שאת מחפשת את המוות הפיזי..
מייחלת שמישהו יצליח איכשהו לעצור אותך מלהרים ידיים,ידאג להשלמת כל החובות וימשוך אותך קדימה להווה טוב ועתיד בהיר יותר.(מחילה שזו תקוותי בהקשר שלך)....

האחים אני מבינה ממש לא יודעים מהן תכניותייך..

כואב בלב

ועכשיו

אח שלי שלח לי הודעה.
הוא מגיע מחר עם אמא שלי :(
ניסיתי להתחמק, להציע שאגיע בעצמי. הבית הפוך, אני הפוכה.
מפחיד.
חייבת לקום ולסדר אסור שיבואו ויראו ככה.
אצלי בבית זה לא מקובל.
תמיד צריך להמשיך- אסור שהבית יהיה מלוכלך, אסור שאני אהיה מלוכלכת, אסור להיות עצובה.
הרים של ציפיות מציפים אותי, ועמקים של פחדים בקצה כל הר. (ההפך מהקצה). הם יראו, ישאלו. ואני, שחקנית מעולה לרוב. רק לאחרונה, לא מצליחה לשלוט הרבה בבכי, בדמעות. ואם הן יזלגו?
לא יכולה לשתף ולספר להם כלום, אם מישהו פה הולך להציע. זה לא עובד פשוט. אמא שלי יודעת שאני עוברת תקופ קצת קשה, לא יודעת למה ומה. אמרתי לה שאני בטיפול, והמצב משתפר. לא יכולה להגיד משהו אחר. זה לא בסדר. זה פתוח לשפיטה, לביקורת. ואני לא. עדיף לשקר. שונאת לשקר. בגלל זה התחמקתי, ברחתי, הרחקתי. למה הם באים?!?
בכלל אמא שלי אמרה שהיא לא באה לפה כי היא מפחדת מקאסמים. אשכרה אני מקווה שיהיה צבע אדום בלילה, והם יבטלו את התוכניות שלהם.
אוף! אוף! אוף!
הנה הדבר שמצליח להרים אותי-לסדר, לנקות.
ואז הם יראו, שהמקרר ריק, שהכל ריק.
זו בושה אצלנו בבית, זה לא מקובל.
ואז יתחילו להגיד לי, "תעזבי, תחזרי למרכז". ואני ארגיש מותקפת ורק ארצה שילכו, אני כבר רוצה והם עוד לא באו.
מה עושים? איך אפשר להתחמק מזה? אוףףףףףףףףףףף

לא עובד איתם

בבית לא דיברנו על רגשות. רק עם אבא שלי.. והוא לא בעולם הזה.
כשכן היה קצת שיח זה היה ביקורתי ומעיק. "אל תרגישי ככה". הם לא במינים. חושבים שזה איזה כפתור שבלחיצה משנה הכל. "את הבאת על עצמך, את תקחי את עצמך בידיים".
או לחלופין, בגיל צעיר כשכן אמרתי הרבה דברים, אשפזו אותי, ולא באו לבקר, יותר מחצי שנה...
אני לא כמוהם. הם מתעלמים מרגשות, מה שחשוב זה המציאות, כ השאר לא קיים או אפשר להדחיק ולהעלים.
הם לא מכירים את זה, אולי לא חוו את זה כמוני מעולם. לא יוכלו להבין.
וההתנהגות שלהם תמיד יצרה אצלי החמרה. זה ממש בעייתי..
אני בלחץ מטורף!! לא מצליחה להתרכז בכלום!
הם יראו את העיניים שלי. לא ישנתי כמעט כל השבוע!
יגידו לי שהשמנתי, יגידו לי שאני לא נראית טוב, שהבית שלי לא נראה טוב, שהחיים שלי לא נראים טוב.
אני לא צריכה שיגידו לי את זה! זה הדבר האחרון שאני צריכה כרגע. לא יודעת מה לעשות! לא יודעת :((( אוף, בא לי להעלם כבר עכשיו.
אבל לא יכולה.
הדבר היחיד שטוב זה שבמילא תכננתי השבוע להגיע אליהם, הם לא ידעו למה, אבל רציתי להגיד שלום.
אני לא רוצה שהם יכעסו, או יפגעו. אם הם ידעו משהו, זה מה שיקרה. אם הם לא ידעו, במילא הם לא יוכלו לעשות כלום.
אוףףףףףף
טוב, אני שותה קפה. אנסה לסדר פה קצת. למרות שצריך הרבה. מלחיץ!
תודה

הבנתי

חשבתי שאחיך כן יבין אם תדברי גלויות,אבל מבינה שאין מצב(מקווה שתופתעי לטובה,הרי אין לך מה להפסיד..)
מאמינה שהם כן יודעים שמשהו לא טוב קורה!אולי גם פנו אליהם מגופים שונים.

אולי תשבו באיזה מקום או בפארק(אבל בטח זה לא מתאים..)

