החיים הם רגע נדיר-מוקדש לפורום היקר.

החיים הם רגע נדיר-מוקדש לפורום היקר.

הקדמה:
יש כאלה שאומרים שחיים רק פעם 1.יש כאלה שמאמינים בגלגול נשמות..
אנשים מקטרים על סביבה,אנשים מרחמים על עצמם,אנשים רוצים שהחיים יתנהלו על פי דרכם!!!
ויש "אחרת":
יש שנולדו בלי ידיים,שום תחליף לא ייתן לעולם את ההרגשה של חיבוק,
יש שנולדו עיוורים,שום דמיון לא ייתן להם את תמונת העולם האמיתית.
יש שנולדו חרשים,לעולם לא ישמעו שירה,או את המילה:אני אוהב/ת אותך..
יש אילמים,לעולם לא ישמעו איך קולם צריך היה להישמע ,
יש בלי רגליים,לעולם לא יזכרו את התחושה של יחף בחוף ים..
יש עם תסמונת דאון,רוצים להיראות כמו אחרים חיצונית
יש את החולים ללא מרפא,כמה שהם היו רוצים להיות בריאים ולחיות!!!
אז בפעם הבאה שנבכה על בדידות,על אהבה שמתה,על כסף שחסר,על עבודה לא טובה,על בעיות נפשיות ובעצם כל מה שלא טוב לנו
תזכרו שיש אחרים שהיו רוצים להיות במקומכם...כי לכם יש אפשרות לשנות,
אם תרצו!!!

מילקי91

New member
"לכם יש אפשרות לשנות אם תרצו"

האומנם ?

יש משהו בדבריך פרט למשפט הנ"ל , יש בעיות נפשיות שהן כרוניות

כך שלא הכל תלוי ברצון . למשך מחלות נפש כגון סכיזופרניה , מאניה דיפרסיה .

אספרגר , דיכאון מג'ורי . ואגב מכירה אנשים עם כל הדברים הנ"ל

ועדיין יש להם משפחה מאחוריהם , בני זוג .

שמעתי פה בפורום משפט טוב וחכם "לא משווים סבל " .

בדידות למשל היא דבר איום ונורא , יש שאומרים כמו סרטן .

כן צריך לקחת דברים בפרופורציה . אבל לא להיתמם ולחשוב

שניתן לשנות את הכל רק אם רוצים . אנשים שעברו דברים כל מיני

דברים יכולים להיות מצולקים כל החיים . כך שלא הכל זה עניין של רצון .

אבל בגדול אהבתי את קן המחשבה חוץ מהמשפט האחרון .

היי מילקי

יש לי משפחה מקרוב עם בעיות נפשיות.מאוד מקרוב.נכון לא כולם יכולים לשנות.יש ויש...
המטרה שלי בפוסט לעודד את מי שיכול..שזה בידיו.
תודה על התגובה המחממת..

מילקי91

New member
ותודה לך . וגם ממש אהבתי את הכינוי שלך

* סליחה אם זה היה נשמע שתקפתי אותך , ממש לא !

תודה לך על הרצון לעודד כאן .יישר כי.

מילקי

לא תקפת.אני לא נפגע מרצון טוב ואנשים טובים..
הניק שלי אומר שאני הולך בדרך שלי ולא בדרך שאנשים חושבים במקומי..

כאב 8

Member
חג שמח

אני בעיקר מתלוננת על בעיות פיזיות
ועל התקרחות הנשית שלי .
בעיקר רוצה בריאות
אבל לא נשכח שדיכאון וחרדה זה מחלה בעת העצמה אז זה
יוצא שאני סובלת כפליים .
ואולי הבדידות שאנשים מרגשים זה חלק מהמחלה הדיכאון שלהם .
עד כמה תלוי האושר של אדם באדם בעצמו בעולם של מחלות נפשיות ופזיות .

הבעיה עם כל מה שכתבת

היא שיש אנשים שחווים קושי נפשי כ״כ קשה שמהצד שלהם הם מרגישים בידיוק כמו אותו אחד שחסרה לו יד/רגל
והרציונל היפה שלך נתן בעיקר דוגמאות פיזיות בולטות, אבל הנפש היא עולם חי בידיוק כמו הגוף, ויכולה להביא לסבל בל יתואר.

