יצירת בסיס נתונים לטבלת ציר

eliavp6

New member
יצירת בסיס נתונים לטבלת ציר

שלום לכולם,
מתוכנת הנוכחות אני מקבל פלט (גיליון 1) שאותו אני רוצה לסדר על מנת לקבל בסיס נתונים רציף (גיליון 2) ולהשתמש בטבלת ציר לצורך הפקת דוח כמו בגיליון 3 (הדוח אמור להראות את שם העובד התאריך שעבד באיזה סניף וסך השעות בחתך החוק)
אני מאמין שהמרת בסיס הנתונים מגיליון 1 לבסיס כמו בגיליון 2 יעזרו לי להפיק את הדוח - איך ניתן לעשות זאת?
אשמח גם לדעת אם ניתן כבר להפיק את הדוח מגיליון 1 כפי שהוא.?
תודה לעונים

ziv98

Member
טבלת ציר מול נתוני המקור

המספרים שקיבלת מזוהים כטקסט.
יש לסמן את טווח המספרים, ולהפוך למספר (מצ"ב צילום מסך).
לאחר מכן תוכל להשתמש בנתוני המקור ליצירת טבלת ציר.

eliavp6

New member
זו לא הייתה כוונתי

תודה על התשובה אך זו לא כוונתי
הבעיה היא שבשורות מסויימות (משתנות בכל חודש) יש כמה ערכים לעמודות הROL וטבלת הציר יוצאת ארוכה ומסורבלת.
אני מנסה ליצור בסיס נתונים נוח יותר שבו כל שורה תכיל ערך של סניף אחד - כאילו נדרש לזהות היכן מופיע ערך בעמודות שקוראים להם ROLE ולהעתיק אותה לשורה ניפרדת בתחתית בסיס הנתונים
אני מקווה שהצלחתי להבהיר את הבעיה.

eliavp6

New member
גיליון 2

גיליון 2 הוא בסיס הנתונים אליו אני רוצה להגיע - מסומן שם בצהוב השינוי
תודה

ziv98

Member
טבלת ציר

בטבלת הציר לא השתמשת במידע חדש שנוצר בגיליון 2 (אין נתונים תחת סניף 2+3), לכן התוצאה תהיה בדיוק כפי שהצגתי - עבודה מול טבלת הנתונים המקורית.
או שאני לא מבין את כוונתך, ולכן אשאיר את הדיון לאחרים.

eliavp6

New member
הסבר

היי
יכול להיות שלא הצלחתי להסביר - אנסה שוב:
בגיליון 1 קיים פלט ממערכת השכר בו כל משמרת (מזהה לפי עמודת role) נפתחת בעמודה ניפרדת (כמות העמודות משתנה מחודש לחודש) - רצוי היה שיפתח בשורה נוספת ולא בעמודה (פה הבעיה שלי)
גיליון 2 הוא בסיס הנתונים החדש (בהתאם לנ"ל) אליו אני רוצה להגיע שבמקרה זה הוא גם הפלט שאליו אני רוצה להגיע, במקרה הוא דומה - ככה תיראה טבלת הציר - אליה לא הצלחתי להגיע תוך שימוש בפלט שיוצא מהמערכת (גיליון 1)

למעלה