הבינוניות של החברה הכללית מדרדרת אותי להרגשה רעה.

Wesen

New member
הבינוניות של החברה הכללית מדרדרת אותי להרגשה רעה.

אנשים כל כך סגורים וכל כך נעולים בחייהם,כל כך בטוחים כעץ הסקויה על גבי אדמה ישרה.

אני יוצא החוצה,מסתכל מסביב,מדבר מדי פעם עם כמה אנשים שנתקלו בטעות בחיי, ושום דבר לא יוצא מזה, כי אנשים רווי נחת, לא מחפשים שום דיבור ושיח שיפריע למנוחת הדעת למלות הנפש.(אני לא מתכוון שאני מדבר סתם עם אנשים ברחוב,אני מתכוון באירועים חברתיים).

כולם עברו דברים דומים לשלי, רק אני צריך לחפש אנשים שדומים לי, אז הם דומים לי או לא דומים לי האלה הבריאים בנפשם שעברו דברים דומים ?

אין לי דימוי עצמי נמוך,אין לי דימוי עצמי בכלל, כנראה שאני לא שווה יותר מדי, אבל לפחות אם הייתי יודע שאני שווה מעט מדי הייתי טורח לתקן את זה.

Wesen

New member
הייתי בעשרות מסגרות חברתיות

מרובם ברחתי כל עוד נפשי בי, אני עכשיו נתמך על ידי פסיכולוג, אף אחד לא עמדי בנושאים הדחופים שאני מעלה, כי אני כל כך אלרגי לאנשים ולהתנהגות הכוללת בחברה, יש לי תעוקה בבטן שלא נותנת לי מנוח.

Wesen

New member
הבעיה שאני לא יודע מה אני שווה

מצד אחד אני מקווה שאני שווה הרבה אז יש לי ציפייה שאנשים ישימו לב אליי, מצד שני אנשים לא נוטים לדבר איתי כלל וכלל.

Wesen

New member
אני בדיכאון אנרגטי מאוד

מצד אחד מאסתי,מצד שני כבר מחכה שמישהו יתן לי הזדמנות להוכיח את עצמי, בכל תחום רק שיזרקו אותי למים הקרים.

Wesen

New member
אני שומע קנטטה 134 פרק אחרון של יוהן סבסטיין בך

ואני תוהה, איך לאנשים אין יומרות להתקרב לרמת התפרצות הרגשית והנכונות הזו להלהיב של יוצר בן המאה ה-18.
הכל כל כך פשוט, אף אחד כבר לא מתיימר לרגש מי יודע מה.

היי

אין לי יכולת לחזק הרבה..
אבל יכולה לכתוב שלמדתי משהו בחיים.
כשאני רוצה לקרוא ספר טוב, אני כותבת אותו.
אנחנו מייצרים את המציאות שלנו.
אני לא יודעת כרגע לחזק ולהיות אופטימית, אבל כתבת שאתה מלווה ועוזרים לך. תשתמש בזה, כל עוד אתה יכול. ותבחר.
תהיה חזק

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
גילוי עצמי

שלום ווסן,
נראה שאתה רוצה שיח עם אנשים, אבל לא מוצא מישהו להרגיש קרוב אליו, וזאת למרות שאתה שומע שאנשים שונים עברו דברים דומים למה שאתה עברת. נראה שאתה חסר שביעות רצון מהחברה, ולא כל כך יודע מה מקומך בה, ומה ערכך. נדמה, שכמו שקשה לך למצוא ערך רב לחברה של ימינו, כך קשה לך להתייחס לעצמך ולקבוע מה ערכך. נשמע שאתה מרגיש שיש לך משהו מיוחד לתרום, גם אם אתה לא בטוח עדיין מהו הדבר. בכל מקרה, נראה שאתה בטוח שיש לך מה להגיד, גם אם אין כרגע מישהו שיוכל, לדעתך לפחות, או מנסיונך כרגע, לשמוע.
זה בטח לא קל להרגיש לבד בחברה, ונשמע שאתה מאד רוצה להוכיח את עצמך, אבל מחכה למישהו מבחוץ שייתן לך צ'אנס. אני מבינה שאתה מטופל על ידי פסיכולוג. האם דיברת איתו על הרצון למימוש עצמי? האם אתה מגבש, או מנסה לגבש, כיוון כדי לתת ערוץ ליכולות שוודאי טמונות בתוכך? אהבתי את מה שעליסה שבורה כתבה לך: "כשאני רוצה לקרוא ספר טוב, אני כותבת אותו." יכול להיות שלא סתם אתה מדבר על היעדר דימוי עצמי, וכי אתה רוצה וצריך לגלות את עצמך.

Wesen

New member
אמרו לי לחפש אנשים שדומים לי

ולא לנסות להתחבר עם אנשים שחייהם כבר מובנים לחלוטין.

כשאני הולך ברחוב אני מסתכל ורואה שאנשים כבר נעולים חזק באורך החיים שלהם, אז גם אם אני אפגוש אותם על כוס קפה, רוב הסיכויים שלא יצא מזה שום דבר,
אבל מישהו שחש דברים דומים לשלי:חוסר שביעות רצון, בלבול, רצון עז להשתפר (אצלי זה בא בתנאים שלי הרצון הזה).

לגבי המשפט שאני רוצה לקרוא ספר אני אכתוב אותו, יש לי בעיות אחרות שמונעות ממני לעשות דברים בצורה הקלסית.

אם כתבת מה שכתבת,סימן שאתה שווה...ואף יותר..

היי

נכון שהחברה נהייתה חומרית יותר ואולי אף פחות מעמיקה בענייני הנפש בשיחות חולין

אבל לא תמיד מה שנוצץ הוא באמת כזה.

גם אנשים שאתה רואה כ׳רוויי נפש׳ לא באמת כאלה ולעתים הם רק מספרים לעצמם..או לך מעשייה כלשהי,הרי לא באמת ביקרת אצלם בלב,נכון?!

וכן,עם אנשים דומים במצבם או באופיים,יש כנראה מצב שתרגיש נח יותר ושייך יותר.

מבינה את התחושה של דימוי נמוך,או חוסר דימוי,אבל יש לי תחושה שכאשר תרגיש ׳שייכות׳,יתגלה בפניך גם הדימוי העצמי.
לי נראה ׳בין השורות׳ שאתה ׳שווה׳ ואף יותר..:)

מאחלת לך להגיע אל תחושה של שלוות נפש כלשהי :)

Wesen

New member
תודה רבה.

אני מנסה למקד ולאחד את הכוחות שלי סביב דברים שיניבו פרי,
לדעת איזה קרבות להילחם ואיזה קרבות לוותר,יש הרבה קרבות שצריך פשוט לוותר.

Wesen

New member
שלשום יום גרוע,אתמול יום טוב,היום גרוע

אני משועמם עד עמקי נשמתי, אין עם מי לדבר, וכשאני מדבר עם מישהו זה משעמם כמעט כמו לא לדבר בכלל, אני תמיד צריך לרדוף אחרי אנשים ולדבר בשפה שלהם, במקום שמישהו פעם אחת ישאל מה שלומי בכנות רבה.

מצטער שאני כותב כאן פעם שנייה, אבל מה לעשות רוחות רעות נושנות עלי יום אחרי יום.

Wesen

New member
אני סך הכל מקווה שמישהו ירצה לדבר איתי במובן של...

ירצה, ישתוקק, ינסה אותי, יבדוק את ליבי(בצורה מטאפורית כמובן).

למעלה