אבל לפחות תסדרי ותנקי ולאחר מכן אולי גם תרצי להמשיך לסדר ולנקות ופתאום אולי תרגישי חיונית יותר ותרצי גם להמשיך בחיים..מי יודע,יש הפתעות לפעמים.

מייחלת עבורך לטוב ביותר שניתן במסגרת מצב נתון,

תפילה

המשטרה

לא ידעה לקרוא כתובת. הם הפכו מספר דירה ובניין והתקשרו אליי כשהבינו שזה לא הכתובת. ואז אמרתי להם שאני גרה בעיר אחרת בכלל. היה לי מזל.
מה שכן, יכול להיות שמכתבים הגיעו לשם. אבל אמא שלי לא אמורה לפתוח אותם.

נודדת (טירגר)

(*בהתחלה כתבתי את זה כהודעה חדשה. ואז הבנתי שאני לא יכולה להציף. עדיף לי לכתוב כתגובה לעצמי פה. )

בא לי לכתוב, פשוט רגע להוציא את חלקי המחשבות מהראש שלי.
חלקים כי שום דבר לא שלם. אני לא שלמה. המוח מתפורר.
השינה-חסרה. שוקלת ממש לקחת כדור, ולישון.
השינה הפכה לחלקים. 20 דקות פה, 40 דקות שם.
אני חושבת שכל השבוע ישנתי במצטבר לילה אחד. במצטבר מהרבה חלקי לילות, חלקי שינה, חלקי חלומות?
בטוח שאני חולמת, לא בטוח על מה.
ישנה רבע שעה, קמה עם תחושת מועקה, העייפות חזקה, והמוח?
לא ברור אם מתפקד או לא, המחשבות נקטעות. קצרים.
ישבתי היום עם מישהו, לא הצלחתי לנהל שיחה נורמלית ושלמה.
בבוקר פגשתי את אמא, אחרי חודשיים ושבוע.
היינו כמעט שעתיים ביחד. מאו פורמלי, אוכל, טיול קצר והבייתה.
טוב שכך, אם היא הייתה מנסה לנהל איתי שיחה, הייתה מבינה שהמוח שלי השתנה.
אני שוכחת, וגם לא שמה לב.
נזכרתי לרג שפעם זה כבר קרה לי, כשהייתי בת 16 בערך. 15 אפילו. הייתי ערה כמעט חודשיים. זה נגמר באשפוז. הערות (זה לא ערנות, אני פשוט ערה) מהתלת ברגשות שלי. משקרת ללב, משקרת למוח. זו כבר לא אני שחושבת, זו לא אני שמדברת.
אתמול שמתי לב שאני התחלתי לגמגם, מעט, אבל התקשיתי לדבר רצוף. תוך משפט התחלתי לגמגם במילים.

הזמן מאבד הגיון, בשעה שבע כל פעם שהסתכלתי בשעון זה היה אותה שעה, או שחלפה דקה, הזמן לא עבר.
ועכשיו? היה שעה 23:00, בהיתי בכלום ופתאום היה 01:00. רציתי לכתוב פה משהו, וכבר תיכף 03:00.

אני מתחלקת לשתיים. יש את מה שרואים, ואת מה שעובר עליי, מה שאני רואה. יש מרחק עצום כנראה בין השתיים.

