שאלה בוורד 2016

pitzuk1

New member
שאלה בוורד 2016

איך אני יכול להוסיף הערת שולים שתפנה להערה שכבר קיימת?
יש לי מסמך ואני רוצה להוסיף בהערות מקור לציטוט מסויים
בחלק מהמקרים מדובר באותו המקור
כרגע יש לי בהערות רשימה של מקורות שחוזרת על עצמה
יש למישהו אולי פתרון?

תודה מראש

התייחסות

לפני שאציג את האפשרות להפניה להערה קיימת, אני מבקש להתייחס לצורת הכתיבה.
בהנחה שהבנתי נכון את התיאור שלך, אתה מציין בהערות השוליים מקורות. נניח שבעמוד3 יש הערת שוליים מספר 1 ובה שם של מקור. האם את מתוכוון לכך שאם למשל, בעמוד 37 יש אתה מוסיף הערת שוליים מספר 42, ורוצה שיהיה כתוב בה "ראה מקור בהערה מס' 1"? - הפעולה השאת אפשרית, אבל תחשוב לרגע עם הקורא, שצריך לאתר את המיקום של הערת שוליים מס' 1... לי זה נראה לא הגיוני, ומבחינת הקורא, עדיף שהמקור יופיע גם בעמוד 37, ובכל מקום נוסף אחר.
זה נכון שניתן לכתוב בהערה 42, "ראה מקור בהערה 1, בעמוד 3", אבל זה עדיין לא נוח (מבחינת הקורא).
זה המקום לשאול/לברר, אם יש סיבה מיוחדת לציון המקורות באמצעות הערות שוליים, ולא, למשל, להכין את רשימת המקורות בסוף המסמך וזהו. אם זה אילוץ אקדמי (מאחר שיש תחומי דעת שנוקטים בשיטת הערות השוליים) אזי אני ממליץ לכתוב את המקור פעם נוספת (כפי שזה עכשיו אצלך).
יחד עם זאת, אם תרצה להשתמש ב"הפניה" - להלן הדרך.
נשתמש בדוגמה שלעיל (כלומר, שבעמוד 3 יש הערת שוליים מס' 1 ובה שם של מקור).
בעמוד 37, הוססף הערת שוליים מס' 42 וכתוב את המילים "ראה הערה מס'". מתפריט 'הפניות' בחר 'הפניה מקושרת' (בקבוצה 'הפניות').
בחלון הימני 'סוג הפניה' בחר 'הערת שולים', סמן את הערת השוליים מס' 1, ובחלון השמאלי 'הוסף הפניה ל' - בחר את מספר ההערה -> 'הוסף'. הקלד את המילה 'בעמוד', וחזוע הפעולה של בחירה וסימון הערת השוליים מס' 1, ובחלון 'הוסף הפניה ל' בחר 'מספר עמוד'.

pitzuk1

New member
תודה רבה על התגובה המפורטת

מדובר בהערות שוליים באותו העמוד שמפנות לאותו המקור
ורציתי לבצע הפניה לאותה הערת שוליים יותר מפעם אחת כדי שלא אצטרך לשכפל את אותה ההערה שוב ושוב
בכל מקרה מצאתי תשובה גם באתר של מיקרוסופט.

שוב תודה

למעלה