יו איזו קריזה לא עצמתי עין כל הלילה

Gali04

New member
יו איזו קריזה לא עצמתי עין כל הלילה

שונאת את זה שהבוקר מגיע ואני עדיין בערות אחרי עוד לילה ללא שינה של מחשבות טורדניות. אני חצי עייפה, לא לגמרי, וזה בעייתי להירדם בצורה כזו.

כעת כבר יש רעש בבית ובכלל לא ארדם.

שלום

חשוב לישון, אבל צריך לישון בלילה ולא ביום. כדאי להשתדל לא לישון ביום וגם אם עייפים להקריב יום אחד ולהתאמץ להישאר ערים וערניים, ואחר כך לישון מסודר בלילה.
&nbsp

Gali04

New member
מה שאתה מציע זה מתאים לאדם שבריא

כזה שיש לו סדר יום, משמעות לחיים, שיגרה. אדם בדיכאון ישן כמה שיותר ובורח מלהרגיש. אם אני אשן בלילה ואקום בבוקר יהיה לי יום ארוך של דיכאון לפניי והמטרה שלי היא לקצר כנה שיותר את היום שמדכא אותי יותר. בלילה יותר קל לי להיות ערה, אבל אני אוהבת להירדם לפני זריחת האור.
&nbsp
&nbsp

תשובה לך

דיכאון מצב של התעסקות בדברים רעים ועצובים שמונעת התעסקות בדברים טובים ומשמחים. את תקועה במצב הרגשי הזה. השתדלי להשתחרר מהדיכאון. לקראת השינה בלילה חשבי מחשבות נעימות, על דברים שאת אוהבת, שאת אוהבת לעשות, שמעניינים אותך. אולי תתכנני לך מה תעשי ביום למחרת לפי מה שאת אוהבת, וגם תחשבי על מה שעשית ביום הקודם ועל דברים יפים שקרו לך. עשי גם דברים שישמחו אותך, מצאי לך תחביבים יפים ועיסוקים שמעניינים אותך. אולי זה ישמח אותך.

Gali04

New member
מצב של דיכאון וחרדה

לא מאפשר לנו להנות מדברים שפעם נהננו מהם. במצב נפשי שכזה לא מעניין אותנו פשוט כלום. הדיכאון משתלט עלינו לגמרי, התפקוד יורד ויורד, העשייה לא קיימת, העצבות נעצמת ומתעצמת. הלוואי שהייתי יכולה לעשות את מה שאתה מציע. תלוי גם מהי רמת הדיכאון, כשמדובר בדיכאון גדול שנמשך המון זמן, המצב הופך לסטטי וקבוע והאדם משתנה לגמרי. אני ממש לא האדם שהייתי לפני שנים, את האדם ההוא השארתי בעבר הרחוק.

אני לא מבין בזה אבל

לפי מה שנשמע הפתרון הוא אולי פשוט לנוח. כמן זמן הפסיקי לעשות דברים שמתישים ומעייפים אותך, קחי לך מנוחה נעימה ובה חשבי מחשבות נעימות ועשי דברים שנעימים לך. אחר כך אולי תוכלי לחזור בכוחות מחודשים יותר לעבודה ולחיים. חרדה יכולה להיות לדעתי מחוסר ביטחון לגבי עתיד לא ידוע, ואם מתכננים את הצעדים ואת העתיד החרדה פוחתת כי מרגישים בטוחים ושלווים.
&nbsp

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
מחשבות טורדניות

זה באמת נשמע מעיק לא לישון כל הלילה, ואני יכולה לדמיין שאת מוצפת מאד בכל מיני דברים שמטרידים אותך, עד כדי כך שאת לא מצליחה לאפשר לעצמך את המנוחה שאת זקוקה לה. האם זה קורה לך הרבה? אם זה נמשך כבר זמן רב, אולי כדאי שתפני לקבל סיוע רפואי כלשהו. ובכל מקרה, אל תישארי לבד עם מה שמטריד אותך.

Gali04

New member
תודה על התגובה

זה דבר שנמשך יותר מידי שנים, המצב הנפשי. יכולתי לחיות לנצח עם הפרעות שינה, אבל שיקחו ממני תדיכאון הזה לעזאזל. בסופו של דבר זה גם לא שאני ישנה מעט, להיפך. הבעיה היא הדיכאון, לא השינה, כשלא ישנים ובנוסף גם בדיכאון חמור זה מעצים את התחושות הרעות, המח פשוט נטרף ומתחנן להרפיה.
&nbsp
כשעוצמת הרגשות השליליים במקסימום ונמשכת על פני הרבה מאד זמן גם הנפש הכי חזקה בעולם מתפרקת.

