איך לבחור טקסט על פי תנאי מסויים?

Menor

New member
איך לבחור טקסט על פי תנאי מסויים?

שלום,

מתנצל מראש אם השאלה מעורפלת. יש לי ידע בסיסי באקסל ולא יותר.

משתמש באופיס 2013, WIN7 64 ביט.

אני מנסה לבנות גיליון שבו יופיע לי טקסט במקום מסויים בדף בהתאם לתנאי כלשהו. צירפתי דוגמא מפורטת. את הטקסט מיקמתי בתיבות טקסט אבל אין לי בעיה אם הוא יופיע בתא רגיל, בתנאי שכל הטקסט יוכל להכנס לתא.

כדי להבהיר יותר את המטרה - אני עוסק בתחום של קשר בין מספרים למשמעות שלהם בעולם הפיסיקלי. אני רוצה לספק מידע על מספרים בהתאם למספר שיוקלד בתא.

תודה רבה!

u333

New member
אחת האפשרויות - מועדפת עלי - ראה קובץ מצורף

הוספתי גיליון data בו הכנסתי את "טקסטי הבסיס" בתאי עמודה B. בעמודה A יש את המספר המתאים לכל טקסט. כך אפשר להמשיך הלאה והלאה. שים לב לעיצוב תאי עמודה B (הלשונית "יישור").
בגיליון1 , בתא C6 יופיע הטקסט לפי הבחירה של המספר בתא F3

Menor

New member
תודה!

אני מבין מה עשית. את הפונקציה שבה השתמשת אינני מכיר. אנסה להבין אותה.
&nbsp
עוד שאלה אם אפשר - האם אוכל להסתיר את גיליון ה DATA ותאים ושורות נוספים בגיליון כך שלא יהיו חשופים לעיני המשתמש וגם את הפונקציות עצמן? למעשה הייתי רוצה ליצור דף חלק שבו יהיה מקום רק להזין מספר ואת הטקסט שיופיע בהתאמה לכך (כלומר שלא יראו שורות ועמודות כלל).

u333

New member
את כל מה שביקשת ניתן לבצע.

את גיליון data ניתן להסתיר הסתרה רגילה או 'עמוקה' - (אך דע לך כי כל משתמש מיומן יודע להתגבר על ההסתרה).

ziv98

Member
"הסתרת" שורות ועמודות

קווי - רשת = רק את קווי החלוקה לעמודות ושורות
כותרות = האותיות והמספרים בראש עמודה / בצד שורה

Menor

New member
ואתה אומר שבכל מקרה לא ניתן להסתיר ממש

כלומר, מי שמבין יוכל לחשוף את הגיליון במלואו....

אין שום דרך למנוע את זה?

ziv98

Member
לא אני כתבתי, אבל נכון

90+ אחוז מהמשתמשים לא ידעו איך לפתוח את הגיליון, אבל מי שמאוד רוצה יצליח בקלות.
&nbsp
מצד שני - כמה ערכים שונים יש לערך המספרי ? לא משנה באיזה כלי - תמיד ניתן לבחור בכל הערכים האפשריים ולראות את התוצאות כולן (= הגיליון המוסתר).

Menor

New member
נכון, לא אתה אמרת

יש המון ערכים מספריים, ולא ריאלי שמישהו יצליח לנסות את כולם. אבל הצורך העיקרי שלי הוא לשמור דווקא על הפונקציות "בסוד" כי יש בהן מידע שאני לא אמור לחשוף בהתאם להסכם מסויים שאני חתום עליו.

למעלה