Gali04

New member
בדיוק מה שניסיתי להסביר

Gali04

New member
ולו רק כדי לנסות להבין במקצת מהו דיכאון אמיתי

בפראפרזה על מילותיך:
&nbsp
יש כאלה שנולדו עם שתי ידיים, אך לא חשים מאומה ובטח לא הרגשת חיבוק,
&nbsp
יש כאלה שנולדו עם שתי עיניים המסוגלות לראות, אבל לא רואים כלום מעבר למסך שחור ואפלה לנגד עיניהם,
&nbsp
יש כאלה שנולדו עם היכולת לשמוע, אבל כבר לא שומעים כלום גם אם מדברים אליהם,
&nbsp
יש כאלה שנולדו עם היכולת לדבר, אבל כבר לא מוציאים הגה מהפה,
&nbsp
אז נכון, יש כאלה שנולדו בריאים פיזית ונפשית, אבל משו השתבש להם במהלך הדרך. הם נולדו עם כל האיברים תקינים, אך איפשהו במהלך חייהם האיברים האלה השתתקו להם. מה שווה להיות עם כל האיברים, אבל לא להשתמש בהם?! להיות עם כל האיברים פיזית מבלי יכולת לעשות בהם שימוש ראוי ורצוי אפילו עוד יותר כואב מאשר להיוולד ללא איבר כלשהו, כי אז מלכתחילה האיבר לא קיים והאדם עצמו לא נאלץ להכיר את טעמה המר של ההחמצה, ואילו האדם שיכול פיזית לעשות הכל, אך אינו מסוגל לזאת, חש בעצימות גבוהה את ההחמצה, האובדן וחוסר ההצלחה שאינו מסוגל להשתמש באותם איברים. תחושה זו היא תחושה של מוות, אבל מוות שמביא כיליון אמיתי של הנפש.
&nbsp
במחלות סופניות המחלה בסופו של דבר הורגת את החולה וגואלת מייסורים, אבל במצב של דיכאון הדיכאון לא הורג פיזית (אלא אם כן האדם מבצע אקט בפועל) ועל החולה נגזר דין מוות בעוד גופו נותר בעולם הזה וחווה את הכאב והסבל בכל הכח, ואין דבר יותר נוראי מזה.
&nbsp
כוונתך בפוסט מובנית לי היטב, אך הייתי חייבת להביא את הצד השני, כמייצגת אותו בפורום הזה.
&nbsp
&nbsp

04

משום מה באתי לעודד אבל מרגיש אנטיות מצד אנשים שאומר:תעזבו אותי בשקט אף אחד לא מבין אותי..וזה ממש לא כך.מי שחי כשמסביבו אנשים עם בעיות נפשיות מבין טוב את הפורום הזה..

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
השראה

היי יקר,
תודה על המסר למוטיבציה והכוונה המקסימה להקל על אחרים, לפתוח צוהר שקצת מנסה לשנות את זווית ההסתכלות והחשיבה ולהיטיב עם אחרים.
רציתי גם לשתף במחשבה שעלתה בי תוך כדי קריאה -
אולי אחד מהקשיים עם סבל נפשי - הוא שמתוכו גם מרגישים חסרי אונים, עד שלפעמים זה מרגיש שקשה ואפילו בלתי אפשרי לשנות אותו, לפחות ברמת ההרגשה..
ואז ההשוואה לאדם שאולי 'סובל יותר' או לא יכול לשנות את הנסיבות כמונו - עשויה להקשות ולא לעודד, לגרום לאדם הרגיש שהמצוקה הנפשית שהוא חש פחות ראויה ..
לכן אולי אפשר לצאת עם מחשבה משולבת – שלוקחת גם את ההשראה והפרופורציה מהמצבים שתיארת, מעודדת ונותנת תקווה, וגם את המחשבה שמותר לכל אחד לכאוב בלי להשוות את הכאב שלו לכאבים של אחרים, שיש מקום ולגיטימציה לכאב האישי ושהוא לא בא במקום הדברים הטובים שכן יש בחיינו ואולי אין בחייהם של אחרים

&nbsp

AEOLIAH

New member
יש אחרים שנולדו בלי..

ידיים,רגליים,חירשים,אילמים ועוד ועוד.. נכון אתה צודק..
אבל לפחות לחלק מהם יש שקט פנימי.
ושקט פנימי הוא דבר יותר גדול מכל דבר אחר.
כי חוסר בשקט פנימי יכול לגרום לך לשים קץ לחייך גם אם אתה היפה בגברים צעיר ובריא פיזית, אם הנפש לא רגועה וחסרת שקט מה זה שווה שאתה בריא פיזית?

שלום

אין צורך להשוות את מצבנו למצב אחרים. חשוב להשתדל להיטיב לעצמנו ולשפר את מצבנו האישי, ואחר כך גם לדאוג לאחרים. כשרע למישהו זה לא מצב רצוי, וצריך להשתדל להגיע למצב טוב ולא למצב רע. כדאי להשתדל לעזור לעצמנו לפני שנפנה לעזרה מאחרים.
&nbsp

Nika33

New member
תאכלס זה נכון אבל...

גם אני מאמינה בזה אבל אני שונאת שאומרים את זה כי... יש לי הרבה חרא בחיים, והרבה פחדים לגבי העתיד ממצבים לא רצויים. לא אוהבת כשהמצב רע ואומרים לי את זה ואני מרגישה כפוית טובה, כי לילדים באפריקה אין מה לאכול. :) הגעתי לפתרון תוך כדי כתיבה- להיות חיובית ומכירת הטוב אבל גם ריאליסטית.

למעלה