מישהי1632

New member
מקווה בשבילך שתשני טוב הלילה

נסי לעשות התעמלות לפני השינה. אולי תקני לך הליכון ביתי?

Gali04

New member
איזו התעמלות ממי?!

אין לי כח לנשום אפילו. גם כשאני שוכבת במיטה ולא עושה כלום כל היום אני מרגישה עייפות פיזית. רק שינה מאלחשת לי תכאב היותר גדול, הכאב הנפשי ואז כשאני לא נרדמת וקודחת עם המחשבות הטורדניות של החיים העצובים שלי זה פשוט בלתי נסבל. קודחת גם ביום וגם בלילה, המח לא נח לשניה וכל מה שאני רוצה זה להיעלם לבור של שיכחה

כאב 8

Member
מכירה את זה

שמגיעה הבוקר ולא שהצלחתי להרדם
לצערי זה קורה לי המון זה מעצבן
מקווה שתצלחי לישון טוב היום

Gali04

New member
יודעת שאת מכירה את זה גם

חיי סיוט יש לנו מותק. מה קורה בגזרת ההוא?

כאב 8

Member
את מתכוונת למבוגר

אני לא בקשר איתו
מאז שאמרתם לי לא התקשרתי אליו הוא התקשר כמהפעמים ואז לא עניתי ואז יום אחד התקשרתי אליו ואז נפל לי אסימון
אני מרגישה בלי עין רעה שהפרק של ההוא נגמר בחיים שלי .
מצד אחד הרגשה של חוסר התושמת לב ואני זקוקה לה שבנאדם היה מרעיף עלי .אבל די חלאס זה לא מתאים . מאז גם הוא לא התקשר
אפילו אין את התחושה שוויתרו עלי בקלות כי אני הבאתי את זה לעצמי מקבלים אותי מובן מאליו .
מקווה לא לשבור את הנתק .וכן הביטחון העצמי ירד שוב ברמות אבל ביטחון עצמי צריך להשקיע דברים לא באים בקלות .
מסר לאלוהים :
ואלוהים פעם הבאה שאתה שולח לי מישהו לעזור לי תשלח בנאדם רגע רגע אל תשלח אף אחד
תן לי את הכוח לנהל את החיים שלי .
וזה לא קל בגלל המון דברים
ותודה גלי אני מרגישה שמאז שבאת לפורום יותר טוב לי פה . וזה עוזר קצת .

Gali04

New member
"רגע רגע אל תשלח אף אחד תן לי את הכוח לנהל את החיים שלי"

וואו ריגשת כפרה עלייך. הבקשה הכי טובה שאפשר לבקש לעצמנו זה כח פנימי לנהל את חיינו ולא משו חיצוני לנו בדמות אדם, טוב ככל שיהיה. זה כמובן עוזר מאד, אבל רק כתוספת, לא כבסיס לחיינו.
&nbsp
אני מבינה טוב מאד, שחוסר תשומת הלב לא נעימה וחסרה לך ושהוא היה זה שסיפק לך אותה, אבל עשית מעשה אמיץ, כי זה מה שהיה צריך לעשות, את היית נכנסת לסערות רגשיות והרגשת לא מכובדת על ידו. הקשר הזה איתו היה לא בריא עבורך, קשר במסווה של חיזוק הביטחון עצמי שלך. עם כל הקושי שבדבר, כל שנותר להמשיך להתפלל שהניתוק אכן יישמר מצד שניכם.
&nbsp
תודה על החום במילותייך ממי
משמח אותי לדעת שטוב לך פה יותר בזכותי, זה המשפט הכי יפה שיכולתי לשמוע...

כאב 8

Member
גלי היקרה שלי

אמת רווח לי הניתוק הקשר
כמו שמישהי אמרה הוא בעל אופי בעייתי
וממש זלל אנרגיה .

מה שנותר למצוא את הכוחות בתוכי

שמחה שרגשת אותך ועשית לך קצת טוב בנפש הכל אמת ומהלב יקרה .
אני בעצמי זקוקה לשינה
תעכני מה מצבך .

למעלה