שאלה למיקצועני אקסל

שאלה למיקצועני אקסל

משתמש באקסל 2016 וינדוס 10
נתנו לי 2 שאלות שלא הבנתי איך עושים

1.במפעל יש 10 מכונות ייצור,כל מכונה מייצרת 10 חלקים בשעה,ביום עובדים 8 שעות עבודה,עלות שעת עובד 22 שקל,סה"כ עובדים 25,המוצר נמכר ב10 שקל ליחידה.
לא ניתן לעבוד יותר מ30 עובדים אבל בכל יום עבודה מינימום 22 עובדים, מחיר השוק למוצר הוא 12 שקל ליחידה מקסימום מחיר אפשרי הוא 16 שקל. יש להציג את הרווח היומי המקסימלי שניתן להרוויח ואת הרווח היומי המינמלי שניתן להרוויח.
אשמח להסבר עם צילום איך עושים באקסל

2. בנה טבלה כמפורט : בדיקה מבצעים כל חצי שנה. התארה תהיה כך 20 יום לפני תאריך הבדיקה הבאה תתקבל הודעה "להתכונן לבדיקה", 5 ימים לפני הבדיקה תתקבל הודעה "דחוף" , במידה וההודעה תהיה דחוף אז כל השורה צריכה להצבע באדום
הטבלה תראה ככה:
תאריך בדיקה, הבדיקה הבאה , שם המוצר , התראה
מלך מי שיצליח לעזור לי עם זה.

iyyi

New member
אצלנו מקובל לצרף קובץ דוגמה של מה שאתה רוצה. אבל עד אז...

לגבי הרווחיות:
השאלה הראשונה היא לא כל כך שאלת אקסל אלה יותר שאלה בכלכלה.
לפי נתוני השאלה (שנראים לי שגויים, ואני מציע שתבדוק אותם שוב), אין קשר בין מספר העובדים לתפוקה. ולכן אם כל המכונות עובדות, התפוקה היומית של המפעל תהיה קבועה על 800 מוצרים ביום.
ההכנסה תהיה בהתאם למחיר המוצר. ההוצאות יהיו לפי מספר העובדים, לכן הרווח המינמלי יהיה כאשר מחיר היחידה יהיה הנמוך ביותר, ומספר העובדים יהיה הגבוה ביותר.
וכנ"ל ההפך. הרווח המקסימלי יהיה עם המחיר הגבוה ביותר ומספר העובדים הנמוך ביותר.
אני מתקשה להאמין שמישהו שואל שאלות כאלה (או שלא הבנתי את השאלה).

לגבי ההתראות:
את התאריך של היום אתה מקבל באמצעות הפונקציה ()TODAY= בקובץ המצורף זה תא C22.
לצורך חישוב נוח של ההתראות הוספתי טבלת סטטוסים עם הטקסט להתראה לפי מספר הימים (תאים F25:G28 בקובץ המצורף).
שים לב שסדר הימים יורד, ולכן נוח לשלוף את נוסח ההתראה בעזרת שילוב פונקציות INDEX ו-MATCH (עמודה D בטבלת תאריכי הבדיקה)
את תאריך הבדיקה הראשון אתה מכניס בתא B25. הכנס תאריכים שונים כדי לראות את הטקסט של ההתראה. את תאריכי הבדיקות הבאות אתה מחשב בעזרת פונקציית EDATE בעמודה B מתחת לתאריך הראשון.
את צביעת השורה באדום אתה מבצע בעזרת עיצוב מותנה עם נוסחה.
אתה מסמן את תחום הבדיקות (B25:D28 בקובץ המצורף), בוחר בעיצוב מותנה עם הנוסחה:
=AND($C25<6,$C25>-1)

בעיצוב אתה בוחר את המילוי האדום.

אם פריסת הבדיקות אצלך שונה מהמוצג, התאם את המוצג כאן למבנה הנתונים שלך.

משהו שלא הבנתי

האם יש אפשרות להשתמש בVLOOKUP במקום אינדקס ומאץ'?
והבנתי שאת תאריך הבדיקה ה1 אני ממלא בראשון אך הבעיה שה"EDATE" לא נותן לי לשנות לפי יום ספציפי, הוא נותן מענה לחודשים ושנים אבל אני רוצה גם שיהיה לפי ימים.

לגבי TODAY

בדוגמא שהראת
בשביל לקבל את הימים לבדיקה
אני עושה
=C2-B25
ומשום מה זה נותן לי תאריך
במקום מספר הימים
מדוע זה?

iyyi

New member
אפשר גם עם VLOOKUP

במקרה של שימוש ב-VLOOKUP אתה צריך להגדיר את טבלת החיפוש קצת אחרת כמודגם בצילום המסך.
לגבי הפרש בימים מהבדיקה הקודמת, במקום להשתמש בפונקציית EDATE אתה יכול להוסיף את מספר הימים לתאריך. למשל, אם התאריך הקודם נמצא בתא B25 והבדיקה הבאה היא בעוד 45 ימים, פשוט תכתוב בתא התאריך של הבדיקה הבאה 45+B25=

אחלה

לגבי השאלה בכלכלה
קיבלנו נתון " המוצר נמכר ב10 יח"
ואז "מחיר השוק למוצר הוא 12 יח"
ואז "מקסימום מחיר אפשרי 16 יח"
עכשיו הבנתי איך חישבת את המקסימום כי נתנו לך נתון 16 זה המקסימום אבל איך הסקת שה-10 יחידות זה המינימום שמוצר יכול להמכר? למה לא שקל למשל?

למעלה