השוואת ערכים ועוד...

השוואת ערכים ועוד...

בקובץ המצורף 2 גיליונות ו- 3 שאלות.
1. בגיליון1 - ביצעתי השוואה בעזרת עיצוב מותנה > ערכים כפולים.
קיבלתי עיצוב כל הכפולים כנדרש, אבל הפונקציה הזו אינה מבדילה בין ערך כפול למשולש...
למשל : תא C12 לא צריך לקבל עיצוב (לדרישתי). רק כאשר תא נוסף בעמודה A יכיל 33.3 - רק אז - גם C12 צריך לקבל עיצוב.
ושאלתי איך עושים זאת ?

2. בגיליון 2 - שוב באמצעות עיצוב מותנה אך עם הפונקציה COUNTIF , אני בודק אילו ערכים גדולים מ 100 (החל משורה 5 בעמודה A).
א. 'איפה לבדוק' אני מגדיר לפונקציה כך 5:5 . למה ? כי כך זה עובד נכון...
ואני מבקש לדעת יותר :) חיפשתי בגוגל לא מצאתי. עשיתי ניסיונות שונים ולא ממש הבנתי. מה זה אומר 1:1 , 2:3... וכדו' ?????
ב. אם אני רוצה שעמודה A תעוצב רק כתלות בתוכן עמודה A - איזה שינוי יש לעשות בנוסחה ? (לא רוצה ש B19 יגרום לעיצוב A19)

3. איך מזהים צבע מילוי שבוצע באמצעות עיצוב מותנה, כדי להכניס אותו להתנייה כלשהי - אם התא צבוע ב... אז ...
7/2010

iyyi

New member
תשובות

ראשית כמה דברים בסיסיים בקשר לעיצוב מותנה.
  1. תחום התאים עליהם מוכל העיצוב העיצוב המותנה הם התאים שאתה רוצה שיצבעו (או יקבלו עיצוב אחר) כאשר מתקיים תנאי כלשהו. אם הבדיקה נעשית על עמודה אחרת ולא על העמודה של העיצוב המותנה, צריך להשתמש בנוסחה.
  2. הנוסחאות בעיצוב המותנה הן יחסיות. לכן אם מופעל עיצוב מותנה על כל עמודה C, נגדיר בנוסחה התייחסות לתא C1. בבדיקת העיצוב המותנה בתא C2 אקסל יתייחס בנוסחה לערך של C2 למרות שבנוסחת העיצוב שהגדרנו כתוב C1. מאוד חשוב להקפיד על קיבוע נכון בנוסחאות העיצוב המותנה. כעיקרון,נוסחאות העיצוב המותנה צריכות להיכתב על התא הראשון בתחום.
בקשר שאלה 1:
ממה שכתבת נראה שאתה רוצה לצבוע תאים בעמודה C, כאשר הערך בעמודה C מופיע יותר מפעם אחת בעמודה A. המשך התשובה מתבסס על הנחה זאת. במקרה כזה אתה צריך להכיל את העיצוב המותנה על עמודה C בלבד ולהשתמש בנוסחה:
=COUNTIF($A:$A,C1)>1

כאשר תוסיף נתון של 33.3 בעמודה A (בקובץ המצורף זה A20) ייצבעו התאים בעמודה C בהתאם. אתה יכול להוסיף עיצוב מותנה נפרד גם לעמודה A אם אתה רוצה לצבוע בה תאים.

לגבי שאלה 2
הבדיקה שאתה רוצה לעשות בעיצוב המותנה של עמודה A היא לגבי הערך של התא. הפונקציה COUNTIF - המשמת לספירת מופעים, לא מתאימה כאן. במקרה הזהאם מכילים את העיצוב המותנה על כל עמודה A, אז אתה יכול להשתמש בנוסחת העיצוב המותנה:
=A1>100

בקשר לשאלה 3
אין דרך פשוטה לקבל תשובה מה החזיר העיצוב המותנה, אבל אתה יכול להשתמש בנוסחה של העיצוב המותנה. בתור דוגמה הוספתי בעמודה B בגיליון2 נוסחה שכותבת "Yes" אם הערך של התא מימין גדול מ-100 ו-"No" אם הוא קטן יותר.

וואו... כל כך מפורט, תודה !

אז ככה...
תחילה, לגבי תשובה 2 - תודה על ההערה, הפנמתי.
לגבי שאלתי הראשונה כנראה שהיא לא הוסברה היטב.
בקובץ המצורף בגיליון1 רואים מה כוונתי הייתה - צריך לקבל עיצוב ב- 2 העמודות כאשר יש ערכים כפולים. לכן השתמשתי בכלל מובנה שבודק כפילות ערכים.
אבל אני לא מעונין שהנתון ב C12 יקבל עיצוב (כי כבר היה ערך כזה ב-2 העמודות).
בגיליון 1(2) - הוסף ערך ב A25 ולכן הכל מודגש כראוי.
בגיליון 1(3) - שוב הוסף ערך והפעם בתא A27 אבל מכיוון שאין לו 'מקביל' בעמודה C הוא לא אמור להיות מודגש/מעוצב.
כך גם לגבי תא C30 - אינו צריך להיות מעוצב.
לגבי תשובה 3 - דרך עקיפה אבל בהחלט חכמה. לא חשבתי עליה.
אלא שהיא כנראה עובדת רק במקרה שמדובר בעיצוב מותנה ע"י נוסחה...
בגיליון 2(2) בניגוד לגיליון2 - עמודה A מעוצבת ע"י כלל מובנה של אקסל . אין לי פה נוסחה שאני יכול להשתמש בה על מנת לזהות אילו תאים מעוצבים..., ואז מה עושים ?
ודבר אחרון, תרשה לי לחזור לשאלתי בענין הגדרת המיקום בנוסחת COUNTIF :
ראה גיליון 3, גיליון 3(2), גיליון 3(3) - למה העיצוב המותנה מתנהג כפי שהוא מתנהג בשלושת המקרים ? מה בדיוק המשמעות של x:x בתוך הנוסחה ?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
במקרה הפרטי שלך - שאלה 2 לא מחייבת נוסחה . . .

הקפצה

אודה מאוד למענה...ובתמצית :
  • האם יש דרך לבצע עיצוב ע"פ הכלל שפרטתי בגיליון1 ?
  • איך לזהות עיצוב מותנה שנוצר ע"י כלל מובנה של אקסל ?
  • מה המשמעות של range בתחביר הנוסחה (countif (range, criteria , כשנכתב כך 1:2 ?
תודה מראש

למעלה