מיון רשומות

rad123

New member
מיון רשומות

בוקר טוב, יש לי קובץ עם אלפי רשומות ואני מעוניין למיין את הרשומות לטובת הדפסה לפי מאפיינים.
למשל אם בכל דף מודפסות 50 שורות, אז שב 10 השורות הראשונות יופיעו רשומות של בנים בגילאי 5-10, 10 שורות הבאות בנות בגילאי 5-10, 10 שורות הבאות בנים בגילאי 20-25 וכו', כך שבכל דף שהודפס המאפיינים יהיו דומים.
ברור לי איך להגדיר אינדיקציות לכל סוג אוכלוסיה, אני רק לא יודע איך לסדר את זה כך שכל 50 שורות המיון יתחיל מחדש.
אשמח לעזרתכם.

ziv98

Member
מיון

לא ברור לי האם השאלה היא איך למיין את הרשומות (ואם כן - איך הנתונים נראים ? צרף קובץ) או איך לאלץ קפיצת דף שהמאפיינים הדומים מתחלפים.
&nbsp
בכל מקרה ניתן למיין על פי יותר מעמודה אחת, ע"י שימוש באייקון "מיון" תחת רצועת "נתונים".

rad123

New member
אני מצרף קובץ לדוגמא

בחלק הימני זו הטבלה המקורית ואילו בחלק השמאלי זה מיון לדוגמא.
אני רוצה שהמאפיינים כפי שמופיעים בחלק השמאלי יחזרו על עצמם בכל דף
השאלה אם אפשרי ואיך?

ziv98

Member
קובץ

1. הוספתי טבלת טווחי גיל בצד.
2. הוספתי ליד כל רשומה את טווח הגיל (+ עמודת עזר שניתן להסתיר, כדי לא להסתבך עם מיון טקסט, אפשר לותר ולהוסיף רווח בין הגיל למקף, או להסתיר).
3. מיינתי את הטבלה טווח + ת"ז.
4. עמודת הטווח עוצבה בפונט לבן (!) ובעיצוב מותנה יצרתי את הקווים, והחזרתי את השורה הראשונה בכל טווח לשחור (היה לי קל יותר לנסח את העיצוב ההפוך - לא מה מוסתר אלא מה גלוי).

rad123

New member
תודה רבה אבל...

את המיון הזה אני יודע לעשות אבל כאשר יש לי טבלה עם 40000 שורות אני רוצה שבכל 50 שורות המיון יהיה לפי אותם מאפיינים
שורה 1-10 מאפיין 1, שורה 11-20 מאפיי2 וכו'
ואז שוב שורה 50-60 מאפיין 1, שורה 61-70 מאפיין 2 וכו'

ziv98

Member
בקובץ

דוגמת צורת היעד זהה לצורת נתוני המקור.
אם אתה צריך מיון נתונים אחר - הצג דוגמה רלבנטית: אני ממש לא יודע מה זה "מאפיין 1" ומי מבטיח שיש ממנו את אותו מספר רשומות כמו מאפיין 2 (כדי שיהיה 10 -10 - 10).
&nbsp
&nbsp

rad123

New member
כתבתי את זה בהסבר

והדוגמא של הקובץ הייתה לאיך הייתי רוצה שכל דף שיודפס ייראה כאשר בכל דף מחדש יוצגו הנתונים באותה צורה

iyyi

New member
בוא נבדוק אם הבנתי...

1. אתה רוצה טווחי גיל לפיהם ירוכזו קבוצות הגילאים
  2. אתה רוצה לקבוע מספר שורות כדי שבתצוגה לאחר המיון, בכל קבוצת גיל יופיעו מספר מופעים בהתאם למספר השורות שהגדרת לכל קבוצה (בתא L1).
  3. אחרי שיש בקבוצת הגיל את המספר שהגדרת יראו את קבוצת הגיל הבאה שגם בה יופיעו המופעים שהגדרת, וכך לכל קבוצות הגיל.
  4. אם נשארו פחות חברי קבוצת גיל מהמוגדר במספר השורות להצגה, יוצגו בני קבוצת הגיל הבאה.
בהנחה שזאת הייתה הכוונה את יכול לבצע את הפעולות הבאות.
לקובץ המקורי שלך הוספתי מספר עמודות:
  1. עמודה A - עמודה של ערכים מספריים אליהם נחזור עוד מעט.
  2. עמודה E - שם קבוצת הגיל לפי הטבלה J3:L7
  3. עמודה F עם חישוב של קבוצת הגיל. החישוב מתבסס על טבלת העזר J3:L7.
  4. עמודה G עם חישוב של קבוצת השורות. אם הגיל לא קיים בקבוצות הוא ישתייך לקבוצה 999 שתוצג בסוף. מספר השורות נקבע בתא L1.
  5. עמודה H - קוד מיון הבנוי מחישוב של עמודות D,F,G
סדר הפעולות שאתה עושה:
  1. אתה ממיין את עמודות B,C,D לפי הגיל (עמודה D)
  2. אתה מעתיק כערכים! את עמודה לעמודה A.
  3. אתה ממיין את עמודות A:D לפי עמודה A.
אם הבנתי נכון, תקבל את מה שרצית.
אני מצרף צילום מסך וקובץ של הנתונים לאחר ביצוע הפעולות הנ"ל. שמרתי בגיליון1 את הנתונים המקוריים כדי שתוכל לשחזר את הפעולה.

בהצלחה

iyyi

New member
אפשר לוותר על עמודת הערכים ולפשט את העניין

ניתן לפשט את התהליך ופשוט למיין לפי עמודת המיון G בקובץ המצורף.

למעלה