הפרדה של טקסט בתא אחד למספר תאים באקסל

SimondB

New member
הפרדה של טקסט בתא אחד למספר תאים באקסל

היי לכולם,

יש לי מסמך אקסל ובו עמודה עם נתונים (מילים באנגלית) שמופרדות באמצעות פסיקים ורווחים (יותר מרווח ופסיק אחד בכל תא). אני רוצה לפצל את הנתונים ל-2 עמודות, כך שאחרי X תווים (במקרה זה 48 תווים) הנתונים יועתקו לעמודה חדשה, אבל שלא יחתוך לי מילים באמצע (כלומר, מעין חוק: אחרי התו ה-48, העתק את הטקסט לעמודה הבאה, אבל אם בתו ה-49 מדובר באמצע מילה, תחתוך לפני הרווח האחרון [שזו בעצם המילה האחרונה].

הצלחתי להבין איך אומרים לאקסל לחתוך אחרי X תווים (בנתונים --> טקסט לעמודות ומשם קבעתי לו אחרי 48 תווים), אבל לא מכירה מספיק את הפונקציות של אקסל בשביל לדעת איך לכתוב מעין קוד קטן (אני מניחה שזה בפקודות מאקרו) שאם הוא באמצע מילה, שלא יחתוך באמצע המילה אלא יעתיק מתחילתה לעמודה החדשה.

(להשתמש בפסיקים או רווחים לא יעזור כאן כי הוא מפריד לי כל מילה לעמודה חדשה. אני רוצה שתי עמודות, אבל פשוט אחרי X תווים כי בתא הראשון אסור שיהיו יותר מ-48 תווים, וגם לא בשני וכך הלאה.)

תודה לעוזרים

מיכאל אבידן

Member
מנהל
וזה עונה על כל הנדרש - בנוהל - בקישור שהצגתי
. . .

‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

iyyi

New member
בדקי את זה...

ראשית כדי לתת תשובה מסודרת את צריכה להעלות קובץ אקסל עם טקסטים לפיצול כולל מה שאת רוצה לקבל.

שנית עבור טקסט הנמצא בתא A1 נסי את נוסחת המערך הבאה:
=MID(A1,IF(MID(A1,49,1)<>{" ",","},MAX((MID(A1,ROW(1:49),1)={" ",","})*ROW(1:49)),49)+1,999)
יש לסיים את הכנסת הנוסחה בצירוף המקשים Ctrl+Shift+Enter
מצורף קובץ הדגמה

למעלה