פיצול תאים באקסל

frankthe

New member
פיצול תאים באקסל

חג שמח לכולם!
נתקלתי בבעיה בעבודה מקווה שאתם תוכלו לעזור.
בתוכנה הפנימית של העבודה יש לכל לקוח עמודת הערות. לצערי מישהו הכפיל את ההערות, בחלק מהמקרים ההערות קיבלו גם אותיות וסימנית סתם.
מה אני רוצה לעשות? להוציא את ההערות לקובץ אקסל, ואז לחלק את ההערות לשני חלקים שווים לפי מספר תווים. להשוות בין שני החלקים, ולקבל בעמודה נפרדת אם החלוקה לשני עמודות היא שווה. אם שני החלקים שווים אז אני אוכל להבין שיש כאן מקרה של כפילות סתם ואז לקחת את אחת מהעמודות ולהחזיר רק אותה לתוכנה הפנימית של המשרד ואז פתרתי את בעיית הכפילות.
אם שני החלקים לא שווים לבדוק ידנית מה רלוונטי ומה לא ואז לתקן ולהחזיר לתוכנה הפנימית של המשרד.
ראיתי באינטרנט וקראתי גם הסברים על פיצול טקסט לעמודות אבל הוא לא מתאים במקרה שלי. אולי יש לכם פתרון?
אנו משתמשים באקסל 2016
תודה וחג שמח

frankthe

New member
דוגמא

לצערי אין לי אקסל בבית אז לא אוכל לתת דוגמא בקובץ אקסל אבל אתן לכם כאן בהודעה דוגמא לאיך זה נראה כיום:
מזהה לקוח הערה
123 פבר 2017פבר 2017
8142 פבר2017 לקוח מועדףפבר2017 לקוח מועדף
8146 פבר 2017פבר2017 ^11^
&nbsp
בשני הלקוחות הראשונים הטקסט אינו שווה בגודלו אבל הטקסט עצמו מוכפל, אז חלוקה לשני חצאים תיתן לי את מה שאני צריך. בלקוח השלישי הטקסט הוכפל אבל משום מה נוספה הערה ^11^ ואז לא ניתן לחלק את זה לשני חצאים שווים, במקרה הזה אני רוצה לדעת על לקוח כזה ולתקן את המצב ידנית.
מקווה שהייתי ברור ותוכלו לעזור
תודה!
&nbsp

ziv98

Member
התחלה לפיתרון

בהנחה שקוד לקוח בעמודה A, והטקסט ב - B:
=IF(RIGHT(B1,LEN(B1)/2)=LEFT(B1,LEN(B1)/2),RIGHT(B1,LEN(B1)/2),"")
יפתור את 2 הלקוחות הראשונים.
לגבי השלישי - אם תיתן יותר פרטים לגבי הסימנים שנוספו - אפשר "להיפטר" מהתווים המיותרים לפני הבדיקה (למשל: תמיד מוקף ב - ^)

למעלה