שאלה על פורמט באקסל 2003

RonenMM

New member
שאלה על פורמט באקסל 2003

תחת Windows 7.
נתון קובץ המכיל עמודה עם נתוני זמן. חלק מהזמנים קצרים משעה, למשל 0:55:10, וחלק מעל שעה, למשל 1:04:20.
האם יש דרך המאפשרת, ללא הרצת קוד של מאקרו, לקבוע שפורמט התאים עם זמן הקצר משעה יהיה m:ss כך שיוצג 55:10 ולא 0:55:10?
מצורף קובץ עם דוגמה.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
העיקרון מוצג בתמונה שלהלן . . .

אני מניח שניתן להגדיר זאת גם בעיצוב מותאם אישית אבל זמני לא מאפשר לי לבדוק זאת כרגע...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
בדוק (ישירות בתאי עמודה "A") את העיצוב המוצע להלן . . .

[>=0.0166666667]h:mm:ss;[<0.0166666667]m:ss;

RonenMM

New member
WOW, אתה תותח!!

עוד לפני שהספקתי להגיב להצעה הראשונה ולומר שאני מעדיף פורמט ישירות על העמודה הראשונה ללא עמודת עזר, כתבת את הפיתרון המופלא!
תיקון קל - המספר הגבולי הוא 1/24 ולא 1/60, אבל זה peanuts ואת הקסם הגדול מסרת.

ואני שואל: איך קוראים לזה? יש שם לשיטה המתוחכמת הזו לקביעת פורמט באקסל?
אגב, ניסיתי לשנות את הקבוע המספרי לערך שקיים בתא מסויים באקסל, כדי לכתוב בדיוק 1:00:00 ולהימנע ממספר עשרוני, וזה לא עבד.
זה עובד רק עם מספר קבוע, כמו שכתבת בדוגמה.

שוב אני מודה לך מאוד על הסודות שאתה מגלה לנו על אופיס. אתה ומיקרוסופט לא מפסיקים להפתיע לטובה. מדהים!

מיכאל אבידן

Member
מנהל
בינינו (אף אחד לא שומע), מה כבר ההבדל בין 60 ל- 24 . . .

1. אינני בטוח שתצליח להציג תוצאה שונה אם ע"י חלוקה ל-1/24 ואם ע"י חלוקה ל-1/60 (לא בדקתי את כל האפשרויות).

2. תבנית עיצוב מספר מותאמת אישית זה עולם ומלואו ומצריך לימוד די מעמיק ע"מ להכיר את כל העיצובים.

בכללי - זו מחרוזת בת 4 מקטעים המופרדים ב'נקודה-פסיק'.

מקטעים אלה שולטים בתצוגת מס' חיובי, שלילי, 'אפס' ו'טקסט'.

הם יכולים (כמו במקרה שלך) להכיל גם סוג של התניות של גדול, קטן, באיזה צבע יוצג הערך וכו'...

הנה דוגמית על 'קצה המזלג':

[Green]$#,##0_);[Red]$(#,##0);"zero";[Blue]"Text:" @

RonenMM

New member
שמע, זה פשוט מדהים!

לגלות את כמות השכלולים הגאוניים שמסתתרים באקסל.
כל פעם אני מופתע מחדש לגלות תכונות חזקות ומאוד שימושיות. איזה יופי!
מיום ליום אני אוהב יותר את התוכנה הזו.

האם יש קישור שאתה יכול להמליץ עליו להיכרות עם האפשרויות הגלומות בתבנית עיצוב מספר מותאמת אישית?
אשמח מאוד ללמוד על זה.

RonenMM

New member
תודה רבה! אשמח לעוד הרחבות בנושא

כמובן שאתרים באנגלית הם עדיפים.

רוב הדוגמאות בקישורים האלה אם לפורמטים פשוטים כמו m, mm, d, dd וכו'.
ההתייחסות בהם לפורמטים המשוכללים, הכוללים תנאים, היא תמציתית מאוד עם דוגמה בודדת בכל אחד מהקישורים, ומה שאני מחפש זה הרחבה עליהם.
מהם הכללים, מה ניתן ומה לא ניתן לכתוב בתנאים, כמה תנאים אפשר לכתוב, וכו'. הייתי שמח "להיכנס" בזה ולהכיר לעומק את היכולת החזקה הזאת של אקסל.

למעלה