"את לא תתאבדי", הוא אמר לי היום. הנה, את צוחקת.
הוא מחפש לשחק בי, הוא גבר, הוא גם אמר לי, בפנים. רוצה לשכב איתך, (כל השאר סתם חירטוטים). אם היה אכפת לו, הוא היה יודע להניח את זה בצד. מה יעזור לו, מה יתן לו, הרגע הקטן הזה של ההנאה. אני כבר לא נהנית. לא רוצה.
אולי אם לא הייתי עם אף גבר, לא הייתי שרוטה. אני לא מבינה מה אתם רוצים ממני. אומרים הכל, גורמים לי לרצות, אבל אתם רוצים דברים אחרים. סדרי עדיפויות לא מתאימים, שלרוב פוגעים. הגדרתי את זה מאוד יפה היום. סקס זה מיותר, גורם לסרטים-על הלפני, על האחרי, תמיד משהו בדרך גרם לי לאבד משהו, או להפגע, או להתאכזב.
היו גם שלא, והכל היה טוב.
אבל עכשיו?
לא מסוגלת לעבור כלום.
ומצד שני, אני ערה כל כך הרבה, מלא זמן שיכול להכיל דברים.
איפה הזמן ואיפה אני?
איבדתי את עצמי מתישהו שבוע שעבר. כל הרגשות והמחשבות הפכו להיות משהו אחד, שאני לא בטוחה מהו. פשוט המוח לא יכול להכיל יותר. וגם אם כן, זה לרגע, והוא שוכח.
רוצה לישון, אני עייפה.
הולכת לישון, נרדמת לכמה דקות וקמה. ואז כמה שעות של בהייה, של חוסר הבנה. של בכי או ריקנות.
שונאת ריקנות. מעדיפה להיות מלאה בכאב. להזכיר לי רגע, למה אני לא אהיה פה יותר. למה בחרתי ללכת.
המוח זוכר ושוכח. תוך כדי כתיבת שורות אלו, הוא שולח מסרים קטנים. הכלב, חוסר יכולת. גם אמא, שהיום די הבהירה שאין לה איך לעזור. קצת הרגיש לי שהיא באה לתת לי תירוץ, או לעצמה, שאין לה איך לעזור לי. אם אני רוצה שאעבור לגור איתה בדירה יותר גדולה, ואשתתף בשכר דירה... מעדיפה לגור עם זרים.
או בקבר. או ברחוב. זה לא קשור לאהבה, אל תשפטו אותי. אני לא מסוגלת להכיל. לא מסוגלת גם להרפות. לא מזמן הבנתי למה. מפחדת לא לשלוט במה שקורה לי. בגלל זה לא הולכת לטיפול, לא לוקחת תרופות, לא מדברת.
אם אני מדברת אני בוחרת את המילים בקפידה, משאירה את מה ששלי אצלי, שתמיד אוכל לשלוט ולהחזיר אליי במידת הצורך. מפחדת להיות חשופה, מפחדת לשמוע ביקורת, או משהו בסגנון "אני רוצה לעזור לך, את צריכה...".
צריכה הרבה דברים. אבל לפניהם אני צריכה רצון.
הכל יכול להיות טוב יותר, אין ספק. מגיע לי, מגיע לכולכם.
התהליך והשינוי שצריך בשביל זה, מעל היכולת שלי.
"הרבה יותר נוח כשצוללים"...
אני במקום של נוחות, ואני לא רוצה ללכת מפה. זה נוח. זה יותר קל, זה צפוי, יש לזה סוף ידוע מראש.
כל השאר מפחיד אותי, אין לי כוח להתמודד עם הפחד.
רציתי לכתוב אין לי כמעט כבר שיער שיהפוך ללבן ממנו.
ואם אצא מזה, והנשירה הזאת תתברר כהתקרחות, מה אהיה, אשה קרחת? זה שטחי לחשוב על יופי כחלק בלתי נפרד מהחיים.
אני לא אלבש משהו לא יפה בעיניי. זה חלק מהחיים שלי. הכל צריך להיות טוב מספיק, יפה מספיק, בעיניי.
השיער שלי היה כוח חזק אצלי.
רובו נמצא בביוב, או בפח אשפה.
אולי אני כבר משתגעת, אולי אתם תשמחו מזה, אולי זה מבלבל אותי ומוציא את היוכלת להתרכז במטרה שלי. אולי ככה אני עושה טעויות. לרגע שוכחת למה רציתי, ואז נזכרת שהתחושה הזאת, חייבת להיגמר.
רוצה לישון, בבקשה. 6 שעות רצוף, להחזיר רגע את החשיבה, להפסיק את הקצר.
מחר יש לי יום ארוך. אני נוסעת למרכז אחרי הרבה זמן שלא הייתי שם. פיח, בניינים, כאב ראש, רעש.
אנשים
מבטים
פעם היה לי מלא ביטחון, היום אני מתחמקת מהעולם. גם אמא שלי אמרה לי את זה. כמובן שתירצתי איזה משהו. אבל היא צודקת.
אני מתחמקת. לא רוצה לראות, ויותר מזה, לא רוצה שיראו. זה מביך אותי, מלחיץ אותי, הציפיות האלה. הכל זה ציפיות, גם שאהיה כמו אנשים נורמלים ויהיה לי יצר הישרדותי כלשהו. יצר מעבר לפחד.

ממממ....רק אמא שלי הגיעה. קצר וקולע. היא הבהירה

שהיא לא יכולה לעזור לי כלכלית (עוד לפני ששאלתי),, גם לא לכלב.
היא אמרה שהיא דאגה, אני אחכ הבנתי שהיא ואחי עשו עליי תרגיל שאסכים שהיא תגיע. אני טובה עם אנשים, עשיתי הכל רק לא לדבר על רגשות. זה עבד. אחרי שעה וחצי בערך היא חזרה לבית שלה.
תודה

מישהי1631

New member
עליסה, יש אנשים שאי אפשר לצפות מהם

הם לא מסוגלים לתת. לא עזרה כלכלית ולא רגשות. אולי הם מסובכים עם עצמם, איני יודעת.
חבל להמשיך לנקוש בדלת שכנראה לא תיפתח. מניסיון.
ניסית לפנות לשירותי הרווחה או בריאות הנפש באיזור מגורייך?

ממישהי

את צודקת, אני יודע את זה. בגלל זה מגיל צעיר עזבתי את הבית.. הבעיה שאין אף אחד אחר גם.
ניסיתי ללכת למרפאה של בריאות הנפש. זה לא עבד. והרווחה? אין לי מושג.
זה כבר לר משנה, לא נשאר לי הרבה זמן לסבול. תודה

למעלה